ΗΘΕΛΗΜΕΝΗ ΝΑΡΚΩΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    ΣΕΛΗΝΗ
    Posts
    64

    ΗΘΕΛΗΜΕΝΗ ΝΑΡΚΩΣΗ

    Τις τελευταίες τέσσερις μέρες προσπαθώ από μόνη μου να είμαι σε μια κατάσταση "φυτού". Μετά από πολλά χρόνια θεραπέια με ψυχοφάρμακα και με αρκετά κουτια απ αυτά στο συρτάρι μου, πέρνω συγχρόνως 5-10 κια σε συνδιασμό με αλκοολ καταφέρνω να είμαι όλε ςσχεδόμ τι ώρες κοιμισμένη ή ζαλισμένη. Γιατί το κάνω αυτό ?? Γιατί αλλιώ φοβάμαι ότι θα κάνω κάτι οριστικά κακό στον ευατό μουμ θα πεθάνω. Νιώθω τόσο χάλια που δεν μπορω να το αντέξβ ούτε στιγμή. Θέλω να πάψω να νιώθω και να ασκέφτομαι γιατί θα τρελαθω. Η ψυχιάτρος μου λείπει διακοπές και μου είπε να πειμένω να γυρίσει. Ζήτησα και από αλλου βοήθεια αλλά δεν βγήκε παρα μόνο συμβουλές να κάνω υπομονή. Το ίδιο και ο συζυγος μου μου λέει ότι θα μου περάσει. Εγώ όμως δεν αντέχω άλλο και τρελαίνωμαι καθε στιγμή. Σας ικετεύω , δεν ξέρω ποιοι είσετ , όμως βιηθήστε με

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,681
    ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,681
    ΝΑ ΣΕ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΘΕΛΕΙΣ;ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,681
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,681
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,681
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,681
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,681
    ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    ΣΕΛΗΝΗ
    Posts
    64
    Ευχαριστωπου προσπαθεις ννα κανεις πλακα ομως αυτα που εγρΨα ισχυουν και ειναι αληθηνα.σας παρακαλωας με βοηθησει καποιος

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αννα , τοκανα κι εγω αυτο , για να ξεφυγω απο την πραγματικοτητα της καταθλιψης .καποτε . Αλλα το αλκοολ , επιδεινωνει την καταθλιψη . Αν σταματησεις το αλκοολ , θα αισθανθεις καλυτερα , με αυτον τον τροπο , επιδεινωνεις το προβλημα . Αγγελος .

  11. #11
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    ΣΕΛΗΝΗ
    Posts
    64
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αννα , τοκανα κι εγω αυτο , για να ξεφυγω απο την πραγματικοτητα της καταθλιψης .καποτε . Αλλα το αλκοολ , επιδεινωνει την καταθλιψη . Αν σταματησεις το αλκοολ , θα αισθανθεις καλυτερα , με αυτον τον τροπο , επιδεινωνεις το προβλημα . Αγγελος .
    Τοαλκοολ το χρησιμοποιω οχι σαν άυτοσκοοο αλλά για να άυξανω την επιδρασση απο τις βενδιδιαπινες . Σκοπος μου ςιναι να αναβάλλω οσο γινεται το να πςθανω. Εχω χρονια καταθλιψη κιά εδω και 14 Ημερες εκοψα μαχαιρι την αγωγη που ακολουθουσα επειδη η κορη μου ειπε ορι ντρεπεται για μενα επειδη περνω ψυχοφαρμακα.απο τοτε με πηρε η κατω βολτα. Ευχαριστω για την απαντηση σου

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,681
    ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΥΤΟ ΓΤ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ
    ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΠΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙΣ ΑΥΤΟ
    ΕΓΩ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΓΑΝΕ ΘΑ ΠΛΗΓΩΝΟΜΟΥΝΑ ΟΚ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΚΟΨΕΣ ΚΟΨΕ ΤΑ ΧΑΖΑ
    ΚΑΙ ΠΑΤΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΖΗΣΕ ΞΑΝΑ ΟΛΗ ΤΗ ΜΙΖΕΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΣΧΗΜΩΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ
    ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΓΤ ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΙΑ
    ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΔΩΣΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ
    ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΕΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ
    ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΘΑ ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΑΝΙΑΡΕΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,681
    ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΣΕ ΕΧΕΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΑΥΤΟ
    ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ Σ ΠΕΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ Σ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ
    ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,681
    ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΣΥ ΤΑ ΔΡΑΜΑΤΟΠΟΙΕΙΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ
    ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΝΑ ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΙ ΟΤΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΕ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ
    ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by AN NA View Post
    Τοαλκοολ το χρησιμοποιω οχι σαν άυτοσκοοο αλλά για να άυξανω την επιδρασση απο τις βενδιδιαπινες . Σκοπος μου ςιναι να αναβάλλω οσο γινεται το να πςθανω. Εχω χρονια καταθλιψη κιά εδω και 14 Ημερες εκοψα μαχαιρι την αγωγη που ακολουθουσα επειδη η κορη μου ειπε ορι ντρεπεται για μενα επειδη περνω ψυχοφαρμακα.απο τοτε με πηρε η κατω βολτα.
    Μηπως βρε αννα γι αυτο συνεβη ολο αυτο?

    η κορη σου σε τι ηλικια ειναι?
    κοιτα παντως καμια φορα τα παιδια παρεξηγουν τους γονεις τους.
    κι εγω θυμαμαι καποιες συμπεριφορες των γονιων μου τις εβλεπα τελειως με τα ματια ενος παιδιου, ή μιας εφηβου και αλλιως τωρα.
    συμβουλη μου ειναι να μην κοβεις τα χαπια, και να μιλησεις στο παιδι σου.
    πολλοι ανθρωποι μαθαινουν να ζουν με την ψυχ. ασθενεια και τα καταφερνουν.
    οι ψυχασθενεις ειναι ανθρωποι που παλευουν καθε μερα. δεν εχουν λογο να ντραπουν. το αντιθετο, πιστευω εγω.
    το οτι σε χτυπησε μια μορφη ψυχ. ασθενειας δεν ειναι ντροπη. αυτα τα πραγματα συμβαινουν και σε πολλους ανθρωπους μαλιστα, αλλα δεν ηρθε και το τελος του κοσμου.
    αυτα πρεπει η κορη σου να τα καταλαβει. κι αν ειναι ακομη μικρουλα, εσυ με την υποστηρικτικη σταση σου και με την συνεισφορα του συντροφου σου μπορεις να χτισεις στα ματια της την αναπαρασταση μιας καλης μητερας, που απλως αντιμεντωπιζει καποια προβληματα με την υγεια της.

    πρεπει πιστευω να κοψεις το αλκοολ και την καταχρηση, να στηριχτεις στην αγαπη της οικογενειας σου και να κανεις υπομονη μεχρι να ερθει η γιατρος. . .
    μπορει να ειναι δυσκολα, αλλα πρεπει να προσπαθησεις!!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •