Eναλλακτικές θεραπείες για την Κατάθλιψη - Page 27
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 27 of 28 FirstFirst ... 1725262728 LastLast
Results 391 to 405 of 410
  1. #391
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Εγω τα αποδεχθηκα ολα και κοιλια εκανα κι εκατο κιλα εγινα ευτυχωσ ειμαι ψηλοσ και με παιρναν για πορτα σε δυο τρια χρονια αν δεν τα παρατησεισ θα εισαι οπωσ πριν ιδιοσ με αυτη την εμπειρια και θελει ψυχοθεραπεια να το διαχειριστεισ και να μην κλαιγεσαι αυτα ειναι ολα κι ολα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #392
    Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    31
    Η αληθεια ειναι καπως το χα ξεπερασει αλλα προσφατα εφαγα γερη φαπα λογω καποιου γεγονότος και ξεκινησα ψυχοθεραπεια και φαρμακα παλι..Κανω οτι ειναι δυνατον να ξεφυγω καπως απολο αυτο...Αν τα βρω τοσο σκουρα καμια μερα θα σε εχω κατα νου να ρθεις να καθαρίσεις..χαχα

    Εστάλη από SM-G925F στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #393
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Μπα οχι δε δερνω απο αποψη παλια εδερνα τα κοψα αυτα σοβαρευτηκα μαλακιεσ δεν κανω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #394
    Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μπα οχι δε δερνω απο αποψη παλια εδερνα τα κοψα αυτα σοβαρευτηκα μαλακιεσ δεν κανω
    Καλα αμα σου πω να ρθεις να δειρεις καμια καταθλιψη δε νομιζω να πεις οχι..;)

    Εστάλη από SM-G925F στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #395
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Αυτο ειναι ευκολο θα σου βαλω μερικα τραγουδια απο φιλουσ μου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #396
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Εχω μια φιλη τραγουδιστρια
    https://youtu.be/rwLjbFhgODI
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #397
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #398
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #399
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #400
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Αυτα ειναι ποιοτικα πιστευω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #401
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    4

    vegepa

    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    εσυ πληρωσες για το vegepa? μαλιστα εγω απλα προτιμησα το dr. tolonens.. ακολουθησα την ιδια προτινωμενη δοσολογια με το βιβλιο... η αληθεια ειναι οτι παλιοτερα ειχα προτιμησει και εγω το vegepa, αλλα ειχα κανει ενα λαθος... στις 4 καψουλες δεν παιρνεις 2000μγ την ημερα αλλα 1000μγ ιχθυελαιου...αρα συνολικα πρεπει να παιρνεις 8 καψουλες, και οχι 4! για ριξε μια ματια και εσυ στο κουτι? εγω εβλεπα καποια προσωρινη βελτιωση και με το vegepa και με το dr. tolonens, δεν ειδα ομως μονιμα αποτελεσματα... δεν θελω να σε απογοητευσω, απλα αφου εισαι καινουργιος στο φορουμ γραψε μας για οτι αλλο θελεις.....

    καλησπερα, για το vegepa οντωσ έκανα λαθοσ στη δοσολογια θέλει 8 την ημερα, εγω πηρα 4 καψουλεσ για 5 μηνεσ, θα το αυξησω για 1,5 μηνα στισ 8 και μετα θα παρω δοση συντήρησης μαζι με μια πολυβιταμίνη, έτσι μου ειπε ο αντιπροσωπος στην Ελλαδα, ειδα καποια βελτιωση συνεχίζω μακαρι να ειναι μονιμα τα αποτελεσματα τι να πω...

  12. #402
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by mikeiron View Post
    καλησπερα, για το vegepa οντωσ έκανα λαθοσ στη δοσολογια θέλει 8 την ημερα, εγω πηρα 4 καψουλεσ για 5 μηνεσ, θα το αυξησω για 1,5 μηνα στισ 8 και μετα θα παρω δοση συντήρησης μαζι με μια πολυβιταμίνη, έτσι μου ειπε ο αντιπροσωπος στην Ελλαδα, ειδα καποια βελτιωση συνεχίζω μακαρι να ειναι μονιμα τα αποτελεσματα τι να πω...
    Ρε φίλε μου και εγώ με το vegepa αν και έπαιρνα την δόση συντήρησης στις 4 κάψουλες, μετά από ενα εξάμηνο ενιωθα κάπως καλύτερα... Σκέφτομαι όμως ότι μπορεί να ήταν και συμπτωματικο διότι ήταν καλοκαίρι και το καλοκαίρι πάντα γίνομαι καλύτερα... Παρόλα αυτά επειδή είχα δοκιμάσει και το dr tolones χωρίς την ίδια επιτυχία στην διαφορά νομίζω πως το vegepa είναι ποιοτικότερο ιχθυέλαιο

  13. #403
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    Ρε φίλε μου και εγώ με το vegepa αν και έπαιρνα την δόση συντήρησης στις 4 κάψουλες, μετά από ενα εξάμηνο ενιωθα κάπως καλύτερα... Σκέφτομαι όμως ότι μπορεί να ήταν και συμπτωματικο διότι ήταν καλοκαίρι και το καλοκαίρι πάντα γίνομαι καλύτερα... Παρόλα αυτά επειδή είχα δοκιμάσει και το dr tolones χωρίς την ίδια επιτυχία στην διαφορά νομίζω πως το vegepa είναι ποιοτικότερο ιχθυέλαιο
    ευχαριστώ για την απάντηση σου και γω δοκίμασα αρχικά dr tolones και ενα της minami δε με βοήθησαν καθόλου, το θέμα με το vegepa είναι ότι δεν το πηρα σωστά (θέλει όπως έιπες 8 κάψουλες το κουτί γράφει 60 κάψουλες 500mg, ενω η καθε μια περιεχει 280mg) παρόλλα αυτά έχω δει αποτέλεσμα στη διάθεση, ενέργεια, ύπνο κτλ συνεχίζω με 8 κάψουλες ...

  14. #404
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by mikeiron View Post
    ευχαριστώ για την απάντηση σου και γω δοκίμασα αρχικά dr tolones και ενα της minami δε με βοήθησαν καθόλου, το θέμα με το vegepa είναι ότι δεν το πηρα σωστά (θέλει όπως έιπες 8 κάψουλες το κουτί γράφει 60 κάψουλες 500mg, ενω η καθε μια περιεχει 280mg) παρόλλα αυτά έχω δει αποτέλεσμα στη διάθεση, ενέργεια, ύπνο κτλ συνεχίζω με 8 κάψουλες ...
    Εγώ του Dr tolones το πήρα για 9 μήνες περίπου... Σε δόσεις ίδιες με το vegepa αλλά δεν είδα καμιά αισθητή βελτίωση... Απογοητευτικα απλά γιατί δεν είναι και λίγο το 9 μηνο, και φυσικά επειδή έχουν μέσα και επιπροσθέτως βιταμίνη D με προκάλουσαν σοβαρή καταστολή... Το κάνει αυτό η βιταμίνη D και υπάρχουν αναφορές και από άλλα άτομα.. Κατά τα άλλα τα μόνα οφέλη που πήρα είνα αυτά του ιχθυέλαιου στην καλή χοληστερόλη... Ίσως παίζει τελικά ρόλο η ποιότητα κατασκευής του ιχθυέλαιου γιατί το vegepa έμοιαζε να ήταν κλάσης ανώτερο και φυσικά πολύ ακριβότερο

  15. #405
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    4
    σωστά το vegepa είναι ανώτερο(το Dr tolones δεν μπορουσα να το χωνέψω) περιέχει επιπλέον, παρθένο έλαιο eonothera που είναι μια πλούσια πηγή του λιπαρού οξέος GLA. Τo GLA είναι αναπόσπαστο μέρος των κυτταρικών μεμβρανών,που βοηθά να τις κρατήσει διαπερατές για τη βέλτιστη λειτουργία του εγκεφάλου, ίσως αυτο κανει την διαφορά σε συνδυασμο με το epa .Θα συνεχίσω 8 καψουλες , 1 τριμηνο όπως το βιβλίο και θα σου στείλω νεώτερα

Page 27 of 28 FirstFirst ... 1725262728 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •