Μόνη σε ένα μπαρ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    59

    Μόνη σε ένα μπαρ...

    Καλησπέρα σε όλους...
    Θα ήθελα την άποψη σας για κάτι... Καθόμουν τις προάλλες και έψαχνα παρέα για ποτό και δεν μπόρεσα να βρω κανέναν... Ήθελα τόσο πολύ να βγω που σκέφτηκα να πάω μόνη μου σένα μπαρ και να πιω το ποτάκι μου... Αλλά μου φάνηκε πολύ άκυρο και έκατσα τελικά σπίτι... Εσείς έχετε βγει ποτε μόνοι σας σε κάποιο μαγαζί? Και τι κάνατε??? Που κοιτάζατε? Δεν βαρεθήκατε??? Νομίζω οτι όλοι οι άλλοι σε κοιτάνε σαν να έχεις πάει για να πηδηχτείς με κάποιον...
    Εδώ τις προάλλες βγήκα με ένα άκυρο άτομο για ποτό και με άφησε 3 φορές μόνη μέσα σε 45λεπτά για να πάει τουαλέτα και καλά και ένιωθα τόσο άβολα που ήθελα να φύγω...
    Νιώθεται και σεις κάπως έτσι ή είμαι παράλογη???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Σε μπαρ μονη και γενικοτερα βραδυ μονη δεν θα εβγαινα, θα προτιμουσα να κανω μια βολτα.
    Κατα τα αλλα , εχω παει αρκετες φορες μονη σε εκθεσεις και σε μουσεια και μια φορα στο θεατρο.
    Η αληθεια ειναι πως οντως θα μου φαινοταν περιεργο να καθομαι μονη σε μπαρ, ειναι μια εικονα που την εχω συνδεση με αντρες ( που ψαχνουν για ...... )

  3. #3
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    59
    Βράδυ βόλτα τη σήμερον ημέρα λίγο δύσκολο γιατί είναι ακόμα πιο επικίνδυνο ποιος θα πέσει στο δρόμο σου... σε εκθέσεις και για ψώνια έχω πάει και γω μόνη...σε θέατρο και σινέμα ακόμα όχι αν και το σκέφτομαι...αλλά και πάλι δεν μου κάθεται καλά να πάω μόνη για σινεμά...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,194
    Quote Originally Posted by SpongeBob25 View Post
    Βράδυ βόλτα τη σήμερον ημέρα λίγο δύσκολο γιατί είναι ακόμα πιο επικίνδυνο ποιος θα πέσει στο δρόμο σου... σε εκθέσεις και για ψώνια έχω πάει και γω μόνη...σε θέατρο και σινέμα ακόμα όχι αν και το σκέφτομαι...αλλά και πάλι δεν μου κάθεται καλά να πάω μόνη για σινεμά...
    Πόσο χρονών είσαι;

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    59
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Πόσο χρονών είσαι;
    25.γιατί???

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,194
    Για ποιό λόγο να βγαίνεις μόνη σου ή να βγαίνεις με άκυρα άτομα,όπως είπες λίγο πιο πάνω;

  7. #7
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    59
    Απλά έτυχε...Όλοι έχουμε τις περιόδους μοναξιάς σε κάποια φάση... Όταν είπα άκυρο άτομο εννοούσα μια κοπέλα απ τη δουλειά με την οποία δεν κάναμε πολύ παρέα απλά ήθελα να βγω ήταν και αυτή να πάει σε μια υποχρέωση και είπαμε να πάμε μαζί...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,194
    Quote Originally Posted by SpongeBob25 View Post
    Απλά έτυχε...Όλοι έχουμε τις περιόδους μοναξιάς σε κάποια φάση... Όταν είπα άκυρο άτομο εννοούσα μια κοπέλα απ τη δουλειά με την οποία δεν κάναμε πολύ παρέα απλά ήθελα να βγω ήταν και αυτή να πάει σε μια υποχρέωση και είπαμε να πάμε μαζί...
    ok Μεχρι να επανελθεις στα φυσιολογικα σου επίπεδα,καλό είναι να μην βγαινεις μόνη σου σε μπαρ.
    Τα υπόλοιπα μπορείς να τα κάνεις μόνη σου.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    59
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    καλό είναι να μην βγαινεις μόνη σου σε μπαρ.
    δεν θα έβγαινα έτσι και αλλιώς γιατί δεν θα μπορούσα να περάσω καλά...απλά με έπιασε η περιέργεια πως μπορούν και το κάνουν μερικοί...σε ευχαριστώ πάντως... :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    καλό είναι να μην βγαινεις μόνη σου σε μπαρ.
    .
    γιατι?
    εγω δε παω πλεον σε μπαρ, ουτε εγω διασκεδαζω αλλα δε κτλβα που το κακο...να παει καποιος μονος

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,194
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    γιατι?
    εγω δε παω πλεον σε μπαρ, ουτε εγω διασκεδαζω αλλα δε κτλβα που το κακο...να παει καποιος μονος
    Δεν είναι κακό-γνώμη εκφράζω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Δεν είναι κακό-γνώμη εκφράζω.
    ναι προφανώς ολοι γνωμη εκφραζουμε :P
    αλλα το λογο δε κτλβα.. γιατι ειναι καλυτερα να μη βγαινει μονη στο μπαρ?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Quote Originally Posted by SpongeBob25 View Post
    Καλησπέρα σε όλους...
    Θα ήθελα την άποψη σας για κάτι... Καθόμουν τις προάλλες και έψαχνα παρέα για ποτό και δεν μπόρεσα να βρω κανέναν... Ήθελα τόσο πολύ να βγω που σκέφτηκα να πάω μόνη μου σένα μπαρ και να πιω το ποτάκι μου... Αλλά μου φάνηκε πολύ άκυρο και έκατσα τελικά σπίτι... Εσείς έχετε βγει ποτε μόνοι σας σε κάποιο μαγαζί? Και τι κάνατε??? Που κοιτάζατε? Δεν βαρεθήκατε??? Νομίζω οτι όλοι οι άλλοι σε κοιτάνε σαν να έχεις πάει για να πηδηχτείς με κάποιον...
    Εδώ τις προάλλες βγήκα με ένα άκυρο άτομο για ποτό και με άφησε 3 φορές μόνη μέσα σε 45λεπτά για να πάει τουαλέτα και καλά και ένιωθα τόσο άβολα που ήθελα να φύγω...
    Νιώθεται και σεις κάπως έτσι ή είμαι παράλογη???
    Γενικώς μόνος/μόνη σε ένα μπαρ, όταν δεν περιμένεις κάποιον, παραπέμπει αν όχι στο οτι ψάχνεις για... (που ειπώθηκε παραπάνω), οτι τουλάχιστον είσαι ανοιχτός σε μια γνωριμία και στο φλερτάρισμα.
    Ανάλογα το μέρος πάντως. Κάπου είναι βαρετά λόγω ατμόσφαιρας, κάπου μπορεί να παίζει πολύ δυνατά μουσική οπότε το να μιλάς είναι ακατόρθωτο, να'χει τηλεόραση, να έχει βραδιά καραόκε, body-painting, stand-up κλπ κλπ.
    Αν σου τύχει πέφτουλας βέβαια δεν θα κολλήσει στο μέρος που βρίσκεστε!

    Τα γράφεις λίγο περίεργα στο μήνυμά σου πάντως. Να υποθέσω δεν ήταν τόσο το οτι ήθελες να πας σε ένα μπαρ να πιεις ποτό (αλκοολ), όσο η κοινωνική ατμόσφαιρα και να πεις μια-δυο χαζομάρες;
    Και δεν κατάλαβα το "και καλά" που γράφεις όταν λες οτι σε άφησε ο άλλος μόνη σου για να πάει 3 φορές τουαλέτα, το αλκοόλ είναι διουρητικό! Αν η υπόλοιπη ώρα κύλησε όμορφα, γιατί έχει σημασία; (αν και για να τον λες άκυρο μάλλον δεν περάσατε καλά γενικότερα.)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    γεια σου :)
    κοιτα συνηθως οι αντρες πανε μονοι τους να πιουν μια μπυρα ή τον καφε τους κι οχι οι γυναικες..
    και συνηθως οι "μοναχικοι" αυτοι τυποι ειναι μεγαλοι σε ηλικια. δεν εννοω και γεροι αλλα δεν εννοω και 25χρονα.

    η αληθεια ειναι πως και εμενα θα μου φαινοταν παραξενο να παω να κατσω ετσι μονη μου σε ενα μαγαζι..
    για καφε αντε παει στα κομματια, π.χ παιρνεις και το ταμπλετ σου ή ενα βιβλιο-περιοδικο χαζευεις λιγο, το αφηνεις, κανεις κανενα τσιγαρο.. αλλα τωρα σε μπαρ μου φαινεται ακομη πιο παραξενο..
    μπορεις οταν τυχαινουν τετοιες μερες μοναξιας να πηγαινεις περιπατους..
    αυτο δεν ειναι διολου παραξενο και θα παρεις και τον αερα σου, θα δεις κοσμο....
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    συμφωνω με μπετ.
    βολτα η για ψωνια, θα πηγαινα πολυ ανετα.
    σε μπαρ με τπτ.
    τι να κανω μονη μου στο μπαρ? για το ποτο? εχουμε και στο σπιτι ποτο και σε καλυτερη τιμη.
    για την μουσικη?
    αυτη κι αν την εχουμε στο σπιτι και ακριβως του γουστου μας, σε ντολμπι σαραουντ :p
    επομενως? για την παρεα??? ποια παρεα?
    εδω βαρεθηκες που σηκωθηκε 3 φορες ο φιλος σου. δυο ωρες μονη στο μπαρ, τι μπορει να κανεις???
    για φλερτ??????? δεν θα πηγαινα ποτε για φλερτ, μονη ,σε ενα μπαρ.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μόνη
    By xara2014 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 18-10-2014, 04:03
  2. Μόνη
    By Merysto in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 08-04-2014, 23:35
  3. Η μονη που ειμαι μονη???
    By Dream collector in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 04-03-2012, 22:51
  4. Ποια η διαφορα να γνωρισεις καποιον σε ενα μπαρ & σε ενα internet?
    By Christina82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 22-10-2011, 21:21
  5. Μια νυχτα στο μπαρ
    By Phil_85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 28-03-2008, 14:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •