Δεν ειμαι καθολου καλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273

    Δεν ειμαι καθολου καλα

    Καλησπερα σας, θα ηθελα να μου δωσετε καποιες χρησιμες συμβουλες για το τι μπορω να κανω που νιωθω κενο μεσα μου τον τελευταιο καιρο, ειμαι 17 ετων και τωρα θα παω τριτη λυκειου, θα δωσω πανελληνιες σε επαγγελματικο λυκειο, μου αρεσει παρα παρα πολυ η πληροφορικη και συγκεκριμενα οι υπολογιστες και η τεχνολογια, και ασχολουμαι παρα πολυ.. Ισως φταιει αυτη η ανυποφορη ισως το οτι δεν εχω πολλους φιλους.. γενικα προσπαθω να κανω πραγματα για τον εαυτο μου.. εχω γραφτει σε ενα γυμναστηριο και πηγαινω διοτι μου αρεσει η γυμναστικη και με βοηθαει να ξεχνιεμαι.. να χαλαρωνω, πηγα μια εβδομαδα διακοπες με τους γονεις μου στην Ανδρο και σημερα γυρισα.. δεν το αντεχω να ειμαι σπιτι.. υπαρχει φασαρια.. ειμαστε 6 ατομα.. υπαρχει και αυτη η ζεστη και το σπιτι ειναι μικρο. Δεν εχω πολλους φιλους να κανω παρεα, γενικα στην ζωη μου αυτον τον καιρο υπαρχει μονο ενα ατομο με το οποιο μπορω να βγαινω και αυτος με γραφει και πηγαινει βολτες με αλλες παρεες.. Με βοηθησε ο πατερας μου να βρω δουλεια, πηγα δουλεψα ως σερβιτορος για πρωτη φορα, εκει νιωθω οτι τα πηγα αρκετα καλα για πρωτη και εβγαλα ενα χαρτζιλικι, τωρα το αφεντικο δεν με καλει λογικα διοτι δεν εχει δουλεια η δεν ευχαριστηθηκε απο την δουλεια που εκανα.. Προσπαθω να βρω κοπελα για σχεση αλλα τιποτα.. ολοι γυρω μου εχουν κοπελα εγω οχι.. με την τελευταια κοπελα που εκανα κατι την απατησα και της φερομουν λιγο ασχημα..Γενικα κατι κανω και χαλαω τις σχεσεις μου με τους αλλους ανθρωπους, φιλους κλπ.. Για να μην πολυ λογο θα ηθελα τις συμβουλες σας για το τι μπορω να κανω γιαυτα τα θεματα που με απασχολουν.. ευχαριστω εκ των προτερων

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,642
    ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ;
    ΜΗΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;
    ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΨΩΝΙΟ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ;
    ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΨΩΝΙΟ ΓΙΑ ΑΣΗΜΑΝΤΟ ΛΟΓΟ;
    ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΠΛΑ ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Μήπως είσαι αυτοκαταστροφικός; Για δουλειά δεν μπορώ να σου πω κάτι, θα αρχίσει όπου να 'ναι και η νέα χρονιά. Αλλά ψάξε να βρεις γιατί χαλάς τις σχέσεις σου με τους γύρω σου, μήπως είσαι αυτοκαταστροφικός και αν ναι γιατί μήπως φταίνε οι γονείς σου, ή μήπως οι άλλοι δεν κάνουν για σένα;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,642
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ;
    ΜΗΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;
    ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΨΩΝΙΟ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ;
    ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΨΩΝΙΟ ΓΙΑ ΑΣΗΜΑΝΤΟ ΛΟΓΟ;
    ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΠΛΑ ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ;
    Δεν σας καταλαβαίνω, ειρωνικά τα λέτε;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273
    Quote Originally Posted by pillow View Post
    Μήπως είσαι αυτοκαταστροφικός; Για δουλειά δεν μπορώ να σου πω κάτι, θα αρχίσει όπου να 'ναι και η νέα χρονιά. Αλλά ψάξε να βρεις γιατί χαλάς τις σχέσεις σου με τους γύρω σου, μήπως είσαι αυτοκαταστροφικός και αν ναι γιατί μήπως φταίνε οι γονείς σου, ή μήπως οι άλλοι δεν κάνουν για σένα;
    Οι γονεις μου δεν φταίνε εγώ κάτι κάνω, συμπεριφερομαΙ ανωριμα

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αλκμάαρ
    Posts
    82
    Αυτοεκτίμηση έχεις καλη γενικά;μέτρια τη κόβω,το ότι σου αρέσει η πληροφορική ειναι καλό!κυνηγησετο έχει και ψωμί ειδικά εξωτερικό...η δουλειά ειναι βασικό να σου αρέσει και ναχει και πέραση ακόμα καλύτερα εγω άλλαξα δουλειά στο Πολεμικο Ναυτικο ήμουν μόνιμος αλλα δεν μου άρεσε καταπίεση και έφυγα και τωρα ειμαι μαγειρας έμπειρος και γουστάρω και έχει και δουλειά βασικό...μετά φίλοι ειναι λίγοι μπορεί 1-2 στα δύσκολα το καταλαβαίνεις...μη νοιάζεσαι τι λένε και τι κάνουν οι άλλοι,κοιτά τον εαυτό σου,τι θες πραγματικά και βούτα!!!αγαπησε τον εαυτό σου χωρίς υπέρ εκτιμήσεις και με τα λάθη σου και κοιτα να διορθωνεσαι όσο μπορείς όχι για τους άλλους για σένα!!βρες μια κοπέλα στα μέτρα σου και ζήσε!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,642
    Quote Originally Posted by giannis97 View Post
    Οι γονεις μου δεν φταίνε εγώ κάτι κάνω, συμπεριφερομαΙ ανωριμα
    ΜΠΡΑΒΟ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΠΕΤΑΝΕ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΡΟΣΓΕΙΩΜΕΝΟΣ ΚΛΠ
    ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΨΩΝΙΣΕΙ ΓΤ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΧΑΚΕΡ;
    ΤΕΣΠΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ
    ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΤΑ ΚΑΤΕΧΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ
    ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ
    ΚΟΙΝΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ
    ΔΛΔ ΜΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΕΣΥ ΛΕΣ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ
    ΑΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ Γ Τ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ
    ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΣΟΥ ΓΤ ΚΑΙ ΣΥΝΕΒΑΛΕΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ
    ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    γιάννη "97", μου θυμίζεις λίγο το γιό μου και τα δικά του (παρόμοια) παράπονα... αλήθεια, γιατί δεν έχεις φίλους? και κάτι ακόμα: μη στενοχωριέσαι από κάποιες απότομες απαντήσεις ή δυσάρεστα σχόλια... μην ξεχνάς ότι μπήκες σε φόρουμ ψυχολογίας και όχι σε φόρουμ ψυχολόγων... πολλοί εδω έχουν τα δικά τους προβλήματα που δημιουργούν ανάλογες συμπεριφορές...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,642
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΕΣ ΑΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΕΣ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ
    ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΙΞΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΙ ΘΕΣ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΑ
    ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕΓΑΛΟΝΩΝΤΑΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΛΕΜΕ ΧΑΖΑ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ
    ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΤΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,642
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. sos δεν είμαι καθόλου καλά
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 12-09-2014, 05:10
  2. Replies: 44
    Last Post: 08-10-2012, 22:32
  3. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 14:12
  4. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 23:29
  5. δεν ειμαι καθολου καλα
    By kyknos25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 18-07-2011, 11:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •