καμμιά συμβουλη? Ηρωινη και απεξάρτηση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Κ κάτι ακόμα Φανούλα...... επειδή να ξέρεις ότι όπου παίζουν εξαρτήσεις (πάσης φύσεως) παίζει κ τρελό ψέμα, επέτρεψέ μου να σου πω το ότι αυτό που σου είπε, ότι υπήρξε χρήστης κάποτε, καθάρισε κ το ξανάρχισε μαζί σου (!), δεν το πιστεύω με τίποτα! Στοιχειωδώς εντάξει να ήταν, θα σε έβρισκε ως αφορμή στη ζωή του για να κόψει, δεν θα σε έβαζε κ σένα στο τρυπάκι, προκειμένου να αποκτήσει αποκούμπι! Αυτός σε έμπλεξε, όχι αντιστρόφως, ώστε "να το ξαναξεκίνησε μαζί σου", όπως ισχυρίζεται.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by Fanoula View Post
    Πόσο, μα πόσο δίκιο έχεις! Μοναξιά και μόνιμες αφραγκίες. Αν και θεωρώ τον εαυτό μου απο τους τυχερούς που εν μέσω όλης αυτής της οικονομικής κρίσης, όχι μόνο έχω δουλειά αλλά και καλοπληρωμένη σε σχέση με τις ώρες που εργάζομαι, το τελευταίο καιρό ήμουν μονίμως άφραγκη. Βλέπεις η πρέζα είναι τελικά ακριβό χόμπυ. Και ειδικά αν πρέπει να ποτίζεις δύο. Για να μην αναφερθώ οτι πλήρωσα αρκετές φορές για τις τεράστιες ποσότητες που εκείνος χρειάζεται για να σταθεί (υπολογίζω οτι χρειάζεται πλέον 2 γραμμάρια τη μέρα, ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ σε σχέση με τη χρήση που έκανα εγώ!) Τέλως πάντων, ας είναι. Ότι έγινε έγινε. Ημουνά και εγώ μεγάλο χαϊβάνι που τα έβλεπα και δεν έκανα τίποτα. Θέλω να πιστεύω πως απο δω και πέρα, εφόσον έχω αντιληφθεί για τα καλά τι γίνεται, θα αλλάξω. Να σε ρωτήσω κάτι? Αν θέλεις μου απαντάς βέβαια. Έχεις προσωπική εμπειρία απο πρέζα?
    Απολύτως καμία, ούτε χόρτο δεν έχω κάνει, μέχρι κ το τσιγάρο έχω κόψει εδώ κ πολλά χρόνια (τα καλά του αθλητισμού ως τρόπου ζωής βλέπεις). Το έχω ζήσει όμως πολύ έντονα κ μέσα από παραστάσεις που είχα από μικρή κ μέσω δικών μου προσώπων, νυν ή πρώην εξαρτημένων. Αλλά κ ο αθλητισμός να μην ήταν στη μέση, δεν παίζει να ακούμπαγα τίποτα τέτοιο με τις εικόνες που έχουν εντυπωθεί στο μυαλό από μικρή.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Fanoula View Post
    έχεις δίκιο.... έπρεπε να έχω φύγει ΠΡΟΧΘΕΣ! Η μοναξιά λίγο με τρομάζει.... και κάποιες σκέψεις οτι μετά απο εκείνον θα μείνω για πάντα μόνη μου... αλλά και πάλι, και αυτός τι μου προσφέρει? πλέον τίποτα.... :(
    οχι.
    σου προσφερει καταστροφη.
    το "τιποτα ", θα παλευοταν..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    φυγε απλα φυγε μακρια και ξεκοψε
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  5. #20
    Φανουλα να μας γραφεις τα νεα σου,να μας λες πως τα πας.Αν εχεις εμετους και διαροιες ειναι καλο γιατι ετσι καθαριζει το σωμα απ'της τοξινες και μακρια απ'αυτον τον ανθρωπο! πες του το απλα ''χωριζουμε''.Να προσεχεις.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by legalize View Post
    φυγε απλα φυγε μακρια και ξεκοψε
    Δεν μπορείς να φανταστείς με τι αγωνία περιμένω να ερθει η Κυριακή να φύγω με τους δικούς μου ανθρώπους (την αδερφή μου τα ανηψάκια μου) μερικές μέρες μακριά απο όλους και απο όλα...... Να καθαρίσω, να βάλω το μυαλό μου σε μια τάξη να αποτοξινωθώ κυρίως απο εκείνον.....

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Φανουλα να μας γραφεις τα νεα σου,να μας λες πως τα πας.Αν εχεις εμετους και διαροιες ειναι καλο γιατι ετσι καθαριζει το σωμα απ'της τοξινες και μακρια απ'αυτον τον ανθρωπο! πες του το απλα ''χωριζουμε''.Να προσεχεις.
    Διάρροιες και εμετούς δεν έχω (ευτυχώς γιατί είμαι και στο γραφείο... καταλαβαίνεις) όμως οι πόνοι στα κόκκαλα και στους μυες λες και με έχουνε σπάσει στο ξύλο είναι μερικές φορές αφόρητοι... ελπίζω απο αύριο να είμαι πολύ καλύτερα... Σε ευχαριστώ... :) Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ..... (θέλω να κλάψω.... :(

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι.
    σου προσφερει καταστροφη.
    το "τιποτα ", θα παλευοταν..
    μερικές φορές λέω στον εαυτό μου "πως άφησες τα πράγματα να εξελιχθούν έτσι? πόσο χαζή μπορεί να είσαι?" έχω χάσει έξι μήνες απο τη ζωή μου με την παλιοπρέζα! ΕΓΩ! που ήμουνα πάντα η ψυχή της παρέας! για να μείνω κοντά σε ένα άνθρωπο που δεν μπορεί να μου προσφέρει απολύτως τίποτα παρα μόνο καταστροφή.... :(

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Fanoula View Post
    μερικές φορές λέω στον εαυτό μου "πως άφησες τα πράγματα να εξελιχθούν έτσι? πόσο χαζή μπορεί να είσαι?" έχω χάσει έξι μήνες απο τη ζωή μου με την παλιοπρέζα! ΕΓΩ! που ήμουνα πάντα η ψυχή της παρέας! για να μείνω κοντά σε ένα άνθρωπο που δεν μπορεί να μου προσφέρει απολύτως τίποτα παρα μόνο καταστροφή.... :(
    δεν εισαι χαζη.
    σταθηκες αδυναμη να κρινεις το καλο σου γιατι σε εμπλεξε αυτος που εχει τεραστια εμπειρια σε τετοια μπλεξιματα και ησουν απειρη και πολυ τσιμπημενη για να σκεφτεις καθαρα.
    εξι μηνες δεν ειναι ΤΙΠΟΤΕ και ειδικα στην ηλικια σου που εχεις δομησει προσωπικοτητα και μπορεις να επανελθεις σε υγιη ζωη.
    ξεχνα τους εξι μηνες και κοιτα να κερδισεις την ζωη σου.
    κλεισε του ολες τις πορτες και τα παραθυρα και σε αυτον και σε ολο του το περιβαλλον.
    πηγαινε τις διακοπουλες σου, κανε τα μπανια σου και μηδενισε. αστα ολα πισω σου, ουτε να του επιτρεπεις να σου απευθυνεται και να σε αναζητα. να του το πεις ξεκαθαρα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Γεια σου Fanoula και καλώς ήρθες,

    Διάβασα με μεγάλη προσοχή τα όσα γράφεις αλλά και τα πολύ ωραία σχόλια των μελών στα οποία συμφωνώ απόλυτα. Θα ήθελα να δώσεις τώρα κι εσύ μεγάλη προσοχή σε αυτά που θα σου πω. Το μεγαλύτερο λάθος που κάνουν οι νέοι χρήστες ηρωίνης είναι το ότι έχουν την ψευδαίσθηση ότι μπορούν να καταφέρουν να ξεκόψουν μόνοι τους. Αρνητική συνέπεια της στάσης αυτής είναι να χάνεται πολύτιμος χρόνος. Να ξέρεις ότι η υποστήριξη από ειδικούς στις περιπτώσεις αυτές είναι ζωτικής σημασίας. Απευθύνσου ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ στο ΚΕΘΕΑ της περιοχής σου αν γίνεται ακόμα και σήμερα. Οι άνθρωποι εκεί είναι επαγγελματίες και ξέρουν πολύ καλά την δουλειά τους. Εκεί όχι μόνο θα βοηθηθείς στην απεξάρτηση αλλά θα αλλάξει όλη η ζωή σου προς το καλύτερο. Όσον αφορά την ανησυχία σου για το αν μάθουν κάτι οι γονείς σου, μην σε απασχολεί καθόλου γιατί εκεί το απόρρητο το τηρούν ως ευαγγέλιο. Αν κάποια στιγμή χρειαστεί να εμπλακούν οι γονείς σου σε αυτό, θα γίνει κατόπιν δικής σου συγκατάθεσης.
    Είμαι στην διάθεσή για ότι χρειαστείς

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Athens
    Posts
    11
    καλημέρα ....βασικο πρωτο μελημα ειναι να απομακρυνθεις απο το αγορι σου γιατι σε εβαλε σε αυτο το τριπακι της χρησης ενω δεν θα επρεπε να υπαρχει καν υπονοια παρακινησης απ την πλευρα του και δευτερον επειδη δεν λεει να καταστρεψεις την ζωη σου σε μια ουσια που ειναι ενας φαυλος κυκλος και ενα παραμυθι...πιστεψε με οτι δεν θα σου προσφερει ομορφες στιγμες γιατι η αναγκη για να καλυψεις την δοση σου θα ειναι αρκετα ισχυροτερη απ τις οποιες ομορφες στιγμες ζεις με αυτο το παιδι...προσπαθησε να αποφυγεις να ερθεις σε επαφη με την ουσια αυτη ειναι κριμα γιατι εχεις την ζωη σου και την δουλεια σου που δεν αξιζει τιποτα να σε παει πισω...φαινεσαι μια λογικη κοπελα απο αυτα που γραφεις και εχεις πολλες πιθανοτητες γιατι ειναι νωρις να ξεφυγεις απο την πρεζα και μπορεις αρκει να εχεις την θεληση να το κανεις και να σκεφτεις τι αφηνεις και τι παιρνεις απο ολο αυτο....ειμαι στην ηλικια σου πριν 14 χρονια περασα την ιδια κατασταση με εσενα....ακριβως για εξι μηνες και εγω και το σταματησα τελειως γιατι με χαλαγε πολυ και ηθελα να ζησω καλυτερα απο το να ψαχνω συνεχως να την πιω...πηγαινε ματια μου σε ενα κεντρο βοηθειας στην πολη σου και ζητα βοηθεια εκεινοι ξερουν να σε κατευθυνουν......ευχομαι ολα να πανε καλα πραγματικα

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    27
    Καλησπέρα σε όλους!
    Δεν σας έχω ξεχάσει, μόλις χθές γύρισα απο τις ολιγοήμερες διακοπές μου. Και ορίστε τα (θεωρώ ευχάριστα) νέα μου! έκανα την τελευταία μου χρήση στις 27 Ιουλίου (μία μέρα μετά απευθύνθηκα σε σας μέσω του forum). Αισθάνομαι πολύ περήφανη που εδώ και 14 μέρες όχι μόνο δεν έχω πλησιάσει την καταραμένη πρέζα, αλλά ούτε και νιώθω πως μου έλειψε καθόλου! Μετά ειδικά την τέταρτη μέρα που μου έφυγαν και όλοι αυτοί οι απαίσιοι πόνοι που σου βγάζουν τα διαολεμένα τα στερητικά, νιώθω πάρα πολύ καλά! Εντάξει όχι εξαιρετικά (έχω ακόμα κάποιες δυσκολίες στον ύπνο) αλλά πιστεύω πως είμαι σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ δρόμο! Ο φίλος μου, μου λύπει οικτρά. Βρεθήκαμε μερικές φορές αυτές τις τελευταίες δύο εβδομάδες αλλά δεν μου έκανε καθόλου κουβέντα για πρέζα.... δεν μου πρότεινε να πιούμε μαζί, τίποτα απολύτως! Την τελευταία φορά που βρεθήκαμε (την Παρασκευή που μας πέρασε) μου είπε οτι λάμπω ξανά όπως όταν με πρωτογνώρισε. Μου δήλωσε μόνος του χωρίς να του πω τίποτα πως θα ψάξει για βοήθεια για να ξεφύγει και του ευχήθηκα μέσα απο την καρδιά μου να το κάνει και να το καταφέρει. Μου ζήτησε μόνος του να μην βρεθούμε για λίγο καιρό, και όσο και αν με πονάει πιστεύω πως έτσι πρέπει να γίνει. Έκτοτε δεν έχω νέα του αλλά σπίτι του δεν είναι (μένουμε πολύ κοντά, περνάω κάθε μέρα έξω απο το σπίτι του και τα παντζούρια είναι μόνιμα κλειστά). Ελπίζω να έχει απευθυνθεί σε κάποιο κέντρο απεξάρτησης.... Δεν σας κρύβω οτι ενώ ξέρω οτι μπορεί οι δυό μας να μην κάνουμε κάλο δίδυμο, θα ήθελα πολύ να ξεμπλέξουμε και οι δύο και να είμαστε ξανά μαζί όπως όταν πρωτογνωριστήκαμε. Δεν ξέρω αν αυτό είναι εύκολο να γίνει, σας λέω απλά τι εύχομαι να μπορούσε να γίνει. Τον αγαπάω πολύ, θέλω να είμαστε μαζί, μόνο εγώ και εκείνος χωρίς πρέζες και εξαρτήσεις. Και αφού πλέον νιώθω οτι μπορώ να σας πω τα πάντα να σας πω και χωρίς ντροπή κάτι το οποίο με έκανε να νιώσω τόσο όμορφα μαζί του: στην τελευταία μας συνάντηση κάναμε έρωτα και ήταν ξανά σαν την πρωτη φορά: όμορφα, μαγικά, ρομαντικά.... ελπίζω να μπορέσουμε και οι δύο μακριά ο ένας απο τον άλλο για λίγο καιρό να ξαναβρούμε τους εαυτούς μας και να καταλήξουμε μαζί ποιό ευτυχισμένοι απο ποτέ!!!! Σας ευχαριστώ όλους ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!! Φυσικά είμαι πάντα εδώ στο forum, θέλω να τα λέμε......

  13. #28
    Συγχαρητηρια Φανουλα! μακρια απο τα ναρκωτικα! μονο πονο,καταστροφη και θανατο φερνουν! σου ευχομαι και ο φιλος σου να απεξαρτηθει και γιατι οχι να γινεται και παλι ζευγαρι! αλλα πανω απ'ολα να καθαρισετε και να μεινεται μακρια απ'τα ναρκωτικα.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Φανουλα χαιρομαι πολυ με τα καλα νεα! Μπραβο κ παλι μπραβο....... αλλα θα στη χαλασω λιγο....... Βγαλε απο το μυαλο σου καθε σκεψη να ξαναεισαι με αυτον τον ανθρωπο. 9/10 χρηστες (αλλα κ εξαρτημενους γενικοτερα απο αλλες ουσιες) στη θεωρια θελουν να κοψουν. Στην πραξη στη συντριπτικοτατη πλειοψηφια, ζησε Μαη μου κ φαε τριφυλλια. Καταλαβαινω οτι εχεις αισθηματα για αυτον, αλλα θα πρεπει να προσεχεις να μην συγχεεις την εντονη επθυμια σου να ξεκοψει κ να ειστε μαζι με τις ρεαλιστικες πιθανοτητες να συμβει αυτο. Το ποσες φορες εχω ακουσει ανθρωπους να λενε οτι σκοπευουν να καθαρισουν απο πρεζα κ αλλες ουσιες, κ λιγο παλι μετα ...... 1 απο τα ιδια, δε φανταζεσαι. Ο ανθρωπος αυτος πρεπει να εχει σιδερενια θεληση κ αποφασιστικοτητα, να απευθυνθει οπωσδηποτε σε κεντρο απεξαρτησης κ παλι παιζεται εαν θα σωθει, γιατι ειναι κ χρονιος χρηστης κ αμα η πρεζα σου εχει γινει τροπος ζωης γ@μησε τα...... Μακαρι το παιδι να ξεκοψει βεβαια, μακαρι να ξεκοψουν κ οι ανθρωποι που ξερω εγω, αλλα κρατα πολυ μικρο καλαθι. Εαν οντως το θελει να καθαρισει, απευθυνθει σε κεντρο κ το αποδειξει, στηριξε τον απο αποσταση, αλλα ως εκει. Σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση διεγραψε τον απο τη ζωη σου, γιατι ακομα κ αν καταφερεις να μην ξανακυλησεις, να ξερεις σχεση εξαρτημενου με μη εξαρτημενο ατομο ειναι ακρως προβληματικη κ αρρωστημενη: Δευτερα θα δηλωνει οτι ειναι αποφασισμενος να κοψει, Τριτη κ Τεταρτη θα εξαφανιζεται απο προσωπου γης, Πεμπτη θα σου χτυπαει την πορτα κομματια με χαρμανες να ζηταει λεφτα, Παρασκευη θα ειστε μαζι κ ολα καλα ("καλα" τροπος του λεγειν.......), Σαββατο θα σου λεει οτι καλο ειναι να μεινετε λιγο καιρο χωρια να δει τι θα κανει, Κυριακη θα τον βλεπεις σε αθλια κατασταση να βαραει νταγκλες. Κ απο Δευτερα φτου ξανα μανα 1 γυρος απο τα ιδια...... Αντεχουν τα νευρα σου μια τοσο ψυχοφθορα κ εξουθενωτικη κατασταση........???? Σκεψου το.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    μπραβο πραγματικα μπραβο!!!συνεχισε ετσι απλος μην επικεντρωνεσε στον αλλον αλλα σε σενα,τα δυσκολα θα ερθουν οταν ξενερωσεις.αλλα παλεψε το εχεις βαλει καλα θεμελια
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Στερητικά από ηρωίνη
    By newlife in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 4
    Last Post: 28-03-2015, 16:22
  2. Ηρωινη και χαπια
    By redwood in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 29-11-2012, 00:11
  3. ΗΡΩΙΝΗ..
    By ΓΙΑΝΝΗΣ1990 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 35
    Last Post: 27-07-2010, 15:28
  4. Δεν εχει καμμια λογικη αλλα...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 10-01-2010, 19:48
  5. ηρωινη και αντικαταθλιπτικα
    By πολυμνια in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 13
    Last Post: 14-01-2009, 14:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •