Προς όλους τους χρήστες του forum που νιώθουν μόνοι τους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 93
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    12

    Προς όλους τους χρήστες του forum που νιώθουν μόνοι τους

    Για όλους αυτούς που το άγχος είναι δίπλα τους σε κάθε τους βήμα. Για όλους αυτούς που έχουν χαμηλή αυτοπεποίθηση, που έχουν φοβίες, που έχουν προβλήματα υγείας τα οποία προέρχονται από το άγχος. Για όλους αυτούς που όσο περνάει ο καιρός νιώθουν ότι με το φόβο που έχουν δεν μπορούν να απολαύσουν τη ζωή. Για όλους αυτούς που νιώθουν ότι οι γύρω τους τους θεωρούν περίεργους και φρικιά επειδή πάσχουν διάφορα είδη πανικού και φοβιών. Για όλους αυτούς που θέλουν τόσο πολύ να μιλήσουν σε κάποιον αλλά αποθαρρύνονται συνεχώς. Για όλους αυτούς που ουρλιάζουν μέσα τους ΒΟΗΘΕΙΑ. Για όλους αυτούς που κρύβουν πολλές πτυχές του εαυτού τους στους φίλους τους διότι ντρέπονται για αυτό που είναι. Για όλους αυτούς που αν μπορούσαν να ξεκινούσαν τη ζωή τους από την αρχή θα το έκαναν. Για όλους αυτούς που ψάχνουν κάποιον που να κουβαλάει τις ίδιες τρέλες μαζί τους, τις ίδιες φοβίες. Για όλους αυτούς που αν μπορούσαν να τα άφηναν όλα πίσω και να έφευγαν μακριά για να ανακαλύψουν επιτέλους τον εαυτό τους θα το έκαναν. Για όλους αυτούς που έχουν παρέες μεν, αλλά δεν μπορούν να εκφραστούν και να απολαύσουν τις στιγμές μαζί τους, διότι ντρέπονται για αυτό που είναι. Για όλους αυτούς που γράφουν μηνύματα σε αυτό το forum με την ελπίδα ότι θα βρεθεί κάποιος η κάποια η κάποιοι που να τους πούνε " σε νιώθω ρε συ τόσο πολύ". Για όλους αυτούς που οι βλέπουν σειρές στον υπολογιστή για να καλύψουν το κενό τους. Για όλους αυτούς που δεν έχουν νιώσει μέσα τους βαθιά τις λέξεις "παρέα" και "έρωτας", και χάνονται σε σειρές στο λαπ τοπ και ελπίζουν. Για όλους αυτούς που νιώθουν ότι έχουν γεράσει μέσα τους αλλά ταυτόχρονα νιώθουν και έφηβοι.
    Για όλους αυτούς γράφω αυτά που γράφω. Γιατί αυτά είμαι εγώ. Και ξέρω ότι υπάρχουν και άλλοι εκεί έξω που νιώθουν έτσι. Και θέλω να τους πω ότι δεν είναι μόνοι τους. Και ότι θέλω να τους γνωρίσω, να μιλήσουμε για αυτά που μας τρώνε χωρίς ντροπές και ταμπού. Ακούγεται τρελό αυτό που γράφω, αλλά έτσι νιώθω. Δεν μπορώ να θάβω άλλου αυτά που φοβάμαι και νιώθω, και να τα εκφράζω σε ένα forum και μετά πάλι να προσποιούμαι. Θέλω να τα εκφράζω από κοντά. Σε άτομα που δεν θα με περάσουν για φρικιό με αυτά που θα τους πω. Σε άτομα που θα μου δώσουν συμβουλές που με κάνουν να νιώσω ότι επιτέλους κάποιος με καταλαβαίνει και ότι ανήκω κάπου. Και ξέρω ότι υπάρχουν πολλά άτομα σε αυτό το forum που νιώθουν έτσι. Και είμαι εδώ για αυτούς. Και είμαι έτοιμος , αν και χάλια ψυχολογικά, να τους γνωρίσω, να μοιραστούμε αυτά που σε κανέναν άλλον δεν λέμε, να κάνουμε τρέλες, ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ. Γιατί δεν ζω. Ποτέ δεν ζούσα. Πάντα φοβόμουνα. Και θέλω να φύγει αυτό. Θέλω να μην ντρέπομαι για εμένα.
    Σε όσους λοιπόν με ένιωσαν σε όλα όσα έγραψα να ξέρουν πως κάπου εκεί έξω υπάρχουν χιλιάδες άτομα που λαχταρούν την παρέα τους. Το ίδιο και εγώ.
    Καλό σας βράδυ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    133
    Πολύ ωραίος και σωστός ναι υπαρχουμαι πολλοί και έχεις δίκαιο σε όλα αυτά που έγραψες... Καλό βράδυ και σε εσένα!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Κυρίως από το κείμενο με εκφράζει το ότι αν μπορούσα να ξεκινήσω τη ζωή μου από την αρχή θα το έκανα...μακάρι να μην είχα τόσα τραύματα...καλά η μοναξιά είναι κάτι στάνταρ γιατί τα άτομα που με καταλαβαίνουν είναι λίγα και φυσικά όχι πάντα διαθέσιμα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    12
    Μα πώς να χωρέσει ο χρόνος σε μια ευχή
    παράξενο παιχνίδι είναι η ζωή
    την κλεψύδρα να γυρνούσα κι ότι βγει
    αρκεί να ξαναρχίζαν όλα απ’την αρχή
    ...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ΟΛΟΙ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΞΑΝΑΖΟΥΣΑΜΕ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΩΡΑ
    ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΚΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΙ ΟΧΙ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ
    ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΝ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΓΤ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΖΗΣΕΙ ΑΛΛΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ
    ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΕΠΙΘΥΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Ευχαριστούμε πολύ Apos. Ένιωσα πολύ καλλίτερα με αυτά που έγραψες. Ας συνεχίσουμε να αγωνιζόμαστε, όπως μπορεί ο καθένας.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Άπος δεν είσαι φρικιό, δεν είμαστε φρικιά επειδή από τη μια πεθαίνουμε να ζήσουμε έτσι όπως είναι η ζωή και από την άλλη φοβόμαστε. Αυτά είναι τα συναισθήματα που μας προκαλεί η ζωή γιατί είναι όμορφη και δύσκολη. Είναι οι άλλοι ότι είναι, αλλά είμαστε κι εμείς που έχουμε πληγωθεί αρκετά και δεν θέλουμε άλλο, και έχουμε και τα θέματά μας που οι άλλοι δεν τα σέβονται, γι'αυτό νιώθουμε εκτός συνόλου. Να σου πω κάτι, τι είναι καλύτερο, να είσαι επιφανειακός όπως οι άλλοι ή να κοιτάς την ουσία όπως εμείς;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    12
    Σίγουρα την ουσία! Και όσοι πιστοί προσέλθετε :)

  9. #9
    Το ίδιο κι εγώ, @Apos.
    Καλησπέρα!
    Αν θελήσεις να επικοινωνήσουμε, στείλε μου e-mail στο: [email protected]

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Chronic Derealization Dis View Post
    Το ίδιο κι εγώ, @Apos.
    Καλησπέρα!
    Αν θελήσεις να επικοινωνήσουμε, στείλε μου e-mail στο: [email protected]
    Ευχαρίστως! Χαίρομαι πολύ που το λες αυτό, για αυτό έγραψα αυτό το post εξάλλου, για να επικοινωνήσω με ανθρώπους που να καταλάβουμε ο ένας τον άλλον. Πιστεύω ότι απομυθοποιείς κατά κάποιο τρόπο τα προβλήματά σου, και συνειδητοποιείς ότι υπάρχουν άτομα γύρω σου που σε νιώθουν. Επικοινωνία είναι η λύση παιδιά... Επικοινωνούμε :)

    https://www.youtube.com/watch?v=p_pw4UUmN_E

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    5
    καλησπέρα Apos, διάβασα το κείμενο σου και με άγγιξε ιδιαίτερα..πιστεύω κι εγώ πως αντί να γράφουμε σ ενα φορουμ τα προβλήματά μας και μετά να εξακολουθούμε να βρισκόμαστε με ανθρώπους που δεν μας καταλαβαίνουν, καλύτερο είναι να γνωριστούμε και να επικοινωνήσουμε μεταξύ μας..τουλάχιστον έτσι θα νιώθουμε λιγότερο άλιεν..σου δινω το σκάιπ μου αν θελεις να μου στείλεις , ειναι [email protected]

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by vasilianna View Post
    καλησπέρα Apos, διάβασα το κείμενο σου και με άγγιξε ιδιαίτερα..πιστεύω κι εγώ πως αντί να γράφουμε σ ενα φορουμ τα προβλήματά μας και μετά να εξακολουθούμε να βρισκόμαστε με ανθρώπους που δεν μας καταλαβαίνουν, καλύτερο είναι να γνωριστούμε και να επικοινωνήσουμε μεταξύ μας..τουλάχιστον έτσι θα νιώθουμε λιγότερο άλιεν..σου δινω το σκάιπ μου αν θελεις να μου στείλεις , ειναι [email protected]
    Ευχαρίστως!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Θέλω κι εγώ να επικοινωνήσω μαζί σας αλλά δεν θέλω να δώσω δημόσια το email μου, αν θέλετε να κάνω ένα ψεύτικο ή να στείλετε τα δικά σας, ή όσοι έχετε στείλει να μου δώσετε την έγκριση να σας στείλω, πιστεύω κι εγώ ότι βοηθάει η επικοινωνία με κάποια άτομα από εδώ μέσα που μπορούμε να καταλάβουμε και να μας καταλάβουν!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9
    Apos, δεν ξέρεις με πόσα από αυτά που έγραψες ταυτίζομαι. Είναι φορές που νιώθω ότι περνάει ο χρόνος και εγώ δεν έχω ακόμα καταφέρει αυτά που θα ήθελα.. Είναι καλύτερα να τα βγάζουμε από μέσα μας και να μιλάμε παρά να κρυβόμαστε. Να σαι καλά μου έδωσες κουράγιο .

  15. #15
    Ασχημο πράγμα η μοναξια. Το εχουμε ζησει σε καποιες φασεις της ζωης και δεν ξερουμε ποτε θα ξαναεμφανιστεί. Ειναι όπως παθαινει κανεις ασφυξία. Το διαδίκτυο και κυρίως σαητ που συνδεουν τα μελη με καποια κοινα στοιχεια, όπως εδω, είναι χωροι όπου μπορει κανεις να μιλήσει, ακομα και να γνωρισει ατομα απο κοντα, νοουμενου βεβαια ότι δεν χωρίζουν μεγαλες αποστασεις.
    γιάννης

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Όλοι οι σχιζοφρενείς μένουν μόνοι τους;
    By whitecandle in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 194
    Last Post: 03-04-2011, 00:53
  2. Για ΟΛΟΥΣ τους διπολικούς!!!
    By Happyman in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-2009, 01:12
  3. ΛΙΓΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΤΙ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΤΟΥΣ...
    By aggeliki in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 16-03-2007, 12:51
  4. Προς όλους τους καπνιστές του site
    By kokkinoskoufitsa2 in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 37
    Last Post: 19-09-2006, 00:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •