Μυϊκοί σπασμοί και φόβος.Η δύναμη του μυαλού! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37
  1. #16
    Εγω ειμαι μαραθονοδρομος απο ηλεκτρομυογραφιμματα εχω και γω απο 3 γιατρους οι αλλοι 3 δεν μου καναν γιατι μου παν για την κλινικι εικονα μου.και οτι δεν κανουν ηλμ οποτε να ναι.αλλα εγω εκει.βλεπεις εμπιστευομαι περισσοτερο το ιντερνετ παρα τον γιατρο.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    24
    Καλά και εγώ ψέματα τους έλεγα ότι δεν μπορώ να περπατήσω καλά αλλιώς δεν μου κάνανε..Λες και είχα όρεξη να κάνω για πλάκα. Πάντως αν σκεφτείς πως εαν γράψεις στο google ''έχω πονοκέφαλο'' μπορεί να σου πει μέχρι οτι έχεις και καρκίνο στον εγκέφαλο μίλαμε για το μέγιστο κακό που μπορεί να σου προκαλέσει!!!

  3. #18
    Και γω μαραθονοδρομος ειμαι .και εκανα3 ηλμ σε 3 διαφορετικους γιατρους απ τους 6 που πηγα οι αλλοι 3 δεν μου καναν .αλα εγω εκει.αγχος.διαβαζω και τοιντερνετ και αστα να πανε.

  4. #19
    Δυστυχωςτο ξερω ως αναφορα το ιντερνετ.ειμαι παθων .δεν ξερω τι να κανω ρε αλεξανδρε εγω μαλιστα σε 2 γιατρους πηγα την ιδια μερα.αστα ειμαι χεσμενος.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    24
    Σταμάτα να διαβάζεις μέσω internet Αχιλλέα και να βγάζεις συμπεράσματα για το τι μπορεί να έχεις!Στην τελική άμα έχουμε κάτι θα κάνουμε εξετάσεις και αν όντως έχουμε θα μας το πουν!Δεν βγάζει νοήμα αυτό!Κοιτά να περνάς καλά και να μην το σκέφτεσαι και θα δεις πως σιγά σιγά δεν θα τα αισθάνεσαι τόσο έντονα!Μετά απο αυτό δεν θα αγχώνεσαι και τόσο πολύ μέχρι κάποια στιγμή να φύγουν εντελώς ή να μην δίνεις σημασία και να σε τρομάζουν!Εγώ προσπαθώ να συμβιβαστώ πως θα τα έχω για πάντα αλλά θα είμαι καλά! θα περνάνε σκέψεις που και που αλλά δεν θα με επηρεάζουν..

  6. #21
    Εμενα δυστηχως με επιρεαζουν πολυ οι σκεψεις .δυστηχως.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    ΑΥΤΟ ΡΕ ΨΗΛΕ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΓΤ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΧΩ ΑΥΤΟ
    ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ
    ΓΤ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΑΥΤΟ ΡΕ ΨΗΛΕ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΓΤ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΧΩ ΑΥΤΟ
    ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ
    ΓΤ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ
    Σε ποιόν απευθύνεσαι elis? Γιατι είμαι ψηλός και με σκάλωσες.. χαχαχ

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΗ ΕΙΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ ΑΘΛΗΤΗΣ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΓΤ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΟΠΝΗΣΗ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΛΛΕΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    24
    Ποδηλάτης είμαι έγω..Κατα την προπόνηση και μετά είναι φυσιολογικό να γίνονται σπασμοί.Συνέχεια όμως δεν μου φαίνεται λογικό!

  11. #26
    Εγω τους εχω τωρα που σταματισα την προπονηση εδω και 3 εβδομαδες .κανω και ποδηλατο.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΑΝ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΑΝΤΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ
    ΟΠΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΟΛΩΝΩ ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΛΟΓΟ
    ΚΑΙ ΛΕΩ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΨΗΘΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΩΣΤΑ Η ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΔΛΔ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ
    ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΟΥΡΑ ΣΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ ΩΡΙΜΑΖΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ
    ΤΕΣΠΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΕΓΩ ΡΩΤΑΩ ΕΣΕΝΑ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΟΥ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ
    ΓΤ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #28
    Μαλλον δεν ειναι ο αθλητισμος η μαλ.............α που χω στο σκατομυαλο μου το αχρηστο.που μονο ζημια μου χει κανει.

  14. #29
    Αλεξανδρε πως εισαι;ρε φιλε δεν την παλευω.

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by αχιλλεαςg View Post
    Αλεξανδρε πως εισαι;ρε φιλε δεν την παλευω.
    Έλα φίλε μου..Συγνώμη που απαντώ με τέτοια καθυστέρηση..Τα ίδια είμαι εδώ και 3 χρόνια κοντά.Συνεχίζω την ζώή μου και προσπαθώ να μην σκέφτομαι τα χειρότερα..Ότι είναι να γίνει θα γίνει..Κουράστηκα να το σκέφτομαι συνέχεια και να αγχώνομαι!Στην τελική δεν καταφέρνω τίποτα απολύτως!!Εδώ και κανά 20 ήμερο μου κάνει έντονα και στα μπράτσα.ΕΕ να πάει να γαμ..θει.Τι άλλο να κάνω πια..Δεν ξέρω.! Κάνε πράγματα Αχιλλέα, συνεχώς για να ξεχνιέσαι! Μην δίνεις την δυνατότητα στο μυαλό σου να σκέφτεται και να φοβάται!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΣΠΑΣΜΟΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ
    By ΡΩΞΑΝΗ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 03-08-2015, 01:21
  2. ΣΠΑΣΜΟΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ
    By ΡΩΞΑΝΗ in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 10-07-2015, 18:05
  3. συνεχεις σπασμοι
    By Unbreakable in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 04-07-2015, 23:26
  4. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36
  5. μυικοι πονοι
    By liveloula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 26-09-2009, 12:52

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •