Ο αδελφός μου! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 76
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,847
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Δελφινι επιασες δουλειά; Τί καλά! Συγχαρητήρια! Αυτό είναι τέλειο νέο! Όλα θα γίνουν σιγά σιγά, θα δεις!
    Ναι Κασσάνδρα μου, βρήκα δουλειά σαν νοσηλεύτρια και είμαι πολύ χαρούμενη για αυτό!!! Δυστυχώς όμως δεν είναι μόνιμη αλλά για 5 μήνες.

  3. #18
    Ας ειναι για 5 μηνες, μετά θα έχεις και προυπηρεσια και θα σε ξαναπάρουν. Η ειδικοτητα αου πάντα θα έχει ζήτηση. Χάρηκα πάρα πολύ γι αυτό. Εχε αισιοδοξία και θα πανε όλα καλά.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    γιατι δε παιρνεις το λεωφορειο να πας μονη σου για μπανιο αφου δε σου αρεσει η παρεα του?

    ε ναι ρε παιδια κλαιω απο τα γελια γιατι δε μπορει να καθεσαι σε ενα σπιτι να σε δερνουν οι αλλοι κ να εχεις δουλεια κ να μη φευγεις ενω εισαι 40.
    να καθεσαι να ανεχεσαι ηθικολογιες του '60 κ να κανεις ακροβατικα στο σπιτι για να γλιτωσεις το ξυλο.
    δικαιωμα μου να γελαω πειτε με κακια ουτε που με νοιαζει το τι θα σκεφτει καποιος για μενα, αλλά δε μπορει να θεωρεις υγιες ενα τετοιο περιβαλλον (βιας!)
    εκτος αν μιλαμε για μυθομανια ή τρολαρισμα γιατι ποτε δε ξερεις τι παιζει πισω απο το pc ;)
    Γκόθλυ μπορεί η συμβίωση με τους γονείς να είναι χάλια, αλλά έξω είναι ακόμα χειρότερα, υπάρχουν εργοδότες ή πελάτες σε μια επιχείρηση που μπορεί να σου βγάζουν το λάδι, μπορεί να μη βρίσκεις δουλειά ή μπορεί να γνωρίσεις κάποιον ή κάποιους που θα σου κάνουν τη ζωή πατίνι! Ποιός είπε ότι η ζωή έξω από το σπίτι των γονιών είναι εύκολη;; Μην κοιτάς εσύ που ήσουν τυχερή, εγώ όσους ανθρώπους έχω γνωρίσει αν τους συγκρίνω με τους γονείς μου, είναι πολύ καλύτεροι οι γονείς γιατί τουλάχιστον με αγαπάνε και ας κάνουν λάθη.

    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Μην στενοχωριέσαι pillow τα κιλά χάνονται και ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ παντρεύονται κάποτε, εσύ άλλωστε είσαι και μικρή ακόμη, μπορεί και εγώ να έχω ακόμη ελπίδες που είμαι και 40.
    Σ' ευχαριστώ δελφίνι. Μακάρι όλοι να παντρεύονται, και με αυτόν που τους ταιριάζει κιόλας, τότε η ζωή μας θα ήταν πολύ καλύτερη. Τεσπα, σου εύχομαι να παντρευτείς σύντομα κι εμένα να βρω μία σχέση της προκοπής.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by pillow View Post
    Γκόθλυ μπορεί η συμβίωση με τους γονείς να είναι χάλια, αλλά έξω είναι ακόμα χειρότερα, υπάρχουν εργοδότες ή πελάτες σε μια επιχείρηση που μπορεί να σου βγάζουν το λάδι, μπορεί να μη βρίσκεις δουλειά ή μπορεί να γνωρίσεις κάποιον ή κάποιους που θα σου κάνουν τη ζωή πατίνι! Ποιός είπε ότι η ζωή έξω από το σπίτι των γονιών είναι εύκολη;; Μην κοιτάς εσύ που ήσουν τυχερή, εγώ όσους ανθρώπους έχω γνωρίσει αν τους συγκρίνω με τους γονείς μου, είναι πολύ καλύτεροι οι γονείς γιατί τουλάχιστον με αγαπάνε και ας κάνουν λάθη.
    όχι δεν ειναι θεμα τύχης κατα την αποψή μου αλλά θέμα απόφασης και επιλογής. ολα εχουν το ρισκο τους.
    καποια στιγμή θα βρεθεί η ευκαιρια κ θα πρεπει να την αρπαξουμε. ή στη μεγαλη απελπισια να την δημιουργησουμε.
    δεν ειπα πουθενα οτι η ζωη γενικα ειναι ευκολη ειτε εντος πατρικου ειτε εκτος. αλλα σιγουρα προτιμω να επιλεξω, δε βρισκω προσωπικα λογική όταν καποιος μενει σε ενα βιαιο περιβαλλον ενω μπορει κ εχει τα μεσα να φυγει. τη ξερεις την αποψη μου εξαλλου.
    παντως εγω δε θεωρω τη βια (οποιαδηποτε μορφη) κατι ως "λαθος".
    επειδη καποιος εκει περα εξω μπορει να μου κανει τη ζωη πατινι δε σημαινει οτι θα κατσω στο παιδικο μου δωματιο για παντα. μεχρι ποτε?

    κ ολοι μας γνωριζουμε ατομα που μας κανουν τη ζωη πατινι κ τι σημαινει οτι θα τους ανεχτουμε?! μαθαινουμε απο τη ζωη κ οποιον δε θελουμε τον διωχνουμε.
    κανουμε τις επιλογες μας, το να μενεις σε ενα σπιτι πατρικο, οι επιλογες θα ειναι κυριως των γονιων συμφωνα με την ελληνικη οικογενεια. ετσι ειναι συνηθως.

    κ οταν μιλαμε για ξυλο, το δελφινι εχει αναρτησει πολλες φορες θεματα εδω για πολυ ξυλο απο το σπιτι της μεσα απο τον αδερφο της. κ για νοσοκομεια εχει μιλησει θυμαμαι.
    γιατι καποιος να μενει σε τετοιο περιβαλλον, για τη ψυχολογικη+κοινωνικη βια ας μη μιλησω ειναι περιττο.
    δλδ ειμαστε στο 2015 κ λεμε... "οκ εδω μεσα με δερνουν... εκει εξω ομως μπορει να μου φερθουν κ αυτοι ασχημα" => "οποτε ας κατσω εδω για παντα"
    δε βρισκω λογικη.
    κανενα δε βοηθαει το να μενει μεχρι τετοια ηλικια με τους γονεις. ουτε τους γονεις βοηθαει ουτε τα ενηλικα παιδια.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Καταρχάς δεν υπάρχουν δουλειές. Κατα δεύτερον τους γονείς τους ξέρουμε, ξέρουμε τα ελαττώματά τους και μας αγαπάνε περισσότερο από τους έξω. Καλός άνθρωπος δεν υπάρχει, ή είναι δυσεύρετος, όλοι θα κοιτάξουν ακόμα και να μας πατήσουν για το συμφέρον τους. Οπότε ποιός ο λόγος να ρισκάρουμε; Αφού εκεί έξω είναι χειρότερα, δεν λέω ότι είναι ωραία στο σπίτι, αλλά έξω είναι ακόμα χειρότερα συν το ότι δεν υπάρχουνε δουλειές. Και να βρεις μια δουλειά να δουλεύεις 12 ώρες κάνοντας τα πάντα, έχοντας την πίεση του αφεντικού και των πελατών πχ, και να γυρνάς στο σπίτι πτώμα και να ζεις για το Σαββατοκύριακο; Εγώ δεν βρίσκω καμία λογική σε αυτά που λες Γκόθλυ μου.....

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,847
    ΕΓΩ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ
    ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΔΡΟΜΟ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΤΩΡΑ ΔΕ ΣΑΣ ΚΟΒΕΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙΤΕ ΜΕΡΙΚΑ
    ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΠΕΤΑΕΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΑΜΑ ΚΑΤΣΩ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΓΚΑΚΙ ΔΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΜΙΑ
    ΝΑ ΜΟΥ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΔΡΟΜΟ
    ΕΝΩ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΔΡΟΜΟ ΔΕ ΛΕΩ ΟΤΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ
    ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΕΥΚΟΛΑ ΚΙ ΑΜΑ ΣΑΣ ΚΟΒΕΙ ΛΙΓΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΟΛΛΑ
    ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΕΙΡΙΖΕΣΤΑΙ
    ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΠΟ ΖΩΗ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΚΛΑΤΕΡΝΕΤΑΙ ΠΑΝΥΓΗΡΙΚΑ
    ΕΝΩ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙΣΟΥΝ
    ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΤΕ
    ΤΑ ΘΕΛΩ ΣΑΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΑΝΤΕΨΤΕ ΟΛΑ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΥΛΙΚΑ ΑΓΑΘΑ ΚΙ ΕΥΚΟΛΙΕΣ
    ΚΑΙ ΜΑΝΤΕΨΤΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΛΑΚΟΥΒΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ
    ΚΑΙ ΜΑΝΤΕΨΤΕ ΓΤ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΝΟΗΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ
    ΓΤ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΩΜΕΝΟΙ ΑΛΛΙΩΣ
    ΚΑΙ ΜΑΝΤΕΨΤΕ ΓΤ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
    ΚΑΙ ΓΤ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΝΕΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΓΤ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΑΙΒΑΝΙΑ ΣΑΝ ΚΙ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΖΗΤΟΥΝ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΓΤ ΠΟΙΑ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΩΡΙΜΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΠΑΛΙΟΥ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,847
    ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΟΛΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΑΝ ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΣΑΣ
    ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΤΑΚΟΥΝΙΑ ΦΟΥΣΤΑ ΜΠΟΥΤΙ Η ΒΥΖΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΤΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ
    ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΝΑΝ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΣΑΣ
    ΖΗΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ
    ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΑΣ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑΓΚΙΑ
    ΜΠΗΚΑΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΓΑΜΟ
    ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΤΕ ΑΥΤΟ
    ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΔΕ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΟΝΟ ΧΡΗΜΑΤΑ ΦΟΥΣΤΕΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΠΙΤΙ
    ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΑΤΕ ΛΑΘΟΣ
    ΕΙΣΤΕ ΑΛΛΟΥ ΝΥΧΤΩΜΕΝΕΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    όχι δεν ειναι θεμα τύχης κατα την αποψή μου αλλά θέμα απόφασης και επιλογής. ολα εχουν το ρισκο τους.
    καποια στιγμή θα βρεθεί η ευκαιρια κ θα πρεπει να την αρπαξουμε. ή στη μεγαλη απελπισια να την δημιουργησουμε.
    δεν ειπα πουθενα οτι η ζωη γενικα ειναι ευκολη ειτε εντος πατρικου ειτε εκτος. αλλα σιγουρα προτιμω να επιλεξω, δε βρισκω προσωπικα λογική όταν καποιος μενει σε ενα βιαιο περιβαλλον ενω μπορει κ εχει τα μεσα να φυγει. τη ξερεις την αποψη μου εξαλλου.
    παντως εγω δε θεωρω τη βια (οποιαδηποτε μορφη) κατι ως "λαθος".
    επειδη καποιος εκει περα εξω μπορει να μου κανει τη ζωη πατινι δε σημαινει οτι θα κατσω στο παιδικο μου δωματιο για παντα. μεχρι ποτε?

    κ ολοι μας γνωριζουμε ατομα που μας κανουν τη ζωη πατινι κ τι σημαινει οτι θα τους ανεχτουμε?! μαθαινουμε απο τη ζωη κ οποιον δε θελουμε τον διωχνουμε.
    κανουμε τις επιλογες μας, το να μενεις σε ενα σπιτι πατρικο, οι επιλογες θα ειναι κυριως των γονιων συμφωνα με την ελληνικη οικογενεια. ετσι ειναι συνηθως.

    κ οταν μιλαμε για ξυλο, το δελφινι εχει αναρτησει πολλες φορες θεματα εδω για πολυ ξυλο απο το σπιτι της μεσα απο τον αδερφο της. κ για νοσοκομεια εχει μιλησει θυμαμαι.
    γιατι καποιος να μενει σε τετοιο περιβαλλον, για τη ψυχολογικη+κοινωνικη βια ας μη μιλησω ειναι περιττο.
    δλδ ειμαστε στο 2015 κ λεμε... "οκ εδω μεσα με δερνουν... εκει εξω ομως μπορει να μου φερθουν κ αυτοι ασχημα" => "οποτε ας κατσω εδω για παντα"
    δε βρισκω λογικη.
    κανενα δε βοηθαει το να μενει μεχρι τετοια ηλικια με τους γονεις. ουτε τους γονεις βοηθαει ουτε τα ενηλικα παιδια.
    Ο αδελφός έχει καλυτερέψει τώρα για κάποιο διάστημα. Έχει πολύ καιρό να χτυπήσει! Και εσύ πώς λες να βρω έξω σπίτι και να νοικιάσω μόνη μου χωρίς να μπορώ να στεριώσω σε καμμία δουλειά που θα βρω τα λεφτά να νοικιάσω;;; Μην λέμε ότι θέλουμε λοιπόν. Για κάποιους τα πράγματα είναι εύκολα και για άλλους όχι.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Έλις είσαι εκτός θέματος, κατά τ' άλλα συμφωνώ με το δελφίνι.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by pillow View Post
    Καταρχάς δεν υπάρχουν δουλειές. Κατα δεύτερον τους γονείς τους ξέρουμε, ξέρουμε τα ελαττώματά τους και μας αγαπάνε περισσότερο από τους έξω. Καλός άνθρωπος δεν υπάρχει, ή είναι δυσεύρετος, όλοι θα κοιτάξουν ακόμα και να μας πατήσουν για το συμφέρον τους. Οπότε ποιός ο λόγος να ρισκάρουμε; Αφού εκεί έξω είναι χειρότερα, δεν λέω ότι είναι ωραία στο σπίτι, αλλά έξω είναι ακόμα χειρότερα συν το ότι δεν υπάρχουνε δουλειές. Και να βρεις μια δουλειά να δουλεύεις 12 ώρες κάνοντας τα πάντα, έχοντας την πίεση του αφεντικού και των πελατών πχ, και να γυρνάς στο σπίτι πτώμα και να ζεις για το Σαββατοκύριακο; Εγώ δεν βρίσκω καμία λογική σε αυτά που λες Γκόθλυ μου.....
    1.πας εξωτερικό (αφου δεν εχει εδω δουλειες)
    2.στα περισσοτερα πατρικα ελληνικα σπιτια παιζει ξυλο ή λεκτικη-ψυχολογικη-κοινωνικη-οικονομικη βια.
    3.Η ζωη ειναι για να ρισκαρεις κ να ζεις αλλιως ποιο το νοημα να ζεις!
    4.Τουλάχιστον εκει "εξω" εχεις παραπανω πιθανοτητες να κανεις ΔΙΚΕΣ σου επιλογες κ οχι των γονιων σου (οχι των δικων σου μιλαω γενικα)

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    1.πας εξωτερικό (αφου δεν εχει εδω δουλειες)
    2.στα περισσοτερα πατρικα ελληνικα σπιτια παιζει ξυλο ή λεκτικη-ψυχολογικη-κοινωνικη-οικονομικη βια.
    3.Η ζωη ειναι για να ρισκαρεις κ να ζεις αλλιως ποιο το νοημα να ζεις!
    4.Τουλάχιστον εκει "εξω" εχεις παραπανω πιθανοτητες να κανεις ΔΙΚΕΣ σου επιλογες κ οχι των γονιων σου (οχι των δικων σου μιλαω γενικα)
    Βλακείες! Να πάω στο εξωτερικό ενώ παίρνω φαρμακευτική αγωγή; Πώς θα τα βγάλω πέρα μόνη μου; Να ρισκάρεις τι εννοείς να κάνεις βούτα στο κενό; Τις δικές μου επιλογές κάνω και όχι των γονιών μου . Μια χαρά είναι οι γονείς η καλύτερη παρέα. Ίσως να κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια αλλά δεν είναι όλοι οι γονείς το ίδιο. Οι δικοί μου είναι νέοι γονείς.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ο αδελφός έχει καλυτερέψει τώρα για κάποιο διάστημα. Έχει πολύ καιρό να χτυπήσει! Και εσύ πώς λες να βρω έξω σπίτι και να νοικιάσω μόνη μου χωρίς να μπορώ να στεριώσω σε καμμία δουλειά που θα βρω τα λεφτά να νοικιάσω;;; Μην λέμε ότι θέλουμε λοιπόν. Για κάποιους τα πράγματα είναι εύκολα και για άλλους όχι.
    γκουχου γκουχου ...
    κατα τα αλλα ψαχνεις να δανειστεις λεφτα για να πας στα 'γκιλι νταιετ-δεξεω κ γω που'

    εγω δελφινι μου δε σου ειπα τι να κανεις, κανε οτι γουσταρεις, δεν επιβαλω σε κανενα τπτ!
    μεινε με τους γονεις σου φυσικα για παντα για οσο θες. αμα εσυ τη βρισκεις εμενα λογος δε μου πεφτει.
    ομως... εδω
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Εσείς τι γνώμη έχετε για όλα αυτά; Που έχω εγώ το λάθος;
    μας ρωτας τη γνωμη μας...
    ε την ειπα κ γω τη γνωμη μου. οκ δε θες να φυγεις απο εκει που μενεις! βεβαια απο τα λεγομενα σου φασκεις κ αντιφασκεις απο τη μια λες σε κυνηγαει για ξυλο ο αδερφος και πηδας μπαλκονια με το νυχτικο για να γλιτωσεις κ απο την αλλη λες οτι εχει καλυτερεψει.
    Κοιτα εγω θα λεω οτι θελω εδω μεσα. Μπορεις κι εσυ να λες οτι θελεις εδω μεσα οπως ολοι μας :)
    Αυτος ειναι ο σκοπος του φορουμ, ανοιγεις θεμα, ζητας γνωμες , παιρνεις γνωμες.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,793
    Οκ παραδέχομαι ότι φοβήθηκα, επειδή έχει ξαναχτυπήσει και έφυγα τρέχοντας.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,847
    ΣΙΓΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΜΑΝΙΚΙΟΥΡ ΤΣΙΤΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΤΣΙΤΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ο αδελφός μου ο μαλάκας
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 03-05-2015, 18:40
  2. Ο αδελφός μου!
    By δελφίνι in forum Κακοποίηση
    Replies: 19
    Last Post: 03-03-2015, 22:56
  3. O αδελφός μου.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 41
    Last Post: 28-11-2014, 19:18
  4. Δύσκολοι αποχωρισμοί: ο αδελφός μου...
    By Κύκνος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 25-03-2012, 21:51
  5. Αδελφή - Αδελφός (παθολογία - συμπεριφορά)
    By paul in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 17-07-2008, 10:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •