αγχος για το αγχος!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    114

    Question αγχος για το αγχος!

    καλησπερα!!! 11η μερα με σιπραλεξ κ ηδη νιωθω αρκετα καλυτερα! σε οποιον δεν το ξερει υποτροποιασα κ πηρα ξανα θεραπεια! οι πρωτες μερες φρικη νομιζα τρελλενομουν τωρα αυτο το συναισθημα εχει φυγει αρκετα μπορω πω!! αυτο που με απασχολει ειναι πως απο τη στιγμη που με ξανα επιασε ολο αυτο ξαπλωσα στο κρεβατι μου κ αρνουμε να σηκωθω! ακομη κ τωρα που νιωθω λιιιιιγο καλυτερα! βαριεμαι να κανω πραγματα κ δεν με τραβαει τιποτα! φοβαμαι μην μεινω για παντα εδω ξαπλα κ απλα να σκεφτομαι!!! πως φαινεται οτι πασχω απο αγχοτικη διαταραχη ε????? πειτε μου πλιζ παθατε/παθενεται το ιδιο πραγμα??? αγχονομαιιιιιιιιι!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ποπη , μου θυμιζεις αυτο το ανεκδοτο , πανε οι γονεις το παιδι στο γιατρο , γτρε , το παιδι μας σπαει ολα τα παιχνιδια του , α , κανενα προβλημα πατρε του ενα αυθραυστο . Ξαναπανε οι γονεις γτρο , τι συμβαινει ? , γτρε , καναμε αυτο που μας ειπατε , αλλα με το αυθραυστο σπαει ολα τα υπολοιπα . Δλδ , μολις σου ηρθε η καλη διαθεση , επαναπαυθηκες , και αραξες , ενω θαπρεπε να την εκμεταλλευτεις για να δραστηριοποιηθεις , τοχω παθει κι εγω , δεν μου κανει εντυπωση .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    114
    ενταξει δεν ειμαι μονο εγω ανεκδοτο δηλαδη!!!!! να ξερες ποσες φορες γελαω με την καταντια μου!!! δεν ειναι οτι πριν ημουν κ το πιο δραστηριο ατομο αλλα τωρα παραεγινε το κακο ..ισως φταινε σκεφτομαι τα χαπια κ εχω λιγη υπνηλια καπου προσπαθω να το ριξω η ερμη!!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αμα παιρνεις αντικαταθλιπτικα , δεν φταινε , εκτος αν παιρνεις ρεμερον , ξερω πολλα περι φαρμακων , εχω περασει πολυετη κτθλψη , και τωρα αναρρωνω , οποτε για πες τι χαπια παιρνεις να σου πω .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    114
    sipralex 10mg για αγχωτικη διαταραχη!!! τα επερνα 4 χρονια τα σταματησα 3-4 μηνες κ ξανα επαθα τα ιδια!!! οποτε παλι απο την αρχη!! ειμαι 11η μερα!!!! κ πρωτη μερα σημερα που δεν πηρα ουτε μισο ζαναξ!! διαθεση αρκετα καλυτερη...διαθεση για φαγητο κ για εξω ομως δεν εχω καθολου!!!!!

  6. #6
    ποπη ? γτ δεν πηρες το αγχολυτικο?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    114
    νιωθω καλα κ πηρα τον γιατρο τηλεφωνο κ μου ειπε πως αν νιωθω καλα να μην το παρω !!! καλυτερα μου ειπε οσο δυνατον λιγοτερα (για τα ζαναξ)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Το σιπραλεξ δεν φερνει υπνηλια , αλλα για πες για ζαναξ , εχω υποφερει απο δαυτα . Ποσα mg , kai για ποσο καιρο ?

  9. #9
    Quote Originally Posted by me lene popi View Post
    νιωθω καλα κ πηρα τον γιατρο τηλεφωνο κ μου ειπε πως αν νιωθω καλα να μην το παρω !!! καλυτερα μου ειπε οσο δυνατον λιγοτερα (για τα ζαναξ)
    οκ κομπλέ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    114
    των 0,5 μισο πρωι μισο μεσημερι μισο βραδυ!!! τις πρωτες 3 μερες επερνα κανονικα μετα το εκανα 2 μονη μου κ σημερα νιωθω καλα δεν πηρα κανενα....ΑΚΟΜΗ! αλλα ρωτησα χθες το γιατρο οπως ειπα για να μην κανω του κεφαλιου μου! με το ζαναξ που λετε παρατηρησα στο πρωτο μισο τηε ημερας παντα ηταν σαν να μην με επιανε! λιγη χαλαροτητα ναι αλλα καμια σχεση με τη χαλαρωση που μου εδιναν τα υπολοιπα! στην αρχη νομιζα φτιαιει το αδειο στομαχι αλλα τελικα δεν ηταν αυτο!!! αφου ξερεις πολλα περι αντικαταθληπτικων θα προσπαθησω να βρω ενα λινκ για να συζητησουμε κατι εδω!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τι εννοεις λινκ , δεν ξερω και πολλα απο η/υ , στειλε μου πμ. να συννενοηθουμε .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    114
    http://alttherapy.blogspot.gr/2012/1...#axzz3mIR2Pudh διαβασε εδω! αν θελουν να προσθεσουν κ οι αλλοι χρηστες το οτιδηποτε!!! ασ πουμε πως εγω δεν μπορω να διαχειριστω την διαταραχη μου (οπως ισως κ ο καθενας) κ πρεπει να τα περνω για να συνεχισω να ζω φυσιολογικα διατρεχω αυτους τους κινδυνους που λεει????

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Το διαβασα , για μενα ειναι , ελα παππου μου να σου δειξω τα αμπελοχωραφα σου , δλδ το ξερω δυστυχως το αντικειμενο πολυ καλα , Τα αντικαταθλιπτικα , ουδεις ξερει η μακροπροθεσμη χρηση τους τι προκαλει , αλλα με αντ/κα , μπορω και οδηγω μοτοσυκλεττα με 300χλμ. / ωρα , οπτε δεν ισχυουν αυτα που λεει , και παροτι παιρνω 7 mg /mera ζαναξ . Αλλα τα 2 ζαναξ , τα κοβεις μισο/μηνα , αλλιως μπορουν να σου κανουν rebound effect , δλδ να μην παρεις τα 2 σημερα αυριο , και μετα να παεις 3-4 μαζεμενα για ναρθεις στα ισα σου , οποτε τα κοβεις πολυυυυ αργα , για να μην εχεις παρατραγουδα , Εχω παει τα τελευταια 10 χρονια γυρω στα 30.000 ζαναξ , οποτε ξερω τι λεω , αποι αντικαταθλιπτικα ταχω δοκιμασει ολα .

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    114
    μου γα...ς τωρα !! σορρυ κιολας!!!! χαχααχ δηλαδη εγω αυτες τις μερες επερνα 2 μισα απο 0,25 το καθενα αρα 0,5 τη μερα!!! τι σκατα κανω τωρα?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αν επαιρνες 0.5 / μερα , ειναι πολυ λιγο , το κοβεις σε 10 μερες , το καταβαζεις στα 0.25/ μερα , και σε 10 μερες το πολυ , αν μπορεις και νωριτερα , το μηδενιζεις .

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΓΧΟΣ πανω στο αγχος
    By sogoku in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 11-06-2015, 11:39
  2. Αγχος
    By Mpoumpou97 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 11-06-2014, 19:08
  3. Αγχος...
    By Φων in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 31-05-2014, 22:59
  4. αγχος????
    By hackzor in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-2014, 22:03
  5. ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
    By SILIA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 19-02-2009, 22:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •