με μια συγκεκριμενη κομπλαρω!βοηθεια!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232

    με μια συγκεκριμενη κομπλαρω!βοηθεια!

    καλημερα σας κατα καιρους ειχα σχεσεις μεγαλες κτλπ ολα καλα ολα λειτουργουν στο κομματι πολυ καλα.....οταν μια συγκεκριμενη κοπελα που τυγχαινει να εμφανιζετε στην ζωη μου κατα περιοδους και επισης τυγχαινει να ειναι ο ερωτας τις ζωης μου απο οσο νιωθω τοσα χρονια κ ειναι πολλα παντα με πιανει ενα πραγμα και κομπλαρω δν μπορω να λειτουργισω (τουλαχιστον στην αρχη πρωτες μερες)δηλαδη τις πρωτες μερες αν κανω προσπαθεια ακομα κ με αλλη κοπελα δν γινετε τιποτα λες κ ερχετε και γινετε ενα black out...πχ πριν μερικες μερες ειχα αλλη γνωριμια κ ολα ηταν μια χαρα εμφανιστικε κ τσουπ μπλακ αουτ........εχει συμβει ρε παιδια σε κανεναν?υπαρχει καμια λυση να διαχειριστη ολο αυτο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    κλασικη περιπτωση καψουρομπλακαουτ θα στα πω χυμα να γελασεισ
    το πουλι σου ερωτευτηκε μαζι με σενα σπανιο αυτο αλλα συμβαινει
    απλη περιπτωση καψουρομπλακαουτ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 22-07-2015 at 17:51.
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 22-07-2015 at 17:53.
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 22-07-2015 at 17:53.
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΕ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΙΚΑΝΤΙΚΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Θελει εξασκηση να σου φυγει η κομπλα , εξασκησου με υποδεεστερες υποψηφιες . Την συγκεκριμενη δεν βλεπω προς το παρον να την ριχνεις , την εχεις θεοποιησει στα ματια σου , και αυτο δεν ειναι καλο . Την αισθανεσαι ανωτερη σου , γιαυτο κομπλαρεις , στο μυαλο σου ειναι ολα .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Θελει εξασκηση να σου φυγει η κομπλα , εξασκησου με υποδεεστερες υποψηφιες . Την συγκεκριμενη δεν βλεπω προς το παρον να την ριχνεις , την εχεις θεοποιησει στα ματια σου , και αυτο δεν ειναι καλο . Την αισθανεσαι ανωτερη σου , γιαυτο κομπλαρεις , στο μυαλο σου ειναι ολα .
    ναι καπως ετσι....δηλαδη λες κ νεκρονουν ολα ρε παιδι μου.....αυτο φταιει την εχω θεοποιησει κ γι αυτο γινετε αυτο....το θεμα ειναι πως το κοντρολαρεις....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Quote Originally Posted by Giorgos27 View Post
    ... και επισης τυγχαινει να ειναι ο ερωτας τις ζωης μου απο οσο νιωθω τοσα χρονια κ ειναι πολλα ...
    Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι σου αρέσει σαν άτομο.

    υπαρχει καμια λυση να διαχειριστη ολο αυτο?
    Νομίζω ότι το πιο ειλικρινές θα ήταν να το παραδεχθείς, πράγμα που φαίνεται ότι γίνεται. Ζούμε σε μια κοινωνία που "απαγορεύει" κάποια αισθήματα, κάποιες συμπεριφορές, π.χ. το να είσαι ευάλωτος σε αυτό. Και έτσι, φοβάσαι να το αποδεχθείς.
    Έχεις, νομίζω, στην ουσία δύο επιλογές. Η μία να το αποδεχθείς. Και η άλλη να μην το αποδεχθείς και να γίνεις λίγο πιο σκληρός. Προσωπικά θα επέλεγα το πρώτο, αν και όταν μου έτυχε μια αντίστοιχη φάση δεν συμπεριφέρθηκα έτσι. Τώρα το μετανιώνω.
    Θα σου μεταφέρω και μια πρόταση που αν ακολουθήσεις το πρώτο, καλό είναι να την έχεις στο μυαλό σου: "Βλέπετε την ομορφιά και έρχεται η αγάπη. Τότε θέλετε να γίνει κτήμα σας και η αγάπη έχει φύγει από το παράθυρο".

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    Quote Originally Posted by John11 View Post
    Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι σου αρέσει σαν άτομο.

    Νομίζω ότι το πιο ειλικρινές θα ήταν να το παραδεχθείς, πράγμα που φαίνεται ότι γίνεται. Ζούμε σε μια κοινωνία που "απαγορεύει" κάποια αισθήματα, κάποιες συμπεριφορές, π.χ. το να είσαι ευάλωτος σε αυτό. Και έτσι, φοβάσαι να το αποδεχθείς.
    Έχεις, νομίζω, στην ουσία δύο επιλογές. Η μία να το αποδεχθείς. Και η άλλη να μην το αποδεχθείς και να γίνεις λίγο πιο σκληρός. Προσωπικά θα επέλεγα το πρώτο, αν και όταν μου έτυχε μια αντίστοιχη φάση δεν συμπεριφέρθηκα έτσι. Τώρα το μετανιώνω.
    Θα σου μεταφέρω και μια πρόταση που αν ακολουθήσεις το πρώτο, καλό είναι να την έχεις στο μυαλό σου: "Βλέπετε την ομορφιά και έρχεται η αγάπη. Τότε θέλετε να γίνει κτήμα σας και η αγάπη έχει φύγει από το παράθυρο".
    φιλε μου σοφα λογια.....με κομπλαρει οτι θελω να ειναι ολα τελεια οτι την εχω θεοποιησει οτι περιμενα τοσο καιρο....

  11. #11
    Συνδυάζεις την έντονη επιθυμία και την έντονη αγωνία (άγχος).
    Είχα διαβαζει ενα άρθρο για το συνδυασμό των δυο αυτων στοιχείων που μου κανε εντυπωση.
    Ο συνδυασμός αυτός έχει ως αποτελεσμα, αμα αποκτησεις το αντικειμενο του πόθου, την ευτυχία.
    Άρα ειμαστε βεβαιοι γι αυτο που θελεις!
    Το μόνο που λείπει ειναι η κίνηση.
    Προετοιμασε τον εαυτο σου κατευθυνοντας τον σε θετική σκέψη (ποσο ωραια θα παιρνάς μαζι της, φερνε στη σκεψη σου τα θετικά σου στοιχεία, κάνε γενικά θετικές σκέψεις για κάθε θέμα, γινε γενικά δραστηριο και ομιλητικο ατομο). Αυτα θα σου ανεβάσουν τη ψυχολογια. Έτσι η κίνηση θα ειναι πιο εύκολη υπόθεση. Αμα ξεκινησεις την πρωτη κουβεντα μετά οι κουβεντες η μια στην αλλη θα προκυπτουν από μόνες.
    Επίσης, μην το καθυστερεις και μην το αναβάλλεις. Επειδη η αναβολή ειναι απο τα πιο άσχημα παιχνίδια του μυαλου, ήτοι ένα σωρό δικαιολογίες για να μην το κάνουμε.
    γιάννης

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Giorgos27 View Post
    ναι καπως ετσι....δηλαδη λες κ νεκρονουν ολα ρε παιδι μου.....αυτο φταιει την εχω θεοποιησει κ γι αυτο γινετε αυτο....το θεμα ειναι πως το κοντρολαρεις....

    Προς το παρον το μονο που μπορεις να κανεις , ειναι μια καθαρα φιλικη προσεγγιση . Οτιδηποτε αλλο ειναι καταδικασμενο σε αποτυχια , κατα 90% .
    Εξασκησου με αλλες , οχο υποψηφιες . Ειναι σαν να θες να σηκωσεις 80 κιλα βαρος . Αρχιζεις σταδιακα με 20 , 40 , 60 , και τελος τελος 80 .

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    παιδες εγινε αρκετες φορες αλλα ξανα κουμπωνει τι σκατα?

Similar Threads

  1. αισθημα κατωτεροτητας και εκφραση κακιας για συγκεκριμενη φιλη ... :(
    By stellou1989 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 20
    Last Post: 04-01-2011, 11:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •