Eναλλακτικές θεραπείες για την Κατάθλιψη - Page 25
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 25 of 28 FirstFirst ... 152324252627 ... LastLast
Results 361 to 375 of 410
  1. #361
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Εγω τα παιρνω εδω και μηνες αλλα δν βλεπω και τεραστια διαφορα..ξεκινησα τωρα το entact μηπως με πιασει

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App
    1γρ καθαρο επα καθημερινα?

  2. #362
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by plague mass View Post
    Καλησπέρα,

    Ποιο σκεύασμα θα προτείνατε να πάρει κάποιος που έχει πρόβλημα κατάχρησης αλκοόλ κ βίαιες εναλλαγές διάθεσης κ συμπεριφοράς; (να επισημάνω ότι δεν έχει απευθυνθεί σε ειδικό κ δεν έχει γίνει διάγνωση κάποιας διαταραχής).
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Ειδικα για το αλκοολ υπαρχει το selincro , ειναι για την διακοπη αλκοολ μονον , πολυ αποτελεσματικο , ρωτα τον γιατρο σου , για νη μην θεωρηθει οτι συστηνω φαρμακα ..............παντως ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στο εμποριο ......

  3. #363
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    1γρ καθαρο επα καθημερινα?
    Ναι 2 καψουλες των 500mg μια το πρωι μια το βραδυ.. της dr.tololens

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #364
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Ναι 2 καψουλες των 500mg μια το πρωι μια το βραδυ.. της dr.tololens

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App
    εισαι χαμηλα παντως, εγω ειμαι στις 4 καψουλες των 500mg του dr Tolonens, κοντα στους 7 μηνες και δεν ειμαι παλι οσο ικανοποιημενος περιμενα να ειμαι απο ενα τετοιο συμπληρωμα.... αναμενω να αυξησω και αλλο τα ω3, αλλα οχι αυτα του dr. Tolonens, γιατι εχουν και βιταμινη D μεσα, που σε υπερδοσολογια με προκαλει φοβερη καταστολη!!

  5. #365
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Και ποια θα παρεις? Ειναι και ακριβα αυτα τα tolorens για να παιρνω 4 την ημερα..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #366
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Εχεις δοκιμασει και βαλσαμοχορτο? Εγω ναι αλλα δεν ειδα αποτελεσμα εγω εχω ομως κ αποπροσωποιηση

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #367
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Και ποια θα παρεις? Ειναι και ακριβα αυτα τα tolorens για να παιρνω 4 την ημερα..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App
    εχω παραγγειλει απο εξωτερικο, για καλυτερη τιμη!!! απο εκει και περα οτι αντεχει η οικονομικη κατασταση του καθενος!!

  8. #368
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Εχεις δοκιμασει και βαλσαμοχορτο? Εγω ναι αλλα δεν ειδα αποτελεσμα εγω εχω ομως κ αποπροσωποιηση

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App
    το βαλσαμοχορτο ειναι πολυ καλο, προσοχη δεν συνισταται με ταυτοχρονη ληψη με αντικαταθλιπτικα, παρολα αυτα για μενα την καλυτερη δουλεια την κανει το ιδιο το βοτανο, οποτε και δεν θα σε ελεγα να παρεις καψουλες, αν και εφοσον εχεις στο σπιτι σου μια τσαγιερα!!

  9. #369
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Εγω δοκιμασα της lamberts για 2 μηνες και το σταματησα τωρα δεν ειδα αποτελεσμα..θα παρω entact μεχρι τελους τ μηνα θα το δωσω μια ευκαιρια μπας και πιασει..δεν ξερω τ αλλο να κανω πολλες φορες σκεφτομαι οτι η μονη λυση ειναι αυτοκτονια..εχω απογοητευτει
    .δεν μπορω να βρω θεραπεια

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #370
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    4
    Καλησπερα παιρνω vegepa 560 mg , 4 καψουλεσ την ημερα εδω και 1,5 μηνα εχω δει μεγαλη διαφορα, να συνεχισω 1,5 μηνα ακομα να συπληρωσω 3 μηνεσ συμφωνα με το βιβλιο και μετα να πεσω στισ 2 καψουλεσ?
    σε ευχαριστώ
    Μιχάλης

  11. #371
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by mikeiron View Post
    Καλησπερα παιρνω vegepa 560 mg , 4 καψουλεσ την ημερα εδω και 1,5 μηνα εχω δει μεγαλη διαφορα, να συνεχισω 1,5 μηνα ακομα να συπληρωσω 3 μηνεσ συμφωνα με το βιβλιο και μετα να πεσω στισ 2 καψουλεσ?
    σε ευχαριστώ
    Μιχάλης
    εσυ πληρωσες για το vegepa? μαλιστα εγω απλα προτιμησα το dr. tolonens.. ακολουθησα την ιδια προτινωμενη δοσολογια με το βιβλιο... η αληθεια ειναι οτι παλιοτερα ειχα προτιμησει και εγω το vegepa, αλλα ειχα κανει ενα λαθος... στις 4 καψουλες δεν παιρνεις 2000μγ την ημερα αλλα 1000μγ ιχθυελαιου...αρα συνολικα πρεπει να παιρνεις 8 καψουλες, και οχι 4! για ριξε μια ματια και εσυ στο κουτι? εγω εβλεπα καποια προσωρινη βελτιωση και με το vegepa και με το dr. tolonens, δεν ειδα ομως μονιμα αποτελεσματα... δεν θελω να σε απογοητευσω, απλα αφου εισαι καινουργιος στο φορουμ γραψε μας για οτι αλλο θελεις.....

  12. #372
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    15
    καλησπέρα.και εγω θέλω να καταθέσω την δική μου εμπειρία γύρω απο τα vegepa.τα παίρνω εδω και ενα μήνα σταθερά και η βελτιωση στη ψυχολογία μου ειναι πολύ μεγάλη.με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ .θα συνεχίσω για άλλους 2 μήνες και ειμαι σίγουρη οτι θα είναι ακόμα καλύτερα .

  13. #373
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Όσο αφορά το vegepa θέλεις να μας πεις τι δοσολογία παίρνεις και πόσες κάψουλες την ημέρα;

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #374
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    15
    καλησπέρα.συγγνώμη που δεν απαντησα νωρίτερα.λοιπον παίρνω 6 κάψουλες την ημέρα.μαζί με το φαγητό .η διαφορά πραγματικά ειναι φοβερή .δεν ξέρω τι άλλο να πω .σκέφτομαι συνέχεια τον Κωστα που ξεκίνησε αυτό το post και ηταν η αφορμή να το ψαξω και να βοηθηθώ τόσο πολύ.

  15. #375
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Βρε η αλήθεια είναι ότι είναι πάντα τα ω3 η θεραπεία για όλους για την κατάθλιψη; εγώ επαιρνα το vegepa επι 6 μήνες 4 καψουλες την ημέρα, και ίσως είχα μία μη αξιολογησιμη μεταβολή στην διάθεση που δεν ξέρω αν ήταν από τα ω3 ή επειδή ήταν καλοκαίρι... Το καλοκαίρι με κάνει καλό στην διάθεση.. Τέλος, ύστερα από μία ακόμη προσπάθεια να δώσω ευκαιρία στα ω3 πήρα Dr tolones πιο οικονομικό από το vegepa για 9 μήνες.. Έπαιρνα 4 κάψουλες, αλλά σαν του vegepa αντιστοιχούν 8... Βελτίωση καμία μόνιμη... Μόνο προσωρινη κατά την λήψη του σκευασματος.. Αρα σίγουρα βοηθάει;

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 25 of 28 FirstFirst ... 152324252627 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •