Το ξεγέλασα και αισθάνομαι πολύ καλύτερα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    86

    Το ξεγέλασα και αισθάνομαι πολύ καλύτερα

    ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΥΟ ΔΕΧΤΗΚΑ Ο,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ,ΚΑΙ Η ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΗΤΑΝ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ...
    ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΕΝΟΣ , ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑΚΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ , ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΩς ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΡΟΥΩ ΤΕΣΠΑ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο,ΤΙ ΕΙΔΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ , ΤΕΣΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ , ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ , ΝΑ ΓΥΜΑΝΖΟΜΑΙ (ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ) ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙ ΠΑΙΖΩ , ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΠΟΤΑΚΙ , ΚΑΙ ΤΟ ΣΙΜΑΝΤΗΚΟΤΕΡΟ Ο,ΤΑΝ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΠΛΩΣ ΛΕΩ Α ΩΡΑΙΑ ΜΕ ΕΠΟΙΑΣΕ ΠΑΛΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΓΩΝΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΟΥΤΕ ΛΕΩ ΜΕΤΑ ΜΟΘ ΠΕΡΑΣΕ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΕΜΕΝΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑΝΩ !!! ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΥ ΠΟΛΥ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΩ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΠΟΙΑΣΕΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Γιώργο, καλώς ήρθες...

    μου κανει εντύπωση που αντιμετωπίζεις κατι τοσο γρήγορα....(ίσως επειδή εγω ειμαι πιο αργη...).Δεν εχω εμπειρια απο κρισεις πανικού, όμως απο οσα μου χουν πει γνωστοι κ φίλοι που ταλαιπωρουνται ή ταλαιπωρήθηκαν απο αυτές (ξέρεις ειναι αρκετα διαδεδομένες οι κρισεις πανικου!), ο καλύτερος τρόπος για να τις αντιμετωπίσεις ειναι να τις αποδεχτεις. Δλδ να κανεις αυτο που περιγραφεις εσυ οτι κανεις: καταλαβαινεις οτι ηρθε κ περιμενεις να περάσει...

    Το τελευταιο μονο που γράφεις..δλδ οτι κανεις πράγματα για να προκαλέσεις τις κρισεις...το κανεις για να δεις οτι μπορεις να τις αντιμετωπίσεις καθε φορα? Δλδ τεστάρεις τον εαυτό σου?τις αντοχές σου?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    86
    ΤΕΣΤΑΡΩ ΤΙΣ ΑΝΤΟΧΕΣ ΜΟΥ ? ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ , ΕΓΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΔΕΝ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΗΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ . ΣΧΕΔΟΝ ΤΠΤ , ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΝΩ ΦΑΣΕΙΣ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΑΠ ΄ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΤΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ .
    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΕΡΘΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΣΩ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ , ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΟΔΕΥΣΩ ΕΝΑ ΓΚΡΟΥΠ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ , ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΑΧΩΒΑ 3ΗΜΕΡΟ ΦΥΙΑΧΝΩ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΟΡΕΞΗ ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ ΚΑΙ ΕΝΟΟ ΔΥΝΑΤΟ ΤΕΣΤ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΠΩ ΣΕ ΤΕΛΕΦΕΡΙΚ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΠΟΥΛΜΑΝ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ...

  4. #4
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    43
    εγω μπορω να το καταλαβω αυτο που λες γιατι κ εγω ετσι το αντιμετοπιζω καθε μερα . βεβαια κανω κ θεραπια με φαρμακα . στην αρχη οταν με επιαναν κ ελεγα αποκλειετε να ειναι ψυχολογικο με επερνε απο κατω κ με τελειωνε. τωρα το προσπερναω περιμενοντας να εξαφανιστει εντελως απο την ζωη μου.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    86
    ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΑΡΕΤΟΥΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑΣ !!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    εγω μόνο στη σκέψη να ανεβω σε τελεφερικ κάτι με πιανει!κι ας μην εχω κρισεις πανικου....θα τις αποκτήσω!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    86
    sofia tha ertheis stin ekdromi kai tha boume mazi sto teleferik

  8. #8
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    86
    PREPEI NA SAS PO O,TI AISTHANOMAI KALITERA , KAI NA SAS DOSO MIA SIMVOULI POU OPIOS TIN KANEI THA GINEI LIGO KALITERA , NA AFISETE TON EUATO SAS ELEUTHERO EILIKRINA KANTETO KAI OTAN SAS POIASEI I KRISI PANIKOU KANTE KAPOIA DOULEIA I GRAPSTE KATI MIN TIN AFINETAI NA SAS KIRIEVI

  9. #9
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    43
    μπραβο! καλα να περασεις εκει που θα πας ειμαι σιγουρη πως θα το αντιμετοπισεις κ αυτο οπως οα τα αλλα χρονια πολλα καλες γιορτες

  10. #10
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    86
    ευχαριστώ αρετούλα μου , και εσυ να εχεις καλές γιορτές και χρόνια πολλά .

  11. #11
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    86
    παιδια μας ευχομαι υγεια, καλη διαθεση , υπομονη , ειναι ευκαιρια με το ξεκινημα του καινουργιου χρονου να κανουμε και εμεις το δικο μας νεο ξεκινημα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    καλές γιορτές να έχουμε

  12. #12
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    86
    EΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΤΡΕΝΟ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 10 ΔΕΥΤΕΡΑ ΗΤΑΝΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ , ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΣΤΟ ΘΗΣΙΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Ο,ΤΙ Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΝΙΩΘΑ ΒΕΒΑΙΑ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΒΟΛΑ ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΤΕΛΕΙΩΣ , ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΣΠΙΤΙ .. ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ

  13. #13
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    38
    σπουδαιο πραγμα οι φιλοι! και μενα με στηριζουν πολυ τωρα! θα τα καταφερουμε! καλα να περασεις πρωτοχρονια, μακια!

  14. #14
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    86
    ευχαριστω Νταλια σου ευχομαι ο,τι καλυτερο για το 2008 !!!!!!!!!!!!!!!!

  15. #15
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    86
    παιδιά πρέπει να αφήσουμε τον ευατό μας ελεύθερο όπως και την σκέψη μας για να νιώσουμε καλύτερα .. και εγώ παθαίνω τις κρίσεις πολύ έντονες αλλά εδώ και ένα μήνα δεν έχω ακυρώσει κάτι λόγο της κρίσης πανικού , αυτός ο μήνας ήταν πολύ δύσκολος για μένα λόγο που έχω μαζί με τον αδερφό μου τουριστικό γραφείο , και απλά έγραψα τους στόχους μου για αυτόν τον μήνα και τους πέτυχα και αρχίζω και βλέπω σιγά - σιγά ξανα την πανέμορφη ζωή που έχω χωρίς το άνγχος και οι στόχοι που είχα βάλει ήταν δύσκολοι δλδ να πάω να κάνω σεμινάρια 8 ώρες την μέρα μέσα σε μία ταξη , να πάω 2 φορές κρήτη με το καράβι να ξαναρχίσω το ποδόσφαιρο να ξανακερδίσω την προσωπική μου ζωή όλα αυτα για κάποιους ασήμαντα αλλά για εμάς τόσο πολυτιμα πράγματα αυτό τον μήνα έβαλα καινουργιους στόχους και βλέπουμε .... θέλω να μου πείτε μόνο θετικές σκέψεις

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •