selfies
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: selfies

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    selfies

    Που οφειλεται για σας αυτο το φαινομενο που ολο και εξαπλουται ? παλια , αν καποιος σε εβλεπε να βγαζεις selfie ( εξαιρουνται τα αυτοματα φωτογραφικα μηχανηματα για τους παλιους !! ) , θε σε κοιταζε καλα καλα . Τωρα ολοι selfies . Ti συμβαινει ? Ετσι κι αλλιως , ο ιδιος εισαι παντα , και οι φιλοι σου δεν αλλαζουν απο την μια μερα στην αλλη , ουτε απο χρονο σε χρονο .
    Και γιατι υπαρχουν selfies σε φωτο και οχι σε ηχο , να λες τα δικα σου .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Μόδα της εποχής, πάντως εγώ στα νιάτα μου έβγαζα selfie πριν γίνει μόδα! Πρωτοποριακή? Ψώνιο? όπως θες πάρτο . Τώρα ούτε να με δω δεν θέλω!!!

  3. #3
    Ειλικρινα δεν ξερω αλλα εχω δει διαφορα τρελα πχ να ειναι κοπελα στο νοσοκομειο με σπασμενο ποδι και να βγαζει selfie (αφου της βαλαν γυψο και μετα).Εγω δεν εχω λογαριασμους ουτε σε facebook, ουτε twitter, ουτε instagram τιποτα! γιατι εγω το επελεξα,δεν μου αρεσει να δημοσιοποιω την ζωη μου.Μονο account στο youtube εχω και σε αυτο το φορουμ.Φωτογραφιες τον εαυτο μου δεν τον βγαζω,μου αρεσει να βγαζω φωτογραφιες τον σκυλο μου,τον γατο της μανας μου και φυσικα ολα τα ζωα και μου αρεσουν και τα ομορφα τοπια.Τωρα γιατι τοσος κοσμος εχει εθιστει με της selfie δεν ξερω αλλα το βρισκω χαζο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    χαχα γιατι ρε παιδια τοσο μισος κ τοσο σαλιο για τις selfies?
    σιγα το θεμα, κ οι selfies photos ειναι. δε καταλαβα που ειναι το προβλημα??
    μπορει να βγαλεις σελφι για fb, για ποιο λογο ειναι περιεργο κ χαζο? :/

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by PAPA View Post
    Μόδα της εποχής, πάντως εγώ στα νιάτα μου έβγαζα selfie πριν γίνει μόδα! Πρωτοποριακή? Ψώνιο? όπως θες πάρτο . Τώρα ούτε να με δω δεν θέλω!!!

    Γιατι Δημητρα , πιστευεις οτι ασχημηνες ?

  6. #6
    Δεν λεω οτι ειναι κακο να βγαλεις μια selfie αλλα εχω δει ατομα να τραβανε 25-30 selfie μεσα σε 5 -10 λεπτα.Ειναι εκνευριστικο καπως.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    χαχα γιατι ρε παιδια τοσο μισος κ τοσο σαλιο για τις selfies?
    σιγα το θεμα, κ οι selfies photos ειναι. δε καταλαβα που ειναι το προβλημα??
    μπορει να βγαλεις σελφι για fb, για ποιο λογο ειναι περιεργο κ χαζο? :/

    gothly , μιλαμε για μια τεραστια ταση για σελφις , οχι μονο για φβ , δεν ειναι τυχαιο οτι βγηκε και ο ορος αυτος . Ανηρτησα αυτο το θεμα , επειδη διαβασα οτι ενας ληστης συνεληφθη επειδη εβγαλε σελφι με το οπλο ανα χειρας , και συνεληφθη απο αυτο . Ε , κατι δεν παει καλα !!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    gothly , μιλαμε για μια τεραστια ταση για σελφις , οχι μονο για φβ , δεν ειναι τυχαιο οτι βγηκε και ο ορος αυτος . Ανηρτησα αυτο το θεμα , επειδη διαβασα οτι ενας ληστης συνεληφθη επειδη εβγαλε σελφι με το οπλο ανα χειρας , και συνεληφθη απο αυτο . Ε , κατι δεν παει καλα !!
    το ξερω ρε συ μαγκ οτι δν ειναι μονο σε φβ :P
    δε κτλβα σε ποιο περιστατικο αναφερεσαι βαλε λινκ αν θες.
    αλλα δε βρισκω κακες τις σελφι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    .Τωρα γιατι τοσος κοσμος εχει εθιστει με της selfie δεν ξερω αλλα το βρισκω χαζο.


    Εσυ μπορει να το βρισκεις χαζο , οπως κι εγω βρισκω χαζο το κινητο τηλεφωνο , εχω ενα των 30 ευρω , παλιας τεχνολογιας , ουτε φωτο βγαζει , το οποιο τοχω μονιμως κλειστο . Αντε να το χρησιμοποιησω για να ειδοποιησω την κοπελα μου , οταν εχω , οτι σε πεντε λεπτα θαμαι κει , δεν βρισκω αλλη χρησιμοτητα . Οποιος θελει , ας με παρει σπιτι , πως λειτουργουσαμε πριν το 94 που βγηκαν τα κινητα ? ειμασταν πιο δυστυχεις η η ζωη μας ηταν πιο δυσκολη ? οχι βεβαια . Αλλα ειμαστε η εξαιρεση , ανοιξε το γκουγκλ , και θα δεις να πωλουνται σωρηδον εξαρτηματα προκειμενου να βγαλεις σελφι . Αρρωστημενα πραματα .
    Δεν λεω οτι ειναι κακο να βγαζεις φωτο , ειναι ωραιο να βλεπω φωτο οταν ημουν μικρος , ο πατερας μου ειχε το ψωνιο της φωτο , αλλα δεν εβγαζε τον εαυτο του !!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    http://www.lifo.gr/team/world/52905
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    το ξερω ρε συ μαγκ οτι δν ειναι μονο σε φβ :P
    δε κτλβα σε ποιο περιστατικο αναφερεσαι βαλε λινκ αν θες.
    αλλα δε βρισκω κακες τις σελφι.
    Παρε και το λινκ , goth .

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γιατι Δημητρα , πιστευεις οτι ασχημηνες ?
    Ναι! Βασικά μεγάλωσα και δεν είμαι πια φρέσκια! Περνούν τα χρόνια! Τώρα είμαι σχεδόν 44! Στον καθρέπτη μ' αρέσω λίγο, στις καινούργιες φωτογραφίες καθόλου

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    mag γινεται πολεμοσ σε πιο μικρεσ ηλικιεσ που εχουν χτισει τη ζωη τουσ με βαση το φμπ
    και εμασ τουσ τριανταρηδεσ που ειμαστε τησ αληθινησ ζωησ δεν εχουν καταλαβει οτι αυτοκτονουνε
    με ολα αυτα και μεισ πρεπει να τουσ αποδειξουμε οτι πρεπει να ζησουνε κανονικα
    πολεμοσ γινεται αλλα οταν λεμε πολεμοσ ενοουμε πολεμοσ και παιρνει η μπαλλα και μασ με τα προβληματα
    ολα τα μικρα εχουν απο μια ασθενεια ειτε τουσ εμποδιζει ειτε οχι αυτα δε προσπαθουνε
    κι εχουμε φτασει σε πολεμικεσ καταστασεισ οι ιδιοι οι γονεισ τουσ και πολλοι αλλοι ειχαν αυτα τα προβληματα
    συν οτι δεν ειχαν να φανε
    και οχι μονο δουλεψανε χτισανε κοινωνιεσ και τωρα τα μικρα σου λενε τα κανατε ολα λαθοσ εμεισ δε κανουμε τιποτα
    κανεισ τουσ δε λεει θα μεγαλωσω και θα τα κανω αλλιωσ ολα τουσ φαινονται δυσκολα λογω του φμπ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elis View Post
    mag γινεται πολεμοσ σε πιο μικρεσ ηλικιεσ που εχουν χτισει τη ζωη τουσ με βαση το φμπ
    και εμασ τουσ τριανταρηδεσ που ειμαστε τησ αληθινησ ζωησ δεν εχουν καταλαβει οτι αυτοκτονουνε
    με ολα αυτα και μεισ πρεπει να τουσ αποδειξουμε οτι πρεπει να ζησουνε κανονικα
    πολεμοσ γινεται αλλα οταν λεμε πολεμοσ ενοουμε πολεμοσ και παιρνει η μπαλλα και μασ με τα προβληματα
    ολα τα μικρα εχουν απο μια ασθενεια ειτε τουσ εμποδιζει ειτε οχι αυτα δε προσπαθουνε
    κι εχουμε φτασει σε πολεμικεσ καταστασεισ οι ιδιοι οι γονεισ τουσ και πολλοι αλλοι ειχαν αυτα τα προβληματα
    συν οτι δεν ειχαν να φανε
    και οχι μονο δουλεψανε χτισανε κοινωνιεσ και τωρα τα μικρα σου λενε τα κανατε ολα λαθοσ εμεισ δε κανουμε τιποτα
    κανεισ τουσ δε λεει θα μεγαλωσω και θα τα κανω αλλιωσ ολα τουσ φαινονται δυσκολα λογω του φμπ
    Ολα σωστα ! και παντα φταινε κατα τους νεωτερους οι παλαιοτεροι . Αλλα αυτο αποκαλειται ' προοδος ' , για μενα ' παρακμη ' .

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by PAPA View Post
    Ναι! Βασικά μεγάλωσα και δεν είμαι πια φρέσκια! Περνούν τα χρόνια! Τώρα είμαι σχεδόν 44! Στον καθρέπτη μ' αρέσω λίγο, στις καινούργιες φωτογραφίες καθόλου

    Εγω που κοντευω τα 54 , γιατι με βλεπω μια χαρα ? μπορει να μην εχεις φωτογενεια . Η ναχεις γενεια .

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    χαχαχα!!! μπα δεν νομίζω να έχει να κάνει με την φωτογένεια. Εσύ μπορεί να έχεις καλή κράση. Ασχολείσαι και με τον αθλητισμό! Εγώ είμαι μια μεγάλη ώριμη γυναίκα με δύο μικρά παιδιά ωχ αμάν! ελπίζω να μην τους λένε η γιαγιά σου είναι αυτή η κυρία που σας συνοδεύει? oh my god!!!!!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •