εγινα 24 και δεν ειχα ποτε κοπελα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 295
  1. #1

    εγινα 24 και δεν ειχα ποτε κοπελα

    καλησπερα, με λενε κωστα ειμαι 24και εγραψα στο φορουμ αυτο για το προβλημα μου με τις κοπελες. απο μικρος να πω αρχικα οτι ημουν χοντρος στο σχολειο και δεν ειχα καποια κοπελα να ενδιαφερθει για μενα. επισης στο πανεπιστημιο συνεχιζα να ημουν χοντρος αλλα λιγοτερα κιλα , επισης ημουν πολυ κλειστος ανθρωπος και ντροπαλος( ακομα ειμαι λιγο αλλα το αλλαζω). παρεες δεν εκανα στη σχολη απλα πηγαινα και ερχομαουν στα μαθηματα χωρις ομως να το σκεφτομαι οτι ημουν μονος και χωρις κοπελα. μεχρι πριν λιγο καιρο που ειχα μια απορριψη απο μια κοπελα και τοτε εχασα αλλα 15 κιλα σε 45 μερες και αλλαξα και τον τροπο που βλεπω τα πραματα.

    εχω γινει κοινωνικος και γενικα βγαινω εξω αλλα μεχρι στιγμης τιποτα. οπου κοιταζω βλεπω κοπελες της ηλικιας μου με αγορια και απο τη μια χαιρομαι που τα βλεπω και απο την αλλη στεναχωριεμαι παρα πολυ και ειμαι σε πολυ ασχημη ψυχολογικη κατασταση. επισης να πω οτι ειμαι 1.68- 1.70 που και αυτο ειναι καπως για μια κοπελα.....

    σας παρακαλω πειτε τη γνωμη σας και αν θελετε παραπανω πληροφοριες σας τις δινω

    EDIT: φυσικα ουτε εχω φιλησει καποια κοπελα και ουτε και σεξ..... γενικα στο ερωτικο θεμα ειμαι πολυ ντροπαλος

  2. #2
    εγραψα στην κατηγορια εφηβεια γιατι δεν ηξερα που να το βαλω αν χρειαζεται αλλαξτε το μερος

  3. #3

    ειμαι 24 και δεν ειχα ποτε κοπελα και δεν εχω κανει σεξ

    καλησπερα, με λενε κωστα ειμαι 24 και εγραψα στο φορουμ αυτο για το προβλημα μου με τις κοπελες. απο μικρος να πω αρχικα οτι ημουν χοντρος στο σχολειο και δεν ειχα καποια κοπελα να ενδιαφερθει για μενα. επισης στο πανεπιστημιο συνεχιζα να ημουν χοντρος αλλα λιγοτερα κιλα , επισης ημουν πολυ κλειστος ανθρωπος και ντροπαλος( ακομα ειμαι λιγο αλλα το αλλαζω). παρεες δεν εκανα στη σχολη απλα πηγαινα και ερχομαουν στα μαθηματα χωρις ομως να το σκεφτομαι οτι ημουν μονος και χωρις κοπελα. μεχρι πριν λιγο καιρο που ειχα μια απορριψη απο μια κοπελα και τοτε εχασα αλλα 15 κιλα σε 45 μερες και αλλαξα και τον τροπο που βλεπω τα πραματα. με ενδιαφερε μια κοπελα στη σχολη αλλα με απερριψε και αυτη....

    εχω γινει κοινωνικος και γενικα βγαινω εξω αλλα μεχρι στιγμης τιποτα. οπου κοιταζω βλεπω κοπελες της ηλικιας μου με αγορια και απο τη μια χαιρομαι που τα βλεπω και απο την αλλη στεναχωριεμαι παρα πολυ και ειμαι σε πολυ ασχημη ψυχολογικη κατασταση. επισης να πω οτι ειμαι 1.68- 1.70 που και αυτο ειναι καπως για μια κοπελα.....

    σας παρακαλω πειτε τη γνωμη σας και αν θελετε παραπανω πληροφοριες σας τις δινω

    EDIT: φυσικα ουτε εχω φιλησει καποια κοπελα και ουτε και σεξ..... γενικα στο ερωτικο θεμα ειμαι πολυ ντροπαλος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Συγχωνευσα τα δυο θεματα σε ενα, δεν υπαρχει λογος να υπαρχουν δυο ιδια θεματα.

  5. #5
    ΣΑΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ 80 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΟΣ....

  6. #6
    Οι περιγραφές στο πρώτο μήνυμα σου, λένε πως έκανες τα πρώτα θετικά βήματα, κιλά, κοινωνικοποίηση, έχεις κανονικό ύψος (τα 80 πάλι πολλά μου φαίνονται για το ύψος σου), το ότι ειχες απόρριψη σημαίνει πως έκανες ένα βήμα μπροστά, δλδ άρχισες να το κυνηγάς και η συνειδητοποίηση κυρίως, του που στέκεσαι τι θα θελες να γινεις και πως το πετυχαίνεις (σε σημαντικό βαθμό αυτα τα βηματα που σου που ανέφερα). Δεν θα σε απορρίψει μια κοπέλα επειδη δεν ξανακανες σεξ εκτος κι αν πεσεις σε στριμμένη/ηλίθια ή ******* (δλδ σε καποια με ανεξέλγκτες σχέσεις - δεν εννοω τις επι πληρωμή). Και η ηλικία σου μια χαρα ειναι! Φτάνει να πλησιάζεις ότι γουσταρεις.
    γιάννης

  7. #7

    Talking

    Quote Originally Posted by kostas19917 View Post
    ΣΑΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ 80 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΟΣ....
    Φίλε Κώστα το γεγονός ότι όλα αυτή η στενοχωρια σε ταρακουνησε και σε έκανε να αγχωθεις για το άτομο σου θετικά είναι πολύ σημαντικό. Τώρα αυτό που χρειάζεσαι είναι λίγη αυτοπεποιθεση. Συνέχισε να γυμναζεσαι και να γίνεσαι κοινωνικός και τα καλύτερα θα έρθουν. Δεν έχει σημασία αν έχεις φιλησει η όχι στη ζωή σου. Αν είσαι όμορφος η άσχημος, καλό παιδί η όχι. Όλοι κάπου κάποτε θα βρουν το ταίρι τους. Μην στενοχωριεσαι για αυτό. Προσπάθησε να αλλάζεις μέρα με την μέρα. Θα έρθει η ώρα που θα βρεις και εσύ μια κοπέλα. Μπες στο Facebook και ξεκινά το spam. Που θα πάει. Θα πιάσεις κάνα ψαράκι και εσύ

  8. #8
    Oh, the story of my f*cking life.
    Καλως ήρθες στο κλαμπ Κώστα.

    Να σου πω πως δεν είσαι και μονος. Και εγω ειμαι 24 (τον αλλο μηνα 25), ειμαι 1.71 και ουτε σχέση ουτε σεξ ουτε καν άγγιγμα..

    Καταλαβαίνω πως νιώθεις, αν και προσωπικά πιστεύω οτι έχεις καταφέρει κάτι πολύ σπουδαιο: Να αδυνατίσεις.
    Αυτό σου δινει μεγαλύτερο κίνητρο και κουράγιο να συνεχίσεις στη ζωή σου και μεγαλύτερη αυτοπεποιθηση.

    Πλέον πιστεύω το μόνο πραγμα που πρέπει να αλλάξεις ειναι η ψυχολογία σου. Αυτό τον χαρακτήρα εσωστρέφειας και απομόνωσης που ειχες μικρότερος, πρέπει να αρχίσεις να το αποβάλεις (πράγμα που ήδη κανεις) ώστε να γίνεις πιο κοινωνικός (στο βαθμό που θελεις φυσικά) και να ξανα-διεκδικήσεις πίσω τη ζωή που σου αξίζει.

    Μάλιστα απο τότε που λες πως έχεις απορριφθεί απο κοπέλα σημαινει πως έχεις ήδη προσπαθήσει και αυτό ειναι καλό διοτι αρχίζεις να απομυθοποιείς την όλη κατάσταση.
    Και όσο προσπαθείς τόσο καλύτερος γίνεσαι.

    Οσον αφορά τη γυμναστική, επειδη γυμνάζομαι και εγώ, να σου πω πως ειναι καλο και να τη συνεχισεις, διοτι αυξάνει τη τεστοστερόνη, η οποια με τη σειρά της σε κανει πιο ενεργητικό και σου δινει αυτοπεποιθηση. Επισης η γυμναστικη κανει γενικα καλό στην υγιεια, αυξάνει τη ροή του αίματος κλπ.

    Γενικά πιστευω πως είσαι σε καλό δρόμο. Και οταν μου λες πως εισαι 80 κιλα και αρχιζεις να γινεσαι πιο κοινωνικος, νομιζω πως τα δυσκολα πέρασαν για σένα.
    Last edited by Ο Σελτζούκος; 25-07-2015 at 15:34.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καλλιο αργα παρα ποτε . Εισαι 24 και δεν εχεις παει με κοπελα , ε , και ? γι αυτο αρχιζω με αυτην την παροιμια , ποτε δεν ειναι αργα . Δλδ εγω που εχασα 10 χρονια απ την ζωη μου με την κτθλψη , πρεπει να το παρω κατακαρδα ? για μενα το μοτο μου ειναι ' οτι εγινε , εγινε , απο δω και περα τι κανουμε '
    Με το να τα παιρνεις κατακαρδα τα οσα σου συμβαινουν , ειναι σαν να μην δεχεσαι την ζωη . Η ζωη θα σου φερει καλες περιοδους , θα σου φερει και αναποδιες , δεν εχεις επιλογη , παρα να το δεχτεις , αλλιως βλαπτεις την ψυχολογια σου . Οσο πιο γρηγορα το παρεις αποφαση ,τοσο πιο γρηγορα θα βρεις τον δρομο σου .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΚΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΝΑ ΚΑΦΕ ΚΑΝΑ ΠΟΤΟ ΒΕΝΖΙΝΕΣ
    ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΠΕΝΗΝΤΑΡΙΚΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΚΙ ΑΜΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ
    ΒΑΛΕ ΚΑΝΑ ΚΑΤΟΣΤΑΡΙΚΟ ΧΑΛΑΡΑ ΧΩΡΙΑ ΒΕΝΖΙΝΕΣ ΡΟΥΧΑ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΘΕΛΟΝ ΛΕΦΤΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
    ΓΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΕΣΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΑΣ ΤΗΣ ΜΙΛΑΣ ΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ
    ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΞΟΔΑ ΠΟΥ ΛΕΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΤΑΡΧΑΣ που μου απαντησατε,πραγματι δεν ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ στο ερωτικο κομματι ενω γενικα τα λεω χυμα τα πραγματα, το κακο που εχω ειναι οτι δισταζω να παω σε μια κοπελα να της μιλησω επειδη ντρεπομαι και αυτες οι 2 που με αππεριψαν μου ειχαν δειξει ενδιαφερον για αρκετο καιρο και μετα μου ειπαν οτι παρεξηγησα τα πραγματα.

    το κακο ειναι οτι παιρνω πολυ κατακαρδα μια απορριψη και τωρα αρχισα να κοιταω αν υπαρχει καποια που μου δειχνει σημαδια οτι μπορει να της αρεσω. εχω κλεισει και ραντεβου σε κεντρο ψυχικης υγειας στο νομο μου για να μιλησω (μιας και ειναι δωρεαν η υπηρεσια) αλλα και σε 2-3 ατομα που τους εχω πει το προβλημα (γυναικες) μου τονισαν την ελλειψη αυτοπεποιθησης επειδη με ηξεραν και απο τα χρονια της σχολης και με υποστηριζουν αρκετα.

    οσον αφορα το θεμα των χρηματων για να το παρω χιουμοριστικα εμενα μου αρεσει το τραγουδι ΘΑ ΤΑ ΚΑΨΩ ΤΑ ΡΗΜΑΔΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ( επειδη δεν εχω δικα μου οποτε θα καψω αλλουνου.

    αυτα και περιμενω φυσικα και αλλες γνωμες

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    124
    Κατ' αρχάς, επειδή το είδα εις διπλούν το θέμα του ύψους, να ξες ότι εγώ είμαι 1.62 (γέλα όσο θες) και μια χαρά σεξουαλική ζωή έχω και μάλιστα με ψηλές (και ψηλούς :P ) Οπότε μη σας παίρνει από κάτω με αυτό.

    Δεύτερον, οι γυναίκες, well οι αληθινές γυναίκες όχι βλαμμένα κοριτσάκια, δεν ψάχνουν τον Τζόνι Ντεπ. Το μόνο που ζητούν είναι αυτοπεποίθηση και (ελεγχόμενο) χιούμορ - τουτέστιν, μην είσαι και χάχας. Η εξωτερική εμφάνιση λίγο τους νοιάζει. Αν καταφέρεις να απεμπλακείς από το εμμονικό σύνδρομο "εμφάνιση" και απλά φροντίζεις τον εαυτό σου, θα είσαι κομπλέ. ;)

    Γενικότερα πάντως θα σου έλεγα να πας - αν έχεις λεφτά - σε κάποιο ψυχολόγο για να σε "ξεκλειδώσει". Βοηθά πολύ σε τέτοιες περιπτώσεις, ξέρω ανθρώπους που έγιναν άλλοι άνθρωποι μετά από μερικούς μήνες συνεδριών.

    Αυτά από μενα :)

  14. #14
    Quote Originally Posted by foufoutos32 View Post
    Κατ' αρχάς, επειδή το είδα εις διπλούν το θέμα του ύψους, να ξες ότι εγώ είμαι 1.62 (γέλα όσο θες) και μια χαρά σεξουαλική ζωή έχω και μάλιστα με ψηλές (και ψηλούς :P ) Οπότε μη σας παίρνει από κάτω με αυτό.

    Δεύτερον, οι γυναίκες, well οι αληθινές γυναίκες όχι βλαμμένα κοριτσάκια, δεν ψάχνουν τον Τζόνι Ντεπ. Το μόνο που ζητούν είναι αυτοπεποίθηση και (ελεγχόμενο) χιούμορ - τουτέστιν, μην είσαι και χάχας. Η εξωτερική εμφάνιση λίγο τους νοιάζει. Αν καταφέρεις να απεμπλακείς από το εμμονικό σύνδρομο "εμφάνιση" και απλά φροντίζεις τον εαυτό σου, θα είσαι κομπλέ. ;)

    Γενικότερα πάντως θα σου έλεγα να πας - αν έχεις λεφτά - σε κάποιο ψυχολόγο για να σε "ξεκλειδώσει". Βοηθά πολύ σε τέτοιες περιπτώσεις, ξέρω ανθρώπους που έγιναν άλλοι άνθρωποι μετά από μερικούς μήνες συνεδριών.

    Αυτά από μενα :)
    εχω αρκετο χιουμορ σαν ανθρωπος οπως μου λενε ολοι και απο τις αντιδρασεις τους το καταλαβαινω. το προβλημα που καταλαβα που ειχα ως χαρακτηρας ειναι οτι καμια δεν προκειται να ερθει στην ψυχρα και να σου μιλησει αν καθεσαι ησυχος και ντροπαλος. καταλαβα οτι ΕΓΩ πρεπει να κανω το 1ο βημα αν μου αρεσει καποια .δυστχως επρεπε να πονεσω πολυ για να το συνειδητοποιησω αυτο. το κεντρο ψυχ. υγειας που αναφερω ειναι αυτο ακριβως που λες οτι θα παω να πω τον καημο μου και θα με βοηθησει μια ψυχολογος.

    εχω ραντεβου τη δευτερα οποτε θα σας πω και τι μου ειπε αν και νομιζω οτι μου εχει γυρισει τελειως το κεφαλι εδω και 5 μηνες .

    κανω και παρεα με κοριτσια (ειμασταν σε voucher μαζι και απο τη σχολη κανω παρεες απο κοριτσια απο την πολη μου και με παλιες συμμαθητριες που ξαναβρεθηκαμε).

  15. #15
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΥΨΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΕ ΚΟΜΠΛΕΞ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ( ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ.)

    επισης βγηκαμε πριν λιγες μερες με φιλες απο το voucher και εφεραν μια φιλη τους και την επομενη λεω στη φιλη μου αν εκεινη εχει καποια σχεση αυτο τον καιρο αλλα δυστυχως ειχε αλλα δεν με πειραξε επειδη προσπαθησα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ..

    γραφτηκα και σε σαιτ γνωριμιων (badoo) .και εχω μιλησει με 2-3 κοριτσια

Page 1 of 20 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γιατί δεν έγινα Άνθρωπος?
    By Ο Σελτζούκος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 49
    Last Post: 23-05-2016, 17:02
  2. δεν ειχα σχεση ποτε!!
    By euronymous in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 20-06-2011, 02:46
  3. Δεν είχα ποτέ σχέση
    By kaneis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 243
    Last Post: 12-04-2011, 12:56
  4. Έγινα ρεζίλι
    By dimitrinaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 120
    Last Post: 20-08-2010, 13:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •