μπερδεμενη;/
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    9

    Question μπερδεμενη;/

    Γεια σας,
    Ειμαι κοπελα και ειμαι 16 χρονων. Τωρα θα παω 2α λυκειου. Ειμαι σε σχεση με ενα παιδι εδω και 10 μηνες και τα παμε αρκετα καλα.Εχουμε ενα χρονο διαφορα. Τι να σας πω. Ενω περναμε πολυ ομορφα οταν ειμαστε μαζι, ωρες ωρες με πιανουν κατι ψυχοπλακωματα. Θελω να χωρισουμε αλλα δεν ξερω τον λογο. Ισως επειδη φοβαμαι τις μακροχρονιες σχεσεις. Γιατι περσι ειχα πληγωθει απο μια σχεση μισου χρονου. Περναω φασεις μεσα μου αλλα δν του λεω κατι..ισως κιολας να φταιει οτι αυτος θελει η σχεση μας να κρατησει παραααα πολυ. και μου το δειχνει. κανει σχεδια για το μελλον και γενικα πιστευει οτι ειμαστε ο ενας για τον αλλον οι καταλληλοι. Εγω ομως μπορει να το πισετυω, αλλα ΔΕΝ θελω. νιωθω οτι μπαινω απο πολυ μικρη στα βασανα και σκεφτομαι πως θελω να αποκτησω εμπειριες και να γνωρισω κιαλλα ατομα. να κανω και αλλες σχεσεις. να μεινω και λιγο ελευθερη. να βγαινω με τις φιλες μου να φλερταρω. (ασχετως που συζητησαμε οτι το φλερτ ειναι υγιες σε μια σχεση) Γενικα απο οτι βλεπω σοβαρευει το πραμα και αγχωνομαι πως αργοτερα θα μου ειναι πολυ δυσκολο να του πω οτι δν θελω να συνεχισουμε μαζι. Εγω ομως ημουν ξεκαθαρη απο την αρχη. του ειπα οτι η σχεση μας εχειι ημερονμηνια "ληξης". Οκ το πηρε στραβα απλα δν θελω να δινω ψευτικες ελπιδες. Ενα αλλο θεμα ειναι οτι θελει να προχωρησουμε και εγω δν ξερω τι γινεται. Ενω ΘΕΛΩ...και ΝΙΩΘΩ ετοιμη..η μαμα μου και η κολλητη μου με επηρεαζουν προς το αντιθετο. Μου εχουν περασει μια ιδεα στο μυαλο οτι η σεξουαλικη δραστηριοτητα ειναι κατι κακο και πονυρο. Εγω δν λεω να ολοκληρωσω μαζι του..απλως να κανουμε καποια βηματα μαζι. εχουμε ξεκινησει κατι απλα συνεχεια νιωθω τυψεις και ενοχες που τις παρακαουω.Δεν γινεται τοσο καιρο να μενουμε στα φιλακια και στις αγκαλιτσες. Βεβαια ειναι το σωμα ΜΟΥ και οι επιλογες ΜΟΥ. δεν μπορουν να αποφασισουν αυτες για μενα! δεν ξερωωω;/ αυταα :D

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    16 χρονων νιαναρα, ακομη δεν ξερετε ουτε προς ποια περιπου σχολη να στοχευσετε ή τι μηχανογραφικο να δωσετε και μου θελετε και μακροχρονια σχέδια τρομαρα σας, καθειστε λιγο ρε παιδια, μην το πιεζετε τοσο το θεμα "ερωτας"...Σαν να μην τα λες καλα! Αφου λες περνας φινα με τον τυπά που μαλλον εχει δαγκωσει την λαμαρινα μαζι σου και θες ντε και καλα να προχωρησεις και νιωθεις και ετοιμη να προχωρησεις γιατι ψυχοπλακωνεσαι?? Θες να περναει ο κοσμος και ο κοσμακις δηλαδή απο εσενα λες και εισαι η βενετια και στο τελος να σε αφηνουν σαν στυμενη λεμονοκουπα, κατσε στα αυγα σου με τον τυπο ΕΚΤΟΣ αν δεν τον γουσταρεις αλλο, τι πραγματα ειναι αυτα;;;...Μην του ριχνεις πια ολην την ωρα σποντες "η σχεση εχει ημερομηνια ληξης" και αλλα πολλά, τον κανεις ισως να νιωθει σαν απλος περαστικος(καλη ωρα), κανε πια λιγο τα στραβα ματια και εσυ, ριξε και εσυ λιγο νερο στο κρασι σου και αν πια δεν αντεχεις αλλο και νιωθεις να στριμωχνεσαι καντου το γνωστο...Επισης μπορει να εισαι ωριμη σεξουαλικα αλλα κοιτα μην την κανετε την κουτσουκελα και κανετε κανα σεξ χωρις προφυλαξεις ή τέλος παντων "σκασει" το "λαστιχο" γιατι τα σπασμενα μετα εσυ θα τα πληρωσεις, ο λεγαμενος θα την κανει με ελαφρα πηδηματακια, οποτε να εισαι προσεχτικη και υπευθυνη, και εσυ να παρεις προφυλαξεις(αν ειναι δυνατον) και αυτος να του τριξεις τα δοντια να παρει προφυλαξεις, το λεω γιατι στην χωρα μας ειναι της "μοδας" στους νεους το sex χωρις προφυλαξεις...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΑΚΙ ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΑΙ
    ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΑΛΛΟΥΣ ΓΤ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΧΟΥΜΕ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    χαχαχα κοριτσακι μου αυτο που αισθανεσαι ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ φυσιολογικο!
    ειδικα σε αυτην την ηλικια επηρεαζομαστε πολυ απο το περιβαλλον μας... και σιγουρα αυτα τα λόγια εχουν προελθει απο τη μανουλα κ την φιλη... και φυσικα εχουν δικιο.
    αλλα οπως ειπες το σωμα ειναι δικο σου και η επιλογη δικη σου.. η αποφαση δικη σου και οι συνεπειες που θα επωμιστης απο μτην οποια αποφαση πάλι δικη σου!
    ετσι ωριμαζουμε... παιρνοντας την ευθυνη των επιλογων μας
    και αν ειναι λάθος τελικα... μαθαινουμε απο αυτα
    εχεις πολλαααα λαθη ακομα να κανεις...
    αυτο που εχω να σου πω εγω ειναι να μην αγχωνεσαι τοσο απο αυτο...δεν ειναι αποφαση ζωης
    οπως νιωσεις...οπως σου βγει...
    συμφωνω για το ζητημα των προφυλάξεων
    και για το οτι υπάρχουν καλυτεροι και χειροτεροι εκει εξω... αλλα το ποιος μας κανει τελικα
    αυτο ΤΟ ΟΡΙΖΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ
    δεν χωριζουμε με καποιον επειδη μας το ειπε η μαμα και η κολητη γιατι ουτε η μαμα ουτε η κολητη ξερουν πως νιωθεις αλλα
    δεν κραταμε καποιον επειδη ειναι καλο παιδι... ισα ισα ... αν δεν τον θελουμε ΠΡΕΠΕΙ ακριβως επειδη ειναι καλο να τον αφησουμε να βρει καποια που να τον θελει πραγματικα.
    :)απο μενα σου ευχομαι ολοψυχα καλη τυχη

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΑΠΟΛΥΤΟ Η ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΡΙΣΚΟ ΓΤ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΣΩΣΤΑ
    ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΥΑΛΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΙΛΑΩ ΕΤΣΙ Κ ΕΠΙΣΗΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Κ ΑΓΟΡΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Οχο χο χο χο χο χοοοοο.καημενε τυπε που εμπλεξες.ειστε 16 μια χαρα θα πατε οτι καινα κανετε.απλως κοιτα να κανεις οτι σου αρεσει και θεωρεις εσυ σωστο.απλος επειδι το βλεπω να του δινεις ποδι μην πεις καμια συνηθισμενη δικαιωλογια επιδι ειστε παιδια και αντι να γελασει θα το σκεφτετε για πολυ καιρο.εκτος και αν δεν σε βλεπει ετσι οπως πιστευεις
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    9
    Παιδια, πιστευω πως με εχετε σκιαγραφησει καπως λαθος. Ειμαι σχετικα ωριμη, ξερω τι θελω και γενικα μεχρι να φτασω στο σταδιο της ΣΧΕΣΗΣ περασα πολλα.. δεν ειναι ολα τοσο ευκολα για μενα. Δεν σκεφτομαι να τον χωρισω, απλα σας λεω οτι δεν θα προτιμουσα να εχω μια σχεση απο τωρα και να κρατησει για την υπολοιπη ζωη μου. Πως να σας το πω..καταδικη..περναμε φανταστικα αλλα αν προψωρησουμε σκεφτομαι πως η σχεση μας θα παει σε αλλο επιπεδο, σε αλλο σταδιο. θα σοβαρεψει..

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    it's up to you Λια μου, δεν σε παρεξηγουμαι, και εμεις λεμε τις δικες μας(ισως ανοητες)γνωμες μας και αμα κανουμε που και που και κανα χαβαλε, μην ανησυχεις δεν τα λεμε απο κακια;)
    Ισως και να εχεις δικιο, αλλωστε και εσυ νεοτατη εισαι, μπουμπουκι, θες και εσυ τις εμπειριες σου, ποιοι ειμαστε εμεις που θα σου πουμε να μην πας παρακατω, απλα να εισαι προσεχτικη στις αποφασεις που θα παρεις, μην τυχον βρεθεις σε τιποτα χειροτερα και μετα το μετανιωνεις αυτο που εκανες...Παντως απο οτι καταλαβα για τωρα προσφατα δεν τιθεται θεμα, ακομα μελιγαλα την βγαζετε, τωρα για το θεμα του sex τι να σου πω, κρινε μονη σου...Εγω ειμαι εντελως αντιθετος στο sex ανηλικων και ας πανε να λενε ο,τι γουσταρουν οι δηθεν απελευθερωμενοι "ψυχολογοι" και "προοδευτικοι" του σημερα, sex θα επρεπε να γινεται ΟΧΙ απο την στιγμη που εισαι ωριμος σωματικα και σεξουαλικα ΑΛΛΑ απο την στιγμη που εισαι ωριμος πνευματικα, τωρα ισως εσυ οντως να εισαι και δεν εχω κανενα λογο να το αμφισβητησω, φαινεται να ξερεις τι σου γινεται, αν θες sex παντα με προφυλαξεις, μη την ξεχασεις αυτην την μαγικη λεξη που σωζει ζωες...Αφου τον ξερεις και 10 μηνες τι να σου πω, τον ξερεις καλυτερα απο οσο θα μπορουσαμε εμεις, ξερεις αν θα πρεπει να προχωρησεις ή οχι, εγω θα σου ελεγα προς το παρον οχι, αλλα ειπα και στην αρχη, ειναι στο χερι σου...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    9
    Και εγω αυτο λεω. Συμφωνούμε. Ουτε εγω θα ηθελα κατι τέτοιο στην ηλικια μου. Μιλαω για λιγα προκαταρκτικα. Δν ειναι λογικο;; Πιστεύεται οτι ειναι νωρις;; οτι ειναι κατι κακο; απλα δν γίνεται να ειμαστε συνεχεια στις αγκάλιτσες κ στα.φιλακια.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    για μενα ειναι το πιο φυσιολογικο ... απολαυσε το !!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ
    καλημερα ελις

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    ΓΚΟΥΝΤΕΝ ΜΟΡΓΚΕΝ ΑΜ ΣΕΝΤΙΝΓΚ ΓΙΟΥ ΟΛ ΜΑ ΜΠΕΣΤ ΓΟΙΣΕΙΖ ΦΡΟΜ ΧΙΑΡ ΓΟΥΕΡ ΑΙ ΕΜ
    ΙΦ ΓΙΟΥ ΝΤΟΥ ΝΟΤ ΑΝΤΕΡΣΤΕΝΤ ΝΤΟΝΤ ΓΟΥΟΡΙ ΜΠΙ ΧΑΠΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by Λια17 View Post
    Δεν σκεφτομαι να τον χωρισω, απλα σας λεω οτι δεν θα προτιμουσα να εχω μια σχεση απο τωρα και να κρατησει για την υπολοιπη ζωη μου.
    ακόμα κι αν ήθελες η σχέση σου να κρατήσει "για την υπόλοιπη ζωή σου" θα ήταν μάλλον απίθανο να συμβεί...

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by Λια17 View Post
    Και εγω αυτο λεω. Συμφωνούμε. Ουτε εγω θα ηθελα κατι τέτοιο στην ηλικια μου. Μιλαω για λιγα προκαταρκτικα. Δν ειναι λογικο;; Πιστεύεται οτι ειναι νωρις;; οτι ειναι κατι κακο; απλα δν γίνεται να ειμαστε συνεχεια στις αγκάλιτσες κ στα.φιλακια.
    Γιατι όχι παρακαλώ, υπάρχει και ο πλατωνικός έρωτας που τα προβλέπει αυτα, ήταν και τις μόδας κάποτε στις γυναικες ευγενείς του μεσαίωνα, και ο χριστιανισμος ειναι κατα της σεξουαλικης ηδονής, λεει ειναι κολάσιμο αμαρτημα και πρεπει να κανουμε σεξ μονο για αναπαρωγη του ειδους, λέω τώρα εγώ, παντως δεν ειπε κανενας οτι κατι κακό, ενστικτο ειναι και μαλιστα το ισχυροτατο ολων...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μπερδεμένη...
    By romantic... in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 02-01-2015, 22:00
  2. Μπερδεμενη
    By ΣΟΥΛ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 18-08-2014, 16:39
  3. Μπερδεμενη....
    By natasa1987 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 02-03-2014, 06:05
  4. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ !
    By Cosmic game in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 02-10-2013, 22:27
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 20:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •