Τόσο μόνος....τόσο αποτυχημένος-ΚΑΜΙΑ ελπίδα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68
  1. #1

    Exclamation Τόσο μόνος....τόσο αποτυχημένος-ΚΑΜΙΑ ελπίδα!

    Καλησπέρα,

    Κατά καιρούς, παρακολουθώ το φόρουμ αλλά ποτέ δεν θα πίστευα ότι θα έφτανα στο σημείο να γράψω και εγώ με την σειρά μου για τα φλέγοντα ζητήματα που αντιμετωπίζω τα τελευταία....20 χρόνια!
    Το πρόβλημα αυτό...εντοπίζεται ακριβώς στο γεγονός ότι -και εγώ- ΑΔΥΝΑΤΩ να βρώ κοπέλα-ή μάλλον πιό ορθά, αδυνατώ να έλξω ερωτικά κάποια κοπέλα με προφανή αποτέλεσμα....στα 20 μου -πιά- να μην έχω κάνει ΠΟΤΕ σχέση,να μην έχω φιλήσει ΠΟΤΕ κοπέλα,να μην έχω εισπράξει μιά αγκαλιά ούτε καν να έχω νιώσει ότι κάποιος ''εκεί έξω'' ενδιαφέρεται για μένα ή ακόμη και με σκέφτεται.

    Γνωρίζω άρρηκτα ότι υπάρχουν πολύ πιό σπουδαία προβλήματα που ταλανίζουν τους γύρω μου-μας αλλά πραγματικά και εγώ δεν μπορώ να παραβλέψω την κάκιστη ψυχολογική μου κατάσταση τον τελευταίο καιρό λόγω του ότι έχω πραγματική ανάγκη μιάς αγκαλιάς,ενός φιλιού....λίγης γυναικείας ζεστασίας και φροντίδας.

    Πραγματικά,δεν αντέχεται άλλο η κατάσταση!
    Δεν μπορούν ΌΛΟΙ γύρω μου να έχουν μία σχέση και να αποκτούν εμπειρίες και εγώ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ να απορρίπτομαι,να χαρακτηρίζομαι εξαιρετικά ''καλό παιδί'' (καλή φιλενάδα),πάρα πολύ συμπαθητικός,υπερβολικά καλός και λοιπά.
    Και ναι....έχω το ΑΠΟΛΥΤΟ!
    Προσμετρώ, με μία πρόχειρη ματιά..........7-8 απορρίψεις από το δημοτικό -τότε που για πρώτη φορά απερρίφθει το είναι το μου.

    Κάθε φορά φτάνω τόσο κοντά αλλά στο τέλος......
    Δεν ξέρω που έγκεινται όλες αυτές οι απορρίψεις.....
    Έχω απογοητευτεί πλήρως....γιατί τα χρόνια ΧΑΝΟΝΤΑΙ και εγώ στέκομαι απλός θεατής....και ας πάρουμε την εξαιρετικά αισιόδοξη και -σουρελαστική κατ'εμέ- περίπτωση να βρώ μιά κοπέλα.....τότε θα την ΧΑΣΩ μέσα σε λίγες μέρες!!!!
    Τι να κάτσει να κάνει με έναν που δεν έχει δώσει ένα φιλί?
    Τι να κάτσει να κάνει με έναν που δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ σεξουαλική εμπειρία?
    -Προφανώς ΔΕΝ θα κάτσει!

    Κάπου εδώ να παραθέσω και μερικά στοιχεία για μένα....για να με σκιαγραφήσετε στο περίπου......
    Από εμφάνιση δεν λέω κάτι το ιδιαίτερο (μερικές φορές δεν μου αρέσω βέβαια επειδή είμαι πιό σοκολατής από όσο θα έπρεπε και με χαρακτηρίζω και λίγο)...είμαι φοιτητής νομικοπολιτικών σπουδών και τα πάω καλά (δεν αναφέρω τμήμα για προφανείς λόγους)...έχω έναν ισχυρό χαρακτήρα και ξεχωριστό,είμαι ηθικός πολύ (δυστυχώς-έχω φτάσει να κάθομαι και να κοιτάω αυτήν που είχα ερωτευτεί και να την προσέχω μέχρι το πρωί για να μην πάθει τίποτα από την μέθη ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ ενώ με είχε απορρίψει),είμαι υπερβολικά καλοσυνάτος και δεν μπορώ να πώ ΌΧΙ σε καμία (δυστυχώς),είμαι εγκεφαλικός τύπος,ρομαντικός (δυστυχώς), αρκετά ευαίσθητος και πληγώνομαι εύκολα,θέτω υψηλά στάνταρ και στόχους (πάλι δυστυχώς)....εεε και ξεροκέφαλος θα με έλεγα.
    Και είμαι αρκετά ικανοποιημένος από τον βαθμό ευφυίας και αντιληπτικότητας μου (το μόνο που πραγματικά έχω να περηφανεύομαι για τον εαυτό μου-χωρίς ίχνος αλαζονείας)
    Με τις κοπέλες είμαι και αρκετά ντροπαλός και με πιάνει και άγχος.....είμαι και υπερβολικά σοβαρός (μισώ τους χαβαλέδες)

    Όσον αφορά τον περίγυρό μου.....δεν έχω παρέα -φυσικά- παρά μόνο δυό-τρείς φίλους...βέβαια λείπουν και αυτοί τώρα με αποτέλεσμα να τριγυρνάω μόνος το βράδυ για να ξεχαστώ λίγο...... (για όσους αναρωτιέστε στην σχολή πηγαίνω παρακολουθώ και έρχομαι σαν ζώον)
    Με έχει φάει Η ΜΟΝΑΞΙΑ!
    Μου έχει κοπεί η όρεξη για πάρα πολλά και δεν τρώω και καλά........
    Τελευταία δεν γράφω ούτε και κείμενα όπως συνηθίζω ενώ δεν έχω και τίποτα άλλο να κάνω.....(ο λόγος είναι ότι μία πήγε ΠΑΛΙ να με εκμεταλλευτεί ενώ έχει σχέση αρκετά χρόνια...μου πουλούσε έρωτα για να περάσει τον χρόνο της....για να πάρει την αυτοεπιβεβαίωσή της).

    Κάπου εδώ........αφού σας κούρασα να κάνω και μιά εκτίμηση....στην πραγματικότητας δεν ξέρω γιατί γράφω αυτήν την στιγμή εδώ και δεν πιστεύω ότι κάποιος μπορεί να βοηθήσει αλλά ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου.

    -Μόνος ήμουν και θα παραμείνω καληνυχτάκιας,χορηγός,φιλε νάδα.....μέχρι να τρελαθώ....μάλλον!

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

  2. #2
    Για την ηλικία σου δεν μετράει και τόσο πολύ η σεξουαλική εμπειρία εκτός κι αν την πέφτεις σε κοπέλες πεπειραμένες στο κρεβατι που απαιτούν ως προσόν εμπειρια στο σεξ.
    Το καλό που ειναι μικρός αλλά και συνειδητοποιημένος στο τι θες. Η ηλικία σου, λόγω του ότι ο χαρακτηρας ειναι ακόμα εύπλαστος, σου προσφερει την ευχερεια να αναγνωρίσεις τα λάθη σου και να βελτιωθείς. Δηλαδή η κάθε απόρριψη να σου προσφερει μια θετική ανατροφοδότηση. Ητοι, τι εκανα λαθος για να μην το επαναλάβω την επόμενη φορά και πως μπορω να πλησιαζω καύτερα. Αν επαναλαμβάνεις συνεχως το ίδιο μοτίβο τότε οι απορρίψεις θα ειναι κανόνας.
    Πχ. αν δεν προκληθεί μετα απο μια συζητηση, μετα από προσέγγιση κοπελας, καποιο σχετικά καλό συναισθηματικό υπόβαθρο στη γυναικα και να της κινηθεί έστω ελάχιστα το ενδιαφερον για σενα δεν μπορεις να της ζητησεις να βγειτε για καφε ή πολύ περισσότερο σχέση. Χρειαζεται υπόβαθρο δηλαδή. Εκει που κατι δεν κτιζεται αμέσως κτίζεται με τον καιρό πχ καποια που τη βλεπεις καθε μερα στη σχολή ή στην παρεα. Βεβαια και το αυθορμητο εκτιμάται αν ειναι πηγαιο.

    Ομως η πολλή καλοσύνη και η ηθική δεν εκτιμάται αναλογα απο τις γυναικες, το εκλαμβανουν ως αδυναμία, ως ελλειψη ανδρισμού, ιδίως στη ηλικια σου που οι πλείστες ειναι, λόγω ελλειψης εμπειριών ζωης, ανώριμες. Διοτι τους προκαλειται η εντυπωση μονοτονίας και ελλειψης περιπετειας κι ενδιαφεροντος κι ωραιων στιγμων στο πακετο που θα τους δωσεις. Αυτο αντισταθμιζεται με το να καλλιεργησεις αναλογα τον εαυτο σου και να βγαζεις μπροστα, ως οπλα, τα θετικα σου πχ υπευθυνότητα, προσγειωμένος, που δεν φοβάται, σοβαρότητα, ωριμότητα. Αυτα εκτιμούνται απο τις γυναικες. Και εχε πάντα τα ματια σου ανοιχτα, επειδη απο εκει που δεν το περιμενεις κάποια μπορει να σε γουσταρει γι αυτο που εισαι.
    Ειναι καλό το ότι πλησιαζεις αυτες που σ αρεσουν. Ελπίζω κατα τα λοιπα να τα πηγαινεις καλα με τις σπουδες σου.
    γιάννης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    "στα 20 σου πια", ε? χαχαχαχαχα!!!! και με απορριψεις που μετρανε απο το δημοτικο...
    το γελιο, ειναι συμπαθειας και οχι κοροιδιας, σε διαβεβαιω. :)

    εγω παντως, επισης δεν μπορω να βρω καποιο πιο σημαντικο προβλημα απο το να μην εχει καποιος, καποιον να τον αγαπαει. αν εχει βρει καποιος αλλος, ας μας το πει. συμφωνουμε σε αυτο.

    παντως τα γραφεις πολυ ωραια, οποτε μπορεις και να τα πεις πολυ ωραια κι αυτο ειναι ενα μεγαλο συν στις ερωτικες σχεσεις (ενα το κρατουμενο).
    επισης, το οτι εισαι σοβαρος ειναι μεγαλο συν. δεν αρεσουν στα κοριτσια οι σαχλαμαρακηδες. αρκει να εχεις χιουμορ, που επισης μετραει απιστευτα. αλλο η σαχλαμαρα, αλλο το χιουμορ.
    αν εχεις, αλλα δισταζεις να το δειξεις, πρεπει να το δουλεψεις.
    απο αυτα που λες κρινω οτι κι απο εμφανιση εισαι μια χαρα, τι λειπει????

    τιποτε, ειλικρινα.
    δεν νομιζω οτι εχεις κανενα απολυτως προβλημα.
    περιστασιακο ειναι το θεμα σου (που κραταει απ το νηπιαγωγειο :p).
    δηλαδη, απλα πρεπει να βρεις το κουραγιο να ξεπερασεις την συστολη σου και την επομενη φορα να τολμησεις να δειξεις οτι το ενδιαφερον σου ειναι ερωτικο.
    εφοσον βρισκεις ανταποκριση και σε λιγο καιρο χαλαει, το προβλημα δεν ειναι οτι δεν εχεις προηγουμενη εμπειρια. το προβλημα ειναι οτι ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΣ.
    μπορεις και χωρις εμπειρια να εισαι τολμηρος, πιστεψε με σε αυτο.
    τι νομιζεις? οτι οι συνομηλικοι σου επειδη εχουν καποιες εμπειριες εχουν διαφορετικο σεξουαλικο εκτοπισμα απο εσενα?
    δεν ειναι ετσι και στο υπογραφω με τα δυο τα χερια.
    δεν ειναι πυρηνικη φυσικη, ουτε διαφερει ενας με δυο εμπειριες με εναν με καμια. θελει τολμη, αμοιβαιοτητα και παθος. τιποτε αλλο. θα τα βρεις αμεσως τα υπολοιπα. ειναι ενστικτο.
    μολις το τολμησεις θα γινεις κι εσυ "εμπειρος".

    το εχεις εντοπισει το θεμα. επειδη δεν τολμας, γινεσαι φιλος (η καλυτερα "φιλεναδα," ακριβως οπως το ειπες), που σου ειναι γνωστος και ευκολος ο ρολος, εισαι και καλο και συμπονετικο παιδι και οταν παγιωθει ενας τετοιος ρολος, αρχιζει το ξενερωμα.
    βγες απο τις ευκολιες σου και την επομενη φορα τολμα κι οτι γινει.
    Last edited by Remedy; 30-07-2015 at 10:59.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτες σ αυτη την ηλικια αν τους πεις οτι εισαι αρχαριος θα εξαφανιστουν ακομα κ αν σε θελουν

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΣΤΙΣ ΔΕΚΑ ΜΙΑ ΠΕΦΤΕΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΩΜΑ
    ΤΟ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΤΟ ΛΕΩ ΚΙ ΕΓΩ ΧΑΛΑΡΩΣΕ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    124
    Κατ' αρχάς, φανταστικό nickname φίλε! Δεύτερον, στα 20 είναι πιο συνηθισμένο να είσαι μόνος παρά να έχεις κοπέλα, να ξέρεις, ακριβώς γιατί τα αγόρια είμαστε λίγο ούγκ σ' αυτη την ηλικία και οι γυναίκες είναι συναισθηματικά πολύ πιο ώριμες από εμάς. Αλήθεια, στον περίγυρο σου όλοι οι 20αρηδες έχουν γκόμενα; Αν ναι, τότε πίστεψε με ο περίγυρος σου είναι η εξαίρεση.

    Εμένα γνώμη μου είναι, μιας και σκιαγραφείς τον εαυτό σου έτσι - γιατί προσωπικά δε σε ξέρω - ότι ο χαρακτήρας σου είναι μια χαρά και δε χρειάζεται να τον αλλάξεις. Αυτό που χρειάζεται να αλλάξεις είναι target group. Απ' ό,τι κατάλαβα, κυνηγάς κοπέλες που μάλλον είναι κατάτι πιο "ξεβγαλμένες" και πιο "έμπειρες" (ο θεός να το κάνει). Ίσως θα έπρεπε για αρχή να ψάξεις να βρεις γυναίκες λίγο πιο συνεσταλμένες και άπειρες για να μπορείς να έχεις την άνεση να είσαι... φοβισμένος, όπως θα είναι κι αυτές. Φαντάζομαι εκεί στο "πολιτικονομικό" τμήμα σίγουρα θα υπάρχουν και θα είναι πολλές. :P

    Όπως επίσης σου είπε elis, στις 10 πέφτει η 1 και όντως είναι νόμος. Εκτός αν είσαι ο Σπαλιάρας ή ο Τατσόπουλος που έχουν πάει έκαστος με τη μισή Αθήνα. :p Γενικότερα, πάντως, να έχεις στο μυαλό σου ότι είσαι 20 και δε σε έχουν πάρει και τα χρόνια για να παθαίνεις και κατάθλιψη.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    ΕΓΩ ΟΧΤΩ ΧΥΛΟΠΙΤΕΣ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΣΤΑ ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ ΟΤΑΝ ΠΛΕΟΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΓΚΟΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΕΙΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    ΑΝ ΗΣΟΥΝΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΘΑ ΣΕ ΛΕΓΑΜΕ ΠΥΡΚΑΥΛΟ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΤ ΑΜΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΔΕΚΑΧΡΟΝΑ ΣΤΟ ΤΟΥΙΤΕΡ ΚΑΙ ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΤΟ ΣΠΑΛΙΑΡΑ ΜΠΑΜΠΑ!!!!!!!!!!!!!
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Quote Originally Posted by Λεκτικό πυροτέχνασμα View Post
    Καλησπέρα,

    Κατά καιρούς, παρακολουθώ το φόρουμ αλλά ποτέ δεν θα πίστευα ότι θα έφτανα στο σημείο να γράψω και εγώ με την σειρά μου για τα φλέγοντα ζητήματα που αντιμετωπίζω τα τελευταία....20 χρόνια!
    Το πρόβλημα αυτό...εντοπίζεται ακριβώς στο γεγονός ότι -και εγώ- ΑΔΥΝΑΤΩ να βρώ κοπέλα-ή μάλλον πιό ορθά, αδυνατώ να έλξω ερωτικά κάποια κοπέλα με προφανή αποτέλεσμα....στα 20 μου -πιά- να μην έχω κάνει ΠΟΤΕ σχέση,να μην έχω φιλήσει ΠΟΤΕ κοπέλα,να μην έχω εισπράξει μιά αγκαλιά ούτε καν να έχω νιώσει ότι κάποιος ''εκεί έξω'' ενδιαφέρεται για μένα ή ακόμη και με σκέφτεται.

    Γνωρίζω άρρηκτα ότι υπάρχουν πολύ πιό σπουδαία προβλήματα που ταλανίζουν τους γύρω μου-μας αλλά πραγματικά και εγώ δεν μπορώ να παραβλέψω την κάκιστη ψυχολογική μου κατάσταση τον τελευταίο καιρό λόγω του ότι έχω πραγματική ανάγκη μιάς αγκαλιάς,ενός φιλιού....λίγης γυναικείας ζεστασίας και φροντίδας.

    Πραγματικά,δεν αντέχεται άλλο η κατάσταση!
    Δεν μπορούν ΌΛΟΙ γύρω μου να έχουν μία σχέση και να αποκτούν εμπειρίες και εγώ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ να απορρίπτομαι,να χαρακτηρίζομαι εξαιρετικά ''καλό παιδί'' (καλή φιλενάδα),πάρα πολύ συμπαθητικός,υπερβολικά καλός και λοιπά.
    Και ναι....έχω το ΑΠΟΛΥΤΟ!
    Προσμετρώ, με μία πρόχειρη ματιά..........7-8 απορρίψεις από το δημοτικό -τότε που για πρώτη φορά απερρίφθει το είναι το μου.

    Κάθε φορά φτάνω τόσο κοντά αλλά στο τέλος......
    Δεν ξέρω που έγκεινται όλες αυτές οι απορρίψεις.....
    Έχω απογοητευτεί πλήρως....γιατί τα χρόνια ΧΑΝΟΝΤΑΙ και εγώ στέκομαι απλός θεατής....και ας πάρουμε την εξαιρετικά αισιόδοξη και -σουρελαστική κατ'εμέ- περίπτωση να βρώ μιά κοπέλα.....τότε θα την ΧΑΣΩ μέσα σε λίγες μέρες!!!!
    Τι να κάτσει να κάνει με έναν που δεν έχει δώσει ένα φιλί?
    Τι να κάτσει να κάνει με έναν που δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ σεξουαλική εμπειρία?
    -Προφανώς ΔΕΝ θα κάτσει!

    Κάπου εδώ να παραθέσω και μερικά στοιχεία για μένα....για να με σκιαγραφήσετε στο περίπου......
    Από εμφάνιση δεν λέω κάτι το ιδιαίτερο (μερικές φορές δεν μου αρέσω βέβαια επειδή είμαι πιό σοκολατής από όσο θα έπρεπε και με χαρακτηρίζω και λίγο)...είμαι φοιτητής νομικοπολιτικών σπουδών και τα πάω καλά (δεν αναφέρω τμήμα για προφανείς λόγους)...έχω έναν ισχυρό χαρακτήρα και ξεχωριστό,είμαι ηθικός πολύ (δυστυχώς-έχω φτάσει να κάθομαι και να κοιτάω αυτήν που είχα ερωτευτεί και να την προσέχω μέχρι το πρωί για να μην πάθει τίποτα από την μέθη ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ ενώ με είχε απορρίψει),είμαι υπερβολικά καλοσυνάτος και δεν μπορώ να πώ ΌΧΙ σε καμία (δυστυχώς),είμαι εγκεφαλικός τύπος,ρομαντικός (δυστυχώς), αρκετά ευαίσθητος και πληγώνομαι εύκολα,θέτω υψηλά στάνταρ και στόχους (πάλι δυστυχώς)....εεε και ξεροκέφαλος θα με έλεγα.
    Και είμαι αρκετά ικανοποιημένος από τον βαθμό ευφυίας και αντιληπτικότητας μου (το μόνο που πραγματικά έχω να περηφανεύομαι για τον εαυτό μου-χωρίς ίχνος αλαζονείας)
    Με τις κοπέλες είμαι και αρκετά ντροπαλός και με πιάνει και άγχος.....είμαι και υπερβολικά σοβαρός (μισώ τους χαβαλέδες)

    Όσον αφορά τον περίγυρό μου.....δεν έχω παρέα -φυσικά- παρά μόνο δυό-τρείς φίλους...βέβαια λείπουν και αυτοί τώρα με αποτέλεσμα να τριγυρνάω μόνος το βράδυ για να ξεχαστώ λίγο...... (για όσους αναρωτιέστε στην σχολή πηγαίνω παρακολουθώ και έρχομαι σαν ζώον)
    Με έχει φάει Η ΜΟΝΑΞΙΑ!
    Μου έχει κοπεί η όρεξη για πάρα πολλά και δεν τρώω και καλά........
    Τελευταία δεν γράφω ούτε και κείμενα όπως συνηθίζω ενώ δεν έχω και τίποτα άλλο να κάνω.....(ο λόγος είναι ότι μία πήγε ΠΑΛΙ να με εκμεταλλευτεί ενώ έχει σχέση αρκετά χρόνια...μου πουλούσε έρωτα για να περάσει τον χρόνο της....για να πάρει την αυτοεπιβεβαίωσή της).

    Κάπου εδώ........αφού σας κούρασα να κάνω και μιά εκτίμηση....στην πραγματικότητας δεν ξέρω γιατί γράφω αυτήν την στιγμή εδώ και δεν πιστεύω ότι κάποιος μπορεί να βοηθήσει αλλά ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου.

    -Μόνος ήμουν και θα παραμείνω καληνυχτάκιας,χορηγός,φιλε νάδα.....μέχρι να τρελαθώ....μάλλον!

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!



    Καλημέρα/Καλησπέρα φίλε μου.
    Πραγματικά, αν έπαιρνα το σχόλιο σου, το εκανα copy n paste και το έγραφα σε καινουριο thread, θα με εκπροσωπούσε επαξια. Μπορώ να πω οτι εχουμε κοινά σχεδον τα 8/10 χαρακτηριστικά που περιγράφεις.

    Είμαι και εγώ το ιδιο ακριβως σαν και σένα, ειμαι 24/25 χρονών και δεν έχω "εμπειρία"...

    Θα ήθελα να σε ρωτήσω, η αυτοπεποιθηση σου πως πάει? Έχεις υψηλη αυτοπεποιθηση ή έχει πέσει?
    Το δεύτερο που θα ήθελα να σε ρωτήσω, είναι, θεωρείς τον εαυτό σου σχετικά "όμορφο" ή καπως πιο "άσχημο"?

    Συνήθως ένας άνθρωπος διαμορφώνει τις αντιλήψεις που έχει για τον εαυτό του απο μικρή ηλικία, με βάση την θετική ή αρνητική έκβαση που έχει η αλληλεπίδραση του με το κοινωνικό περίγυρο.
    Με πιο απλά λόγια, όσες "χυλόπιτες" είχες φάει σε μικρή ηλικία τόσο πιο πολύ αυτές επηρέαζαν το τρόπο που αντιλαμβάνεσαι εσύ τον εαυτό σου. Με βάση αυτές τις αποτυχίες, αρχίζεις και χτίζεις μια θεωρία γύρω απο τον εαυτό σου η οποία βασίζεται στις τραυματικές εμπειρίες. Συνήθως τέτοια άτομα αποκωδικοποιούν αυτές τις απορρίψεις ως μήνυμα απο τη κοινωνία πως δεν είναι "γοητευτικοί" και δεν έχουν ελπίδα να βρουν σχέση, οπότε και συνήθως παρατάνε τη προσπάθεια.

    Εσύ ομως μας λες οτι έιχες 7-8 απορρίψεις. Αυτό σημαίνει οτι συνέχισες να προσπαθείς μέχρι ένα αδιευκρίνιστο σημείο. Αυτό επίσης σημαίνει οτι είσαι εξοικειωμένος με τη βασική διαδικασία προσέγγισης μιας κοπέλας και έκφρασης των συναισθημάτων σου. (πιστεψε με, εγω ειμαι +5 χρονια μεγαλυτερος απο σένα και δεν ειμαι εξοικειωμένος ουτε με αυτο)

    Οπότε λοιπόν ξαφνικα σε τι συμπέρασμα καταλήγουμε: Οτι αυτό απο μόνο του είναι ένα σημαντικό βήμα. Φαντάζεσαι να είχες φτασει 20 χρονών και να μην ειχες ουτε μια απόρριψη, επειδή δεν είχες προσπαθήσει καν??

    Όλες αυτες οι απορρίψεις σε κάνουν συναισθηματικά πιο δυνατό, αλλά και κάθε μια απόρριψη σου μαθαίνει ένα πράγμα παραπάνω για τις γυναίκες και τις σχέσεις.

    Επιπροσθέτως, για να εχεις στο ενεργηγικό σου 7-8 απορρίψεις σημαίνει οτι συνέχισες να φλερτάρεις κοπέλες ακομα και μετά το δημοτικό. Άρα στο δημοτικό δεν απορρίφθηκε το είναι σου, διότι δεν "λύγισες".

    Αυτό που μπορώ να σου πω, παρότι δεν είμαι σε θεση να σε βοηθήσω όντας στην ίδια θέση με σένα, είναι δύο πράγματα:

    1: Προσκολλήσου (ακόμα περισσότερο) στον ξεχωριστό σου ευατό. Όταν γράφεις οτι εχεις ισχυρο χαρακτήρα και είσαι ξεχωριστός, φαντάζομαι έναν άνθρωπο που έχει τη δική του προσωπικότητα, αναλλοίωτη απο τις συνήθειες των μαζών.
    ΑΝ προσκολληθείς περισσότερο στη προσωπικότητα σου στη πράξη, οχι μονο στη θεωρία, τότε θα βρεις και περισσότερες γυναίκες που να σου ταιριάζουν. ΑΝ πχ η προσωπικότητα σου εκφράζεται μέσω ομαδικών εκδρομών σε μέρη της Ελλάδος, τότε υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να βρεις μια κοπελα που να έχει τα ίδια γουστα με σένα.

    Αυτό ειναι ψυχολογικά επιβεβαιωμένο. Οι άνθρωποι πολλές φορές μας ελκύει ένας άλλος άνθρωπος με τον οποίο έχουμε πολλά κοινά.

    2: Άλλαξε το τρόπο με τον οποίο προσεγγίζεις και αλληλεπιδράς με τις κοπέλες. Είναι κάτι που το αποκαλουν "friend zone",δηλαδή να μπεις στη περιοχή φιλίας μιας κοπέλας, αλλά αντίθετα απο τη λαική πίστη και παράδοση, δεν είναι αδύνατο να βγεις απο εκεί.
    Ισως η προσέγγιση σου στις γυναίκες ειναι έτσι φτιαγμένη ώστε να δίνει σήμα στη γυναίκα οτι η πρόθεση σου είναι απολύτως ΦΙΛΙΚΗ και τίποτα παραπάνω. Αν στέλνεις τέτοια μηνύματα, είτε συνειδητά είτε υποσυνείδητα, τότε αυτά τα μηνύματα θα λάβει η κοπέλα και θα σε χαρακτηρίσει ως φίλος της. Τι πιο απλό?

    Άλλαξε λοιπον το τρόπο προσέγγισης, γίνε λιγάκι, αν όχι πιο επιθετικός, σίγουρα λιγότερο φιλικός. Το φλερτ και τα σεξουαλικά κομπλιμεντα πρέπει να ειναι περισσότερο "παρων" απο οτι η καθαρή φιλική συμπεριφορά.


    Λες οτι είσαι πιο "σοκολατής". Αυτό τι σημαίνει, οτι είσαι λιγο μαυριδερός?

    Το να θέτεις υψηλά στάνταρ δεν είναι κακό. Πρόσεχε όμως: Σιγουρέψου οτι αυτά τα υψηλά στάνταρ σε εκπροσωπούν και δεν τα θέτεις μονο και μόνο για να καλύψεις το συναισθηματικό κενό που σου προκαλεί ή έλλειψη σεξουαλικής σχέσης.

  12. #12
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Για την ηλικία σου δεν μετράει και τόσο πολύ η σεξουαλική εμπειρία εκτός κι αν την πέφτεις σε κοπέλες πεπειραμένες στο κρεβατι που απαιτούν ως προσόν εμπειρια στο σεξ.
    Το καλό που ειναι μικρός αλλά και συνειδητοποιημένος στο τι θες. Η ηλικία σου, λόγω του ότι ο χαρακτηρας ειναι ακόμα εύπλαστος, σου προσφερει την ευχερεια να αναγνωρίσεις τα λάθη σου και να βελτιωθείς. Δηλαδή η κάθε απόρριψη να σου προσφερει μια θετική ανατροφοδότηση. Ητοι, τι εκανα λαθος για να μην το επαναλάβω την επόμενη φορά και πως μπορω να πλησιαζω καύτερα. Αν επαναλαμβάνεις συνεχως το ίδιο μοτίβο τότε οι απορρίψεις θα ειναι κανόνας.
    Πχ. αν δεν προκληθεί μετα απο μια συζητηση, μετα από προσέγγιση κοπελας, καποιο σχετικά καλό συναισθηματικό υπόβαθρο στη γυναικα και να της κινηθεί έστω ελάχιστα το ενδιαφερον για σενα δεν μπορεις να της ζητησεις να βγειτε για καφε ή πολύ περισσότερο σχέση. Χρειαζεται υπόβαθρο δηλαδή. Εκει που κατι δεν κτιζεται αμέσως κτίζεται με τον καιρό πχ καποια που τη βλεπεις καθε μερα στη σχολή ή στην παρεα. Βεβαια και το αυθορμητο εκτιμάται αν ειναι πηγαιο.

    Ομως η πολλή καλοσύνη και η ηθική δεν εκτιμάται αναλογα απο τις γυναικες, το εκλαμβανουν ως αδυναμία, ως ελλειψη ανδρισμού, ιδίως στη ηλικια σου που οι πλείστες ειναι, λόγω ελλειψης εμπειριών ζωης, ανώριμες. Διοτι τους προκαλειται η εντυπωση μονοτονίας και ελλειψης περιπετειας κι ενδιαφεροντος κι ωραιων στιγμων στο πακετο που θα τους δωσεις. Αυτο αντισταθμιζεται με το να καλλιεργησεις αναλογα τον εαυτο σου και να βγαζεις μπροστα, ως οπλα, τα θετικα σου πχ υπευθυνότητα, προσγειωμένος, που δεν φοβάται, σοβαρότητα, ωριμότητα. Αυτα εκτιμούνται απο τις γυναικες. Και εχε πάντα τα ματια σου ανοιχτα, επειδη απο εκει που δεν το περιμενεις κάποια μπορει να σε γουσταρει γι αυτο που εισαι.
    Ειναι καλό το ότι πλησιαζεις αυτες που σ αρεσουν. Ελπίζω κατα τα λοιπα να τα πηγαινεις καλα με τις σπουδες σου.

    Η αλήθεια είναι ότι έχω προχωρήσει περισσότερο σε τροποποιητικές βελτιώσεις του τρόπου προσεγγίσεως παρά σε ολική αλλαγή....
    Να γίνω πιό ξεκάθαρος, αναφέροντας συγκεκριμένα ότι σε όλες τις φορές προηγήθηκε η ''ερωτική εξομολόγηση''...βέβαια τις τελευταίες φορές γίνεται χωρίς σχετικό οικονομικό κόστος.(κέρασμα και δωράκι)
    Κατάφερα να αποβάλω τον όρο χορηγό-κορόιδο.
    Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να αναφέρω ότι έχω αλλάξει κατά πολύ τον τρόπο προσέγγισης αλλά αυτός δεν μπορεί παρά να μένει στο πλαίσιο της σχετικά φιλικής προσέγγισης.
    Έχω προσθέσει περισσότερο χιούμορ και εκφράζομαι περισσότερο στην φάση της γνωριμίας αλλά..............ότι και να κάνω δυστυχώς η ίδια κατάληξη!

    Όσον αφορά την υπερβολική καλοσύνη και την ηθικότητα....αυτά για μένα αποτελούν ''κόκκινες γραμμές''!
    Δεν νομίζω να αλλάξω ποτέ χαρακτήρα για να αποκτήσω κάποια κοπέλα και ιδίως αυτά τα χαρακτηριστικά...όσο και να προσπαθήσω ΔΕΝ μπορώ να γίνω ανήθικος αλλά ούτε και λιγότερο ανήθικος...για την καλοσύνη το έχω πάρει απόφαση ότι πρέπει να την ελαχιστοποιήσω αλλά πιστεύω πώς θα πάρει αρκετό καιρό...

    Η αλήθεια είναι ότι σαν άτομο εκπέμπω μιά υπευθυνότητα,εμπιστοσύνη και μιά ηχηρή δόση σοβαρότητας...ίσως να με έλεγες και ξινός-κάποιες φορές...(έχει τύχει μιά κοπέλα στην φάση της γνωριμίας και συγκεκριμένα στην δεύτερη φορά επικοινωνίας να μου λέει τα οικογενειακά της και εγώ να κάνω τον ψυχολόγο με το πρόσχημα ότι της φάνηκα άτομο εμπιστοσύνης)
    Δεν έχουν εκτιμηθεί ιδιαιτέρως όμως!
    Οι γυναίκες ψάχνουν άλλα στοιχεία τα οποία δεν έχω και δεν μπορώ να αποκτήσω!

    *Με τις σπουδές -ευτυχώς- τα πηγαίνω πολύ καλά!

  13. #13
    Quote Originally Posted by foufoutos32 View Post
    Κατ' αρχάς, φανταστικό nickname φίλε! Δεύτερον, στα 20 είναι πιο συνηθισμένο να είσαι μόνος παρά να έχεις κοπέλα, να ξέρεις, ακριβώς γιατί τα αγόρια είμαστε λίγο ούγκ σ' αυτη την ηλικία και οι γυναίκες είναι συναισθηματικά πολύ πιο ώριμες από εμάς. Αλήθεια, στον περίγυρο σου όλοι οι 20αρηδες έχουν γκόμενα; Αν ναι, τότε πίστεψε με ο περίγυρος σου είναι η εξαίρεση.

    Εμένα γνώμη μου είναι, μιας και σκιαγραφείς τον εαυτό σου έτσι - γιατί προσωπικά δε σε ξέρω - ότι ο χαρακτήρας σου είναι μια χαρά και δε χρειάζεται να τον αλλάξεις. Αυτό που χρειάζεται να αλλάξεις είναι target group. Απ' ό,τι κατάλαβα, κυνηγάς κοπέλες που μάλλον είναι κατάτι πιο "ξεβγαλμένες" και πιο "έμπειρες" (ο θεός να το κάνει). Ίσως θα έπρεπε για αρχή να ψάξεις να βρεις γυναίκες λίγο πιο συνεσταλμένες και άπειρες για να μπορείς να έχεις την άνεση να είσαι... φοβισμένος, όπως θα είναι κι αυτές. Φαντάζομαι εκεί στο "πολιτικονομικό" τμήμα σίγουρα θα υπάρχουν και θα είναι πολλές. :P

    Όπως επίσης σου είπε elis, στις 10 πέφτει η 1 και όντως είναι νόμος. Εκτός αν είσαι ο Σπαλιάρας ή ο Τατσόπουλος που έχουν πάει έκαστος με τη μισή Αθήνα. :p Γενικότερα, πάντως, να έχεις στο μυαλό σου ότι είσαι 20 και δε σε έχουν πάρει και τα χρόνια για να παθαίνεις και κατάθλιψη.

    Σε ευχαριστώ για το κοπλιμάν!
    Ο προβληματισμός-οργή δεν εντοπίζεται στο γεγονός ότι στα 20 είμαι μόνος αλλά στο ότι δεν μπορώ να αποκτήσω κάποια σχέση!!!
    Τα χρόνια χάνονται και εγώ μένω απλώς θεατής.....στα 16 αποτελούσε πειστική δικαιολογία το ''αυτά δεν είναι της ώρας μόλις πάς στο πανεπιστήμιο θα βρείς κοπέλα''....αλλά στα 20 δεν μπορεί να αποτελέσει παρά ένα μη πραγματικό καθησυχαστικό ευτύχημα....

    Πάντως.....έπεσες μέσα στο ότι τελευταία πέφτω σε ''ξεβγαλμένες'' και ''έμπειρες''!!
    Αυτό είναι όμως κάτι το οποίο πραγματικά δεν μπορώ να αλλάξω!!!!
    Όταν η άλλη σου κάνει το κλίκ και φαίνεται μορφωμένη και χαριτωμένη δεν μπορείς να προβλέψεις το ερωτικό της παρελθόν και μην σου πώ ότι πλάθεις και μιά εικόνα αγνότητας στην αρχή!

    Η αναλογία 1/10 δεν μπορεί αν ισχύσει γιατί τότε το 90% θα ήταν μοναχικό....ουσιαστικά η πιθανότητα να είναι κάποιος δεσμευμένος θα ήταν ένας στους δέκα....
    Προφανώς είναι κάτι που δεν αποτυπώνεται στην κοινωνία αυτό! (και ευτυχώς)

    Τέλος...δεν έχω σε ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ σκοπό να φτάσω τις 10 απορρίψεις!
    Άλλη μιά ευκαιρία -το πολύ- και μετά θα αποκτήσω πλέον την βέβαιη πεποίθηση ότι ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΩ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!

  14. #14
    Quote Originally Posted by Ο Σελτζούκος View Post
    Καλημέρα/Καλησπέρα φίλε μου.
    Πραγματικά, αν έπαιρνα το σχόλιο σου, το εκανα copy n paste και το έγραφα σε καινουριο thread, θα με εκπροσωπούσε επαξια. Μπορώ να πω οτι εχουμε κοινά σχεδον τα 8/10 χαρακτηριστικά που περιγράφεις.

    Είμαι και εγώ το ιδιο ακριβως σαν και σένα, ειμαι 24/25 χρονών και δεν έχω "εμπειρία"...

    Θα ήθελα να σε ρωτήσω, η αυτοπεποιθηση σου πως πάει? Έχεις υψηλη αυτοπεποιθηση ή έχει πέσει?
    Το δεύτερο που θα ήθελα να σε ρωτήσω, είναι, θεωρείς τον εαυτό σου σχετικά "όμορφο" ή καπως πιο "άσχημο"?

    Συνήθως ένας άνθρωπος διαμορφώνει τις αντιλήψεις που έχει για τον εαυτό του απο μικρή ηλικία, με βάση την θετική ή αρνητική έκβαση που έχει η αλληλεπίδραση του με το κοινωνικό περίγυρο.
    Με πιο απλά λόγια, όσες "χυλόπιτες" είχες φάει σε μικρή ηλικία τόσο πιο πολύ αυτές επηρέαζαν το τρόπο που αντιλαμβάνεσαι εσύ τον εαυτό σου. Με βάση αυτές τις αποτυχίες, αρχίζεις και χτίζεις μια θεωρία γύρω απο τον εαυτό σου η οποία βασίζεται στις τραυματικές εμπειρίες. Συνήθως τέτοια άτομα αποκωδικοποιούν αυτές τις απορρίψεις ως μήνυμα απο τη κοινωνία πως δεν είναι "γοητευτικοί" και δεν έχουν ελπίδα να βρουν σχέση, οπότε και συνήθως παρατάνε τη προσπάθεια.

    Εσύ ομως μας λες οτι έιχες 7-8 απορρίψεις. Αυτό σημαίνει οτι συνέχισες να προσπαθείς μέχρι ένα αδιευκρίνιστο σημείο. Αυτό επίσης σημαίνει οτι είσαι εξοικειωμένος με τη βασική διαδικασία προσέγγισης μιας κοπέλας και έκφρασης των συναισθημάτων σου. (πιστεψε με, εγω ειμαι +5 χρονια μεγαλυτερος απο σένα και δεν ειμαι εξοικειωμένος ουτε με αυτο)

    Οπότε λοιπόν ξαφνικα σε τι συμπέρασμα καταλήγουμε: Οτι αυτό απο μόνο του είναι ένα σημαντικό βήμα. Φαντάζεσαι να είχες φτασει 20 χρονών και να μην ειχες ουτε μια απόρριψη, επειδή δεν είχες προσπαθήσει καν??

    Όλες αυτες οι απορρίψεις σε κάνουν συναισθηματικά πιο δυνατό, αλλά και κάθε μια απόρριψη σου μαθαίνει ένα πράγμα παραπάνω για τις γυναίκες και τις σχέσεις.

    Επιπροσθέτως, για να εχεις στο ενεργηγικό σου 7-8 απορρίψεις σημαίνει οτι συνέχισες να φλερτάρεις κοπέλες ακομα και μετά το δημοτικό. Άρα στο δημοτικό δεν απορρίφθηκε το είναι σου, διότι δεν "λύγισες".

    Αυτό που μπορώ να σου πω, παρότι δεν είμαι σε θεση να σε βοηθήσω όντας στην ίδια θέση με σένα, είναι δύο πράγματα:

    1: Προσκολλήσου (ακόμα περισσότερο) στον ξεχωριστό σου ευατό. Όταν γράφεις οτι εχεις ισχυρο χαρακτήρα και είσαι ξεχωριστός, φαντάζομαι έναν άνθρωπο που έχει τη δική του προσωπικότητα, αναλλοίωτη απο τις συνήθειες των μαζών.
    ΑΝ προσκολληθείς περισσότερο στη προσωπικότητα σου στη πράξη, οχι μονο στη θεωρία, τότε θα βρεις και περισσότερες γυναίκες που να σου ταιριάζουν. ΑΝ πχ η προσωπικότητα σου εκφράζεται μέσω ομαδικών εκδρομών σε μέρη της Ελλάδος, τότε υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να βρεις μια κοπελα που να έχει τα ίδια γουστα με σένα.

    Αυτό ειναι ψυχολογικά επιβεβαιωμένο. Οι άνθρωποι πολλές φορές μας ελκύει ένας άλλος άνθρωπος με τον οποίο έχουμε πολλά κοινά.

    2: Άλλαξε το τρόπο με τον οποίο προσεγγίζεις και αλληλεπιδράς με τις κοπέλες. Είναι κάτι που το αποκαλουν "friend zone",δηλαδή να μπεις στη περιοχή φιλίας μιας κοπέλας, αλλά αντίθετα απο τη λαική πίστη και παράδοση, δεν είναι αδύνατο να βγεις απο εκεί.
    Ισως η προσέγγιση σου στις γυναίκες ειναι έτσι φτιαγμένη ώστε να δίνει σήμα στη γυναίκα οτι η πρόθεση σου είναι απολύτως ΦΙΛΙΚΗ και τίποτα παραπάνω. Αν στέλνεις τέτοια μηνύματα, είτε συνειδητά είτε υποσυνείδητα, τότε αυτά τα μηνύματα θα λάβει η κοπέλα και θα σε χαρακτηρίσει ως φίλος της. Τι πιο απλό?

    Άλλαξε λοιπον το τρόπο προσέγγισης, γίνε λιγάκι, αν όχι πιο επιθετικός, σίγουρα λιγότερο φιλικός. Το φλερτ και τα σεξουαλικά κομπλιμεντα πρέπει να ειναι περισσότερο "παρων" απο οτι η καθαρή φιλική συμπεριφορά.


    Λες οτι είσαι πιο "σοκολατής". Αυτό τι σημαίνει, οτι είσαι λιγο μαυριδερός?

    Το να θέτεις υψηλά στάνταρ δεν είναι κακό. Πρόσεχε όμως: Σιγουρέψου οτι αυτά τα υψηλά στάνταρ σε εκπροσωπούν και δεν τα θέτεις μονο και μόνο για να καλύψεις το συναισθηματικό κενό που σου προκαλεί ή έλλειψη σεξουαλικής σχέσης.


    Γνωρίζω ότι η περίπτωση μου δεν είναι μοναδική και ότι υπάρχουν αρκετές τέτοιες παρόμοιες περιπτώσεις....με διαφορετική σύνθεση-βέβαια.
    Κάπου εδώ πρέπει να τονίσουμε την αδικία της φύσης και του ωραίου φύλου πρός εμάς.....
    Δεν μπορεί κάποιοι να αλλάζουν κοπέλες σαν τα παντελόνια και άλλοι να κάνουν υπεράνθρωπες προσπάθειες και να πληγώνονται στο τέλος...
    Κάτι έχει πάει -πάρα- πολύ λάθος στην κοινωνία δυστυχώς!
    Περιζήτητος είναι ο χαβαλετζής που προδίδει και παρατάει την μία μετά την άλλη και στα αζήτητα παραμένει αυτός που έχει ηθικούς ενδοιασμούς.....

    -Η αλήθεια είναι ότι δεν αποτελεί στοιχείο του χαρακτήρα μου να αλλάζω με βάση τις συνθήκες την προσωπικότητα μου.
    Και στην θεωρία αλλά και περισσότερο στην πράξη παραμένω ο ίδιος αλλά δεν βοήθησε και σε κάτι όπως βλέπεις....
    Και σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να νιώθω ''ωραίος'',''όμορφος'' ή ''γοητευτικός'' γιατί τώρα δεν θα βρισκόμουν εδώ....

    Θα αναφέρω κάτι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ όμως που θα σου προξενήσει αμέριστη εντύπωση...κάτι που δεν μπορώ να εξηγήσω.....

    Στην ζωή μου ΠΑΝΤΑ τύχαινε να γνωρίζω αυτήν που μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον...και μάλιστα να κάνει αυτή το πρώτο βήμα!!!!! (πχ βρίσκεις την τάδε που είδες στην σχολή στο φβ ,της κάνεις αίτημα φιλίας και μιά μέρα χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι να σου μιλάει) (πχ να μπαίνω στο ασανσέρ και να με ρωτάει κάποια που μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον κάτι και στην συνέχεια να μου δίνει το χέρι για να γνωριστούμε και να μου κάνει κοπλιμέντα του τύπου:σε έχω παρατηρήσει ότι έχεις πολλές γνώσεις...συγχαρητήρια και λοιπά)

    Μπορεί να τους προκαλώ εντύπωση αλλά δεν μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι παραπάνω-ΠΟΤΕ!

    Δεν νομίζω να είμαι τόσο φιλικός πιά...γιατί πάντα κάνω ένα-δυό κοπλιμέντα στο πλαίσιο όμως του δέοντος... (πχ τι ομορφιές είναι αυτές σήμερα)

    -Όντως είμαι πιο μαυριδερός -πρός το ανατολίτικο χρώμα- και είναι κάτι που πιστεύω ότι ευθύνεται κατά πολύ για τις αποτυχίες.....

    Τέλος, όσον αφορά τα υψηλά στάνταρ....η αλήθεια είναι ότι τελευταία έχω ρίξει κατά πολύ τον ''πήχη'' και συμβιβάζομαι αλλά αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι είμαι ''λάτρης'' του ωραίου και όχι τόσο επειδή θέλω να καλύψω τα συναισθηματικά μου κενά....

    *Να σου εκμυστηρευτώ και κάτι που έχω αρχίσει να πιστεύω...έχω ΜΙΑ και ΜΟΝΟ καταγεγραμμένη περίπτωση που να με ήθελε κοπέλα πρίν πάρα πολλά χρόνια....η οποία όμως δεν μου άρεσε και εξαφανίστηκα....κατά καιρούς μου έρχεται στο μυαλό η σκέψη ότι όλα αυτά που μου συμβαίνουν αποτελούν μία τιμωρία εξαιτίας αυτής της κοπέλας...

    **Ένα ακόμη στοιχείο....όταν απορρίπτομαι δεν μένω φίλος ΠΟΤΕ γιατί απλώς εξαφανίζομαι και κόβω κάθε επαφή.......

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΑ ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΖΕΙΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ
    ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΤΙ
    ΚΑΙ ΣΥ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΕΙΣ ΦΛΩΡΙΣΤΙΚΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΤΡΩΣ
    ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΚΑΣ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ
    ΦΙΛΙΚΑ ΚΙ ΑΝ ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΡΕΤΕ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΗ ΠΑΡΕΤΕ ΑΓΡΟΤΕΣ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΒΑΡΑΝΕ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Νοιώθω τόσο μόνος
    By thevillager in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 01-11-2013, 09:43
  2. Νιώθω τόσο ΜΟΝΟΣ.Έχω ανάγκη να μιλήσω σε κάποιον!
    By Γιάννης Σ. in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 215
    Last Post: 23-09-2013, 23:41
  3. Γιατι αισθανομαι τοσο μονος...
    By Σάτυρος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 01-04-2012, 02:20
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  5. Όλο και χειρότερα... Καμία ελπίδα...
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 122
    Last Post: 31-03-2010, 10:30

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •