ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΟΜΑΛΗ Η ΕΡΩΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    15

    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΟΜΑΛΗ Η ΕΡΩΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ?

    Χαίρεται, έχω μια σχέση με μία άλη κοπέλα εδώ και μερικούς μήνες.παρόλο που δεν εχει περασει πολύς καιρος έχουμε μπει αρκετα η μια στη ζωη της αλλης. Σχεδόν συμβιώνουμε. θεωρώ πως είμαι ένασ ήπιος άνθρωπος , με πολύ κατανόηση , σεβασμό εκτίμηση και θέληση να βελτιώνω προς το καλύτερο τις σχέσεις γύρω μου.. Δεν ξέρω πως θα ακουστεί αυτό αλλά στοχεύω και καταφέρνω να περνάω καλά με όποιον είναι μαζί μ ..έχω πολύ φαντασία , όρεξη για περιπέτεια , ξεφεύγω από τα στερεόυπα και ακολουθώ ένα δρόμο λίγο διαφορετικό από αυτόν που μου μαθαίνουν οι γύρω μ ..αναζητώ συνεχώς την ευτυχια και νέες προκλήσεις. Ακόμη είμαι συμβιβαστικός με τις σχέσεις μ ..Η κοπέλα απέναντί μου , είναι ένα άτομο που απότι θεωρώ έχει επίσης αρκετά άλυτα ψυχικά προβλήματα ..που δεν θέλει να αντιμετωπήσει..είναι πολύ δηλή στη ζωή της , δεν θα πει ποτέ μια ξεκάθαρη γνώμη της , δεν θα πάρει θέση σε κάποιο θέμα η απόφαση..μ ήταν δύσκολο πολύ αλλά το αποδέχτηκα , γιατί προσπαθούσα να τη βοηθήσω(δυστυχώς απότι κατάλαβα να λυσω εγώ τα προβλήματα της..)οπότε το έκανα στην άκρη..το πρόβλημα είναι ότι αυτά έχουν επιρροή στη σχέση μας..ακόμα και την τελειότητα να άγγιζα στην συμπεριφορά μου , θα έβρισκε μία αφορμή για να τσακωθούμε..και φυσικά σε ΌΛΟΥΣ αυτούς τους ασήμαντους καυγάδες το φταίξιμο το ρίχνει σε μένα..ακόμη και εαν ξερει πως θα της αντεπιτεθω με ορθα επιχειρήματα ..το πρόβλημα το κυρίως είναι λοιπόν οι παρα πολύ καυγάδες που έχουμε..και που προφανώς δεν μπορώ να διαχειριστώ ψυχολογικά..δηλ ξυπνάω το πρωι και δεν ξερω αν θα καταλήξω να έχω ένα τεράστιο κόμπο στο στομάχι μ η απλά "πεταλούδες"..οταν ειμαστε μαζι , τετ α τετ ολα φαινονται ομορφα..δεν μπορει να νευριάσει για κατι που δεν υπάρχει λόγος ..ξέρει οτι θα της πω την αλήθεια ..ότι δεν υπάρχει πρόβλημα..ακούγομαι σαν κάποιος που είναι πάντα σωστός..δεν ξέρω πόσο σωστη η δικαιη ειμαι..ώρες ώρες μου φαίνεται σαν να ψάχνει να βρει ελλάτωμα στην τελειότητα..ότι καυγάδες έχουμε είναι εξ αποστάσεως ..η από το τηλέφωνο..απο κοντα αν πχ νευριασει για μια ανοησια και ετοιμαζόμαστε να κοιμηθουμε και το παιζει αμιλητη και νευριασμενη και δεν θελει να το συζητησουμε εγω απλα γυρνάω πλευρό και κοιμαμαι και το πρωι ξυπναει σαν μην εχει γινει τπτ..απλα λίγο ο εγωισμος της εχει πληγωθει που δεν την παρακαλεσα να μ μιλησει..θεωρώ ότι χρειάζεται κάποια ψυχολογική υποστήριξη και που αυτή πρέπει να πάρει την πρωτοβουλία , αλλά θέλω να ξέρω η να μάθω αν μπορώ εγώ να διαχειριδτώ αυτή την σχέση διαφορετικά μιας και το βλέπω από μια πιο μακρινη οπτική γωνια..δεν δέχεται να αφησει στον παρελθόν παλιότερες σχέσεις..αναφέρει τη δικαιολογία δεν μπορώ να κρατήσω κακία..είναι ένα άτομο από τη μια δυνατό ..αλλά από την άλλη οι περισσότεροι την εκμεταλλεύονται..γίνεται έρμαιο των ανθρώπων γύρω της..είτε οικογένειας είτε γνωστών..η οικογένειά της όσο την ζω της χαρίζει πολλά..και ελευθερία και κατανόηση και ενδιαφέρον..απόσο μπορώ να είμαι σίγουρη είμαι σαφώς η μοναδική της σχέση ..οταν ειμαστε μαζί αφήνει το φεισμπουκ τις φωτογραφιες , το βαιμπερ το ινσταγκραμ περνάμε απλά καλά!!αν μεινει για λιγο μονη της ομως...δεν εχει ουσιαστικο φιλο στη ζωη της..μόνο μεχρι να γνωρισει εμενα είχε για 5 χρονια μια ξαδερφ της φιλη της που ηταν παντα και παντου μαζι..της έκανε αυτη ασυγχωρετα πραγματα λιγο πρωτου την γνωρισω..και απομακρυνθηκε η κοπελα μ , ακομη και οι γονεις της δεν την συγχωρουν την ξαδερφη της αλλα δεν πιεζουν την κοπελα μ να σταματησει να της μιλαει ..θεωρουν πως ειναι υπευθυνη για τις πράξεις της..ειδικα τελευταια εχει αναπτυξει μια μεγαλυτερη επικοινωνια..συνεχως μ λεει δεν μπορω να κρατησω κακια και δεν μπορει να ξεχασει φιλια 5 χρονων..εμένα αυτο με πληγωνει..έχω σταματησει να της μιλαω γι αυτο..και οταν μ αναφερει κατι προσπαθω να απανταω αντικειμενικα και συντομα και οχι να το επικρινω γιατι καταλαβαινω πλεον οτι πληγωνεται περισσοτερο..εχω σκεφτει πως αν αποφασισει οριστικα να μεινει στο παρελθον της , θα πρέπει να την αφήσω..αλλα απλά νοιάζομαι τώρα γι αυτήν και προσπαθω να βρω κάποια άκρη να μην καταλήξουμε εκεί..σίγουρα δεν λεω να κρατησει η σχεση μας για πάντα..αλλά το μονο που ζηταω νομιζω ειναι να λίγο πιο ας πουμε οπως πρεπει..να εχουμε καυγαδες και διαφωνιες λογικό..αλλά σε λογικά πλαίσια..να νιώθω ότι έχω μια πιο φυσιολογικη αν αντιστηχεί αυτη η λέξη σχέση..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ
    ΕΣΥ ΥΠΟΔΥΕΣΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΠΩΣ ΜΟΠΡΕΙ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΞΕΙ ΑΥΤΟ
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    15
    πριν λίγο μου απάντησε το εξής.. Η καθε μια εχει διαφορετικο τροπο που χει μπει στη καρδια μ....με τη --!-- 6 χρονια ημασταν καθε μερα μζ..ολο το 24ωρο...οποτε με ξερει πολυ κλ....απο πανω μεχρι κατω...εσυ με εμαθες μεσα σε λγ καιρο....η αληθεια ειναι..κ ξερεις πραγματα για μενα....
    Κ πλ ομως...εισαο σε πολυ καλο δρομο....θα με μαθεις 100% οπως η κλαιρη..
    μου ειπε βασικά πως θα παει διακοπες μαζι μου , αλλα θα παει και σε αυτην την "ξαδερφη" της..η αληθεια ειναι οτι δεν αντεξα και το σχολίασα..και μ πρόβαλε ως επιχείρημα οτι είναι μετανιωμενη(όπως καθε φορα) ..η αληθεια ειναι οτι ξερω περισσοτερα γι αυτην(δεν θελω να υπερβαλω) ακομα και απο την ξαδερφη της..αλλα ακομα κιαν δεν συνεβεναι αυτο δεν ειναι αυτο που με ενοχλει..δεν την εμπιστευομαι..και επηρεαζει την κοπελα μ ..και μετα η κοπελα μ εμενα..σήμερα ένιωσα πολύ άσχημα γιατί ήταν σαν να μ έλεγε , η --!-- θα ναι παντα εκει για μενα.. εσυ καποια στιγμη θα φυγεις..με ολους τους υπολοιπους εχει τυπικες και ψευτικες σχεσεις..ενω με αυτην ηταν η μονη ουσιωδη..και υπήρχε και εμπιστοσυνη..αλλά δεν μπορω να καταλάβω εγώ τι ρολο παιζω τελικα στη ζωη της!!μ εχει δειξει καποια πραγματα..εχει ερθει για μενα απο πολυ μακρυα ..και μονη της.. και ετοιμαζεται να ξαναρθει παρολο που δεν περασε μηνας και οσο ειμαστε στην ιδια πολη , κανει καποια σημαντικα πραγματικα πραγματα για μενα που μ δειχνει οτι δεν ειμαι απλως μια περαστικη στη ζωη της..στην ουσια προσπαθει να αντικαταστήσει εκείνη με εμένα??αυτό τί επίπτωση μπορεί να έχει σε μένα..? μπορεί να υπάρξει θετικό αποτέλεσμα η απλά όλα είναι προσωρινά?ειναι και για μενα η πρώτη ουσιαστική σχέση στη ζωή μ ..καμια δεν το περίμενε για προφανή λόγους..ειναι σαν κατόρθωμα που κατάφερα να εμπιστευτώ ερωτικά έναν άνθρωπο..και ειμαστε 2-3 μηνες και δεν μποεω να νιωσω την ασφαλεια και το συναισθηματικό γέμισμα μιας σχέσης!ξερω τοσες χιλιαδες ευκαιριες εχω , αλλά λίγο κατανόηση , λίγο στηριγμα και και ενα χερι βοηθειας ζητάω..ειμαι μπερδεμενη..απογοητευμενη περισσοτερο..προσπαθω να μην το αφηνω να με παιρνει απο κατω , αλλα απλα πιεζω τον εαυτο μ να ειμαι καλα..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by G.S View Post
    Χαίρεται, έχω μια σχέση με μία άλη κοπέλα εδώ και μερικούς μήνες.παρόλο που δεν εχει περασει πολύς καιρος έχουμε μπει αρκετα η μια στη ζωη της αλλης. Σχεδόν συμβιώνουμε. θεωρώ πως είμαι ένασ ήπιος άνθρωπος , με πολύ κατανόηση , σεβασμό εκτίμηση και θέληση να βελτιώνω προς το καλύτερο τις σχέσεις γύρω μου.. Δεν ξέρω πως θα ακουστεί αυτό αλλά στοχεύω και καταφέρνω να περνάω καλά με όποιον είναι μαζί μ ..έχω πολύ φαντασία , όρεξη για περιπέτεια , ξεφεύγω από τα στερεόυπα και ακολουθώ ένα δρόμο λίγο διαφορετικό από αυτόν που μου μαθαίνουν οι γύρω μ ..αναζητώ συνεχώς την ευτυχια και νέες προκλήσεις. Ακόμη είμαι συμβιβαστικός με τις σχέσεις μ ......
    επι της διαδικασιας:
    εσυ εισαι αγορι η κοριτσι? γιατι μπερδευτηκα.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    15
    κοριτσι με ορθογραφικα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    οκ, κοριτσι με ορθογραφικα.
    δεν καταλαβαινω γιατι νοιωθεις απειλητικο το παρελθον της και γιατι πρεπει να διαλεξει?
    με την ξαδερφη ειχαν φιλια η ερωτικη σχεση?
    γιατι πρεπει να απεμπολησει το παρελθον της αν θελει να ειστε μαζι?
    εννοεις οτι οταν απομακρυνεσαι ψαχνεται και ερωτικα με καποια παλια σχεση?

    επισης, στο πρωτο μηνυμα μιλας περι τελειοτητας στην σχεση που εκεινη η στραβη δεν μπορει να δει.
    εκτος του οτι πρακτικα τελειοτητα δεν υπαρχει, μια σχεση ειναι τελεια οταν και οι δυο την βλεπουν τελεια και περνανε τελεια, ακομα κι αν δεν συμφωνει κανεις αλλος.
    και δεν ειναι καθολου τελεια, αν ο ενας απο τους δυο διαφωνει, ακομα κι αν με τον αλλον που τα νοιωθει ολα τελεια, συμφωνει ολο το συμπαν, κι η κουτση μαρια μαζι:rolleyes:

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    15
    με την ξαδέρφη της απλά φιλία είχαν..εχεις δίκιο με την λέξη τελειότητα που χρησιμοποίησα και κατάλαβα τι εννοείς..απλά θεωρώ πως όταν σε απασχολούν διάφορα προβλήματα που συνέβησαν στο παρελθόν και τα σκέφτεσαι κάθε μέρα δεν έχουν επιρροή στις σχέσεις σ με τους γύρω σ ?η ξαδέρφη της είναι ένα άτομο που τη`ν κατακρίνει συνεχώς..της μιλάει άσχημα πολλές φορές , της έχει κάνει άσχημα πράγματα , την εκμεταλλεύται..και γενικότερα την επηρεάζει στη ζωή της ..κανείς δεν ξέρει για μας και μου είπε πως ήθελε να το πει σε εκείνη..εάν όμως το μάθει εκείνη πολλά άσχημα θα γίνουν..βασικά θα σημάνει και το τέλος της σχέσης μας..τώρα 2-3 μέρες , έχει αναπτύξει ακόμα μεγαλύτερη επικοινωνία με κείνη..και ως αποτέλεσμα απομακρύνεται από μένα..εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι μέχρι τώρα ήμουν αντικατάστατο της ξαδέρφης της..και τώρα που συμφιλιώνεται με εκείνη δεν μεχει πια τόσο ανάγκη..δεν είναι απλά ότι νιώθω απηλή από την ξαδέρφη της(με την οποία όταν την γνώρισα πριν από την κοπέλα μ τα πηγαίναμε καλα και ξέκοψα επειδή η κοπέλα μ με οδήγησε εκεί..οπότε γώ προσώπικα δεν έχω κάτι με την ξαδέρφη της..) απλά νοιάζομαι για την κοπέλα μ και όσο να ναι δεν είναι το καλύτερο βλέπω αυτή την μεταχείρηση ...μία μέρα πρινλίγο καιρό τσακωθήκαμε άσχημα..ήθελε να βάλει ένα τέλος στη σχέση μας , επειδή δεν έβλεπε μέλλον , εγώ πρέπει να χαρώ τη ζωή μου (19 χρονών) εκείνη θα πρέπει να ακολουθήσει άλλα(25) , το πήρα 'ασχημα..γιατί αν όχι εκείνη τουλάχιστον εγώ περνούσα πολύ όμορφα..και δεν ήθελε να μείνουμε φίλες γιατί λέει θα με έβλεπε και δεν θα μπορούσε να μου αντισταθεί..!!παρόλο που δεν μ άρεσε όλη η ιδέα και οι δικαιολογίες που μ είπε , το αποδέκτηκα και αφού είπαμε πολλά αποφάσισα να προχωρήσω..με βομβάρδιζε συνεχώς ακομα όμως και έτσι έκλεισα το κινητο μου και κάθε μεσο επικοινωνιας..όταν έπαιρνε την αδερφή μου της έλεγε οτι κοιμομουν κτλ..μια ξαδέρφη που με ξερει ολη μ τη ζωη και είναι άνθρωπος με γνωσεις και εμπειριες και μεχει βοηθησει να χειρισω αρκετα καλα καταστασεις στη ζωη μ , με βοήθησε και σε αυτη..και τα καταφερα..απολυτα μετανιωμενη μολις ανοιξα το κινητο μ μετα απο 3-4 μερες(που ειχε στειλει αμετρητα μνμτ και κλησεις) μ ειπε πως δεν αντεχει χωρις εμενα πως θα προσπαθησει να υπερπηδησει τα στερεοτυπα και τους γύρω της και α μεινει μαζι μ επειδη με θελει τοσο πολυ..έδωσα ευκαιρια και με τον καιρο δεθηκαμε παλι αρκετα..αυτες τις 2-3 μερες λοιπον νιώθω να απηλειται η σχεση μας παλι το ιδιο σοβαρα..μ πεταει σπόντες πως πρέπει να συζητήσουμε..πως σκεφτεται διάφορα και εγω ειμαι ο πρωταγωνιστης σε αυτα..θα το παρω ασχημα ..λογικό δεν είναι? αλλά θεωρώ πως αν δυστυχώς σημάνει τέλος , θα δει πως τα η αιτία των προβληματων που την απασχολούν δεν είμαι εγώ..αυτή νομίζει ότι είμαι εγώ..πολλές φορές μ έλεγε πως θα πήγαινε με τυχαίους άντρες επειδη δεν ειναι φυσιολογικο να της αρέσει κανενασ..θα δεχόταν προξενιά..θα έβγαινε εκτος εαυτου..αν δεν είχε γινει κατι με μενα και δεν της στεκομουν θεωρω πιθανο να γινοταν..γιατί την πιεζαν οι γυρω της να κανει μια σχεση να βξει με αντρες..ακομη και η ξαδερφη της..!!!καταλαβαινωπόση πίεση έχει δεκτεί για τον γαμο αλλα και για απλα ραντεβου..αλλά αυτή είναι η λύση ?? να προξενευτεί επειδή το λένε οι γύρω της και να μην διαλεξει αυτη καποιον που θελει?? το κακο ειναι οτι δεν την πιεζουν τοσο οι δικοι της ..αλλα τους προκαλει να την επηρεασουν...μ ειπε προσφατα και μ το λεει , ότι δεν θελει να με πληγωσει..αλλα φοβαται πως θα το κανει..επειδη με ρωτησε της ειπα πως ειναι λογικο να δεις καποιον να τον θαυμασεις..αλλα για να με απατησεις κάτι θα συμβαίνει..αν ενδιαφερεσαι πραγματικα..και να με απατησεις ομως ης ειπα , σκεψου αν αυτο θα σε κανει να αισθανθεις καλα..δεν νιώθω οτι απηλούμε να με απατήσει..αν και πλεον δεν ξερω τι ειναι πιθανο και τι οχι..αλλα νιωθω οτι απηλουμαι να τπ ληξει , και μετα καποια στιγμη να παει με καποιον ακυρο..πολλες φορες προσπαθει απεγνωσμενα να με κανει να ζηλεψω..και οταν βλεπει οτι δεν το πετυχαινει πληγωνεται ο εγωισμος της..τα ξημερωματα χθες με πηρε ενα σωρο τηλεφωνα να μ πει οτι περασε το τελευταιο μαθημα(πολυ σημαντικο γι αυτην ) χαρηκα που το μοιραστηκε μαζι μ πολυ..αλλά σήμερα αποφεύγει καθε τηλ..επαφη γενικα..μονο μερικα τυπικα μνμτ..οπως ειχα αναφερει δεν μπορει να κρατησει κακια σε κανενα απολυτως..οποτε και μενα να τσακωθει μετα με πλησιαζει παλι..οποτε δεν εχω να φοβαμαι πολυ ας πουμε..αλλα αν ειναι να τα ξαναβρισκει μαζι μ επειδη απλα πιεζει τον εαυτο της να το κανει και οχι επειδη το θελει η ιδια δεν ξερω κατα ποσο καλο ειναι...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΓΥΡΟΛΟΓΟΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝ ΠΡΩΤΑ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕ ΘΕΛΕΙ
    ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΔΕ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΜΕ ΒΑΣΗ ΔΛΔ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΥΤΟ ΒΓΑΙΝΕΙ
    ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΩΘΕΙ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ
    ΑΝΩΝΥΜΟΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    15
    σίγουρα δεν έχετε ακούσει την εκδοχή την κοπέλας μ ..εγώ σας λέω τη στάση μου..και θεωρώ ότι προσπαθώ και φαίρομαι καλά..ούτε την πιέζω , ούτε την παραμελώ..προσπαθω να κρατάω μια ισορροπία..η δική μ ξαδέρφη που ανέφερα που ηταν κάτι σαν ψυχολόγος μου από πάντα με βοηθάει ακόμα ..και σε αυτο..αλλα δεν ξερει τη βασική λεπτομέρεια !!ότι έχουμε και ερωτική σχέση εκτός από φιλική..επειδή έχει γνωρίσει και την κοπέλα και την έχει ζήσει και αυτή λίγο , μ είπε πως είναι λογικό να αισθάνομαι άσχημα όταν μ συμπεριφέρεται έτσι ..της ειπα πάλι που εχουν αυτη την επικοινωνια κτλ με την αλλη την ξαδερφη της και μ ειπε και αυτη ειναι θεμα ημερων αν οχι ωρων να φαει παλι τα μουτρα της για να γυρισει σε μενα..απλά να κανω υπομονη..σιγουρα θα με παραμελησει και ειναι λογικο να με πειράξει αλλά να προσπαθω να μην με παιρνει απο κατω..πριν λίγο μ ομολογησε με το ζορι πως η ξαδερφη της της ειπε να πανε διακοπες μαζι τωρα και με μενα τον αυγουστο..(την κυριακη μεθαυριο ετοιμαζοτνα να κατεβει για 4ημερο σε μενα , και στις 15 αυγουστου μεχρι 29 θα πηγαιναμε διακοπες μαζι κτλ)..της απαντησα πολυ απλα ενταξει πηγαινε ..και αρχισε να με ρωταει αν με πειραζει κτλ..τηε έλεγα όχι..καλοκαιρι ειναι να περασουμε καλα πρεπει τι τα πουμε τωρα τι σε 10 μερες το ιδιο ειναι ..και συνεχισε...τα ιδια...μιλάμε αυτο κατανταει κάπως..έτσι την άφησα της ειπα όχι δεν με πειράζει παω να δω ταινεια με την αδερφη μ θα τα πουμε μετα!.. δεν μπορω να κανω συνεχεια τον ψυχολογο της..βασικα δεν μπορω να φορτομ=νομαι αλλο τα προβληματα της..αν εχει διαθεση να μιλησουμε ομορφα εχει καλως ..αλλιως ας κανει οτι θελει..απλά με αυτο θελω να σας δειξω πως χειριζομαι και καποιες καταστασεις..ναι μεν με ενδιαφερει πολυ ..ειναι λογικο να μην θελω να την χασω κτλ..αλλά δεν θελω και να γινομαι χαλι και εκει που και γω κανω καποια βηματα στη ζωη μ να αναγκαζομαι συνεχως γυριζω πισω γι αυτην..μπορεί να ειμαι πολυ ευαισθητη, συναισθηματικη κτλ..αλλα αν φτασω στα ορια μ και ΠΡΕΠΕΙ να την αφησω για να συνεχισω θα τον κανω..τωρα απλώς κοιτάω μήπως υπάρχουν κι αλλοι διέξοδοι..μηπως κατανοησω καποια πραγματα που δεν εχω κατανοησει..κυριως πως αλλιως θα μπορουσα να το χειριστώ..εδώ ομολογω ότι εχω ομοφυλοφιλη σχεση ..δεν εχω καταφερει να το εξωτερικευσω καπου αλλου ..για αυτο θελω να μου πειτε μια γνωμη ..κατι..το θέμα μ είναι τι κανω τωρα..όχι ποια ειναι ποια ειμαι και γιατι ας πουμε ειμαστε ετσι...σας παρακαλω αν μπορει καποιος να βοηθησει ας το κανει..!!ευχαριστω παντως εννοειται εστω γι αυτα που λετε..!!!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    15
    και ζητώ συγνώμη για τα κατεβατά μου , απλα είμαι ανθρωπος που οσα θα πω στον προφορικο μ λογο θα πω και στον γραπτο..τουλαχιστον οσον αφορα τετοια προβλημματα..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΟΠ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΗ
    ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙΣ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ
    ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΣ ΑΛΛΑΞΕΣ ΕΚΑΝΕΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ
    ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΡΙΝΕΙΣ ΕΣΥ
    ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ
    ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΣΕ ΤΟΙΧΟ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΙΧΟΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ΕΓΩ ΣΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΠΑΝΤΩΣhttps://www.youtube.com/watch?v=KlyXNRrsk4A
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ
    ΔΛΔ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΗ ΚΙ ΚΕΙΝΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    15
    xa xa , με λόγια δηλ. πώς θα το περιέγραφες??

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΝΑ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΠΙΝΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΦΕΔΑΡΑ ΣΟΥ

    ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΜΑΓΙΚΗ ΕΝΑ ΑΝΤΑΡΙΑΣΜΑ ΣΤΗ ΨΥΧΗ ΕΝΑ ΑΣΤΡΑΠΟΒΡΟΝΤΟ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ

    ΔΕ ΞΕΡΩ ΡΕ ΠΛΑΚΑ ΕΚΑΝΑ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΜΙΛΑΩ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μπορεί ο πρώην μετά από χρόνια να γίνει νυν;;;;;;;;;
    By Gogo23 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 16-10-2014, 23:13
  2. Είναι μεγαλύτερός μου... με θέλει; Μπορεί να γίνει κάτι;
    By ΦΑΛΙΜΕΝΤΟ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 16-05-2013, 18:09
  3. από φιλία σε ερωτική σχέση
    By sheldon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 174
    Last Post: 14-11-2011, 17:51
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  5. Ερωτικη σχεση με διαφορα 10 χρονια ?
    By Fjorde in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 03-03-2009, 23:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •