λεξοτανιλ και κριση ;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    λεξοτανιλ και κριση ;;;

    Παιδια ο γιατρος μου μου ειπε να περνω μισο λεξοτ;νιλ η ολοκληρο για τ βραδυ...το θεμα ειναι οτι τ πςρνω τριτη μερα κ αντι να ηρεμω αγχωνομαι ..πονο στο στηθος μου λειπει αερας... Κ οταν παω να παρω ηρεμιστικο σκεφτομαι οτι ηδη εχω παρει .. Εχει συμβει σε κανεναν μεχρι να το συνηθισει ο οργανισμος ;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    στον γιατρο σου, πρεπει να το πεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΡΝΑ ΚΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΤΟ ΠΛΑΚΩΜΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ
    ΜΕΤΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ Τ ΑΓΧΟΥΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΥΤΟ
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΥΝΙΘΗΣΑ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    100
    Πάρε τον γιατρό σου τηλ.Θα χρειαστεί λίγος καιρός μάλλον να το συνηθίσεις.Η μπορεί να μην σου ταιριάζει σαν φάρμακο.
    Πάντως αυτό που διαπίστωσα σήμερα είναι ότι το λεξοτανιλ μπορεί να σε ηρεμεί λίγο δεν ρίχνει όμως τον καρδιακό ρυθμό.
    Από την άλλη σκέφτομαι ότι θα τον έριχνε αν εγώ του επέτρεπα να δράσει,και δεν με έπιανε υστερία για το τι θα γίνει.
    Πιστεύω πως πρέπει και εμείς να αποφασίσουμε να ηρεμήσουμε.
    Θα μου πεις πώς.Όλοι αυτό ψάχνουν εδώ μέσα.όποιος το βρει πρώτος ας μας το πει.:D

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    ΑΥΤΟ ΟΠΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΓΩ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΦΑΡΜΑΚΑ
    ΗΜΟΥΝΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΓΤ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝΕ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙΡΟΣ
    ΝΑ ΣΥΝΙΘΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΟΛΗ ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ ΕΠΑΝΩ ΣΟΥ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Σε ποσες μερες συνηθως το συνηθιζεις ;; διαβασα και τις παρενεργειες σημερα ..

  8. #8
    Παντως με το χαναχ παιδια αν και την επομενη μερα ειμουν τρις χειροτερα εκει η τη στιγμη που τ επαιρνα με επιανε αμεσως..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    kai μενα με επιανε γρηγορα εγω πιστευω αυτο που σου ειπα οτι το χεισ αφησει κι εχει ξεφυγει
    γι αυτο και γινεται αυτο σαν να ειναι ο οργανισμοσ κουρασμενοσ πωσ να στο εξηγησω δε ξερω δεν ειμαι γιατροσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Κάθε οργανισμός διαφορετικός και μόνο ο γιατρός σου μπορεί να σου πει.
    Εγώ ας πούμε δεν άντεχα καθόλου το τρανξεν και το ζάναξ δε μου έκανε κάτι ...
    Ενώ το λεξοτανίλ με κράταγε 8-12 ώρες ...

    Είναι τι δουλεύει στον καθένα. Είχα φίλο που το λεξοτανίλ δε του έκανε τπτ και έπαιρνε τρανξεν...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    Από διάφορες περιπτώσεις έχω ακούσει πως σε άλλους ανθρώπους ταιριάζουν καλύτερα τα λεξοτανιλ ενώ σε άλλους τα ζάναξ. Εξαρτάται από τον οργανισμό. Πάντως αν θες τη γνώμη μου συμβουλέψου και έναν άλλο γιατρό δεν γίνεται δουλειά με διαρκή λήψη τέτοιων χαπιών. Αυτό βοηθάνε στο να ηρεμήσεις τη στιγμή του πανικού. Από κει και πέρα συνίστανται άλλου είδους αγωγής ανάλογα με την περίσταση. Στη δικιά μου περίπτωση ας πούμε είδα αποτέλεσμα με σεροξατ ( 6 μήνες, τώρα μου τα σταμάτησε και πάω αρκετά καλά). Βέβαια μου έγραψε κι ένα κουτάκι ζάναξ να τα έχω στο πορτοφόλι μου σε κάποια δύσκολη στιγμή. Μην φοβάστε τα χάπια, αλλά πάντα κατόπιν ιατρικής συνταγής. Και στην περίπτωση κρίσεων πανικού συγκεκριμένα βοηθάνε πάρα πολύ, αλλά να έχετε στο μυαλό σας πως αν βρείτε την αιτία των κρίσεων θα απαλλαγείτε από αυτά

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    100
    και έμενα τα χαναχ καλύτερα μου φάνηκαν σε σχέση με τα λεξοτανίλ.
    Ο ιατρός μου τα αποκαλούσε το χάπι της ευτυχίας γιατί σου φτιάχνουν και την διάθεση εκτός του ότι σε ηρεμούν.
    Από την άλλη για να σου έδωσε εσένα λεξοτανίλ κάποιο λόγο θα έχει.

Similar Threads

  1. Λεξοτανίλ και αμνησία
    By Gravity in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 13
    Last Post: 28-06-2015, 23:56
  2. Λεξοτανίλ
    By Σάτυρος in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 18
    Last Post: 19-04-2012, 02:20
  3. κριση
    By Karol in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 12-03-2012, 11:38
  4. συνηθωσ ποσο παιρνετε λεξοτανιλ;
    By elis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 09-08-2011, 02:12
  5. Κρίση!!!
    By Dimitris1979 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 165
    Last Post: 16-04-2009, 22:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •