Έπιασα τον άντρα μου να λέει ψέμματα επί μήνες...πώς να εμπιστευτώ ξανά?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 86
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    17

    Έπιασα τον άντρα μου να λέει ψέμματα επί μήνες...πώς να εμπιστευτώ ξανά?

    Καλησπέρα σε όλους...είναι η πρώτη φορά που γράφω σε φόρουμ για κάτι προσωπικό μου, αλλά νοιώθω πραγματικά μπερδευμένη και χρειάζομαι βοήθεια.Είμαι παντρεμένη εδώ και 4 χρόνια με έναν άνθρωπο που είμαστε και οι δύο ερωτευμένοι και αγαπιόμαστε ( έτσι ένοιωθα μέχρι πρότινος τουλάχιστον).Έχουμε περάσει πάρα πολλά μαζί, οικονομικής φύσεως προβλήματα αλλά ποτέ δεν είχαμε μεταξύ μας θέματα.Ο ένας απόλυτη εμπιστοσύνη στον άλλο, γενικά είμαστε πολύ δεμένοι σαν ζευγάρι και ποτέ δεν υπήρξε κανένα θέμα αναξιοπιστίας από κανέναν.όμως ο σύζυγός μου αντιμετωπίζει προβλήματα στύσης, όχι πάντα ...μερικές φορές.Ηλικία 29.Στο σεξουαλικό κομμάτι της ζωής μας αυτό δεν έφερνε καυγάδες ή προβλήματα...όποτε συνέβαινε (σε τυχαίες στιγμές) απλά το δεχόμασταν, το αποδίδαμε σε άγχος και απλά προσπαθούσαμε άλλη φορά.Γενικά η σεξουαλική μας ζωή ήταν αραιή...πχ μία κάθε 7-10 μέρες..Αυτό εμένα δεν με ικανοποιούσε αλλά τον τελευταίο καιρό άρχισε το θέμα της στύσης να γίνετε πιο έντονο και να αραιώνουν πιο πολύ οι επαφές.Πχ μία στις 15.
    Εκεί άρχισα να ανυσυχώ μήπως συμβαίνει κάτι άλλο...πχ δεν με θέλει πια...ή μήπως κάνει κάτι μόνος του και άρα δεν έχει ανάγκη να βρεθεί μαζί μου...ή ακόμα και μήπως υπάρχει άλλη.(Αν και η ζωή μας είναι τόσο κλειστ'η καθώς ζούμε σε ένα νησί που δεν έχουμε γνωστούς-φίλους κ έχουμε έρθει για δουλειά, οπότε κανείς δεν βγαίνει έξω μόνος του, και ο ένας ξέρει ανα πάσα στιγμή που είναι ο άλλος).
    Έψαξα το ιστορικό στον υπολογιστή του...και έπαθα σόκ! Ο άντρας μου κάθε μέρα με το που έφευγα από το πρωί για δουλειά μέχρι αργά το απόγευμα που δούλευα έμπαινε κ έβλεπε τσόντες και γενικά φωτογραφίες γυναικών με μαγιώ, εσώρουχα...ακόμα και προφίλ κοριτσιών από την δουλειά του που ήταν με μαγιώ.
    Να σημειώσω οτι γενικά είμαι εμφανίσημη γυναίκα και με σχετικά καλό σώμα, αν και είχα πάρει κάποιοα κιλά λόγω της δύσκολης οικονομικής μας κατάστασης από το άγχος, τα οποία τα χάνω σιγά σιγά (είμαι 1.68 και είχα φτάσει 73 κιλά, τώρα είμαι στα 68 και κατεβαίνω..)
    Το θέμα είναι οτι του το είπα οτι τα ξέρω όλα...και ένοιωσε πολύ άσκημα...μου είπε οτι το έκανε το τελευταίο τρίμηνο σαν πείραμα για να δεί αν τον φτιάχνουν άλλες γυναίκες ΄και φταίω εγώ για το πρόβλημα στύσης ή αν είναι γενικό.Κατέληξε οτι είναι γενικό και θέλει να το ψάξει πλέον με γιατρό.
    Το πρόβλημά μου είναι οτι εγώ ψυχολογικά νοιώθω σα να με απάτησε κ ας μην πήγε πραγματικά με άλλη...έχω αποκτήσει τρομερή ανασφάλεια...πάω για δουλειά και το μυαλό μου είναι τι κάνει αυτός όσο λείπω...επίσης το τρίμηνο αυτό μου έλεγε ψέμματα για δουλειές που έπρεπε να κάνει στο σπίτι και δεν προλάβαινε (πχ να καθαρίσει τον κήπο ή να με βοηθήσει με απλές δουλειές γτ εγώ δουλεύω 6ημερο 10ωρο καθημερινα (+1 ώρα πριν, +1 ώρα μετά λείπω 12 ώρες από το σπίτι μου τα καλοκαίρια) ενώ αυτός έχει δουλειά με ΄βαρδιες και ρεπό κανονικά, οπότε με βοηθάει με το σπίτι.
    βΟΗΘΉΣΤΕ ΜΕ ΣΑς ΠΑΡΑΚΑΛΏ ΓΙΑΤΊ ΕΝΏ ΤΟΝ ΑΓΑΠΆΩ ΚΑΙ ΕΊΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΈΝΗ ΜΑΖΊ ΤΟΥ ΒΛΈΠΩ ΜΠΡΟΣΤΆ ΜΌΝΟ ΔΙΑΖΎΓΙΟ....
    Αυτός είναι κάθετος οτι το έχει μετανοιώσει...έχει καταλάβει οτι εθίστηκε και ήταν λάθος...άλλωστε δεν το έκανε ποτέ στην ζωή του πρίν...
    ΠΩΣ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΞΑΝΑ ΟΜΩΣ?? ΠΩΣ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΟΤΑΝ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΛΕΓΕ ΨΕΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΔΙΠΛΗ ΖΩΗ ΠΙΣΩ ΜΟΥ.....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Δεν μπορώ να φέρω άποψη στο αν το να είσαι παθιασμένος με τις τσόντες είναι απιστία ή όχι, μπορώ να πω με σιγουριά ένα και μόνο πραγμα...Η σιγουριά κερδίζεται, δεν χαρίζεται! Ξεκαθαρισε του το, ριξ'του την καθιερωμενη παντοφλα, παρακολουθα συνεχώς το ιστορικο στο pc και τις κλήσεις στο κινητό του(άλλωστε εντελώς τυχαια τα ανακαλυψες αυτα), κανετε και τις εξετασεις που χρειαζεται μπας και βρεθει λυση στο προβλημα και θα βρεθει λυση στο προβλημα...Αν δεν υπήρχε η κριση(και ημουν γυναικα) θα εβαζα μεχρις και καμερες σε καθε γωνια του σπιτιου για να εχω το κεφαλι ησυχο αλλά εσύ περιορισου στον απλό έλεγχο που σου είπα...Και μπορείς να είσαι σίγουρη ότι αυτή η ασχολία με τις τσοντες ξεκινησε ξαφνικά μόνον το συγκεκριμενο 3μηνο??/

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    17
    Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου να μου απαντήσεις, χρειάζομαι πραγματικά βοήθεια να τα ξεκαθαρίσω μέσα μου γιατί όλο αυτό μου άλλαξε την ζωή...δεν μπορώ να ηρεμήσω 4 μέρες τώρα.Αυτά για τον έλεγχο που μου λές μου τα ζήτησε και από μόνος του! Ακόμα και αυτό με τις κάμερες μου είπε...για να με πείσει οτι ήταν κάτι που το έκανε, εθίστηκε, το μετάνοιωσε και τέλος.Και οτι έχω το ελεύθερο να τον ελέγχω για να σιγουρευτώ.Όμως αυτό εμένα με βάζει στο να έχω μια άλλη ζωή πλέον με ανασφάλεια...άγχος να ψάχνω και φόβο μην ξαναβρώ κάτι ( ακόμα κ αν δεν ξαναγίνει ποτέ).Μου προκαλεί δυστυχία, ανασφάλεια , λύπη και ζήλεια για όλες αυτές που κοίταγε τόσο καιρό.....
    Όσο για το οτι δεν το έκανε στο παρελθόν ξανά...ποτέ δεν μπορώ να ξέρω με σιγουριά....ακόμα κι αν ο ίδιος ισχυρίζεται οτι δεν το έκανε ποτέ.
    Μπορώ να μείνω σε ένα γάμο με τόση ανασφάλεια? Όσο ερωτευμένη και να είμαι...όσο και να τον αγαπάω...και αν χωρίσω θα μπορέσω να εμπιστευτώ άλλον άντρα ξανα??

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Δεν ξέρω τι να σου πω, μεινε ενα χρονικο διαστημα ακομη μαζι του και τσεκαρε πως εινια τα πραγματα...Αν ακόμη δεν αντεχεις τελειωσε το ή έστω πηγαινετε σε κανα συβουλο, δεν αξιζει να χαντακωνεσαι για μια σχεση στην οποιαν εχεις ανασφαλειες, ισα ισα που το ακριβως αντιθετο θα επρεπε να ισχυει...Τελικά ο άνδρας σου πήγε σε σεξολογο??

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    17
    Λέει θα πάει στον ουρολόγο του να κάνει εξετάσεις μήπως είναι ορμονικό και διορθωθεί.Όμως για ψυχολογική στήριξη εδώ που ζούμε δε νομίζω οτι υπάρχει σεξολόγος...πρέπει να βρούμε ψυχολόγο...δεν ξέρω αν μπορώ να βρώ κάποιον σεξολόγο να κάνει συνεδρίες online

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Hra View Post
    Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου να μου απαντήσεις, χρειάζομαι πραγματικά βοήθεια να τα ξεκαθαρίσω μέσα μου γιατί όλο αυτό μου άλλαξε την ζωή...δεν μπορώ να ηρεμήσω 4 μέρες τώρα.Αυτά για τον έλεγχο που μου λές μου τα ζήτησε και από μόνος του! Ακόμα και αυτό με τις κάμερες μου είπε...για να με πείσει οτι ήταν κάτι που το έκανε, εθίστηκε, το μετάνοιωσε και τέλος.Και οτι έχω το ελεύθερο να τον ελέγχω για να σιγουρευτώ.Όμως αυτό εμένα με βάζει στο να έχω μια άλλη ζωή πλέον με ανασφάλεια...άγχος να ψάχνω και φόβο μην ξαναβρώ κάτι ( ακόμα κ αν δεν ξαναγίνει ποτέ).Μου προκαλεί δυστυχία, ανασφάλεια , λύπη και ζήλεια για όλες αυτές που κοίταγε τόσο καιρό.....
    Όσο για το οτι δεν το έκανε στο παρελθόν ξανά...ποτέ δεν μπορώ να ξέρω με σιγουριά....ακόμα κι αν ο ίδιος ισχυρίζεται οτι δεν το έκανε ποτέ.
    Μπορώ να μείνω σε ένα γάμο με τόση ανασφάλεια? Όσο ερωτευμένη και να είμαι...όσο και να τον αγαπάω...και αν χωρίσω θα μπορέσω να εμπιστευτώ άλλον άντρα ξανα??
    πως μπορει πραγματικα να προχωρησει μια σχεση αν αντι να ρωταμε καποιον πως αισθανεται ολο αυτο τι βλεπει σε αυτες τις γυναικες στο πορνο και πως αισθανεται?πως θα τον βοηθησεις να δει τι κρυβεται πισω απο αυτο πως θα τον βοηθησεις ακομη και να το δει θεραπευτικα αν χρειαστει αν εσυ εστιαζεις στην καταστολη με γελειοτητες τυπου αστυνομευσης και ορκων ....αυτο δεν θα ειναι σχεση πλεον το καταλαβενεις μια σχεση θελει να μπορεις να μπενεις στη θεση του αλλου οχι να στεκεσαι εκει σαν την ΑΣΤΥΝΟΜΟ μακροχρονια αυτο θα φθειρει κιαλλο τη σχεση.....ακομη και η αντιδραση του να βαλεις καμερες παντου μου θυμιζει το ...κοψε μια μενα το τσιγαρο και ο αλλος να υποφερει απο αυτο αλλα για χαρη μου να το υπομενει ....ψαξτε το γνησιο αλλιως κακο ο ενας στον αλλο θα κανετε ακομα και αν ζησετε για χρονια μαζι

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by primal71 View Post
    πως μπορει πραγματικα να προχωρησει μια σχεση αν αντι να ρωταμε καποιον πως αισθανεται ολο αυτο τι βλεπει σε αυτες τις γυναικες στο πορνο και πως αισθανεται?πως θα τον βοηθησεις να δει τι κρυβεται πισω απο αυτο πως θα τον βοηθησεις ακομη και να το δει θεραπευτικα αν χρειαστει αν εσυ εστιαζεις στην καταστολη με γελειοτητες τυπου αστυνομευσης και ορκων ....αυτο δεν θα ειναι σχεση πλεον το καταλαβενεις μια σχεση θελει να μπορεις να μπενεις στη θεση του αλλου οχι να στεκεσαι εκει σαν την ΑΣΤΥΝΟΜΟ μακροχρονια αυτο θα φθειρει κιαλλο τη σχεση.....ακομη και η αντιδραση του να βαλεις καμερες παντου μου θυμιζει το ...κοψε μια μενα το τσιγαρο και ο αλλος να υποφερει απο αυτο αλλα για χαρη μου να το υπομενει ....ψαξτε το γνησιο αλλιως κακο ο ενας στον αλλο θα κανετε ακομα και αν ζησετε για χρονια μαζι
    Στο πώς αισθάνεται με όλο αυτό η απάντησή του ήταν "αηδία για τον εαυτό μου" .Λέει οτι το έχει μετανοιώσει που έκανε κάτι τέτοιο αντί να μου μιλήσει, και οτι αντί να κάνει αυτό το πείραμα έπρεπε να είχε πάει σε γιατρό εξαρχής.Το θέμα είναι οτι έφτασε σε εθισμό χωρίς να το καταλάβει (όπως λέει).Πώς να τον βοηθήσω σωματικά? Αυτό είναι θέμα γιατρού...όσο για το ψυχολογικό πρώτα πρέπει να ξεπεράσω το δικό μου σοκ και να αποφασίσω αν μπορώ να τον εμπιστευτώ ξανά ώστε να το ξεπεράσω και να τον στηρίξω.Ακριβώς εδώ όμως ζητάω βοήθεια....γιατί νοιώθω μεγάλη θλίψη για την προδοσία,ζήλεια για όλες αυτές που κοίταγε έστω και ήταν τσόντες ή άγνωστες με μπικίνι, και φυσικά νοιώθω ανασφάλεια για εμένα την ίδια σαν γυναίκα.Αυτά πώς θα τα ξεπεράσω?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Η ΕΓΩ ΖΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ Η ΕΣΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ
    https://www.youtube.com/watch?v=O5M-WVXJEvs
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Ήρα, καλησπέρα. Εγω δεν θα απαντήσω σαν δύο τελευταίους, θα σου πω κάτι διαφορετικό. Εννοώ δεν θα στην πω γιατί σε καταλαβαίνω πάρα πολύ για την ζήλεια την ανασφάλεια και την λύπη που νιώθεις εξαιτίας της προδοσίας. Λοιπόν από μια συζήτηση που είχα κάνει με ένα παιδί από δω μέσα, μου είπε ότι είναι ένα πάρα πολύ μεγάλο ποσοστό που βλέπει τσόντες, και γι'αυτό χωρίζουν ζευγάρια. Η αλήθεια δεν είναι ότι δεν σε θέλει, το πιο σίγουρο είναι ότι σε θέλει, το θέμα είναι αν εσύ αντέχεις να μείνεις με έναν άνθρωπο που σου φέρθηκε έτσι. Για μένα καλύτερα φύγε, ίσως αυτή η ανασφάλεια να μη φύγει ποτέ, από την άλλη αυτός δεν ξέρουμε αν το έκανε καθαρά για το πρόβλημα ή του άρεσε κιόλας, μάλλον και τα δύο. Οπότε εσύ πρέπει να επιλέξεις, δυστυχώς είναι λιγότεροι οι άντρες, πολλοί από αυτούς είναι ακατάλληλοι για σχέση, μειώνονται πολύ οι επιλογές, αλλά από ότι κατάλαβα όμορφη είσαι, όλο και κάποιον θα βρεις.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    17
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, ο καθένας με τον τρόπο του με βοηθάει.Δεν ξέρω τι απόφαση θα πάρω....το μυαλό μου είνα8ι κάθετο στο οτι δεν αξίζει δεύτερη ευκαιρεία, γιατί χάλασε οτι όμορφο είχαμε και φοβάμαι οτι θα το ξανακάνει, επίσης πλέον δεν τον εμπιστεύομαι, όλο σκέφτομαι "τώρα μου λέει αλήθεια, ή ψέμματα? κι αυτη η αμφιβολία με σκοτώνει...Από την άλλη η καρδιά μου είναι διχασμένη γιατί τον αγαπάω και είμαι και ερωτευμένη, αλλά αυτό μόνο αρκεί?
    'Εχω σκεφτεί να βάλω τέλος στην ζωή μου....δεν θα μπορέσω να συνεχίσω με άλλον άνθρωπο και δεν θέλω να ζώ μόνη μου....

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Έλα βρε Ήρα που θα αυτοκτονήσεις για ένα μαλάκα!!!! Μας έχει μάθει η κοινωνία ότι μόνες μας δεν μπορούμε! Ε, μπορούμε! Και άλλον άνθρωπο θα βρεις αργότερα, πόσες φορές το έχω πει αυτό που αισθανόμουν χάλια, αλλά και να μη βρεις, όπως σου είπα μπορείς να ζήσεις μόνη σου! Αξίζει αυτός αυτά που περνάς;;; Πάρτο εγωιστικά!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    ΡΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΔΕ ΠΕΘΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΨΗΛΟΥ ΠΗΔΗΜΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙ ΟΛΑΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΛΕΩ
    ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΧΑΒΑΛΕ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΘΩΟ
    ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Τ ΕΒΑΛΕ ΜΙΑ ΠΙΝΕΛΙΑ ΠΙΚΑΝΤΙΚΗ ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕ ΛΕΩ ΜΑΛΑΚΙΑ
    ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΦΤΑΣΕΙ
    ΣΕ ΜΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΞΗΓΟΝΤΑΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ
    ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΨΥΧΟΛΟΓΟ
    ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ Η ΑΓΑΠΗ ΚΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ
    ΕΣΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΙΣ ΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΤΟΥ
    ΠΟΥ ΤΗ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕ ΚΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΟΙΤΑΣ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΑ ΔΕΣΜΑ ΟΧΙ ΡΕ ΔΕ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ
    ΑΥΤΗ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟΥ
    ΕΠΙΣΗΣ ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΙΠΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟ ΤΟ ΚΑΚΟ
    ΚΑΙ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΤΑ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ
    ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΕΝΑ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΙ
    ΑΥΤΟ ΕΛΕΙΠΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΝΑ ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ Η ΔΕ ΞΕΡΩ ΕΓΩ Τ ΑΛΛΟ
    ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΕ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Quote Originally Posted by Hra View Post
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, ο καθένας με τον τρόπο του με βοηθάει.Δεν ξέρω τι απόφαση θα πάρω....το μυαλό μου είνα8ι κάθετο στο οτι δεν αξίζει δεύτερη ευκαιρεία, γιατί χάλασε οτι όμορφο είχαμε και φοβάμαι οτι θα το ξανακάνει, επίσης πλέον δεν τον εμπιστεύομαι, όλο σκέφτομαι "τώρα μου λέει αλήθεια, ή ψέμματα? κι αυτη η αμφιβολία με σκοτώνει...Από την άλλη η καρδιά μου είναι διχασμένη γιατί τον αγαπάω και είμαι και ερωτευμένη, αλλά αυτό μόνο αρκεί?
    'Εχω σκεφτεί να βάλω τέλος στην ζωή μου....δεν θα μπορέσω να συνεχίσω με άλλον άνθρωπο και δεν θέλω να ζώ μόνη μου....
    ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΝΑ ΖΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ ΣΥΖΗΤΗΣΤΕ
    ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΚΟΥΒΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΗ
    ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΟΥ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΟΣΑ ΩΡΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ
    ΚΑΙ ΣΥ ΘΕΣ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΞΕΙΣ ΟΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗΣ
    Σ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΩΡΑΙΟ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΑΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ
    ΕΠΕΙΔΗ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΨΕΜΑΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ
    ΠΡΕΠΕΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΝ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΟ
    ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΛΕΕΙ ΨΕΜΑΤΑ
    ΚΑΙ Ο ΠΙΟ ΨΕΥΤΗΣ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΛΕΕΙ ΑΛΉΘΕΙΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΤΑ ΛΕΩ ΚΑΛΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς να εμπιστευτώ ξανά;;;
    By aggelik in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 75
    Last Post: 07-08-2015, 20:07
  2. συνεχομενα ψεμματα
    By skroutz in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 6
    Last Post: 26-11-2014, 22:44
  3. Replies: 19
    Last Post: 18-05-2012, 10:27
  4. Λεει συνεχως ψεμματα!
    By reana in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 30-07-2011, 18:15
  5. Ψέμματα: καλά έκανα βρε παιδιά??
    By chr1986 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 16:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •