Αδυναμία,ζάλη,τάση για λιποθυμία!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 90
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    10

    Αδυναμία,ζάλη,τάση για λιποθυμία!!

    Γεια χαρά σε όλους!!!Είμαι νέο μέλος αν και διαβάζω καιρό το φόρουμ...
    Θα κάνω μια σύντομη περιγραφή αρχικά του τι μου συμβαίνει τα τελευταία χρόνια και μετά θα περάσω στο τωρινό πρόβλημα...
    Εδώ και μερικά χρόνια έχω αρρωστοφοβία,νοσοφοβία,είμ αι υποχόνδριος...Όχι δεν μου τα έχει διαγνώσει κάποιος αυτά,αλλά κάνει μπάμ...
    Όλα ξεκίνησαν τις αρχές του 2011 όπου ξεκίνησε μια αλυσίδα(φαύλος κύκλος)συμπτωμάτων εναλλάξ όπως πόνοι στο θώρακα,περίεργος παλμός,ενοχλήσεις στο κεφάλι,δύσπνοια κτλ κτλ με αποτέλεσμα να τρέχω στους γιατρούς και τα νοσοκομεία,να μου δημιουργούνται φοβίες πως πάσχω από κάτι σοβαρό,να με πιάνει άγχος και να φοβάμαι για το παραμικρό σύμπτωμα ή οτιδήποτε έχει σχέση με την υγεία...Να κρατάει πχ λίγες μέρες παραπάνω ένα κρύωμα και να μου έρχονται στο μυαλό τα χειρότερα...
    Αναφορικά να πω ότι σε όσους γιατρούς πήγα αυτά τα 4 χρόνια και κάνοντας εξετάσεις,δεν έχει βρεθεί κάτι αξιόλογο πέρα από λίγο ψηλότερη πίεση απ το κανονικό,έκτακτες συστολές,όζο στο θυροηδή,κάποιες φορές αυξημένα λεμφοκύτταρα στις αιματολογικές(με αποτέλεσμα να φοβάμαι πως έχω λευχαιμία λολ),και κάτι με το ιγμόριο άνευ σημασίας όπως μου είχαν πει όταν έκανα μαγνιτική εγκεφάλου πρόσφατα για τον λόγο που θα εξηγήσω παρακάτω...Επίσης έχω και γαστροοισοφαγική παλυνδρόμηση(καούρες)και είναι το μόνο που δεν έχω κοιτάξει..
    Τέλος να αναφέρω ότι πρόπερσι είχα κάνει μια απόπειρα να πάω σε ψυχίατρο,μου έγραψε μια θεραπεία με αντικαταθλιπτικό την οποία δεν άρχισα ποτέ γιατί μπήκα στο ίντερνετ και διάβασα κάτι παρενέργειες με αρρυθμίες που είχε αυτό...
    Το πρόβλημά μου και ο κυριότερος λόγος που γράφω τον τελευταίο αρκετό καιρό(3 μήνες πρπ)όπως καταλάβατε και απ τον τίτλο είναι η αδυναμία,η ατονία και η τάση για λιποθυμία(δεν έχω λιποθυμήσει ποτέ)...Σχεδόν καθημερινά αντιμετωπίζω αδυναμία,ελαφριά ζάλη με βαρύ κεφάλι όταν περπατάω,ενώ η τάσης για λιποθυμία μου έρχονται πιο αραιά 1,2 την εβδομάδα...Να πω ότι μου είχε παρουσιαστεί και παλαιότερα αλλά δεν ήταν κάτι μόνιμο πλέον στην ζωή μου όπως τώρα....
    Άλλα στοιχεία είναι πως όταν το παθαίνω δεν έχω ούτε ταχυπαλμία,ούτε πόνο στο στήθος δλδ άλλα συμπτώματα που συμβαίνουν σε κρίσεις πανικού...Ίσα ίσα παρατηρώ ότι οι παλμοί μου και η πίεσή μου ναι μεν είναι στα επιτρεπτά όρια αλλά έχουν χαμηλές τιμές για τα δικά μου δεδομένα...Επίσης πολλές φορές εκείνη την ώρα έχω και κάτι μικρές συσπάσεις σε διάφορα μέρη του σώματος,αλλά και ένα ελαφρύ βάρος στα πόδια και στα χέρια...
    Τέλος στις ακραίες περιπτώσεις που μου έρχεται και τάση για λιποθυμία νιώθω για δευτερόλεπτα σαν να μην μπορώ να ελέγχω τα χέρια μου και ένα μούδιασμα γενικά στο πρόσωπο...κτλ,κτλ...Ξαπλώνω αμέσως και δεν μου περνάει εύκολα,νιώθω ότι "θα σβήσω"για αρκετά λεπτά...Όταν υποχωρεί η τάση,φυσικά μένει η αδυναμία,η εξάντληση και μεγαλώνει και ο φόβος...
    Είχα πάει σε νευρολόγο πριν ένα μήνα,έκανα μαγνιτική εγκεφάλου και είχε βγει καθαρή...Αυτός εμένα μου λέει άγχος...Εμένα όμως μου έχει κολλήσει πως ναι μεν απέκλεισα ότι οφείλεται σε θέμα εγκεφάλου αλλά διαβάζοντας(κλασσικά)στο ίντερνετ ότι μπορεί να πάσχω από διάφορα άλλα όπως καρδιακό πρόβλημα,παθήσεις αιματολογικές κτλ κτλ κτλ....Είχα πει να μην ξαναπάω σε καρδιολόγο ή παθολόγο για μια απ τα ίδια και τις ίδιες εξετάσεις λόγο και των άλλων συμπτωμάτων που είχα παλαιότερα αλλά τώρα μου φαίνεται ότι θα ξαναπάω μιας και αυτό το πρόβλημα δεν το είχα παλιά έτσι μόνιμα όταν τους είχα επισκεφτεί....
    Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν έχει και άλλος το ίδιο πρόβλημα με μένα τόσο καθημερινά και αν έχει βγάλει άκρη...
    Επίσης αξίζει να ξαναδοκιμάσω και για αυτό εκστρατεία με παθολόγο,καρδιολόγο,εξετάσ εις κτλ..??Η είναι συμπτώματα ψυχιατρικής φύσης οπότε να πάω κατευθείαν εκεί?(έτσι και αλλιώς κάποια στιγμή θα το κάνω γιατί δεν μπορώ να ζω άλλο με τις φοβίες μου)..
    Έχω σαλτάρει πια,ειδικά αυτό το τελευταίο που μου συμβαίνει μου έχει εκτοξεύσει τις φοβίες μου με την υγεία στα ύψη,πλέον δυσκολεύομαι και να μείνω μόνος επειδή φοβάμαι μην μου συμβεί κάτι και δεν θα είναι κάποιος να καλέσει βοήθεια,κάποιος να με μαζέψει και να με τρέξει στα νοσοκομεία(εάν δεν μπορέσω)...Σκέφτομαι "εάν λιποθυμίσω τι θα γίνει?"(μένω μόνος μου)
    ΥΓ:Είμαι 30 ετών
    ΥΓ2:Συγνώμη για το κουραστικό μήνυμα σε έκταση και όχι καλά δομημένο(λόγο του φόβου που έχω και αυτή τη στιγμή που γράφω...

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    10
    Να προσθέσω και δυο τρια ακόμα στοιχεία...
    Μου συμβαίνει πολλές φορές κάνοντας μια δροαστηριότιτα για αρκετή ώρα...Όμως μου συμβαίνει και χωρίς να κάνω και τίποτα...
    Με είχε πιάσει μια φορά και στο μπάνιο τάση για λιποθυμία,ένιωσα ακόμα και σκοτοδύνη,βγήκα άρον άρον με τα νερά και ξάπλωσα βρεγμένος στο κρεβάτι...Από τότε όποτε μπαίνω να κάνω μπάνιο μπαίνω γεμάτος φόβο και με πιάνει αδυναμία εκείνη την στιγμή...
    Ευτυχώς μαρέσει η καθαριότητα και δεν το έχω κόψει...
    Για την αδυναμία τώρα το τσιγάρο πχ μου την επιδηνώνει όταν την έχω,αντίθετα όταν θα πιω καμιά μπύρα με τονώνει...Και ρωτάω..Αν ήταν σοβαρό θέμα υγείας,το αλκοόλ δεν θα με έκανε χειρότερα εκείνη την στιγμή?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by AlxX_GGMU3 View Post
    Να προσθέσω και δυο τρια ακόμα στοιχεία...
    Μου συμβαίνει πολλές φορές κάνοντας μια δροαστηριότιτα για αρκετή ώρα...Όμως μου συμβαίνει και χωρίς να κάνω και τίποτα...
    Με είχε πιάσει μια φορά και στο μπάνιο τάση για λιποθυμία,ένιωσα ακόμα και σκοτοδύνη,βγήκα άρον άρον με τα νερά και ξάπλωσα βρεγμένος στο κρεβάτι...Από τότε όποτε μπαίνω να κάνω μπάνιο μπαίνω γεμάτος φόβο και με πιάνει αδυναμία εκείνη την στιγμή...
    Ευτυχώς μαρέσει η καθαριότητα και δεν το έχω κόψει...
    Για την αδυναμία τώρα το τσιγάρο πχ μου την επιδηνώνει όταν την έχω,αντίθετα όταν θα πιω καμιά μπύρα με τονώνει...Και ρωτάω..Αν ήταν σοβαρό θέμα υγείας,το αλκοόλ δεν θα με έκανε χειρότερα εκείνη την στιγμή?
    Καλημέρα!
    Όλα αυτά που περιγράφεις είναι καθαρά-για μένα-αποτέλεσμα άγχους!Πίστεψε με τα έχω περάσει και εγώ και υπάρχουν στιγμές που ακόμα τα περνάω. Σήμερα ας πούμε είμαι κομμάτια. Ηρέμησε.....

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    10
    Καλημέρα frozen78,ευχαριστώ για τον χρόνο σου...Αντιμετώπισες ή αντιμετωπίζεις το συγκεκριμένο που περιγράφω με την σχεδόν καθημερινή αδυναμία και ζάλη και πολλές φορές και τάση για λιποθυμία?Με τον τρόπο που περιγράφω?Αν ναι τι έκανες και πως το αντιμετώπισες..?Πια πράγματα απέκλεισες ώστε να βγάλεις το συμπέρασμα ότι οφείλεται σε άγχος?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by AlxX_GGMU3 View Post
    Καλημέρα frozen78,ευχαριστώ για τον χρόνο σου...Αντιμετώπισες ή αντιμετωπίζεις το συγκεκριμένο που περιγράφω με την σχεδόν καθημερινή αδυναμία και ζάλη και πολλές φορές και τάση για λιποθυμία?Με τον τρόπο που περιγράφω?Αν ναι τι έκανες και πως το αντιμετώπισες..?Πια πράγματα απέκλεισες ώστε να βγάλεις το συμπέρασμα ότι οφείλεται σε άγχος?
    Εγώ ακολουθω ακόμα φαρμακευτική αγωγή. Είχα και εγώ συνεχή ζάλη και ατονία και αδυναμία. Και έχω και ακόμα όχι ωστόσο κάθε μέρα. Αφού έχουν αποκλειστεί οργανικά αίτια τότε είναι σίγουρα άγχος.Σήμερα πώς είσαι?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    10
    Νιώθω λίγο αδυναμία πάλι για την ώρα...Θα δούμε στην συνέχεια της ημέρας...
    Έχω αποκλήσει αίτιο απ τον εγκέφαλο έχοντας κάνει πρόσφατα μαγνιτική εγκεφάλου...Παθολογικά ή καρδιολογικά δεν έχουν αποκλιστεί με την έννοια ότι έχω πάνω από 5 μήνες να επισκεφτώ τέτοιον γιατρό και όταν το έκανα ήταν για άλλα θέματα που περιέγραψα στην αρχή του αρχικού μου ποστ...Αυτό το έχω εδώ και τρεις μήνες περίπου...Οπότε ίσως πρέπει να ξανακοιτάξω και αυτά...Τι λες και συ?
    Σε ψυχίατρο πάντως θα πάω κάποια στιγμή σίγουρα,καθώς ακόμα και οργανικά να είναι τα συμπτώματα,έχω μεγάλη φοβία με την υγεία,πρέπει να πάψω να φοβάμαι...
    Έχω δοκιμάσει κάτι βαλεριάνες κάτι βότανα κτλ και δεν με πιάνουν δυστυχώς...
    Για το συγκεκριμένο εσένα ο ψυχίατρος τι σου έγραψε?Αγχολιτικά ή αντικαταθληπτικά?Εγώ σκέψου ένας λόγος που έχω αργήσει τόσο να πάω σε τέτοιο γιατρό είναι ότι φοβάμαι αυτά τα φάρμακα,λόγο των παρενεργειών που διαβάζω πως έχουν..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by AlxX_GGMU3 View Post
    Νιώθω λίγο αδυναμία πάλι για την ώρα...Θα δούμε στην συνέχεια της ημέρας...
    Έχω αποκλήσει αίτιο απ τον εγκέφαλο έχοντας κάνει πρόσφατα μαγνιτική εγκεφάλου...Παθολογικά ή καρδιολογικά δεν έχουν αποκλιστεί με την έννοια ότι έχω πάνω από 5 μήνες να επισκεφτώ τέτοιον γιατρό και όταν το έκανα ήταν για άλλα θέματα που περιέγραψα στην αρχή του αρχικού μου ποστ...Αυτό το έχω εδώ και τρεις μήνες περίπου...Οπότε ίσως πρέπει να ξανακοιτάξω και αυτά...Τι λες και συ?
    Σε ψυχίατρο πάντως θα πάω κάποια στιγμή σίγουρα,καθώς ακόμα και οργανικά να είναι τα συμπτώματα,έχω μεγάλη φοβία με την υγεία,πρέπει να πάψω να φοβάμαι...
    Έχω δοκιμάσει κάτι βαλεριάνες κάτι βότανα κτλ και δεν με πιάνουν δυστυχώς...
    Για το συγκεκριμένο εσένα ο ψυχίατρος τι σου έγραψε?Αγχολιτικά ή αντικαταθληπτικά?Εγώ σκέψου ένας λόγος που έχω αργήσει τόσο να πάω σε τέτοιο γιατρό είναι ότι φοβάμαι αυτά τα φάρμακα,λόγο των παρενεργειών που διαβάζω πως έχουν..
    Θεωρώ ότι πρέπει να επισκεφτείς ψυχίατρο μόνο και όχι κάποιον άλλον γιατρό. Σε εμένα τα φάρμακα δεν είχαν παρενέργειες πέραν από λίγη υπνηλία το πρώτο χρονικό διάστημα (9ος/2014).
    Με βοήθησαν πολύ και σκέψου ότι έπαιρνα εξ αρχής μικρή δόση την οποία μου έχει μειώσει κι άλλο πλέον. Η διάγνωση για μένα ήταν Αγχώδης Διαταραχή και όχι κατάθλιψη. Πίστεψε με τα περνάω και εγώ αυτά...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by AlxX_GGMU3 View Post
    Νιώθω λίγο αδυναμία πάλι για την ώρα...Θα δούμε στην συνέχεια της ημέρας...
    Έχω αποκλήσει αίτιο απ τον εγκέφαλο έχοντας κάνει πρόσφατα μαγνιτική εγκεφάλου...Παθολογικά ή καρδιολογικά δεν έχουν αποκλιστεί με την έννοια ότι έχω πάνω από 5 μήνες να επισκεφτώ τέτοιον γιατρό και όταν το έκανα ήταν για άλλα θέματα που περιέγραψα στην αρχή του αρχικού μου ποστ...Αυτό το έχω εδώ και τρεις μήνες περίπου...Οπότε ίσως πρέπει να ξανακοιτάξω και αυτά...Τι λες και συ?
    Σε ψυχίατρο πάντως θα πάω κάποια στιγμή σίγουρα,καθώς ακόμα και οργανικά να είναι τα συμπτώματα,έχω μεγάλη φοβία με την υγεία,πρέπει να πάψω να φοβάμαι...
    Έχω δοκιμάσει κάτι βαλεριάνες κάτι βότανα κτλ και δεν με πιάνουν δυστυχώς...
    Για το συγκεκριμένο εσένα ο ψυχίατρος τι σου έγραψε?Αγχολιτικά ή αντικαταθληπτικά?Εγώ σκέψου ένας λόγος που έχω αργήσει τόσο να πάω σε τέτοιο γιατρό είναι ότι φοβάμαι αυτά τα φάρμακα,λόγο των παρενεργειών που διαβάζω πως έχουν..
    Ειδικά αυτή η ζάλη που λες δεν παλεύεται...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    10
    Ναι ρε συ απλά σε ρώτησα γιατί έχω ακούσει πως σε αρκετούς γράφουν αντικαταθλιπτικά επειδή κάνουν και στην διαταραχή πανικού..Όπως είχα γράψει ποιο πάνω και μένα τέτοια μου είχε γράψει ένας πριν δυο χρόνια αλλά δεν τα πήρα ποτέ γιατί φοβόμουν..Βέβαια τότε είχα άλλα σωματικά συμπτώματα...Το μόνο που ήταν ίδιο ήταν ο φόβος...Γιαυτό σε ρώτησα για το τι φάρμακα....
    Άστα να πάνε ούτε η ζάλη ούτε η αδυναμία παλεύονται αλλά αυτά πες καααααάπως με τα χίλια ζόρια κουμαντάρονται...Τα δύσκολα που δεν την παλεύω καθόλου είναι όταν μου σκάσει και η τάση για λιποθυμία...Εκεί τρελαίνομαι και χέζομαι τελείως...
    Ρε συ φοβάμαι επίσης μήπως δεν είναι συμπτώματα άγχους μόνο γιατί όπως έγραψα και πάνω έχω παρατηρήσει πως δεν έχω ταχυπαλμία όταν με πιάνουν αυτά,αντίθετα έχω ασυνήθιστα για μένα χαμηλούς παλμούς και πίεση...Ενώ εμένα τα τελευταία χρόνια κανονικά βαράγανε και τα δυο πιο ψηλά νούμερα...Δεν ξέρω τι να πω...
    Εσύ σε σχέση με παλιά το ξεπερνάς όμως από ότι κατάλαβα σε βοηθήσαν τα φάρμακα άρα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by AlxX_GGMU3 View Post
    Ναι ρε συ απλά σε ρώτησα γιατί έχω ακούσει πως σε αρκετούς γράφουν αντικαταθλιπτικά επειδή κάνουν και στην διαταραχή πανικού..Όπως είχα γράψει ποιο πάνω και μένα τέτοια μου είχε γράψει ένας πριν δυο χρόνια αλλά δεν τα πήρα ποτέ γιατί φοβόμουν..Βέβαια τότε είχα άλλα σωματικά συμπτώματα...Το μόνο που ήταν ίδιο ήταν ο φόβος...Γιαυτό σε ρώτησα για το τι φάρμακα....
    Άστα να πάνε ούτε η ζάλη ούτε η αδυναμία παλεύονται αλλά αυτά πες καααααάπως με τα χίλια ζόρια κουμαντάρονται...Τα δύσκολα που δεν την παλεύω καθόλου είναι όταν μου σκάσει και η τάση για λιποθυμία...Εκεί τρελαίνομαι και χέζομαι τελείως...
    Ρε συ φοβάμαι επίσης μήπως δεν είναι συμπτώματα άγχους μόνο γιατί όπως έγραψα και πάνω έχω παρατηρήσει πως δεν έχω ταχυπαλμία όταν με πιάνουν αυτά,αντίθετα έχω ασυνήθιστα για μένα χαμηλούς παλμούς και πίεση...Ενώ εμένα τα τελευταία χρόνια κανονικά βαράγανε και τα δυο πιο ψηλά νούμερα...Δεν ξέρω τι να πω...
    Εσύ σε σχέση με παλιά το ξεπερνάς όμως από ότι κατάλαβα σε βοηθήσαν τα φάρμακα άρα...
    Παίρνω και αντικαταθλιπτικά και αγχολυτικά αλλά η δόση πλέον είναι πολύ μικρή. Μία περίοδο ξεχνούσα να πάρω τα χάπια για να καταλάβεις...Αλλά τελευταία με έχουνε πιάσει τα ίδια. Μία ημέρα είμαι καλά μία όχι. Φυσικά σε αυτό συμβάλλουν διάφορα που με αγχώνουν.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by AlxX_GGMU3 View Post
    Ναι ρε συ απλά σε ρώτησα γιατί έχω ακούσει πως σε αρκετούς γράφουν αντικαταθλιπτικά επειδή κάνουν και στην διαταραχή πανικού..Όπως είχα γράψει ποιο πάνω και μένα τέτοια μου είχε γράψει ένας πριν δυο χρόνια αλλά δεν τα πήρα ποτέ γιατί φοβόμουν..Βέβαια τότε είχα άλλα σωματικά συμπτώματα...Το μόνο που ήταν ίδιο ήταν ο φόβος...Γιαυτό σε ρώτησα για το τι φάρμακα....
    Άστα να πάνε ούτε η ζάλη ούτε η αδυναμία παλεύονται αλλά αυτά πες καααααάπως με τα χίλια ζόρια κουμαντάρονται...Τα δύσκολα που δεν την παλεύω καθόλου είναι όταν μου σκάσει και η τάση για λιποθυμία...Εκεί τρελαίνομαι και χέζομαι τελείως...
    Ρε συ φοβάμαι επίσης μήπως δεν είναι συμπτώματα άγχους μόνο γιατί όπως έγραψα και πάνω έχω παρατηρήσει πως δεν έχω ταχυπαλμία όταν με πιάνουν αυτά,αντίθετα έχω ασυνήθιστα για μένα χαμηλούς παλμούς και πίεση...Ενώ εμένα τα τελευταία χρόνια κανονικά βαράγανε και τα δυο πιο ψηλά νούμερα...Δεν ξέρω τι να πω...
    Εσύ σε σχέση με παλιά το ξεπερνάς όμως από ότι κατάλαβα σε βοηθήσαν τα φάρμακα άρα...
    Κοίτα...γιατρός δεν είμαι. Αλλά το άγχος χτυπάει παντού....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by AlxX_GGMU3 View Post
    Ναι ρε συ απλά σε ρώτησα γιατί έχω ακούσει πως σε αρκετούς γράφουν αντικαταθλιπτικά επειδή κάνουν και στην διαταραχή πανικού..Όπως είχα γράψει ποιο πάνω και μένα τέτοια μου είχε γράψει ένας πριν δυο χρόνια αλλά δεν τα πήρα ποτέ γιατί φοβόμουν..Βέβαια τότε είχα άλλα σωματικά συμπτώματα...Το μόνο που ήταν ίδιο ήταν ο φόβος...Γιαυτό σε ρώτησα για το τι φάρμακα....
    Άστα να πάνε ούτε η ζάλη ούτε η αδυναμία παλεύονται αλλά αυτά πες καααααάπως με τα χίλια ζόρια κουμαντάρονται...Τα δύσκολα που δεν την παλεύω καθόλου είναι όταν μου σκάσει και η τάση για λιποθυμία...Εκεί τρελαίνομαι και χέζομαι τελείως...
    Ρε συ φοβάμαι επίσης μήπως δεν είναι συμπτώματα άγχους μόνο γιατί όπως έγραψα και πάνω έχω παρατηρήσει πως δεν έχω ταχυπαλμία όταν με πιάνουν αυτά,αντίθετα έχω ασυνήθιστα για μένα χαμηλούς παλμούς και πίεση...Ενώ εμένα τα τελευταία χρόνια κανονικά βαράγανε και τα δυο πιο ψηλά νούμερα...Δεν ξέρω τι να πω...
    Εσύ σε σχέση με παλιά το ξεπερνάς όμως από ότι κατάλαβα σε βοηθήσαν τα φάρμακα άρα...
    Και να σου πω την αλήθεια μου δεν έχω λείψει ούτε μία ημέρα από την δουλειά...Δεν παθαίνουμε τίποτα. Το μυαλό παίζει πολλά παιχνίδια...

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    10
    Τουλάχιστον υπάρχουν μέρες που είσαι καλά όπως λες...
    Σε αγχώνουν διάφοροι εξωτερικοί παράγοντες ε?Εμένα το μόνο άγχος είναι για την υγεία μου εξαιτίας των συμπτωμάτων...Τις δυσκολίες που βιώνουμε σχεδόν όλοι στην ζωή μας ευτυχώς τις αντιμετωπίζω χωρίς άγχος μέχρι στιγμής...
    Εγώ είμαι άνεργος αυτήν την περίοδο και δεν δουλεύω...
    Μακάρι να ήταν μόνο θέμα του μυαλού και να σκεφτόμουν κάτι άλλο και να πέρναγε...Αλλά είναι πραγματικά συμπτώματα δυστυχώς...
    Και γενικά το παραμικρό που θα μου συμβεί και θα είναι θέμα υγείας έστω και υποψία με αγχώνει...
    Ας ελπίσω πως εάν κάνω παθολογικό έλεγχο ξανά θα μου βγει καμιά αναιμία,θα βρεθεί κάτι που να δικαιολογεί αυτά τα συμπτώματα τέλος πάντων να το αντιμετωπίσω να τελειώνω...
    Αν όμως όλα αυτά τα συμτώματα μου τα δημιουργεί το άγχος και οι φοβίες τότε δεν με βλέπω καλά δεν μπορώ να τα αντιμετωπίσω με τίποτα,σίγουρα θα χρειαστώ και γω να πάρω φάρμακα...Και τα φοβάμαι..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Γενικά όλα αυτά αγχώδη διαταραχή δείχνουν μετά από τόσα χρόνια δεν έχει βρεθεί και κάτι.. οι έκτακτες συστολές σταμάτησαν?

  15. #15
    Φιλαρακι ακριβως τα ιδια..εχω και εγω καθε μερα ζαλη ..αδυναμα ποδια και βαρυ κεφαλι..πηγα σε νευρολογο και μου εδωσε norgesic για τον αυχενα ..αλλα και παλι τα ιδια..και εμενα μου ερχοντε τασεις λιποθυμιας μερικες φορες..αλλα την παλευω..απο το αγχος ειναι ολα.δυστυχως σε διαλυει
    Quote Originally Posted by AlxX_GGMU3 View Post
    Τουλάχιστον υπάρχουν μέρες που είσαι καλά όπως λες...
    Σε αγχώνουν διάφοροι εξωτερικοί παράγοντες ε?Εμένα το μόνο άγχος είναι για την υγεία μου εξαιτίας των συμπτωμάτων...Τις δυσκολίες που βιώνουμε σχεδόν όλοι στην ζωή μας ευτυχώς τις αντιμετωπίζω χωρίς άγχος μέχρι στιγμής...
    Εγώ είμαι άνεργος αυτήν την περίοδο και δεν δουλεύω...
    Μακάρι να ήταν μόνο θέμα του μυαλού και να σκεφτόμουν κάτι άλλο και να πέρναγε...Αλλά είναι πραγματικά συμπτώματα δυστυχώς...
    Και γενικά το παραμικρό που θα μου συμβεί και θα είναι θέμα υγείας έστω και υποψία με αγχώνει...
    Ας ελπίσω πως εάν κάνω παθολογικό έλεγχο ξανά θα μου βγει καμιά αναιμία,θα βρεθεί κάτι που να δικαιολογεί αυτά τα συμπτώματα τέλος πάντων να το αντιμετωπίσω να τελειώνω...
    Αν όμως όλα αυτά τα συμτώματα μου τα δημιουργεί το άγχος και οι φοβίες τότε δεν με βλέπω καλά δεν μπορώ να τα αντιμετωπίσω με τίποτα,σίγουρα θα χρειαστώ και γω να πάρω φάρμακα...Και τα φοβάμαι..

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ζαλη οταν ξαπλωνω!!!
    By aggelikoula89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 31-07-2017, 07:18
  2. Ζάλη εδώ και 2 χρόνια...
    By tzab in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 03-01-2014, 01:40
  3. ζάλη
    By liaki!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 28-06-2013, 18:13
  4. γεια σας πος θα τη διοξο τη ζαλη;
    By manolhs in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 21-04-2012, 00:08
  5. η ζαλη ως συμπτωμα
    By ζωζα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 03-09-2009, 14:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •