Προβλημα με ναρκωτικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    7

    Προβλημα με ναρκωτικα

    Γεια σας με λενε Ελβιρα ειμαι 17 στα 18 και μολις γραφτηκα στο φορουμ καθως αντιμετωπιζω ενα προβλημα . Εδω και περιπου δυο χρονια απο προπερσυ το καλοκαιρι στις εξετασεις αρχισα να καπνιζω χορτο περιστασιακα .Η χρηση συνεχιστηκε και στην διαρκεια της χρονιας και υπηρχαν περιοδοι οπου εκανα χρηση σχεδον καθημερινα παντα ομως καταφερνα να το μειωνω και να ελεγχω ποσο συχνα το κανω.Το χορτο εφυγε απο το μυαλο μου οταν δοκιμασα με κατι φιλους μου χαπια τα οποια ηταν ΠΟΛΥ καλυτερο φτιαξιμο απο το χορτο.Τα χαπια αυτα δεν τα παιρναμε καθημερινα για να πει κανει οτι ειχαμε εθιστει ηταν ομως συνεχεια στο μυαλο μου και η μονη μου σκεψη μεσα στην μερα με αποτελεσμα να παρατησω τελειωςτους καλους μου φιλους ( εχω μονο μια πολυ καλη παιδικη φιλη που δεν πινει ουτε αλκοολ!) το σχολειο και τα μαθηματα εκανα βεβαια φροντιστηρια αλλα δεν διαβαζα με αποτελεσμα να γραψω χαλια και στις πανελληνιες ενω παντα ειχα ονειρο να γινω φαρμακοποιος και μεχρι και το λυκειο ημουν αριστη μαθητρια χωρις προσπαθεια.Αυτο λοιπον μου χαλασε πολυ την ηδη χαλια ψυχολογια αφου δεν πιστευα ποτε οτι θα εβγαζα εγω τοσα λιγα μορια η θα εκανα τα πραγματα που εχω κανει τα τελευταια χρονια τα οποια ουτε καν ταιριαζουν στον χαρακτηρα μου γιατι ποτε δεν ημουν ετσι.Τωρα λοιπον εχει λιγο καιρο απο οταν τελειωσαν οι πανελληνιες που δεν εχω βγει με τους φιλους μου που πινουν και δεν εδωσαν οι περισσοτεροι πανελληνιες γιατι προσπαθουσα να ειμαι αισιοδοξη και να ξεκοψω για να φτιαξω το μηχανογραφικο μου και να κανω σχεδια για το μελλον(σκεφτομουνα να ξαναδωσω πανελληνιες ισως η να παω στο εξωτερικο).Ολα αυτα μεχρι πριν μια εβδομαδα οπου βγηκα τελικα με την παρεα μου (γιατι με την κολλητη μου που ειναι πολυ ενταξη παιδι δεν μπορω πια δυστυχως να περασω καλα ) η οποια εχει αρχισει τα βαρυα ναρκωτικα και ενω δεν εκανα χρηση(μονο χορτο) ξαναγυρισα στις ιδιες σκεψεις οπου δεν με ενδιαφερει τιποτα και μου ειχεκατσει η ιδεα να δοκιμασω και εγω γιατι ειναι πιο φτηνο σε σχεση με τα χαπια λενε και εξαλλου τι εχω να χασω αν ειναι να παιρνουμε χαπια με τις χουφτες καλυτερα να παιρνουμε αυτο..Τελικα λοιπον χθες που ξαναβγηκαμε δοκιμασα και εγω και δεν νομιζω οτι θα μπορεσω να μην το ξανακανω ποτε Οι φιλοι μου λενε οτι δεν θα εχω προβλημα αν κανω αυτο που κανουν και αυτοι να πινω δηλαδη μονο οταν ειμαστε μαζι τα σαββατοκυριακα. Τελος παντων συγνωμμη αν σας κουρασα και δεν ξερω καν αν απευθυνθηκα στο σωστο μερος αλλα δεν εχω κανεναν να μιλησω ανοιχτα και περιμενω αν θελετε να δωσετε καποια βοηθεια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης (απαγορεύονται οι υποδείξεις για προτροπή/διακοπή λήψης ουσιών).
    Last edited by Aeon; 19-07-2015 at 11:59.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    7
    Σε ευχαριστω που απαντησες ναι με το χορτο δεν εχω ιδιαιτερο θεμα οποτε θελω το σταματαω πιστευω το θεμα ειναι να καταφερω να κρατηθω μακρυα απο τα βαρια γιατι οπως ειπα δοκιμασα μια φορα και δυσκολευομαι να μην το ξανακανω..πιστευεις οτι γινεται να κανω χρηση σαν το χορτο δηλαδη που και που και να το ελεγχω?γιατι οι φιλοι μου το κανουν αρκετο καιρο ετσι και λενε οτι δεν εχουν προβλημα και οτι δεν ειναι εξαρτημενοι οποτε θελουν σταματουν..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Eιναι μεγαλη κουβεντα αν το χορτο ειναι προθαλαμος για πιο βαρια πραματα, κατα ποσο καποιος το κοντρολαρει κλπ και σαφης απαντηση δεν υπαρχει. Εγω βλεπω οτι γενικα εχεις πεσει σε μια λουμπα με πολλα θεματα τωρα και καπως πρεπει να παρεις τη ζωη στα χερια σου ξανα με αλλη αισιοδοξια, οχι να εισαι σ αυτη την αδρανεια και ο καιρος να περναει. Πρεπει θα παρεις λιγο τα πανω σου και να σκεφτεις τι στοχους θα βαλεις πχ σε φαση διαβασματα σχολες κλπ ωστε να γινεις ανεξαρτητη στο μελλον απ τους γονεις. Σκεψου δηλ πιο μελλοντικα, μη σκεπτεσαι μονο το τωρα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by ElviraK View Post
    Γεια σας με λενε Ελβιρα ειμαι 17 στα 18 και μολις γραφτηκα στο φορουμ καθως αντιμετωπιζω ενα προβλημα . Εδω και περιπου δυο χρονια απο προπερσυ το καλοκαιρι στις εξετασεις αρχισα να καπνιζω χορτο περιστασιακα .Η χρηση συνεχιστηκε και στην διαρκεια της χρονιας και υπηρχαν περιοδοι οπου εκανα χρηση σχεδον καθημερινα παντα ομως καταφερνα να το μειωνω και να ελεγχω ποσο συχνα το κανω.Το χορτο εφυγε απο το μυαλο μου οταν δοκιμασα με κατι φιλους μου χαπια τα οποια ηταν ΠΟΛΥ καλυτερο φτιαξιμο απο το χορτο.Τα χαπια αυτα δεν τα παιρναμε καθημερινα για να πει κανει οτι ειχαμε εθιστει ηταν ομως συνεχεια στο μυαλο μου και η μονη μου σκεψη μεσα στην μερα με αποτελεσμα να παρατησω τελειωςτους καλους μου φιλους ( εχω μονο μια πολυ καλη παιδικη φιλη που δεν πινει ουτε αλκοολ!) το σχολειο και τα μαθηματα εκανα βεβαια φροντιστηρια αλλα δεν διαβαζα με αποτελεσμα να γραψω χαλια και στις πανελληνιες ενω παντα ειχα ονειρο να γινω φαρμακοποιος και μεχρι και το λυκειο ημουν αριστη μαθητρια χωρις προσπαθεια.Αυτο λοιπον μου χαλασε πολυ την ηδη χαλια ψυχολογια αφου δεν πιστευα ποτε οτι θα εβγαζα εγω τοσα λιγα μορια η θα εκανα τα πραγματα που εχω κανει τα τελευταια χρονια τα οποια ουτε καν ταιριαζουν στον χαρακτηρα μου γιατι ποτε δεν ημουν ετσι.Τωρα λοιπον εχει λιγο καιρο απο οταν τελειωσαν οι πανελληνιες που δεν εχω βγει με τους φιλους μου που πινουν και δεν εδωσαν οι περισσοτεροι πανελληνιες γιατι προσπαθουσα να ειμαι αισιοδοξη και να ξεκοψω για να φτιαξω το μηχανογραφικο μου και να κανω σχεδια για το μελλον(σκεφτομουνα να ξαναδωσω πανελληνιες ισως η να παω στο εξωτερικο).Ολα αυτα μεχρι πριν μια εβδομαδα οπου βγηκα τελικα με την παρεα μου (γιατι με την κολλητη μου που ειναι πολυ ενταξη παιδι δεν μπορω πια δυστυχως να περασω καλα ) η οποια εχει αρχισει τα βαρυα ναρκωτικα και ενω δεν εκανα χρηση(μονο χορτο) ξαναγυρισα στις ιδιες σκεψεις οπου δεν με ενδιαφερει τιποτα και μου ειχεκατσει η ιδεα να δοκιμασω και εγω γιατι ειναι πιο φτηνο σε σχεση με τα χαπια λενε και εξαλλου τι εχω να χασω αν ειναι να παιρνουμε χαπια με τις χουφτες καλυτερα να παιρνουμε αυτο..Τελικα λοιπον χθες που ξαναβγηκαμε δοκιμασα και εγω και δεν νομιζω οτι θα μπορεσω να μην το ξανακανω ποτε Οι φιλοι μου λενε οτι δεν θα εχω προβλημα αν κανω αυτο που κανουν και αυτοι να πινω δηλαδη μονο οταν ειμαστε μαζι τα σαββατοκυριακα. Τελος παντων συγνωμμη αν σας κουρασα και δεν ξερω καν αν απευθυνθηκα στο σωστο μερος αλλα δεν εχω κανεναν να μιλησω ανοιχτα και περιμενω αν θελετε να δωσετε καποια βοηθεια
    στους γονεις σου το εχεις πει? το ξερουν γενικα?
    δε περνας σε καμια σχολη δλδ? στο εξωτερικο αν εχεις οικονομικη δυνατοτητα θα ηταν τελειο να πας να σπουδασεις.
    αλλα ρε συ ελβιρα, μην ακους τους φιλους σου που σου λενε οτι κ καλα μονο τα σ/κ θα πινετε, η πρεζα δν ειναι χορτο!
    κοψτους απο φιλους οχι τωρα αλλα χθες! δν ειναι φιλοι αυτοι. θα σου προτεινα να μιλησεις ειλικρινα με τους γονεις σου για να σε βοηθησουν αν ειναι ανοιχτομυαλοι κ θελουν να σε βοηθησουν πραγματικα.
    δε ξερω ποια ακριβως βοηθεια θα ηταν η καταληλη στη περιπτωση σου αλλα ψαξτο με τους γονεις σου, ψυχολογους, κεντρο απεξαρτησης (δε ξερω τι ειναι καταλληλο για σενα) για να ξεφυγεις απο αυτο το λουκι που εχεις πεσει.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    7
    Εε γενικοτερα εχω καποια σοβαρα προβληματα οικογενειακα απο μικρη με αποτελεσμα να χρειαστει να μεγαλωσω με την θεια μου και καποιες φορες με την γιαγια μου. Η θεια μου εχει γνωρισει το αγορι μου που ειναι και αυτος στην παρεα και ξερει οτι καπνιζα μαζι του χορτο αλλα μεχει εκει..τωρα νομιζει οτι εχω κοψει..οσο για τις σχολες ναι περναω σε καποια τει της αθηνας αλλα δεν ξερω αν θα παω και σιγουρα δεν μου αρεσει σαν επιλογη γιατι εχω παιδικο ονειρο να γινω φαρμακοποιος αλλα ουσιαστικα δεν υπαρχει καποια αλλη λυση.τωρα για τους φιλους μου ειναι δυσκολο να τους ξεκοψω γιατι ειναι κυριως η παρεα του αγοριου μου που βγαινουμε και καποια αλλη φιλη που εχω την εχω σχεδον ξεκοψει γιατι δεν εχουμε τιποτα κοινο πια και δεν διασκεδαζω καθολου οταν βγαινουμε ..εξαλλου δεν ξερω κατα ποσο θα θελει και η ιδια να κανουμε παρεα εαν μαθει οτι πηρα πρε..και ποσο μαλλον οι γονεις της που της ειχαν πει παλαιοτερα να με ξεκοψει γιατι ειχαν μαθει για τα προβληματα που ειχε η μαμα μου και που ειχε την κηδεμονια η θεια μου και τετοια...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    η ζωη σου εχει προβληματα πολλα προβληματα και συγχαρητηρια που τα καταφερεσ μεχρι εδω
    γτ για καποιουσ δεν ειναι αυτονοητο εγω τι θελω να σου πω ειναι οτι θελεισ και εχεισ κουραγιο
    εχεισ την ευκαιρια να πασ στη σχολη σου και να ξεκινησεισ τη ζωη σου ξανα απο την αρχη τωρα που μπορεισ
    κρατα και την παλια σου την παρεα αλλα με μετρο αυτα τα φτιαξιματα και δεν ξερω εγω τι αλλο που ζεισ ειναι φθορεσ για τον οργανισμο
    φθορεσ που μετα απο πεντε χρονια θα σε πανε σε αλλα σταδια με ψυχολογικα προβληματα που μετα θα πρεπει να παρεισ ψυχοφαρμακα
    για να ισοροπησεισ και να επανελθεισ μετα απο 7-8 χρονια στα επιπεδα που σαι τωρα και σε ρωταω αξιζει να ζησεισ ολη αυτη τη δυσκολη ζωη γτ τωρα δε παιρνεισ τη σωστη αποφαση γτ ακριβωσ σου φαινεται τωρα δυσκολη η ζωη αλλα με τισ επιλογεσ που κανεισ θα πασ στο πατο και μετα απο δεκα χρονια θα σηκωθεισ και θα εισαι εκει που σαι τωρα αξιζει γαμω τη ******* μου αυτο το ταξιδι;για πεσ μου
    σου μιλαει ενασ απο τον πατο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    7
    Σε ευχαριστω και ευχομαι να σηκωθεις απο τον πατο που λες οτι εχεις πεσει.. ναι εχεις δικιο δεν αξιζει και το ξερω απλα στην κατασταση που ειναι η ζωη μου δεν νομιζω οτι εχω και πολλα να χασω ..ενταξη μπορει να ισχυει αυτο που λες για τα ψυχολογικα προβληματα αργοτερα κλπ αλλα δεν σκοπευω να εξαρτηθω απο την πρεζα ο φιλος μου πινει εδω και αρκετο καιρο μονο τα σ/κ η ζωη του λεει οτι εχει βελτιωθει γιατι τουλαχιστον εχει καποιο νοημα και του δινει κινητρο να κανει πραγματα μεχρι πχ την παρασκευη που θα πιει...και μετα συνεχιζει την ζωη του χωρις προβλημμα την υπολλοιπη εβδομαδα.αν δηλαδη κανω αυτο που μαλλον αυτο θα κανω γιατι χλωμο το βλεπω να το κοψω τελειως θα μπορεσω να παω και σε καποια σχολη και να τα κανω ουσιαστικα και τα δυο μεχρι να βρω μια λυση γιατι δεν νομιζω οτι μπορω να ξεφυγω ..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    ναι εγω αυτο που σου λεω ειναι οτι τωρα ειναι η ευκαιρια σου να χτισεισ αν θελεισ βεβαια
    δλδ να βρεισ μια δουλεια και να χεισ και τη σχολη για να τα κανεισ αυτα με μαξιμουμ κερδοσ
    δλδ πεντε φραγκα να μαθεισ μια δουλεια να μαθεισ πωσ κινειται η αγορα και να σπουδασεισ
    πρεπει να εχεισ ολεσ σου τισ δυναμεισ νοητικεσ και σωματικεσ αυτα σου λεω εγω
    εσυ μου λεσ δυσκολη η ζωη τιποτα δεν αξιζει δεν εχω τιποτα να χασω θα τα κανω λιγο ******* με μετρο
    γτ ετσι κι αλλιωσ σκατα ηταν σκατα θα ειναι
    απο τα δυο που λεμε πιο ευκολο ειναι να κοψεισ τα παντα και να κανεισ ταξιδι στη δουλεια και στισ σπουδεσ
    παρα το αλλο ταξιδι που σου περιεγραψα οτι θα σου παρει καμια δεκαετια να συνελθεισ αμα το παρακανεισ
    και τα δυο ταξιδια ειναι μεσα στη ζωη και τα δυο θελουν κουραγιο και δυναμη για να τα κανεισ και τα δυο
    θα σε βγαλουν καπου αμα τα κανεισ εγω σου ευχομαι να διαλεξεισ το πιο ομορφο για σενα να κατσεισ να σκεφτεισ
    τι θεσ απο τον εαυτο σου παντα να ξερεισ θα μετραει ποσο κουραγιο και δυναμη εχεισ
    φιλικα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    7
    Ναι φιλε (φανταζομαι εισαι αντρας οχι γυναικα) δικιο εχεις με βοηθησες πολυ γιατι απο τι καταλαβαινω εχεις παρομοιες εμπειριες !?βεβαια θα πρεπει να πεισω και το αγορι μου να σταματησει γιατι σκοπευουμε να μετακομισουμε μαζι και δεν θ ειναι κ τοσο γαματα να μενουμε μαζι και αυτος να συνεχισει τα ιδια..τελος παντων θα προσπαθησω προς το παρων και οτι γινει..α και κατι αλλο τα ψυχολογικα προβληματα που λες παραπανω ειναι για την πρεζα μονο η μιλας και για χαπια ας πουμε γιατι με τα χαπια μου ειχαν δημιουργηθει καποιες ψυχολογικες παρενεργειες που τις εχω ακομα..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    εγω σου μιλησα για ταξιδια με ουσιεσ και χωρισ τα ταξιδια με ουσιεσ ειναι μακροχρονια
    και συνεχεια θα αναμετριεσαι με τον εαυτο σου τη δυναμη σου τα κουραγια σου
    το ταξιδι χωρισ ουσιεσ εχει αλλεσ χαρεσ μαθαινεισ τον κοσμο μαθαινεισ τη δουλεια
    σ αρεσει η δουλεια προχωραει η δουλεια εξελισεσαι εξελισεισ και τη δουλεια και τισ
    σχεσεισ σου και τα οικονομικα σου μαθαινεισ και τουσ ανθρωπουσ αλλα πιο μαλακα πιο σιγα
    λιγοτερο βιαια σε σχεση με το αλλο ταξιδι ειναι πιο ομορφο οπωσ και να το κανεισ
    στο χερι σου ειναι πιο ταξιδι θεσ να κανεισ εγω απλα να σου ευχηθω καλο ταξιδι
    και τα δυο ειναι πλουσια σε εμπειριεσ αλλα διφορετικου τυπου εγω θα σ προτεινα να παρεισ το ομορφο καραβι
    κι αν σου φαινονται παπαντζεσ και τραγικα αυτα που σου λεω δειξτο σε κανα φιλο σου που εχει κανει ενα απο τα δυο ταξιδια
    φιλικα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by ElviraK View Post
    Σε ευχαριστω και ευχομαι να σηκωθεις απο τον πατο που λες οτι εχεις πεσει.. ναι εχεις δικιο δεν αξιζει και το ξερω απλα στην κατασταση που ειναι η ζωη μου δεν νομιζω οτι εχω και πολλα να χασω ..ενταξη μπορει να ισχυει αυτο που λες για τα ψυχολογικα προβληματα αργοτερα κλπ αλλα δεν σκοπευω να εξαρτηθω απο την πρεζα ο φιλος μου πινει εδω και αρκετο καιρο μονο τα σ/κ η ζωη του λεει οτι εχει βελτιωθει γιατι τουλαχιστον εχει καποιο νοημα και του δινει κινητρο να κανει πραγματα μεχρι πχ την παρασκευη που θα πιει...και μετα συνεχιζει την ζωη του χωρις προβλημμα την υπολλοιπη εβδομαδα.αν δηλαδη κανω αυτο που μαλλον αυτο θα κανω γιατι χλωμο το βλεπω να το κοψω τελειως θα μπορεσω να παω και σε καποια σχολη και να τα κανω ουσιαστικα και τα δυο μεχρι να βρω μια λυση γιατι δεν νομιζω οτι μπορω να ξεφυγω ..
    τελικά ποιο είναι το πρόβλημα? γιατι εγω διαβαζω οτι μια χαρα τη βρισκετε κ σας αρεσει.
    το θεμα ειναι αν θα κοψετε ή αν θα κανετε μονο σ/κ?
    κ κατι αλλο ηθελα να προσθεσω.
    επειδη αυτος κανει μονο σ/κ θα κανεις κι εσυ το ιδιο?!
    αν αυριο μευθαυριο σου πει "α αποφασισα να κανω καθημερινα" θα κανεις κι εσυ?!
    δε χρειαζεται να κανεις οτι κανει.
    απλα πρεπει να ξεκοψεις να χωρισεις τα παντα ολα.
    γιατι η πρεζα ενα δρομο εχει κ guess what δεν ειναι ο καλος ο δρομος. απλα κοψε τωρα τις παρεες κ τις πρεζες που μπορεις, μετα δεν εχει γυρισμο.
    μιλα κ με τη θεια σου ή όποιον εμπιστευεσαι (εκτος απο αυτους που περνουν πρεζα γιατι αλλα θα σου πουν)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΟΤΙ ΟΙ ΟΥΣΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΒΙΑ
    ΣΟΥ ΦΕΡΘΗΚΑΝ ΒΙΑΙΑ ΚΑΙ ΣΚΑΡΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ
    ΤΡΕΛΑΝΕ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΣΚΕΙΣ ΒΙΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ
    ΒΓΕΣ ΕΞΩ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΝΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΣΕΝΑ
    ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΕΣΥ ΤΡΕΛΑΝΕ ΤΟΥΣ
    ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΥΛΑ ΝΑ ΣΕ ΠΗΓΑΙΝΕΙ Η ΖΩΗ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙ
    ΕΙΝΑΙ 100 ΚΑΥΛΕΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗ ΜΟΙΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΑΞΑΝΕ
    ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ
    ΦΙΛΙΚΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    7
    Thanks εχεις απολυτο δικιο .. ;)

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ναρκωτικα (LSD) ή Ψυχοφαρμακα (xanax) ?
    By deleted-member30-03 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 83
    Last Post: 29-10-2019, 15:24
  2. ναρκωτικα και κρισεις πανικου
    By salala in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 20
    Last Post: 30-05-2012, 19:46
  3. Τα πιό επικύνδυνα ναρκωτικά
    By carrot in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 45
    Last Post: 19-09-2011, 21:43
  4. Ναρκωτικά
    By GiorgosPSycho in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 8
    Last Post: 12-03-2011, 01:48
  5. Ναρκωτικά...!! SOS
    By h2o_christina in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 19
    Last Post: 14-12-2007, 15:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •