Αγνώριστη!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    25

    Αγνώριστη!

    Η γυναίκα μου μου έχει σπάσει τα νεύρα! Είμαστε παντρεμένοι με 2 μικρά παιδιά... Την αγαπάω αλλά μερικές φορές μου δίνει την εντύπωση ότι το εκμεταλλεύεται και πρέπει να της βάζει λόγια και η μάνα της... Δεν είναι αυτή που γνώρισα. Δεν αναγνωρίζω στο πρόσωπό της αυτή που παντρεύτηκα... Έχει όλο ψυχολογικά και όλα της φταίνε...! Έχει γίνει πολύ δυσάρεστος άνθρωπος και είναι συνεχώς σκυθρωπή και μουντή! Γυρίζω από την δουλειά και λέω μέσα μου γιατί γύρισα! Πιο ευχάριστα ήταν στην δουλειά από εδώ!!! Κάνω 2 δουλειές και λιώνω και πάλι έχει να μου πει κακό λόγο! Πάω μια φορά την εβδομάδα για 2 ώρες αθλητική δραστηριότητα και μου την λέει. Δεν πίνω δεν καπνίζω δεν βγαίνω έξω δεν έχω φίλους (τους έκοψα γιατί θεωρεί ότι μου κάνουν κακό!). Τελικά το άτομο έχει φρικάρει. Έφτασε στο σημείο να μου λέει ότι έχασε τα χρόνια της μαζί μου και ότι επειδή δεν είχε βοήθεια στο σπίτι με τα παιδιά φταίω εγώ και ότι κάθεται μόνο και μόνο για τα παιδιά. Φεύγω από το σπίτι και έχω άγχος τι θα φάνε τα παιδιά μιας και τους ταΐζει συνέχεια goodys και σουβλάκια καθόσον βαριέται να ασχοληθεί με το σπίτι και τις υποχρεώσεις του. Ούτε έναν λογαριασμό δεν είναι ικανή να παρακολουθήσει αφού όταν το έκανε μας έκοψαν το τηλέφωνο. Και όταν τις τα λέω αυτά γίνεται έξω φρενών και μου επιτίθεται!!! Μου είναι αδύνατον να συνεχίσω έτσι. Θέλω να χωρίσω αλλά τα μικρούλια τα αγαπάω πάρα πολύ και αν τα αφήσω στα χέρια της θα τα κάνει σκατά!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Η γυναίκα σου δουλεύει; Γιατί αν δουλεύει και έχεις την απαίτηση να κάνει όλα αυτά που κάνει, είσαι άδικος μαζί της. Το ότι έχει τόσα ψυχολογικά κάπου ευθύνεται, και αυτό που κατάλαβα είναι ότι δεν την αγαπάς! Όποιος παντρεύεται, είναι μαζί και στα εύκολα και στα δύσκολα, τώρα αντί εσύ να τη βοηθήσεις να αισθανθεί καλύτερα αφού έχει φρικάρει, θες να φύγεις από το σπίτι. Ξέρεις, δεν χρειάζονται μόνο τα παιδιά αγάπη, αλλά και η γυναίκα σου και λίγη τρυφερότητα δεν βλάπτει! Καταλαβαίνω ότι έχεις κάνει θυσίες γι'αυτήν, αλλά δεν τις έχεις κάνει με την καρδιά σου. Αν δεν μπορείς να την καταλάβεις ή να την βοηθήσεις ή και τα δύο, χώρισέ την, τα παιδιά θα είναι πιο δυστυχισμένα αν είναι και οι δύο γονείς τους χάλια ψυχολογικά, παρά αν χωρίσετε και είστε ευτυχισμένοι!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    25
    Η γυναίκα μου δεν δουλεύει και θα ήταν πράγματι άδικο αν εξέφραζα τέτοια άποψη σε μια τέτοια περίπτωση. Τα παιδιά και τα δύο πάνε σχολείο. Τις πρωινές ώρες που τα παιδιά λείπουν από το σπίτι μέχρι τις 2 το μεσημέρι αν μη τι άλλο θα έπρεπε να μαγειρέψει ένα σπιτικό φαγητό. Αντι αυτού χαζολογάει ώρες ατελείωτες στο internet και στην τηλεόραση. Έτσι ούτε τα παιδιά έχουν φαγητό αλλά ούτε εγώ έχω φαγητό για την επόμενη μέρα (με αποτέλεσμα να ξοδεύω σημαντικά ποσά ενώ την ίδια στιγμή μου παραπονιέται για λεφτά!!!). Αφήνει συνεχώς τα φώτα ανοιχτά για ώρες σε όλο το σπίτι ενώ της το έχω υποδείξει επανειλημμένως. Τα πιάτα μπορεί να μείνουν και ένα μήνα στον νεροχύτη μέχρι που θα βρομίσει όλο το σπίτι και δεν θα μπορεί να κάνει αλλιώς. Τις περισσότερες φορές δεν έχουμε ποτήρι να πιούμε νερό. τα παιδιά τώρα που είναι καλοκαίρι τους δίνει πρωινό στις 12 (!!!) και αυτό πολλές φορές τους ζητάει να το φτιάξουν μόνα τους. Δεν υπάρχει κανένας ημερήσιος προγραμματισμός και στην καλύτερη περίπτωση η μέρα της ξεκινάει το μεσημέρι (!!!). Έχει πολύ κακή αίσθηση του χρόνου, είναι φυγόπονη και έχει μια μοναδική ικανότητα να κάνει να φαίνονται τα πιο απλά πράγματα σαν διαστημικό project!!! Δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια από γιαγιάδες και παππούδες ούτε από την μια ούτε από την άλλη μεριά. Αλλά αυτό πάει να το φορτώσει σε εμένα!!! Κάνω 2 δουλειές και πολλές φορές αναγκάζομαι να εργαστώ πολύ αργά το βράδυ στην 2η δουλειά και την ίδια στιγμή έχει την απαίτηση να πλύνω τα πιάτα!!!Ως εκ τούτου θεωρώ ότι ήσουν λίγο βιαστικός στην κρίση σου.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Κοίτα δεν ήμουν εγώ βιαστικ-ή, αλλά έκρινα σύμφωνα με αυτά που είπες στην αρχή. Η μία λύση που βλέπω ίσως είναι να δουλέψει και η ίδια, και να φέρνει γυναίκα στο σπίτι, αν δεν είναι και τόσο πολύ των εργασιών στο σπίτι. Ίσως δεν κάνει για οικογένεια, αυτό φαίνεται, αλλά αυτό δεν λέει κάτι για την ίδια, ίσως έχει περάσει πολλά...Η άλλη λύση είναι να πάρεις τα μικρά εσύ, αφού δεν έχει το κουράγιο να τα μεγαλώσει.. Πιστεύω ότι αν στο δικαστήριο πεις όλα αυτά θα στα δώσουν! Και πάλι δεν την κατηγορώ, απλά ίσως είναι σε φάση που δεν μπορεί να διαχειριστεί ούτε τον εαυτό της, πόσο μάλλον τα παιδιά!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Επειδή είμαι κι εγώ μαμά δυο τετράχονων δίδυμων αγοριών, θέλω να σου επισημάνω πόσο δύσκολο είναι να μεγαλώνεις δυο παιδιά ολομόναχος. Κι εγώ δεν εργάζομαι αλλά δουλεύω στο σπίτι 24 ώρες τον 24ωρο! Έχω σπάνια ελεύθερο χρόνο και πίστεψε με καταλαβαίνω λιγάκι τη γυναίκα σου. Εγώ πάλι μαγειρεύω καθημερινά κα δυο φαγητά γιατί οι μικροί δεν έχουν τα ίδια γούστα και φροντίζω το σπίτι, τα ρούχα, σιδέρωμα! Ξέρεις ότι καθημερινά δυο πλυντήρια θα τα βάλω? Και δεν έχω στεγνωτήριο ούτε πρεσσοσίδερο. ΑΛΛΑ είναι μέρες που και τι δεν θα έδινα να ερχόταν κάποιος να μου φτιάξει ένα φαγητό και να προσέξει λίγο τους μικρούς. Φυσικά εγώ τον πρώτο χρόνο είχα βοήθεια από το σύζυγο που είχε χάσει τη δουλειά του αλλά μετά όλα πάνω μου! Παιδιά. σπίτι! Όταν αρρωσταίνουν δε αρρωσταίνουν και οι δυο και στο καπάκι κι εγώ και πρέπει να φροντίσω και τα παιδιά και τον εαυτό μου φύσει αδύνατο. Γι αυτό και πήγα και στο νοσοκομείο απο γριπώδη συνδρομή! Έχω τόσα να σου γράψω για τις δυσκολίες να μεγαλώνεις δυο παιδιά μόνος σου που θα νυχτώσουμε. Πρόσεξε την γυναίκα σου κι αφού κάνεις δυο δουλειές πάρτε μια κοπέλα να κρατάει που και που τα παιδιά για να βγείτε μια βόλτα ή ίσως μια για να την βοηθά λιγάκι στις δουλειές του σπιτιού. Μπορεί να έχει κουραστεί? Ήταν πάντα έτσι?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Χιλια συγγνωμη που θα στο πω ετσι, αλλα δυστυχως δεν ξερω καποιο τροπο να το θεσω πιο κομψα: εαν τα πραγματα ειναι οντως οπως ισχυριζεσαι οτι ειναι κ δεν υπερβαλλεις καπου, η γυναικα σου ειναι παντελως ανωριμη, ανευθυνη, εγωκεντρικη κ ακαταλληλη για μανα. Μηπως νομιζε οτι ο γαμος ειναι παιχνιδι, το παιδι ειναι κουκλα, το ζητημα "οικογενεια" ειναι ευκολακι που το βαζεις στον αυτοματο πιλοτο κ η μητροτητα περιοριζεται στο να βγαζεις φωτογραφιες με τα παιδια σου κατω απο το χριστουγεννιατικο δεντρο, ενω εχει περασει η νεραιδα με το μαγικο ραβδακι κ τα εχει φροντισει ολα να ειναι στην εντελεια......?????? Ξερω γυναικες που δουλευουν 10ωρα, παραλληλα παρακολουθουν σεμιναρια, πανε κ γυμναστηριο κ κομμωτηριο κ τα παιδια τους τρωνε παντα σπιτικο φαγητο κ τα ρουχα τους ειναι καθαρα κ σιδερωμενα, κ ολα αυτα χωρις να διαμαρτυρηθουν καθολου. Θεμα διαθεσης κ διαχειρισης χρονου ειναι κυριως (κ εννοειται οτι βοηθα κ ο συζυγος).


    Κ οσο για την επιθετικη κ αχαριστη συμπεριφορα της απεναντι σου, κ χωρις να θελω να αναψω φωτιες........ εισαι σιγουρος οτι αποκλειεται να παιζει αλλος......?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Τις άναψες βρε κοπελιά χαχαχα!!! Είναι δύσκολο να μεγαλώνεις παιδιά αλλά mariposa αυτές οι μαμάδες που ξέρεις όλο και κάποιον θα έχουν να τις βοηθά και σίγουρα όχι μόνο το σύζυγο. Μπορεί λέω μπορεί να μη ήταν πάντα έτσι η σύζυγος, μπορεί να αντιμετωπίζει κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα! Μπορεί να περνάει κάποια φάση δύσκολη. Είναι τεράστια ευθύνη να μεγαλώνεις παιδιά σε αυτό συμφωνώ και επαυξάνω ως μητέρα κι εγώ. Θεωρώ όμως ότι ουδείς αλάνθαστος!

  8. #8
    Μήπως έχει κατάθλιψη;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Μήπως έχει κατάθλιψη;
    Όντως...

    Αυτό ήθελα να προσθέσω κι εγώ στο θέμα σου φίλε nonlinearly.
    Γράφεις πως τα παιδιά πάνε σχολείο αρα έχουν περάσει αρκετά χρόνια από τη γέννα, αλλά θα μπορούσε να είναι κάτι όπως μια επιλόχεια κατάθλιψη που δεν έγινε αντιληπτή και γιγαντώθηκε με τα χρόνια;
    Να φτάνει να σου λέει ο άλλος οτι μένω μαζί σου μόνο για τα παιδιά... τί να πω... πολύ ακραίο μου ακούγεται, όσον αφορά τη μεταξύ σας σχέση.

    Quote Originally Posted by nonlinearly View Post
    Έχει όλο ψυχολογικά και όλα της φταίνε...! Έχει γίνει πολύ δυσάρεστος άνθρωπος και είναι συνεχώς σκυθρωπή και μουντή!
    Δεν ήταν έτσι ο χαρακτήρας απ'όταν παντρευτήκατε δηλαδή. Μήπως υπάρχει η πιθανότητα να μπορούσατε να πάτε οι δυο σας, χωρίς τα παιδάκια, σε έναν ψυχολογο/ψυχίατρο;

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    ΡΑΡΑ εχεις δικιο, αλλα αλλο προσπαθω να μεγαλωσω τα παιδια μου υπευθυνα, κ στην πορεια κανω κ λαθη (ουδεις γονιος αλανθαστος) κ αλλο γκρινιαζω για ολα, ξεσπαω στο συζυγο, την κολοβαραω ολη μερα������������ στο fb κ δηλητηριαζω τα παιδια με goody's. Κ οι μαναδες που σου ανεφερα, καποιες εχουν βοηθεια κ καποιες οχι. Κανεις δεν ειπε οτι το να μεγαλωνεις παιδι ειναι ευκολη δουλεια (εγω με 1 σκυλι κ ωρες-ωρες τα χανω!) ομως αυτες οι αντιδρασεις, εαν λαμβανουν χωρα οπως τις περιγραφει ο θεματοθετης, τοτε κατι δεν παει καλα..... Η' ειναι πολυ ανωριμη για οικογενεια, η θελει κατι αλλο στη ζωη της, καπως αλλιως το φανταζοτανε το εργο κ δεν βγηκε.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Μου φαίνεται πιο πιθανό το "θέλει κάτι άλλο στη ζωή της"... Και νομίζω πως το θέμα δεν είναι μόνο το σπίτι, ή τα παιδιά. Το βασικό θέμα είναι ίσως πως αυτή η γυναίκα δεν θέλει τον σύζυγο.

    nonlinearly, λες ότι η γυναίκα σου δεν εργάζεται. Μήπως λοιπόν νιώθει εγκλωβισμένη? Μήπως θα ήθελε να φύγει, να χωρίσετε, αλλά νιώθει πως θα είναι δύσκολο? Το λέω αυτό γιατί η συμπεριφορά της θυμίζει αυτό που ονομάζουμε "παθητική επιθετικότητα", δηλαδή δεν κάνω άμεσα επίθεση, αλλά προσπαθώ με τη συμπεριφορά μου να σου περάσω το μήνυμα που θέλω.
    Μιας και ο τελικός αποδέκτης της συμπεριφοράς της είσαι εσύ, μήπως θέλει να σου πει 'δεν με ενδιαφέρεις, δεν σε θέλω'?

    Πάντως έτσι ευτυχισμένοι δεν είστε. Αλήθεια, εκτός από την επικοινωνία που σαφώς δεν είναι καλή, ερωτική ζωή υπάρχει, υπάρχει επιθυμία και ικανοποίηση?
    Δοκίμασε να τη στηρίξεις να βρει μια δουλειά ή να έχετε μια γυναίκα στο σπίτι και βάλτην κάτω και συζητήστε πώς θα χωρίσετε (εάν σαν ζευγάρι δεν υπάρχει σημείο επαφής πλέον).
    Για να πετύχει οποιαδήποτε συνύπαρξη, χρειάζεται να είστε πρώτα ζευγάρι.
    Μην βάζετε μπροστά τα παιδιά σαν δικαιολογία - και οι δύο το κάνετε: εκείνη λέει ότι μένει μαζί σου λόγω των παιδιών κι εσύ ότι δεν χωρίζεις για να μην γίνουν χάλια τα παιδιά στα χέρια της. Έτσι όμως δεν βγαίνει άκρη, κι επιπλέον αυτό το κλίμα δεν είναι σε καμία περίπτωση προς όφελος των παιδιών.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nonlinearly View Post
    ... Την αγαπάω αλλά μερικές φορές μου δίνει την εντύπωση ότι το εκμεταλλεύεται και πρέπει να της βάζει λόγια και η μάνα της... Δεν είναι αυτή που γνώρισα. Δεν αναγνωρίζω στο πρόσωπό της αυτή που παντρεύτηκα... Έχει όλο ψυχολογικά και όλα της φταίνε...! Έχει γίνει πολύ δυσάρεστος άνθρωπος και είναι συνεχώς σκυθρωπή και μουντή! ....!
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Μήπως έχει κατάθλιψη;
    Quote Originally Posted by Loading... View Post
    Όντως...

    Αυτό ήθελα να προσθέσω κι εγώ στο θέμα σου φίλε nonlinearly.
    Γράφεις πως τα παιδιά πάνε σχολείο αρα έχουν περάσει αρκετά χρόνια από τη γέννα, αλλά θα μπορούσε να είναι κάτι όπως μια επιλόχεια κατάθλιψη που δεν έγινε αντιληπτή και γιγαντώθηκε με τα χρόνια;
    Να φτάνει να σου λέει ο άλλος οτι μένω μαζί σου μόνο για τα παιδιά... τί να πω... πολύ ακραίο μου ακούγεται, όσον αφορά τη μεταξύ σας σχέση.

    Δεν ήταν έτσι ο χαρακτήρας απ'όταν παντρευτήκατε δηλαδή. Μήπως υπάρχει η πιθανότητα να μπορούσατε να πάτε οι δυο σας, χωρίς τα παιδάκια, σε έναν ψυχολογο/ψυχίατρο;
    κι εγω αυτα ακριβως σκεφτηκα οταν διαβασα το θεμα σου.
    ΠΟΣΗ ειναι η αλλαγη αυτη απο παλια, δηλαδη?
    ειναι η μερα με την νυχτα, η ηταν ετσι και τοτε,απλα δεν το εβλεπες εσυ?
    ενδιαφεροταν για σενα, για τον εαυτο της, για την σωστη διατροφη και το ωραιο καθαρο περιβαλλον, ειχατε κοινο ευτυχισμενο χρονο, και εγινε το αδιαφορο, τσαπατσουλικο και σκυθρωπο και επιθετικο πλασμα που περιεγραψες?
    μπορεις λιγο να περιγραψεις τον χαρακτηρα και την συμπεριφορα της στην "καλη' σας φαση, την παλιοτερη?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΕΓΩ ΣΑΝ ΠΑΛΙΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΛΗΓΩΣΩ
    ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΕΚΡΥΒΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΣ ΚΙ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕ ΚΙ ΑΥΤΗ
    ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    25
    Ευχαριστώ για την ανταπόκριση...
    Γυναίκα για να την βοηθάει είχαμε μια φορά την εβδομάδα... πρόσφατα και εξαιτίας της κατάστασης και της αβεβαιότητας την σταματήσαμε! Οικονομικά στο σπίτι έχει συνεισφέρει κατά καιρούς και αυτή στα καθημερινά έξοδα (από το σπίτι της)...της έχω προσφέρει διέξοδο να πάει στο γυμναστήριο ή να βγει με τις φίλες της και να μείνω εγώ με τα παιδιά ή ακόμα και να εργαστεί αφού εξαιτίας των γνωριμιών μου έχει υπάρξει αυτή η δυνατότητα και σε καλή θέση και να βρούμε μια γυναίκα για τα παιδιά από 2 μέχρι 5:30. Τα αρνήθηκε και τα 3!! Σεξουαλική ζωή υπάρχει αλλά έχει τα πάνω και τα κάτω με περισσότερες φορές τα κάτω... Μπορεί να περάσει και μήνας και για μένα είναι μεγάλο βάσανο! Αυτό που δεν μπορώ να αντέξω και από εκεί ξεκινάει και η δική μου η ένταση είναι 2 χαρακτηριστικά που μου είναι αδύνατον να τα ξεπεράσω: Είναι κυκλοθυμική και την πιάνει εύκολα πανικός. Αυτά τα είχε πάντα (για αυτούς που θα βιαστούν). Παρατηρώ όμως ότι όσο τα χρόνια περνάνε αρχίζουν και γίνονται κυρίαρχα. Νομίζω ότι ο λόγος είναι ότι επειδή καταλαβαίνει και ίδια ότι δεν μπορεί να τα βγάλει πέρα με την καθημερινότητα αφού από την φύση της της είναι πολύ δύσκολο να διαχειριστεί το χρόνο (το έχει παραδεχτεί και η ίδια) αυτό της δημιουργεί ένταση. Φυσικά τα προβλήματα και οι καταστάσεις που περνάμε σαν άνθρωποι όλοι μας (προβλήματα υγείας με τους γονείς μας ή/και με τα παιδιά μας, οικονομικά προβλήματα κλπ) μας κάνουν μερικές φορές να ξεφεύγουμε... κατανοητό... και εγώ πολλές φορές μπορεί να ήμουν αυστηρός την κριτική μου... αλλά ποτέ δεν άφησα τα προβλήματα να κυριαρχήσουν στην προσωπικότητά μου και ποτέ δεν το έβαλα κάτω να παραιτηθώ. Τουλάχιστον όχι μόνιμα. Δεν με έπιασε ποτέ πανικός για τίποτα και πάντα έβαζα το μυαλό μου να σκεφτεί. Δεν άφησα τα προβλήματα να με καταβάλουν. Και κυρίως όσο και αν ήμουν αυστηρός ποτέ δεν γύρισα να της πω στα μούτρα ότι κάθομαι μόνο για τα παιδιά!!! Ίσως τελικά να μην είναι ή να μην είμαι αυτό που ήθελε στην ζωή της όπως κάποιος έγραψε. Οκ αλλά σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να μου το πει και να το λύσουμε ριζικά το θέμα και όχι να κάνει έτσι! Αλλά ούτε αυτό κάνει! Όπως και να έχει όμως αυτό δεν έχει να κάνει καμία περίπτωση με την διατροφή των παιδιών. Δηλαδή επειδή δεν με γουστάρει δεν θα πρέπει τα παιδιά να τρώνε φυσιολογικά και να χάνει τον χρόνο της στο internet; Αυτό είναι σουρεαλισμός. Στο κάτω-κάτω και εγώ δεν γουστάρω να δουλεύω... και για εμένα αυτή η καθημερινότητα της δουλειάς θες δεν θες είναι λοβοτομή... ειδικά όταν θα γυρίσω από την 1η δουλειά και πολλές φορές θα χρειαστεί στο καπάκι μέχρι το βράδυ να έχω και το άγχος της 2ης δουλειάς!!!Να τα παρατήσω και εγώ; Πόσο πολύ θα γούσταρα! Επίσης να απαντήσω ότι άλλος δεν υπάρχει. Είμαι 100% σίγουρος και δεν επιδέχεται αμφισβήτησης. Δεν της αρέσει να την αποκαλούν νοικοκυρά. Εργαζότανε σε επιχείρηση πριν τα παιδιά σε όχι ασήμαντη θέση. Όπως και να έχει όμως αυτό δεν σημαίνει ότι τα παρατάμε. Αυτό δεν σημαίνει ότι τα παιδιά δεν πρέπει να ανατραφούν σωστά. Αυτό δεν σημαίνει ότι ο λόγος μας παύει να έχει βαρύτητα και τον παίρνουμε πίσω όποτε γουστάρουμε ή τον αγνοούμε. Αυτό δεν σημαίνει ότι ξυπνάμε το πρωί χωρίς κανένα προγραμματισμό και όπως τα φέρει η μέρα! Αυτό δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να είναι αναβλητική σχεδόν σε οτιδήποτε. Θέλει απλά να κάνει αυτό που γουστάρει χωρίς να έχει καμία κριτική και ταυτόχρονα εγώ να την σιγοντάρω σε αυτή την επιλογή και αυτή να επιλέγει πότε θα είναι στα καλά της και πότε όχι χωρίς εγώ να βγάζω κουβέντα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΥΝΗΜΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΘΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΛΙΓΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ
    ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΠΩΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ
    ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΤΑ ΠΟΛΕΜΑΣ ΚΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ
    ΑΥΤΗ Η ΚΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΘΑΥΜΑΣΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΥ
    ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΑΓΑΠΗΘΕΙΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ
    ΑΥΤΗ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΙΣ ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ
    ΚΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΣΤΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΓΤ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΝΙΩΘΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΣ
    ΤΕΣΠΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΑΣ Η ΟΣΟ ΘΕΛΕΤΕ
    ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΒΑΛΩ ΚΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΑΛΛΩΝ ΟΤΙ ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟΣ
    ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΠΕΣΜΕΝΟΣ ΚΛΠ
    ΥΠΟΜΟΝΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙhttps://www.youtube.com/watch?v=PrGq-pSvZg8
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •