ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΕΠΕ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 65
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Mα οι περισσοτεροι θεωρουν οτι οι αυτοχειρες ειναι κατι σαν τρελοι και τους περιφρονουν και αυτο ποναει περισσοτερο, αλλωστε οι αυτοχειρες συχα κανουν νυξεις εστω και αθελα τους στους αλλους οταν πχ κανουν συχνα κουβεντες για τον θανατο, οτι θα ηταν ακλυτερα να μην ειχαν γεννηθει, οτι ο κοσμος θα ειναι ιδιος( ή και καλυτερος) ειτε ζουν ειτε πεθανουν, τώρα αν το στενο τους περιβαλλον το αγνοει αυτό το κακό κατα πσα πιθανοτητα θα ειναι μοιραιο...Bulletproof, θα δω την ταινια που μου προτεινες, ειδα και το Autopsia που ειχες προτεινει κάποτε και μου άρεσε μπορω να πω σαν φαν του ειδους :p
    "κατι σαν τρελοι", δεν ειναι καθολου οι αυτοχειρες.
    ειναι ομως αποδεδειγμενα σε ποσοστο ισως και πανω απο 90% σε καταθλιψη, ειτε το ξερουν ειτε οχι.
    ειναι λοιπον ασθενεις και δικαιουνται θραπειας και οχι θανατου...

    το μονοπρακτο παρα πολυ ωραιο ωστοσο (με τα πουστριλικια στο θεμα της δελφινης, με απογοητευσες)

  2. #17
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    (με τα πουστριλικια στο θεμα της δελφινης, με απογοητευσες)
    Καλά, ομολογω οτι οντως το παραξηλωσα και ειπα στα νευρα αρκετα που δεν τα εννοουσα κατα βαθος, ζηταω συγνωμη απο το γυναικειο πλυθησμο του site...:(

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Oποιος θελει ναυιοκτονησει . γνωριζω τον πιο ανωδυνο τροπο , αλλα σιγα μην τον πω !!!


    Γνωριζω πολλα , ειτε πρι οπλοφοριας , ειτε οτιδηποτε , αλλα δεν μιλαω , οχι απο τυψεις , αλλα γιατι θα μου το σβησουν , ουτε στελνω πμ περι αυτων !!

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτο το θεμα δε χρησιμευει σε τιποτα απολυτως.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αυτο το θεμα δε χρησιμευει σε τιποτα απολυτως.

    Λες ? ......

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ουτε εναλαγη ουτε ανατροπη ουτε εξελιξη ενα φλατ κειμενο ιδιο απο την αρχη ως το τελος του το διαβαζα με το χερι ακουμπησμενο στο σαγονι μου
    αν ενα πραγμα δεν εχει αντθεσεις κ εναλαγες δεν εχει κ ενδιαφερον.
    οι αντιθεσεις ειναι αυτες που προκαλουν το ενδιαφερον.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Γράψε εσύ ένα κειμενο ρε Κάρολε Ντίκενς...

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Μοναδικος ανωδυνος τρόπος που μπορω να σκεφτω ειναι η ελευθερη πτωση απο καποιο ψηλό κτηριο όπου εχω την εντυπωση οτι το θυμα ζαλιζεται και χανει τις αισθησεις του μεχρι να γινει λιωμα στο εδαφος....Το θέμα ειναι να ειναι πολύ ψηλο το κτηριο γιατι αν ειναι να πεσεις και να σπασεις μερικα κοκκαλα και να μεινεις μετα παραλητος τότε χεστα...Η οπλοφορια θα ηταν επισης ιδανικη λυση αλλά υπαρχουν οι γνωστοι περιορισμοι στην χωρα μας...

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αντε παλι.................

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΠΤΩΣΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΓΤ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ
    ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΛΥΠΟΘΙΜΑΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟΣ ΣΟΥ
    ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ
    ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΤΑ ΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΟΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Γράψε εσύ ένα κειμενο ρε Κάρολε Ντίκενς...
    Κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να είναι ιδανικά πετυχημένος, μέχρι να βρει τη θέση του. Όπως μια ατμομηχανή, είναι δυνατός πάνω στη διαδρομή του
    και αδύναμος οπουδήποτε αλλού.
    Orison Swet Marden,
    συγγραφέας

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κανεις δεν πετυχε κατι με την αυτοκτωνια εκτος του οτι θεωρω επικυνδηνα τα θεματα που ανεβαζεις κ το τροπο γραφης τους σε ενα φορουμ ψυχολογικης υποστηριξης να διαβαζουν οι αλλοι για αυτοκτονιες χωρις λογο αν πχ ζηταγες βοηθεια πανω σε αυτο να το καταλαβω αλλα αυτα που λες τα πες ετσι επειδη ετσι σου ηρθαν χωρις να υπαρχει σκοπος κ λογος προσπαθεις να διακομοδησεις ενα πραγμα το οποιο ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ για να φαινετε ως αστειο την ωρα που δεν ειναι αστειο... οσοι εχουν τετιες τασεις ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ Κ ΟΧΙ ΠΛΑΚΑ ΠΧ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΕς ΕΠΕ ΕΤΣΙ ΟΠΩς ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΤΙΡΑ.
    μαθε να ξεχωριζεις αρχικα τι ειναι σοβαρο κ τι αστειο
    το θεμα που γραφεις δεν ειναι αστειο ουτε ειναι αξιο σατιρας αυτοι οι ανθρωποι πρεπει να ειναι ενομενοι κ λοιτουργουν ως ΟΜΑΔΑ γιατι το χρειαζονται περισσοτερο απ ολους κανεις μαυρο χιουμορ κ κακης ποιοτητας κ ολας

    Κ ΕΓΩ ΜΙΛΑΩ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ ΔΕ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΟΠΩΣ ΕΣΥ.
    γιατι ξερω τι σημαινει σοβαρο κ τι αστειο ΜΑΘΕ ΤΟ Κ ΣΥ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ Κ ΑΥΤΟ.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Εγώ ξέρω ότι το μόνο πράγμα που φοβάται ένας αυτοχειρας είναι το ενστικτο της αυτοσυντηρησης και αυτο ακριβως επισημανα, τωρα τιποτα ψυχολογικες υποστηριξεις και λογια παρηγοριας ειναι λιγο ως πολυ αχρηστα(ειδικα αν δεχτουμε οτι σχεδον ολοι οι αυτοχειρες πασχουν απο καταθλιψη), μια αυτοκτονια αποτρεπεται εστω και προσωρινα μονον με το δικο της νομισμα, τον φόβο...Αν σκεφτονταν καποιος την επιπονη πλυση στομαχου και τους εντονους πονους που θα ειχε το στομαχι του την ωρα ου θα εσπαγε θα το σκεφτονταν και δευτερη φορα πριν παρει την χουφτα με τα χαπια μαζι με το αλκοολ, αν καποιος ηξερε τι εστι πονος οταν κοβεις με ξυραφι τις φλεβες του δεν θα το προσπαθουσε καν, αν νομιζεις οτι με το να λες σε εναν αυτοχειρα οτι τον καταλαβαινεις, οτι ολα θα φτιαξουν και οτι τον συμπονεις κλπ θα μπορεσεις να τον βοηθησεις ετσι απλα εισαι βαθια γελασμενος...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥ ΚΙ ΟΤΙ ΑΝ ΞΕΡΑΝΕ ΟΛΟΙ ΠΟΣΟ ΣΤΡΑΒΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΑΥΤΗ Η ΜΑΛΑΚΙΑ
    ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΙ ΓΛΥΤΩΣΑ ΓΤ ΕΙΧΑ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΡΑΒΑ
    ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕ ΕΚΟΨΕ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΣΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΩΡΑ ΟΠΥ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Και ο elis που ειναι σοφότερος απο τους δυο μας συμφωνει με τα λεγόμενα μου :p
    Οι σκέψεις αυτοκτονιας ειναι μεγαλη καταρα και πιστευω γενικα στην τεχνικη του ηλεκτροσοκ με την εννοια του να κανεις τον αλλον να σκεφτει, εστω με το ζορι, τις συνεπειες των πραξεων του

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αυτοκτονία?
    By niah in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 14-05-2011, 18:53
  2. αυτοκτονια
    By carrot in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 97
    Last Post: 13-05-2011, 17:14
  3. αυτοκτονια
    By ocdcure in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 28-03-2011, 19:59
  4. Αυτοκτονια...
    By lena8999 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 8
    Last Post: 20-09-2010, 02:50
  5. αυτοκτονία..
    By harrys in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 52
    Last Post: 19-12-2008, 10:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •