Ποια είναι πιο έξυπνη; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 94
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    16
    Το ποια είναι καλή μαθήτρια στο σχολείο πάντως είναι μια μαλακία και μισή και δε χρειαζόταν καν να γραφτεί. Οι βαθμοί στα ελληνικά σχολεία δεν αντιστοιχούν στο ποσό έξυπνος είναι κάποιος εννοείται! !!! Έξυπνοι είναι όλοι πιστεύω απλά πρέπει κανείς να κάνει τις κατάλληλες επιλογές καο αυυονπολλες φορές είναι και θέμα timing και πολλών άλλων παραγόντων. Επίσης το ότι είσαι ανύπαντρη ακόμα δε το βρίσκω κακό καο ούτε βρίσκω τυχερό το ότι παντρεύτηκε η άλλη αρχιτέκτονα! !! Τυχερή και πετυχημένη είναι από τις δύο σας αυτή που θα ερωτευτεί πιο δυνατά κάποιον που ανεξάρτητα με το επάγγελμά του θα την αγαπάει και εκείνος πολύ και μαζί θα βρουν το νόημα του να ζεις να αγαπάς και να δημιουργείς

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,848
    ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΡΕ ΔΕΛΦΙΝΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΕΣ ΦΙΛΕΣ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,848
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Γιατί είναι ολοφάνερο ότι εισαι χαζή!
    ΔΕΛΦΙΝΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΝΤΑΔΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΑΜΑ ΘΕΣ ΜΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΚΟΨΩ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,848
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,848
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Πολυ ταπεινα να σου πω οτι ο τιτλος με το θεμα που παραθετεις δεν ειναι αλληλενδετα.

    Δεν εχει να κανει με εξυπναδα.
    α)Υπαρχουν ανθρωποι που αρπαζουν τις ευκαιριες που τους ερχονται και αλλοι που δε το κανουν.
    β)Υπαρχουν ανθρωποι που αν δεν τους παρουσιαζονται ευκαιριες τις ψαχνουν, τις βρισκουν και πανε ενα βημα παραπερα.

    Εγω ειμαι στην ομαδα β. Ποτε δεν ημουν καλος μαθητης , παντα μεταξεταστεος στο λυκειο, μονιμος θαμωνας του κυλικειου κατα την 3η λυκειου εν ωρα μαθηματος και μη.

    Εμαθα με ενα βασικο πτυχειο απο ΙΕΚ να κανω κατι που με ενδιεφερε. Ξοδεψα αλλα 4 χρονια να το αναπτυξω μονος μου, παρουσιαστηκε μια ευκαιρια εφυγα στο εξωτερικο.
    Δουλευα λαντζερης, σερβιτορος και μπαρμαν. Δε παρουσιαζοταν καμια ευκαιρια για την δουλεια που με ενδιεφερε ομως.
    Εκανα ενα δειλο βημα και ανοιξα μια ατομικη επιχειρηση στο σπιτι, εψαξα πελατες, η ευκαιρια παρουσιαστηκε, μου κανανε προταση για συνεργασια.
    Την αρπαξα και δουλευω πανω σε κατι που μου αρεσει και με πολυ καλο μισθο.

    Θεωρεις οτι τα καταφερα επειδη ημουν καλος μαθητης ή εξυπνος;

    Εν κατακλειδι, ποτε μη λες οχι πριν ζυγισεις τα πραγματα, σε οτιδηποτε μπορει να σου χτυπησει την πορτα.
    Ειτε αυτο λεγεται δουλεια, ειτε λεγεται καινουριος εν πολλω αμφιβολιων γκομενος, ειτε, ειτε , ειτε...

    Οταν θα αποφασισεις να βγεις απο εναν νοερο κυκλο ασφαλειας που σου προσφερει το "τωρα" σου, και η ζωη που πιθανον να σε κανει να αναρωτιεσαι "γιατι αυτη και οχι εγω"
    τοτε να εισαι σιγουρη οτι σε περιμενουν πολλες ευχαριστες αλλα και δυσαρεστες εκπληξεις.

    Το μονο σιγουρο ομως ειναι οτι θα βρεις αυτο που ψαχνεις.

    Καλη τυχη!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,794
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Γιατί είναι ολοφάνερο ότι εισαι χαζή!
    Μπαίνεις μια στις τόσες για να τρολάρεις να ειρωνευτείς και να προσβάλλεις τους άλλους! Πρέπει να σου γίνει παρατήρηση!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,794
    Quote Originally Posted by angeleo View Post
    Το ποια είναι καλή μαθήτρια στο σχολείο πάντως είναι μια μαλακία και μισή και δε χρειαζόταν καν να γραφτεί. Οι βαθμοί στα ελληνικά σχολεία δεν αντιστοιχούν στο ποσό έξυπνος είναι κάποιος εννοείται! !!! Έξυπνοι είναι όλοι πιστεύω απλά πρέπει κανείς να κάνει τις κατάλληλες επιλογές καο αυυονπολλες φορές είναι και θέμα timing και πολλών άλλων παραγόντων. Επίσης το ότι είσαι ανύπαντρη ακόμα δε το βρίσκω κακό καο ούτε βρίσκω τυχερό το ότι παντρεύτηκε η άλλη αρχιτέκτονα! !! Τυχερή και πετυχημένη είναι από τις δύο σας αυτή που θα ερωτευτεί πιο δυνατά κάποιον που ανεξάρτητα με το επάγγελμά του θα την αγαπάει και εκείνος πολύ και μαζί θα βρουν το νόημα του να ζεις να αγαπάς και να δημιουργείς
    Άρα αυτή είναι πιο έξυπνη από μένα γιατί το έχει καταφέρει αυτό που λες. Να βρει δλδ τον άντρα της ζωής της και να είναι και οι δυο ταυτόχρονα ερωτευμένοι μεταξύ τους και εγώ που δεν τα κατάφερα υστερώ μάλλον.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,794
    Quote Originally Posted by Dimitris1979 View Post

    Το μονο σιγουρο ομως ειναι οτι θα βρεις αυτο που ψαχνεις.

    Καλη τυχη!
    Μακάρι να βρω κάποτε αυτό που ψάχνω αλλά υπάρχουνε και άνθρωποι, η μειοψηφία ίσως, που δεν το έχουν βρει ποτέ.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Μακάρι να βρω κάποτε αυτό που ψάχνω αλλά υπάρχουνε και άνθρωποι, η μειοψηφία ίσως, που δεν το έχουν βρει ποτέ.

    Στο χερι σου ειναι...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,848
    ΔΕΛΦΙΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΑΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ
    ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΑΝ ΨΑΧΝΕΙΣ
    ΑΝΩΝΥΜΟΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,848
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,848
    ΦΑΝΤΑΣΤΙΚ ΦΟΡ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,794
    Quote Originally Posted by Dimitris1979 View Post
    Στο χερι σου ειναι...
    Δεν είναι πάντα όλα στο χέρι μας.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Από ότι κατάλαβα δελφίνι η ζωή είναι να βγούμε έξω, να γνωρίσουμε ανθρώπους, να ματώσουμε, να σηκωθούμε, να γελάσουμε και να περάσουμε καλά. Θα μου πεις σου βγαίνει ξυνό να περνάς καλά άμα είναι να πληγώνεσαι, βαρύ το τίμημα. Συμφωνώ, αν το βλέπεις έτσι. Εκτός από όλα αυτά όμως, αν ματώσουμε από τους λάθος ανθρώπους, κάποια στιγμή θα πάμε και στους σωστούς, που θα μας θέλουν και με τα κιλάκια μας και με όλα. Οπότε αξίζει τον κόπο πιστεύω, από σήμερα έτσι το βλέπω, από το να κάθομαι σπίτι να αισθάνομαι σαν γριά, καλύτερα να βγω εκεί έξω και να τη ζήσω τη ζωή, άλλωστε με τόσα πολλά που έχω περάσει, δεν νομίζω να πέσω πάλι στα χάλια για να μην πω τίποτ' άλλο, είναι η σειρά μου να βρω κάτι καλό. Το ίδιο εύχομαι και σε σένα, ξεκίνα κάποιο χόμπι, πήγαινε για ποτό με συναδέλφους, κάνε κάτι! Και σιγά σιγά χάνεις και τα κιλά, πίεσε όμως τον εαυτό σου να ξεμάθει από το βόλεμα και βγες έξω και ζήσε! Κάθε αρχή και δύσκολη, αλλά αξίζει πιστεύω τον κόπο να προσπαθήσεις, πριν το καταλάβεις θα βρεθείς παντρεμένη.

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ποια ειναι η γνωμη σας
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 17-02-2014, 20:01
  2. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΠΑΤΑ? ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ 'Η ΚΑΚΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ?
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2012, 09:53
  3. Ποια ειναι η αποψη σας?
    By Kortha in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 3
    Last Post: 21-07-2011, 17:40
  4. ποια ειναι τα σημαδια που εκπεμπει καποιος οταν ειναι ερωτευμενος;
    By Μαντω in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 04-03-2008, 10:35
  5. Ποια ειναι τα συμπτωματα?
    By Ifigeneia24 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 26-04-2006, 14:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •