Αδυναμία,ζάλη,τάση για λιποθυμία!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 90
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Όντως ακούγεται απογοητευτικό... γιατί δεν περνάει?.. Επίσης frozen δεν μου απάντησες σε προηγούμενο ερώτημα πως τα πας με τις έκτακτες συστολές κάνεις ακόμη?

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Χαζομάρα είπα σορυ frozen δε ξέρω αν κάνεις έκτακτες το παιδί που άρχισε το θέμα εννοούσα..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by dcat View Post
    Χαζομάρα είπα σορυ frozen δε ξέρω αν κάνεις έκτακτες το παιδί που άρχισε το θέμα εννοούσα..
    Δεν πειράζει!Βασικά εγώ δεν έχω κρίσεις πανικού ούτε και έκτακτες συστολές. Έχω μία μόνιμη ζάλη που άλλες φορές είναι έντονη και άλλοτε όχι...Όλες οι εξετάσεις μου είναι καθαρές εκτός από αυτές του αυχένα που έχω πρόβλημα...Για πες εσύ.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    100
    Frozen78 είσαι τυχερή από μια άποψη που δεν έχεις κρίσεις πανικού και έκτακτες συστολές.δεν λέω πώς το πρόβλημά σου με την ζάλη δεν είναι σημαντικό, προς θεού.
    Αλλά οι κρίσεις πανικού είναι πολύ επώδυνες,σου φέρνουν και άλλα μαζί:αγοραφοβία,αποφυγή κτλ.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Gravity View Post
    Frozen78 είσαι τυχερή από μια άποψη που δεν έχεις κρίσεις πανικού και έκτακτες συστολές.δεν λέω πώς το πρόβλημά σου με την ζάλη δεν είναι σημαντικό, προς θεού.
    Αλλά οι κρίσεις πανικού είναι πολύ επώδυνες,σου φέρνουν και άλλα μαζί:αγοραφοβία,αποφυγή κτλ.
    Εσύ πώς είσαι Gravity?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    100
    Δεν θα έλεγα και στα καλύτερά μου αλλά έχω υπάρξει και χειρότερα,στην αρχή των κρίσεων δηλαδή.
    Απλά απογοητεύομαι κάποιες φορές γιατί 4 χρόνια το παλεύω και δεν φεύγουν εντελώς.
    Και εμφανίστηκαν στον χώρο της εργασίας μου οπότε τώρα που ξεκινάω εδώ δουλεία πάλι είμαι φούλ αγχωμένη.
    Υπάρχουν ,μέρες που το μόνο που κάνω είναι να με χαλαρώνω,γιατί το άγχος χτυπάει κόκκινο.
    Όλη μέρα μπορεί να διαβάζω να βλέπω τηλ η να ακούω μουσική.Παλιά το θεωρούσα χάσιμο χρόνου όλο αυτό.

  7. #37
    Γεια σου frozen..δεν εχω προβλημα αλλα απ οτι βλρπω εδω δεν μπορω να σ στειλω προσωπικο μηνυμα ..πως γινεται ;

  8. #38
    Quote Originally Posted by Gravity View Post
    Δεν θα έλεγα και στα καλύτερά μου αλλά έχω υπάρξει και χειρότερα,στην αρχή των κρίσεων δηλαδή.
    Απλά απογοητεύομαι κάποιες φορές γιατί 4 χρόνια το παλεύω και δεν φεύγουν εντελώς.
    Και εμφανίστηκαν στον χώρο της εργασίας μου οπότε τώρα που ξεκινάω εδώ δουλεία πάλι είμαι φούλ αγχωμένη.
    Υπάρχουν ,μέρες που το μόνο που κάνω είναι να με χαλαρώνω,γιατί το άγχος χτυπάει κόκκινο.
    Όλη μέρα μπορεί να διαβάζω να βλέπω τηλ η να ακούω μουσική.Παλιά το θεωρούσα χάσιμο χρόνου όλο αυτό.
    Καλησπερα..και εγω θελω να φυγει ολο αυτο γιατι πραγματικα κουραστηκα..πηγα σημερα παραλια με την αδερφη μου τον αντρα της και κατι ξαδερφια και ημουνα στην τσιτα..ζαλαδα αδυναμια στα ποδια και νομιζα σε μια στιγμη πως θα πεσω κατω.

    Ειπα στον εαυτο μου Αντρεα συνελθε και προχωρα γιατι δεν εχεις τιποτα..με βοηθησε λιγο οχι πολυ ομως.

    Σκεφτομε να παω στον γιατρο να μου συστησει κανα χαπι..δεν γινετε οποτε πηγαινω εξω να ειμαι στην τσιτα..δεν ειναι ζωη αυτη.

    Ειμαι 35 χρονων και δεν μπορω να ετχαριστηθω την ζωη μου????

    ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΕΧΟΜΕ!!!

  9. #39
    Quote Originally Posted by Gravity View Post
    γελα πολυ φαίνεται να ξέρεις πολλά για τις κρίσεις πανικού.πολύ ενημερωμένη είσαι.Μπράβο.
    Όντως η ζωή γίνεται μαρτύριο κάποιες φορές όταν δεν παίρνεις αγωγή.
    Το λέω αυτό από προσωπική εμπειρία.4 χρόνια τα παλεύω χωρίς φάρμακα(εκτός από λεξοτανίλ για έκτακτες περιπτώσεις) και πολλές φορές νιώθω ότι δεν αντέχω άλλο.
    Πολύ όμως λένε ότι η αγωγή καλύπτει μόνο τα συμπτώματα και όταν την σταματάς είναι σαν να βρίσκεσαι ξανά στο σημείο που ξεκίνησες.
    Επίσης γιατί είσαι τόσο σίγουρη ότι δεν περνάει κατά 99%.Αυτό ακούγεται πολύ απογοητευτικό.
    Γεια σου κ εσενα !! Ναι ειμαι πολυ ενημερωμενη για το θεμα γιατι θελω να το ξεπερασω καποια στιγμη .. Εχω ψαχτει πολυ με το θεμα αυτο..αλλωστε το εχω τοσα χρονια...ναι ακουγεται απογοητευτικο..θελει πολυ δυναμη να κανουμε reset.. Γενικα εμεις που παθαθνουμε κρισεις πανικου ειμαστε αγχωδης απο πολυ μικροι ..το οτι ειμαστε αγχωδης σαν χαρακτηρες λοιπον δεν αλλαζει.. Το θεμα ειναι να καταφερουμε ν μην φτανουμε σε σημειο κρισης .. Να βλεπουμε τα πραγματα στη πλακα και να γελαμε με τον εαυτο μας .θελει απιστευτη δυναμη ολο αυτο για μας που το βιωνουμε αλλα δεν ειναι αδυνατο..

  10. #40
    Επισης το θεμα ει αι να παμε στην αρχη ...να βρουμε τι ηταν ακριβως αυτο που μας αγχωνε και να το αποβαλλουμε ετσι ωστε να μην εχουμε το φαυλο κυκλο με τις κρισεις πανικου...το αγχος κυριως σημαι ει φοβος..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by γελα πολυ View Post
    Γεια σου frozen..δεν εχω προβλημα αλλα απ οτι βλρπω εδω δεν μπορω να σ στειλω προσωπικο μηνυμα ..πως γινεται ;
    Καλημέρα!Για να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα πρέπει να περάσεις τα 50 posts νομίζω. Θέλεις να σου δώσω το δικό μου?

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by andreas7 View Post
    Καλησπερα..και εγω θελω να φυγει ολο αυτο γιατι πραγματικα κουραστηκα..πηγα σημερα παραλια με την αδερφη μου τον αντρα της και κατι ξαδερφια και ημουνα στην τσιτα..ζαλαδα αδυναμια στα ποδια και νομιζα σε μια στιγμη πως θα πεσω κατω.

    Ειπα στον εαυτο μου Αντρεα συνελθε και προχωρα γιατι δεν εχεις τιποτα..με βοηθησε λιγο οχι πολυ ομως.

    Σκεφτομε να παω στον γιατρο να μου συστησει κανα χαπι..δεν γινετε οποτε πηγαινω εξω να ειμαι στην τσιτα..δεν ειναι ζωη αυτη.

    Ειμαι 35 χρονων και δεν μπορω να ετχαριστηθω την ζωη μου????

    ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΕΧΟΜΕ!!!
    Αντρέα καλημέρα!Εγώ είμαι με φαρμακευτική αγωγή από τα τέλη Σεπτεμβρίου του 2014. Μη φανταστείς ότι έπαιρνα μεγάλες δόσεις. Ίσα για να με κραταέι. Από τότε λοιπόν που μου μείωσε την δόση (κάπου το Πάσχα)και ενώ ένοιωθα πολύ καλύτερα επανήλθαν τα συμπτώματα...Εγώ δεν έχω κρίσεις πανικού. Δεν είχα ποτέ μου. Έχω ωστόσο όλα αυτά που περιγράφεις και εσύ που δεν είναι και λίγα....Η γιατρός μου δεν θέλει να μου αυξήσει την δόση και προσπαθώ να το παλέψω όσο μπορώ...

  13. #43
    [QUOTE=Frozen78;549524]Καλημέρα!Για να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα πρέπει να περάσεις τα 50 posts νομίζω. Θέλεις να σου δώσω το δικό μου?[/QUOTEναι

    καλημερα!!ναι ενταξει~!που θα μ τ στειλεις εδω??

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    [QUOTE=γελα πολυ;549568]
    Quote Originally Posted by Frozen78 View Post
    Καλημέρα!Για να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα πρέπει να περάσεις τα 50 posts νομίζω. Θέλεις να σου δώσω το δικό μου?[/QUOTEναι

    καλημερα!!ναι ενταξει~!που θα μ τ στειλεις εδω??
    Δεν έχω κλείσει ακόμα τα 50 posts προτιμώ με pm.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    [QUOTE=γελα πολυ;549568]
    Quote Originally Posted by Frozen78 View Post
    Καλημέρα!Για να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα πρέπει να περάσεις τα 50 posts νομίζω. Θέλεις να σου δώσω το δικό μου?[/QUOTEναι

    καλημερα!!ναι ενταξει~!που θα μ τ στειλεις εδω??
    Τώρα είμαι στα 49.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ζαλη οταν ξαπλωνω!!!
    By aggelikoula89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 31-07-2017, 06:18
  2. Ζάλη εδώ και 2 χρόνια...
    By tzab in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 03-01-2014, 00:40
  3. ζάλη
    By liaki!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 28-06-2013, 17:13
  4. γεια σας πος θα τη διοξο τη ζαλη;
    By manolhs in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 20-04-2012, 23:08
  5. η ζαλη ως συμπτωμα
    By ζωζα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 03-09-2009, 13:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •