Φόβος για HIV - Ψυχολογικό ράκος - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 56 of 56
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by rea View Post
    sofaki μου εσυ πως εισαι??
    οχι και πολυ καλα γενικως... εχω φοβερο αγχος και καταθλιψη νομιζω.. σερνομαι να κανω το καθε τι

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Πωπω το ξέρω αυτό το άγχος. .. μου χει τύχει να έχω ατύχημα πρακτικο σε μια περιστασιακη επαφή και να σπάσει το προφυλακτικό και περίμενα πως και πως να περάσει μια εβδομάδα να δω αν θα κάνω πυρετό κ συμπτώματα γρίπης ... ε μετά το ξέχασα αλλά έζησα μια εφιαλτική εβδομάδα. Με προφύλαξη δεν κολλάς ρε συ χαλάρωσε!

  3. #48
    Quote Originally Posted by Cicada View Post
    Πωπω το ξέρω αυτό το άγχος. .. μου χει τύχει να έχω ατύχημα πρακτικο σε μια περιστασιακη επαφή και να σπάσει το προφυλακτικό και περίμενα πως και πως να περάσει μια εβδομάδα να δω αν θα κάνω πυρετό κ συμπτώματα γρίπης ... ε μετά το ξέχασα αλλά έζησα μια εφιαλτική εβδομάδα. Με προφύλαξη δεν κολλάς ρε συ χαλάρωσε!
    Τον κωλο σας να χτυπαται απο κατω, δεν κολαται τιποτα.ρε παιδια εδω δεν μας κολαει ο ιδιος μαςο εαυτος (για αυτο και ειμασται ετσι)ποια αρρώστια θα καθοταν μεμας.ΚΑΜΙΑ.για αυτο μην θυσαυριζεται τα μικροβιολογικα κεντρα καναται μια φορα.τελος.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by αχιλλεαςg View Post
    Τον κωλο σας να χτυπαται απο κατω, δεν κολαται τιποτα.ρε παιδια εδω δεν μας κολαει ο ιδιος μαςο εαυτος (για αυτο και ειμασται ετσι)ποια αρρώστια θα καθοταν μεμας.ΚΑΜΙΑ.για αυτο μην θυσαυριζεται τα μικροβιολογικα κεντρα καναται μια φορα.τελος.
    Μουαχαχαχα πες το ψέματα

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Sofaki View Post
    οχι και πολυ καλα γενικως... εχω φοβερο αγχος και καταθλιψη νομιζω.. σερνομαι να κανω το καθε τι
    υπομονη...με τα πάνω μας και τα κάτω μας... κοριτσι μου!

  6. #51
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by αχιλλεαςg View Post
    Τον κωλο σας να χτυπαται απο κατω, δεν κολαται τιποτα.ρε παιδια εδω δεν μας κολαει ο ιδιος μαςο εαυτος (για αυτο και ειμασται ετσι)ποια αρρώστια θα καθοταν μεμας.ΚΑΜΙΑ.για αυτο μην θυσαυριζεται τα μικροβιολογικα κεντρα καναται μια φορα.τελος.
    χαχαχα...ε ναι!!... μπορει να μην ειναι αρτια επιστημονικη η τοποθετηση ...αλλα αν την δουμε ετσι θα χαλαρωσουμε πια!

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Cicada View Post
    Πωπω το ξέρω αυτό το άγχος. .. μου χει τύχει να έχω ατύχημα πρακτικο σε μια περιστασιακη επαφή και να σπάσει το προφυλακτικό και περίμενα πως και πως να περάσει μια εβδομάδα να δω αν θα κάνω πυρετό κ συμπτώματα γρίπης ... ε μετά το ξέχασα αλλά έζησα μια εφιαλτική εβδομάδα. Με προφύλαξη δεν κολλάς ρε συ χαλάρωσε!
    πωωω... πακετακι που εφαγες!!!...δεν μου χει τυχει αλλα πάντα το φοβαμαι αυτο!
    υ.γ. υπάρχει το χαπι της επομενης ημερας στα νοσοκομεια ...απο ενα πραγμα τουλάχιστον να ξενοιαζεις αμέσως...

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    εγω θα ειμαι απολυτος σε αυτο που θα πω για να δειξω ποσο σωστη ειναι η αποψη μου.
    ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ.αν κανατε μια φορα το τεστ (μετα φυσικα απο το απαραιτητο χρονικο διαστημα λαθους διαγνωσης) κ βγηκε αρνητικο αποκλειεται να εχετε κατι.στη παραμικρη υποψια,ξαναλεω στη παραμικρη οι γιατροι προχωρουν σε αλλα τεστ για την εξαλειψη της πιθανοτητας λαθους.ξεκαθαρα τα τεστ κανουν λαθος μονο ως προς το θετικο.αν ο οργανισμος περναει καποιες κοινες ιωσεις μπορει να δειξει λανθασμενα θετικο κ να κανετε καποια πιο εξειδικευμενα τεστ.σφαλμα στο αρνητικο αποκλειεται εκτος κ αν οπως ειπα το κανετε πριν περασει το χρονικο διαστημα που λενε οι γιατροι.ξερω ειναι δυσκολο να μη το σεκφτεστε κ δεν ειναι τυχαιο που την αποκαλουν πλεον ιωση του μυαλου καθως πρωτα σε τρωει με τις αρνητικες σκεψεις κ μετα αν εχεις νοσησει.ενημερωθειτε αλλα απο επιστημονες.οχι απο αρθρογραφους του ιντερνετ.για οσους δνε χουν δει αλλη αναρτηση μου να ξαναπω πως εγω το εκανα δυο φορες μια σε δημοσιο κ μια σε ιδιωτικο επειδη φοβομουν την αξιοπιστια του δημοσιου.μη κανετε το λαθος να πεσετε στη παγιδα του φοβου που ειχα πεσει εγω

  9. #54
    Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    68
    Καλησπέρα σε όλους / όλες.

    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Πραγματικά μου έδωσαν κουράγιο αυτήν την δύσκολη περίοδο. Έχετε απόλυτο δίκιο όσον αφορά το googlάρισμα των συμπτωμάτων και την διάγνωση μέσω internet. Το internet δεν μπορεί να αντικαταστήσει τον γιατρό [ακόμα :P]. Σε περίπτωση που κάποιος διαβάσει το θέμα αυτό στο μέλλον. Το τεστ τέταρτης γενιάς για τον HIV θεωρείται έγκυρο μετά τις 4 εβδομάδες ενώ η πλειοψηφία των ειδικών θεωρεί το αποτέλεσμά του τελικό μετά το πέρας των 6 εβδομάδων. Έκανα το τεστ σε μια ιδιωτική κλινική μετά τους δύο μήνες και βγήκε αρνητικό οπότε είμαι καλυμμένος. Το μόνο που σίγουρα βγαίνω θετικός είναι η νοσοφοβία :P

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by The_Mechanic View Post
    Καλησπέρα σε όλους / όλες.

    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Πραγματικά μου έδωσαν κουράγιο αυτήν την δύσκολη περίοδο. Έχετε απόλυτο δίκιο όσον αφορά το googlάρισμα των συμπτωμάτων και την διάγνωση μέσω internet. Το internet δεν μπορεί να αντικαταστήσει τον γιατρό [ακόμα :P]. Σε περίπτωση που κάποιος διαβάσει το θέμα αυτό στο μέλλον. Το τεστ τέταρτης γενιάς για τον HIV θεωρείται έγκυρο μετά τις 4 εβδομάδες ενώ η πλειοψηφία των ειδικών θεωρεί το αποτέλεσμά του τελικό μετά το πέρας των 6 εβδομάδων. Έκανα το τεστ σε μια ιδιωτική κλινική μετά τους δύο μήνες και βγήκε αρνητικό οπότε είμαι καλυμμένος. Το μόνο που σίγουρα βγαίνω θετικός είναι η νοσοφοβία :P
    μπράβο!!!ελπίζω να ηρεμίσεις τώρα και τέρμα το google!

  11. #56
    Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    68
    Quote Originally Posted by Sofaki View Post
    μπράβο!!!ελπίζω να ηρεμίσεις τώρα και τέρμα το google!
    Ναι εννοείται! Δύο φορές που έχω κάνει αυτό το λάθος έχω περάσεις εφιαλτικούς μήνες μέχρι να αποδειχθεί ότι κάνω λάθος.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  2. Ψυχολογικο προβλημα
    By john.bl in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 18-10-2014, 23:18
  3. Eίμαι ένα ράκος
    By 2382010 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 25-08-2014, 16:39
  4. Ψυχολογικο η οχι?
    By marikos100 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 08-11-2013, 19:39
  5. εχω ξεχασει πως ειναι να εισαι ρακος
    By alexandros2985 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 30-03-2011, 19:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •