Ναρκωτικα-Εμμονες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    8

    Ναρκωτικα-Εμμονες

    Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος εδω Γιωργος..Λοιπον το προβλημα το δικο μου ειναι οτι απο 19 χρονων καπνιζα χορτο ειμαι 27 σημερα...Στην αρχη ολα ηταν καλαα το καναμε με κατι φιλους αραια και που καναμε χαβαλε γελουσαμε ειχε πλακα η φαση..Παραλληλα ειχα και και σταθερη σχεση και ολα πιστευα οτι κυλαγαν τελεια..Στην αρχη δεν το ηξερε η κοπελα μου τοτε μεχρι που το μαθε-με πηρε χαμπαρι δεν ειχε κανα τρελο προβλημα αλλα ειχα μουρμουρα..Ταυτοχρονα η χρηση συνεχιζοτανε και ολο και αυξανοτανε..επειδη εμενα μονος σπιτι μου τελοσπαντων εφτασα να ξυπναω να στριβω να κανω να πηγαινω για καφε να ξαναεπιστρεφω σπιτι να ξανακανω και μετα να βρισκομαι με τους φιλους μου και να ξανακανω..και απο το αραια και που εφτασα να κανω σχεδον καθημερινη χρηση ωσπου πλεον το εκανα καθαρα απο συνηθεια..βρισκομουν με τουσ φιλους μου μονο για να πιουμε και απλα να ζαβωσει το κεφαλι μας..ουτε χαβαλε καναμε ουτε τπτ..ο μονος λογος που εκανα ενα οφφ htane στρατος πριν 4 χρονια για 2,3 μηνες και αν..και αυτος για να μην παρω καμια αναβολλη..Με το που βγηκα απο στρατο ξαναμανα τα ιδια ωσπου σε καποια φαση απο το συνεχομενο αυτο αρχισα να νιωθω ενοχες για τα παντα..σκεφτομουνα οτι δεν ειχα κοπελα πλεον με ετσουξε αυτο το θεμα παρεπιμπτοντως ,χωρισα οριστικα μετα απο σχεση 5 χρονια και ενω η κοπελα ηθελε να συγκατοικησουμε, δεν μπορουσα να τελειωσω τη σχολη μου με τπτ ωσπου την τελειωσα πριν 6 μηνες περιπου και ενω με πιανε σχεδον καταθλιψη καθε φορα που ερχοτανε η εξεταστικη..Η ζωη μου ειχε γινει μια κολαση..ηξερα οτι αν πιω θα νιωσω ετσι αλλα συνεχιζα και το εκανα καθε μερα καθε μερα....Ωσπου σε καποια φαση με ταρακουνησε μια ιστορια ενος φιλου καθως σχεδον τα ιδια ενιωθαν και οι φιλοι μοι μου που το εκοψαν, και εδω και 2 μηνες το χω κοψει τελειως..ελπιζω να μην το ξαναβαλλω στο στομα μου και ξαναμπω στο τρυπακι..καποιες φοβιες-ενοχες που με πιανανε φυγανε αλλα οχι ολες...υπαρχει περιπτωση να φυγουν οι φοβιες αυτες καποια στγμη ή πρεπει να επισκεφτω ψυχολογο??ειχα ξαναπαει σε ψυχολογο αλλα δεν του λεγα αληθεια περι των ναρκωτικων (με ειχανε πιασει οι γονεις μου)..το θεμα δουλειας οργανωσης ταξης γυμαστηριο 4,5 φορες την εβδομαδα σε σημειο εμμονης πηγαιναν ολα τελεια..απλα ημουνα αντικοινωνικος και δεν μπορουσα-μπορω να κανω ευκολα σχεσεις με κοπελες..πιστευω ενιωθα τυψεις για αυτο που εκανα..επισης καθε φορα που εκανα σχεση με μια κοπελα χαλαρωνα-εκοβα ρυθμους με το χορτο...ειναι πολλα τα θεματα απο καπου επρεπε να τα πιασω απλαα το βασικο πιστευω ειναι τα ναρκωτικαα που με φερανε τοσο πισω πιστευω(ή ετσι νιωθω τουλαχιστον)
    Last edited by SH7; 21-07-2015 at 12:46.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΕΓΩ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΜΑ ΘΕΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ
    ΗΣΟΥΝΑ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΙΘΗΣΕΣ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΤΗΣΕΣ ΣΤΕΡΙΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΥΝΙΘΗΣΕΙΣ ΤΗ ΣΤΕΡΙΑ
    ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ
    ΑΠΟ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΤΕΡΙΑΝΟΣ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ
    ΦΙΛΙΚΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    8
    Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση ολες οι γνωμες ειναι δεκτες για αυτο εγραψα για να με βοηθησετε..Καταλαβαινω τι εννοεις.
    Για να συνεχισω τι θεματα ειχα οταν εκανα χρηση..ΟΛΑ μου τα προβληματα απο το πιο μικρο στο κεφαλι μου γινοτανε ΤΕΡΑΣΤΙΟ..απο το ενα τηλεφωνο που θα χτυπουσε και δεν θα το σηκωνα γτ ημουνα φτιαγμενος,μεχρι με επιαναν φοβιες μηπως πεθανει καποιο συγκενικο μου προσωπο,η χαλια προσωπικη μου ζωη,οτι δεν μπορουσα να κατσω να διαβασω για περασω τα μαθηματα που χρωστουσα οτι μπορεις να φανταστεις..Επισης και δουλεια να μην ειχα να κανω το πρωι σκεψου οτι εβαζα ξυπνητηρι γτ αν δεν ξυπναγα νωρις αισθανομουνα αχρηστος..Και οταν εκανα χρηση μολις ημουνα κομπλε το γυμναστηριο μου θα το πηγαινα(αισθανομουν σαν αρρωστος αν δεν πηγαινα)..Το αλλο κακο μου ειναι οτι δεν μπορω-δεν αισθανομαι ανετα να μιλησω σε κολλητους μου για αυτα ως ενα βαθμο..γτ παρολο που εκαναν χρηση και αυτοι δεν τους επηρρεασε στο βαθμο το δικο μου στην ψυχολογια..Και επισης ολοι οι απ εξω με βλεπουν λες και ειμαι τελειος με τη δουλεια μου την οργανωση που εχω το οτι ασκουμαι (εκτος απο τα γκομενικα μου) και μου ζητουν και συμβουλες στις οποιες ειμαι καλος εκτος απο αυτες που πρεπει να δωσω στον εαυτο μου...
    Προσπαθω να δειξω το πως σκεφτομαι μου μηπως καταλαβετε τι παιζει..
    Το βημα βημα που λες και εσυ παντως το καταλαβαινω απολυτα...προσπαθω να ειμαι υπομονετικος...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΛΕΣ ΤΑ ΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΦΟΒΙΕΣ ΚΛΠ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΦΥΓΑΝΕ
    ΕΧΩ ΒΡΕΘΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟ ΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ
    ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΧΑΣΕΙΣ Η ΑΝ ΘΑ ΣΕ ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΣ ΑΝ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΤ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΑΕΙ
    ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ
    ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ
    ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΣΑΙ ΓΤ ΕΙΝΑΙ ΡΙΣΚΟ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ
    ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΚΙ ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΠΑΕΙ
    ΦΙΛΙΚΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Μου πειρε 2 χρονια να γινω κομπλε και να ξαναμπω σε κανονικους ρυθμους.ακομα πινω υπερβολικα πιο σπαστα και το μετανιωνω μετα απο 10λεπτα γιατι δινω μαχη να πεισω τον εαυτο οτι ολα αυτα που σκεφτομαι ειναι φαντασιες και μεσα στο μυαλλο και οτι ολα θα πανε καλα.αλλα σου λεω 2 χρονια ειμουν ενα τιποτα δεν μπορουσα να επικοινωνισω σκεφτομουν και εκανα οτι να ναι
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    8
    ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες..και εγω για αυτο το ψαχνω μιλαμε για 8,9 χρονια χρηση σχεδον καθε μερα...καταλαβαινω σε 2,3 μηνες δεν μπορει να ειμαι τελειως κομπλε...απλα το ψαχνω μηπως μου εχει αφησει πρεταιρω ψυχολογικα που πρεπει να παω σε ειδικο για να το δω...το καλο ειναι οτι δεν το σκεφτομαι καθολου πλεον απο αποψη επιρρειας..γτ αλλες φορες που προσπαθουσα να κανω κατι off μολις περναγε η ωρα και βραδιαζε επεφτα στην λουμπα δεν μπορουσα να κοιμηθω και τετοια..(απο αυτην την αποψη ειμα καλα πλεον) το εποικοινωνιακο παλευω πιο πολυ και ειδικα το γκομενικο λογω των εμμονων-φοβιων που εχω ακομα δεν ξερω πως να το πω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ε αφου οσο περναει ο καιροσ στρωνει και γινεσαι καλυτερα υοπμονη μεχρι να περασει
    το κυμα γυμναστικη οπωσ σου πα κατα την αποψη μου βελτιωνει τα πραγματα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ακου να γελασεισ αφιερωμενο στον τσιπρα και τουσ ομοιουσ του
    τα υβριδια φλωρων δηλαδη που δεν ειναι καν φλωροι
    γτ φλωροσ ημουν καποτε και ξερω οτι εχουν αξια
    τα υβριδια φλωρων που λετε ειναι μιξη πολλων στοιχειων
    αλλα φλωροι δεν ειναι γτ οι φλωροι εχουν αξιαhttps://www.youtube.com/watch?v=GaChOg9zVzU
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Αφού έχεις μπει σε μια φάση αλλαγής και βελτίωσης του εαυτού σου, συνέχισε τη και νομίζω πως θα ήταν καλή ιδέα να ξαναπάς σε ειδικό, αλλά αυτή τη φορά να μιλήσεις ανοιχτά. Δεν είναι υποχρεωτικό να σου έχει δημιουργήσει 'ψυχολογικά' όλη αυτή η ιστορία, αλλά επειδή η ζωή είναι μεγάλη, οι πειρασμοί πολλοί, οι εθισμοί εύκολοι σε πολλά πράγματα... καλό θα ήταν να ψάξεις λίγο μέσα σου να δεις γιατί υπήρχε αυτή η ανάγκη και ποια θα ήταν μια καλή 'πρόληψη' στο μέλλον για παρόμοιες συμπεριφορές.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    οταν λες εμμονες και φοβιες σε τι ακριβως αναφερεσαι?
    μπορεις να δωσεις 1 2 παραδειγματα?

    κοιτα εγω πιστευω πως μπορεις ανετα να ξεκοψεις..
    ξερω ατομα που το εκαναν σε υπερβολικο βαθμο, μετα το ελαττωσαν (δεν το εκοψαν τελειως), αλλα ρυθμισαν την ζωη τους οπως πανω κατω την ηθελαν.
    το προβλημα σου πιστευω δεν ηταν οτι εκανες χορτο, αλλα οτι εκανες καταχρηση αυτου..

    δωσε προτεραιοτητες στην ζωη σου, δοκιμασε καινουρια πραγματα, προσπαθησε να εισαι ανοιχτος σε φιλιες και κοπελες και μην επαναλαμβανεις αγχογονες σκεψεις του τυπου λες να ξαναρχισω? φοβαμαι μην ξαναρχισω κλπ.. προσπαθησε να εστιασεις σε αλλα πραγματα!

    βοηθεια ψυχολογου εγω προσωπικα δεν θα ζητουσα, παρα μονο αν εφτανα σε εσχατο σημειο.. π.χ να νιωθω εντονη ανοια και αναγκη να το αρχισω, να εχω τυχον σωματικα απο το αγχος μου μηπως και ξανακυλησω και διαφορα αλλα..
    γενικως πιστευω μπορεις και μονος σου να καταλαβεις ποτε θα φτασεις στο σημειο ωστε να θες καποιον ειδικο..
    αν παλι εχεις οικονομικη ανεση και αισθανεσαι πως θες να το κανεις τοτε σαφως και μην διστασεις!
    απλως γνωμη μου ειναι στον ειδικο να ανοιγεις την καρδια σου.. να μην κρυβεις πραγματα.. ωστε και εσυ να ξελαφρωνεις κι αυτος να μπορει να σε βοηθησει οσο περισσοτερο μπορει.. υπαρχει το απορρητο δεν υπαρχει περιπτωση να διαρρευσει τιποτα σε κανεναν. αυτο μην σε απασχολει!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    8
    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδια..το θεμα μου ηταν οτι δεν ειχα μετρο..και εγω ξερω ατομα που εκαναν καταχρηση του χορτου και το ελαττωσαν και δεν ειχαν κανεναν θεμα και δεν τους επηρρεασε και πουθενα..απλα εγω δεν ειχα μετρο ελεγαα γτ π.χ γτ να βγω να χαλασω λεφτα ας κατσω σπιτι να πιω και αυτο γιοντανε συνεχεια και τα λεφτα στο κατω κατω μια ή αλλη ητανε γτ παλι τα τα ιδια χαλαγα για να κανω..σαν να εβρισκα δικαιολογιες βασικα συνεχεια για να μην κανω κατι αλλο και καπνιζα..
    φοβιες πιο πολυ ειχα οταν εκανα τα τελευταια χρονια γτ μου δημιουργοντουσαν αρνητικες σκεψεις τυπου οτι μπορει να παθει κατι ο πατερας μου ή η μανα μου ή οτι δεν θα εβγαζα τη σχολη μου ποτε ή οτι δεν θα βρω κοπελα ποτε τετοια πραγματα...κοιτα τα πραγματα σιγουρα ειναι πολυ καλυτερα τετοιες αρνητικες σκεψεις δεν εχω πλεον..σκεψου ειχα φτασει στο σημειο σαν να μην ειχα αισθηματα να μην με επηρρεαζε μια χαρα ή μια λυπη να μην με ευχαριστει τπτ..απλα εκανα τη δουλεια μου και πηγαινε αυτο καθημερινα..(που και τη δουλεια μου που εκανα πιστευα οτι δεν την εκανα σωστα)..και εγω το οικονομικο σκεφτομαι και δεν εχω παει ακομα σε ψυχολογο χαχαχαχαχαχα και λεω να περιμενω λιγο ακομα να δω τι θα γινει...

  12. #12
    Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αλκμάαρ
    Posts
    82
    Φιλε μη το ξανά βάλεις στο στόμα σου...εγω έπαθα χειρότερα ψυχωσεις φοβίες πανικός και τέτοια και τέλος χρονια κατάθλιψη(στη καταθλιψη φταίνε κι αλλα...)πάντως το χόρτο ενώ στην αρχή γούσταρα τα γνωστά μετά με χάλαγε πολυ,η ψυχίατρος μου είπε ότι ειναι και θέμα οργανισμού άλλους δεν τους χαλάει άλλους ναι,στη παρέα μου το ίδιο κάποιοι το κόψαμε άλλοι συνεχίζουν,αν σε χαλάει παράτα το πριν χρονίσει το κακό...εγω τωρα ούτε αλκοόλ γυμναστική διατροφή προγραμμα...έπινα απτό Λύκειο χαλαρά,μετά έγινα μόνιμος στο Ναυτικο εκεί έμπλεξα με κάτι χασικλιδες και έπινα κάθε μέρα οσπου ξέφυγα...μετά το έκοψα ξεκοψα μαυτους παρατάω αργότερα Ναυτικο λόγω ψυχολογικών μετά πολλά....

  13. #13
    Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αλκμάαρ
    Posts
    82
    ....βρίσκομαι Ολλανδία με γυναικα(Ολλανδέζα)μαγειρας πλέον και εδώ ξέρεις τοχεις σαν στο περίπτερο,ξανά κολλάω κάθε μέρα με ξανά γάμησε τα παρατάω όλα συκωνομαι πάω Ελλάδα εκεί στην αρχή καλα μετά ξανά μπλέκω με παλιό φίλο χασικλη ξανά κάθε μέρα ώσπου έπαθα μεγάλη πλάκα...τωρα επιστροφή Ολλανδία γυναικακι,καλη ζωή,αποτοξίνωση απο ολα(εκτός τσιγάρου-καφέ) και σοβαρή θεραπεία ψυχολογική...πλέον φιλε μονο θετικά χωρίς λάθη!κοφτο το γαμηδι...!!! ;)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Ένα μεγάλο μπράβο για την αποφασή σου. Το να απευθυνθείς σε ψυχολόγο δεν είναι άσχημη ιδέα. Θα σου πρότεινα να αναζητήσεις στην περίπτωση αυτή έναν σύμβουλο εξαρτήσεων. Επίσης σε δομές όπως στο ΚΕΘΕΑ παρέχουν υποστήρηξη σε χρήστες ουσιών (και κάνναβη) αλλά και πρώην χρήστες διότι ναι μεν το έκοψες εδώ και 2 μήνες αλλά εξακολουθείς να βρίσκεσαι σε κρίσιμη περίοδο καθώς χρειάζεται περισσότερος χρόνος για να στεθεροποιηθεί η νέα συμπεριφορά.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    8
    Γεια σας παιδιαα..Η αποτοξινωση συνεχιζεται παει καλα το θεμα..δεν το σκεφτομαι καθολου πλεον..Απλα γεμιζω την μεραα μου με οτι βρω μαγειρεμα,καφεδες,βολτες και δουλειαα ξεχασα χαχαχαχχα...Απο κοπελα ακομα δεν παιζει τπτ δυστυχως,προσπαθω να ξεπερασω πληρως αυτο βασικα και βγαινοντας λογικαα θα γνωρισω και κοσμο..Ευχαριστω ολα τα παιδια για τις απαντησεις και ευχομαι σε οποιον προσπαθει να το κοψει να το παρει αποφαση και να το κοψει μια και εξω μια συνηθεια ειναι ολα..και το ψυχολογικο κομματι θα φτιαξει σιγα σιγα(θελω να πιστευω παντα χαχαχαχαχ) κοντευω να φτασσω στους 4 μηνες κοντα απο εκει που εκανα καθε μερα εδω και 7 χρονια δεν μπορω να το πιστεψω βασικα..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ναρκωτικα (LSD) ή Ψυχοφαρμακα (xanax) ?
    By deleted-member30-03 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 83
    Last Post: 29-10-2019, 15:24
  2. Προβλημα με ναρκωτικα
    By ElviraK in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 17
    Last Post: 19-07-2015, 15:59
  3. Τα πιό επικύνδυνα ναρκωτικά
    By carrot in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 45
    Last Post: 19-09-2011, 21:43
  4. Ναρκωτικά
    By GiorgosPSycho in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 8
    Last Post: 12-03-2011, 01:48
  5. Ναρκωτικά...!! SOS
    By h2o_christina in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 19
    Last Post: 14-12-2007, 15:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •