Μπερδεματα...ΞΑΝΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    37

    Μπερδεματα...ΞΑΝΑ

    Γεια σας...πριν απο λιγες μερες ειχα κανει ενα θεμα και με βοηθησατε πολυ...ευχαριστω...καταλαβα οτι πρεπει να βγαλω απο το μυαλοο μου ο,τι εχει να κανει σχεση με αγορια και να ηρεμησω..αυτο και εκανα...ομως..παλι ξανα τα ιδια..ακουστε να δειτε...ηρθε προχτες μια θεια απο τον καναδα(την ανεφερα και στο προηγουμενο θεμα) και οταν εφυγαν οι γονεις μου για κατι δουλειες ηρθε και με ρωτησε ευθεως "εχεις αγορι?" και λεω "οχι" και με κοιταει και μου λεει "αν ειναι δυνατον εισαι 15 και δεν εχεις?" και τοτε ενοιωσα τοσο ασχημα...σαν να κανω κατι λαθος...τελως παντων,προσπαθησα να διαγραψω απο το μυαλο αυτο που ειπε και να χαλαρωσω...και εχτες ξανα τα ιδια...ηρθε μια ξαδελφη μου,η οποια ειναι 28,να μας κανει επισκεψη...οι γονεις σε καποια στιγμη πηγαν να φεροουν κατι πραγματα και μειναμε μονες.. και με ρωταει και αυτη "κανα αγορακι παιζει?"
    και λεω "οχι" και μου λεει "βρε 15 χρονων και δεν εχεις?τι τους κανεις?τους χτυπας και σε αποφευγουν?"..δεν απαντησα...απλα "πεταξα" ενα ψευτικο γελιο και προπσαθησα να το ξεχασω..αφου εφυγε η ξαδελφη μου αποφασισα να σκεφτω,εστω και λιγο,γιατι γινεται αυτοο..και κατεληξα στο εξης συμπερασμα....γιατι οι μεγαλοι να θεωρουν λαθος ενα παιδι να μην εχει σχεση στα 15 και να το πιεζουν λεγοντας "πρεπει να εχεις"?πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω...μου εχουν χαλασει καθε διαθεση να κανω το οτιδηποτε και αυριο φευγω για διακοπες και δεν θελω να παω καθολου....δεν εχω ορεξη ουτε θαλασσα να παω,ουτε να φυγω γενικοτερα....εχω κουραστει..ξερω σε μερικα σημεια ειμαι υπερβολικη αλλα ετσι νοιωθω μεσα μου...αυτη την υπερβολη..:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΣΤΑΜΑΤΑ ΡΕ ΧΑΖΗ ΠΛΑΚΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ ΓΤ ΑΥΤΕΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΣΤΑ 15 ΕΙΧΑΝΕ
    ΕΓΩ ΣΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΑ ΠΛΑΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    37
    Δεν ειναι πλακα...μιλανε σοβαρα...η ξαδελφη μου ξεκινησε τις σχεσεις απο τα 13 και πιστευει οτι πρεπει κι εγω να εχω....μα εγω δεν νοιωθω ανετα...το καταλαβα μετα απο πολυ σκεψη..μακαρι να ηταν πλακα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΑΦΟΥ ΔΕ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΑΝΕΤΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    37
    θα προσπαθησω αλλα δεν ξερω τι θα καταφερω....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Ο ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ
    ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΜΑ ΣΕ ΗΞΕΡΑ ΘΑ Σ ΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΠΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΘΕΛΕΣ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    37
    χαχαχαχα καταλαβα...ο προβληματισμος μου δεν ειναι πλακες :P ειναι η πιεση που δεχομαι απο συγγενεις. :P και ειναι εφηβεια οποτε δεν ξερετε πως ειναι να νοιωθεις ετσιι...ισως να τα περασατε κι εσεις αλλα πιο ηπια..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν υπαρχει σωστη και λαθος ηλικια, ο καθενας οπως νιωθει κανει. Εσυ επειδη εισαι κλειστος τυπος θα δυσκολευτεις περισσοτερο πιστευω, η ξαδερφη σου αυτη μπορει να ναι πιο ανοιχτη πιο κοινωνικη, οσο να ναι αυτο διευκολυνει. Το ενθαρρυντικο ειναι οτι σιγα σιγα καθως μεγαλωνεις επιδεχεται βελτιωση, δηλ μπορει να δεις ενα παιδι που στην εφηβεια δεν μιλαγε πολυ και μετα να εχει πιο πολλους φιλους και να ειναι πιο ομιλητικος.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    37
    Πραγματι ειμαι κλειστος τυπος...και αυτο το ξερουν ολοι...για αυτο δεν μπορω να καταλαβω γιατι με πιεζουν...και δεν το κανουν για πλακα...αυτο ειναι το μονο σιγουρο...θελω να γινω πιο ανοικτη σαν ανθρωπος αλλα τα ατομα στον κοινωνικο μου περιγυρο δεν με βοηθουν καθολου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Ιουλία κι εγώ μικρή ήμουν ντροπαλή σαν κι εσένα. Μην επηρεάζεσαι από τους άλλους. Θα κάνεις σχέσεις μην ανησυχείς! Απλά δεν είσαι έτοιμη ακόμα. Σου έχει κάνει κλικ κάποιο αγόρι?

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    37
    Μου ειχε κανει περσι αυτο "κλικ" αλλα τιποτα το σπουδαιο...προσπαθω να μην επηρεαστω αλλα τα ατομα του κοινωνικου μου περιγυρου με πιεζουν(δηλαδη οι φιλες μου συνεχεια μου λενε φτιαξτα με κανεναν,πρεπει να τα εχεις κι εσυ με καποιον..κριμα ειναι)καθως και οι συγγενεις(δεν εχεις αγορι σε αυτην την ηλικια?πως γινεται αυτο)...Χωρις να θελω να φανω αδιακριτη εσεις σε ποια ηλικια κανατε σχεση και πως αντιμετωπιζατε την ντροπαλοτητα που ειχατε?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Εξακολουθώ να είμαι ντροπαλή, η πρώτη μου σχέση ήταν όταν πέρασα στη σχολή. Να σου εξηγήσω επίσης ότι οι περισσότερες φίλες μου έκαναν πλατωνικές σχέσεις μέχρι το λύκειο. Βέβαια ήταν άλλες εποχές, δεκαετία '80

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Μου άρεσαν αγόρια την εποχή γυμνασίου λυκείου αλλά δεν πλησίαζα και ούτε κι άφηνα να με πλησιάσουν.... πολύ ντροπαλή λέμεεεε

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    37
    Καταλαβα..Δηλαδη τοτε νοιωσατε ετοιμη για να κανετε σχεση?και κατι τελευταιο εκεινος σας προσεγγισε και αποφασισατε να κανετε σχεση ή εγινε διαφορετικα?συγγνωμη αν φαινομαι αδιακριτη αλλα συνηθως τα αγορια "και καλα" κανουν το πρωτο βημα...επισης τι εννοειται με τη λεξη πλατωνικες?ευχαριστω πολυ!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Μεγαλώνοντας θα αλλάξεις και θα μπορείς να ανοίγεσαι περισσότερο, θα γνωρίσεις κάποιον που θα σου αρέσει πολύ και όλα θα πάνε καλά!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ερωτευμενη με σχιζοφρενη και αλλα μπερδεματα....
    By annamaria39 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 28-09-2013, 21:50
  2. Μπερδέματα!
    By gatopardos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 25-09-2013, 10:39
  3. σχεση και μπερδεματα!!
    By chesire in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 13-06-2012, 22:30
  4. [B]ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ??[/B]
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 23-05-2011, 14:51
  5. Ξανα
    By Thessalo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 120
    Last Post: 15-01-2010, 17:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •