δεν αντεχω τους θορύβους!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163

    δεν αντεχω τους θορύβους!!

    Καλησπέρα και από μένα!!Ελπίζω να περνάτε ένα όμορφο καλοκαίρι ή έστω ανώδυνο!!Όπως γράφω και στο τίτλο δεν αντέχω τους θορύβους, εδώ και ένα μεγάλο διάστημα περίπου 3 χρόνια τώρα,από όσο μπορώ να θυμηθώ με εκνευρίζουν απίστευτα οι θόρυβοι. Συγκεκριμένα όταν βρίσκομαι σπίτι μου αν ακουστεί η τηλεόραση του γείτονα που πολλές φορές την βάζει στο διαπασών, τα παιδάκια που ειδικά ένα του γείτονα κάνει σαν υστερικό, το σκυλί που πολλές φορές γαβγίζει συνέχεια μα συνέχεια.....δεν ξέρω πολλές φορές νιώθω ότι φτάνω στα όρια μου και θελω να τους βρίσω!!Πόλλές φορές σκεφτομαι μήπως είμαι υπερβολική ή ότι τρελαίνομαι ;;;Δεν ξέρω εσάς σας έχει τύχει ; Θέλω απλά να έρχομαι σπίτι απο την δουλειά και να μην ακούω σχεδόν τίποτα, εντάξει αν ακουστεί κάποιος μια στο τόσο αλλά αυτό το συνέχεια με τρελαίνει!Στην δουλειά όμως που είναι λογικό να υπάρχει θόρυβος δεν εκνευρίζομαι καθόλου!!Τέλος όσους έχω ρωτήσει στο σπίτι μου λένε ή ότι είναι εκνευριστικό ορισμένες φορές τι να κάνουμε και άλλες ότι πρέπει να υπάρχει ζωη!!!
    Σκέφτομαι να πάω σε ειδικό αλλά που να απευθυνθώ σε ψυχίατρο , δίνεται καμμιά αγωγή;
    Σας ευχαριστώ που με διαβασατε..:)!!
    Στην ζωή μου μπαίνει όποιος θέλει, αλλά μένει όποιος ΘΕΛΩ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    εγω νομιζω μια χαρα εισαι.

    σε μια πολιτισμενη χωρα θα του ειχαν κοψει το θρασος του γυφτου.

    αμα κανει θορυβο σε ωρες κοινης ησυχιας τσεκαρε να καλεσεις την αστυνομια να τους κανει παρατηρηση.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by maus View Post
    εγω νομιζω μια χαρα εισαι.

    σε μια πολιτισμενη χωρα θα του ειχαν κοψει το θρασος του γυφτου.

    αμα κανει θορυβο σε ωρες κοινης ησυχιας τσεκαρε να καλεσεις την αστυνομια να τους κανει παρατηρηση.
    σε ευχαριστω maus για την απαντηση !!λες να ειμαι φυσιολογική; δεν ειναι δυστυχως μόνο ένας θορυβος πχ η τηλεοραση του γειτονα, όπως εγραψα και παραπάνω ειναι και αλλα!!Δυστυχώς δεν ειναι σε ώρες κοινής ησυχίας και γενικότερα δεν θα έμπαινα σε τέτοια διαδικασία!! Άρα λέω μήπως φταιω και γω μήπως τρελαίνομαι ή γεροντοκορίζω δεν ξέρω!!Τους άλλους τριγυρώ γιατί δεν τους ενοχλεί πχ το σκυλί που γαβγιζει συνεχεια, δυστυχως το καημενο το έχουνε παρατημενο ουτε βολτες, μια φορά την ημερα φαγητο οποτε και αυτο τι να κανει διαμαρτυρεται!!
    Απλά αναρωτιέμαι γιατί εκνευριζομαι τόσο εύκολα με τον θόρυβο;Μηπως φταιει κάτι αλλο;
    Στην ζωή μου μπαίνει όποιος θέλει, αλλά μένει όποιος ΘΕΛΩ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΕΛΑ ΕΔΩ ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΓΕΙΝΕΤΑΙ ΔΙΠΛΑ ΕΧΩ ΠΑΡΚΟ
    ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΡΓΑ ΕΧΩ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΦΩΝΑΚΛΑΔΕΣ
    ΒΑΣΙΚΑ ΟΛΗ ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΦΩΝΑΚΛΑΔΕΣ
    ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΡΟΜΟ
    ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ
    ΓΤ ΔΕ ΛΕΩ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Μ ΤΗ ΣΠΑΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΙ ΟΛΑΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΕΛΑ ΕΔΩ ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΓΕΙΝΕΤΑΙ ΔΙΠΛΑ ΕΧΩ ΠΑΡΚΟ
    ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΡΓΑ ΕΧΩ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΦΩΝΑΚΛΑΔΕΣ
    ΒΑΣΙΚΑ ΟΛΗ ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΦΩΝΑΚΛΑΔΕΣ
    ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΡΟΜΟ
    ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ
    ΓΤ ΔΕ ΛΕΩ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Μ ΤΗ ΣΠΑΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΙ ΟΛΑΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ
    Α....καλοπερνάς και εσύ βλέπω!!Καλά αν έρθω στην δική σου γειτονιά θα βαρέσω μπλιέλα το βλέπω!!Ναι οκ ζωή να το δεχτώ αλλά είπαμε ...!!!δεν ξέρω μπορεί να φταίει που μεγαλωσα σε προάστειο με σχεδόν καθόλου γειτόνους ...ειχα μάλλον συνηθίσει σε όλο αυτό!!Τώρα πως το διαχειρίζομαι δεν ξέρω!!Δεν θέλω να αλλάξω και τις συνήθειες μου δλδ να κλείνομαι μεσα για να μην ακούω κανεναν..!!
    Στην ζωή μου μπαίνει όποιος θέλει, αλλά μένει όποιος ΘΕΛΩ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΔΕΝ ΜΟΠΡΩ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ
    ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by vasso82 View Post
    Καλησπέρα και από μένα!!Ελπίζω να περνάτε ένα όμορφο καλοκαίρι ή έστω ανώδυνο!!Όπως γράφω και στο τίτλο δεν αντέχω τους θορύβους, εδώ και ένα μεγάλο διάστημα περίπου 3 χρόνια τώρα,από όσο μπορώ να θυμηθώ με εκνευρίζουν απίστευτα οι θόρυβοι. Συγκεκριμένα όταν βρίσκομαι σπίτι μου αν ακουστεί η τηλεόραση του γείτονα που πολλές φορές την βάζει στο διαπασών, τα παιδάκια που ειδικά ένα του γείτονα κάνει σαν υστερικό, το σκυλί που πολλές φορές γαβγίζει συνέχεια μα συνέχεια.....δεν ξέρω πολλές φορές νιώθω ότι φτάνω στα όρια μου και θελω να τους βρίσω!!Πόλλές φορές σκεφτομαι μήπως είμαι υπερβολική ή ότι τρελαίνομαι ;;;Δεν ξέρω εσάς σας έχει τύχει ; Θέλω απλά να έρχομαι σπίτι απο την δουλειά και να μην ακούω σχεδόν τίποτα, εντάξει αν ακουστεί κάποιος μια στο τόσο αλλά αυτό το συνέχεια με τρελαίνει!Στην δουλειά όμως που είναι λογικό να υπάρχει θόρυβος δεν εκνευρίζομαι καθόλου!!Τέλος όσους έχω ρωτήσει στο σπίτι μου λένε ή ότι είναι εκνευριστικό ορισμένες φορές τι να κάνουμε και άλλες ότι πρέπει να υπάρχει ζωη!!!
    Σκέφτομαι να πάω σε ειδικό αλλά που να απευθυνθώ σε ψυχίατρο , δίνεται καμμιά αγωγή;
    Σας ευχαριστώ που με διαβασατε..:)!!
    μην τρελλαίνεσαι... μάλλον έχεις λίγο κουρασμένα νεύρα... κι εγώ είμαι ευαίσθητη στους θορύβους ειδικά όσο μεγαλώνω... προχτές που είχαν πάρτι με την πάολα -μη χέσω- στον ιππικό όμιλο 5 χιλιόμετρα μακρυά από το κρεβάτι μου, πήρα tavor και δεν με έπιανε... ο γιός μου πάλι, εκνευρίζεται με τους ψιθύρους, πανικοβάλλεται με τους θορύβους και ηρεμεί με ορισμένες συχνότητες... αλλά αυτός είναι αυτιστικός... εσύ πάλι, όχι... θα περάσει με υπομονή και καποια μικροτεχνάσματα (ρώτα και ειδικό, νευρολόγο μάλλον)

  9. #9
    δεν ξερω αν ειναι τυχαιο(πιστευω εν μερη) αλλα εγω οταν επαθα το ψυχωτικο επεισοδιο οι γειτονες εκεινη την περιοδο εβαζαν πολυ μπλακ εκρ ντεκερ 11-12 ηωρα το βραδυ και με ειχαν σπασει τα νευρα.θελώ να πω οτι ο θορυβος ειναι κατι ....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by mama View Post
    μην τρελλαίνεσαι... μάλλον έχεις λίγο κουρασμένα νεύρα... κι εγώ είμαι ευαίσθητη στους θορύβους ειδικά όσο μεγαλώνω... προχτές που είχαν πάρτι με την πάολα -μη χέσω- στον ιππικό όμιλο 5 χιλιόμετρα μακρυά από το κρεβάτι μου, πήρα tavor και δεν με έπιανε... ο γιός μου πάλι, εκνευρίζεται με τους ψιθύρους, πανικοβάλλεται με τους θορύβους και ηρεμεί με ορισμένες συχνότητες... αλλά αυτός είναι αυτιστικός... εσύ πάλι, όχι... θα περάσει με υπομονή και καποια μικροτεχνάσματα (ρώτα και ειδικό, νευρολόγο μάλλον)
    μα πάρτυ με πάολα και αυτοί;:p !!!ελεος!!!χμμμμ...!!μου φαινεται και γω θα εκνευριζομουν και γω οταν ακουω εστω και μακρυα γλέντια και τετοια εκνευριζομαι!!!λες να εχω κουρασμένα νεύρα; εσυ σε νευρολόγο πηγες και στα χορήγησε;
    Στην ζωή μου μπαίνει όποιος θέλει, αλλά μένει όποιος ΘΕΛΩ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    δεν ξερω αν ειναι τυχαιο(πιστευω εν μερη) αλλα εγω οταν επαθα το ψυχωτικο επεισοδιο οι γειτονες εκεινη την περιοδο εβαζαν πολυ μπλακ εκρ ντεκερ 11-12 ηωρα το βραδυ και με ειχαν σπασει τα νευρα.θελώ να πω οτι ο θορυβος ειναι κατι ....
    μπλακ & ντεκερ στις 12; συναίσθηση δεν έχουν;ο θορυβος για μενα είναι κάτι λίαν εκνευριστικό...νιώθω οτι θα εκραγεί ο εγκέφαλος μου....!!!
    Στην ζωή μου μπαίνει όποιος θέλει, αλλά μένει όποιος ΘΕΛΩ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163

    α ελις πολύ όμορφο τραγούδι !!!να σαι καλά αλλά δυστυχώς δεν πίνω.... :)!!!
    Στην ζωή μου μπαίνει όποιος θέλει, αλλά μένει όποιος ΘΕΛΩ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΠΙΝΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    πιες κανενα τσαγακι ηρεμιστικο, καμια βαλεριανα μην αρχισεις τα χαπια επειδη σε πειραζει ο θορυβος.

    και τα χαπια εχουν παρενεργειες....
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by maus View Post
    πιες κανενα τσαγακι ηρεμιστικο, καμια βαλεριανα μην αρχισεις τα χαπια επειδη σε πειραζει ο θορυβος.

    και τα χαπια εχουν παρενεργειες....
    βαλεριανα δεν το εχω σκεφτει....λες να πιανει;χάπια θέλω να τα αποφύγω όσο πιο πολύ γίνεται αλλά κάποιες φορές είναι μου γίνεται πάρα πολύ δύσκολο....δλδ πολλές φορές δυσκολεύομαι να μπω σε ένα δωμάτιο γιατί ξέρω ότι θα ακούγεται θόρυβος απ'εξω ....για αυτό το λόγο έγραψα και νωρίτερα φοβάμαι ότι τρελαίνομαι....!!!Πάντως πρέπει να κόψω και τον καφέ να φανταστείτε πίνω ελληνικό για να ξυπνήσω το πρωί ...αλλά θα είμαι μετά μέσα στα νεύρα όλη την μέρα....που να πιω και δύο ...εκει νταούλια..!!Bέβαια τις τελευταίες μέρες έχουν ηρεμήσει λίγο ...αλλά μην το ματιάσω κιόλας...:p!!!
    Στην ζωή μου μπαίνει όποιος θέλει, αλλά μένει όποιος ΘΕΛΩ.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντεχω αλλο τους γονεις μου!
    By marioula90 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 30-12-2014, 02:19
  2. δε τους αντεχω αλλο!!!
    By evitaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 07-06-2012, 16:22
  3. DΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥς ΓΟΝΕΙς ΜΟΥ
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 07-05-2011, 10:53
  4. γιατι δεν τους αντεχω ζευγαρωμενους και εγω να μην εχω.....
    By mateo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 120
    Last Post: 14-02-2011, 11:42
  5. δεν αντεχω αλλο τους γονεις μου
    By πολυμνια in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 24-10-2008, 13:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •