Προφητείες...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    133

    Προφητείες...

    Τι πιστεύεται από προφητείες? Ακούγονται πολλά ότι έχει φύγει ο Χριστός και έχει μείνει μόνο η Παναγία να μας βοηθάει...ότι έρχονται πολλά δεινά στην χώρα μας και την Ευρώπη...και άλλα πολλά για φτώχεια πόνο και πόλεμο...τι να πιστεύουμε από όλα αυτά? να αγχωθούμε? να πανικοβληθούμε? αλλά δεν αξίζει πέστε μου την γνώμη σας...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω δεν τα πιστευω αυτα , ολες οι προφητειες ειναι καταστροφικες , σημερα διαβαζα οτι ο Α. Παισιος ειχε πει οτι σε 3 μηνες θαχουμε πολεμο . Ποιος εχει λεφτα για πολεμο ( και ορεξη ) . Τι σημαινει εφυγε ο Χριστος ? δλδ που πηγε , διακοπες 15αυγουστου ? και ολο λενε θα παρουμε την Πολη , πως να την παρουμε , εδω δεν μπορουμε να παρουμε τα ποδια μας , θα τα βαλουμε με 65.000.000 Τουρκους ?. Κατσε να συμμαζεψουμε εδω τα δικα μας πρωτα , και ας την Πολη στους Τουρκους , πιο καλο κουμαντο κανουν .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    προφητειες και ιστοριες.η γνωμη μου ειναι ας κανουν οτι θελουν,ας κοψουν τον κωλο τους με τις εκλογες,πολεμους,χριστους και παναγιες εγω εχω τα πλανα μου
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Συμφωνω με τον Αγγελο, δεν αποδέχομαι τις προφητείες, τις θεωρω απλές ανοησιες απο τιποτα τρελαμενα γεροντια για εμπορικους λογους...Άλλωστε θα έλεγε κανείς ότι εφόσον μπορει καποιος να προβλεψει το μελλον λεγοντας προφητειες(εστω και με την χαρη του θεου) παραβιάζεται η ελευθερη βουληση του ανθρωπου που υποτειθεται ειναι θεμελιο του χριστιανισμου....Μπόρεσε δηλαδη αυτός ο θεός να προβλέψει την δηθεν καταληψη της πολης, τον ερχομο του αντιχριστου, το ενα και το αλλο, και δεν προβλεψε ότι ο Αδαμ και η Ευα θα ετρωγαν το μηλαρακι?? Δεν εχει καμια λογικη το όλο θεμα με τις προφητειες...Εμπορικες πλεκτανες κατ'εμε...Όπως και το άλλο με τιε ημερομηνιες που δηθεν θα ερθει το τελος του κοσμου(2000, 2004, 2009. 2012 και παει λεγοντας)...Τύποι σαν τον Λιακο και τον χαρδαβελα εχουν θησαυρισει...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    133
    Macgyver χαχαχα λένε ότι θα καταστραφούν οι Τούρκοι από τους Ρώσους...τι να πω...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    133
    legalize και καλά κάνεις στην τελική...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    133
    περασρικέ και όμως υπήρχαν και προφητείες για τον ερχομό τους Χριστού πολλές μάλιστα...και βγήκαν αληθινές...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by sevaki119 View Post
    Macgyver χαχαχα λένε ότι θα καταστραφούν οι Τούρκοι από τους Ρώσους...τι να πω...


    Αυτο δεν μπορω να το αποκλεισω , sevaki . Το αντιθετο , ναι !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by sevaki119 View Post
    περασρικέ και όμως υπήρχαν και προφητείες για τον ερχομό τους Χριστού πολλές μάλιστα...και βγήκαν αληθινές...

    Kαι αυτο αληθευει , sevaki . Οντως , μερικοι γεροντες εχουν το προορατικο χαρισμα . Πολυ λιγοι ομως .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    133
    Macgyver τι να πω μακάρι να μην γίνει τίποτα από όλα αυτά που λένε...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by sevaki119 View Post
    Macgyver τι να πω μακάρι να μην γίνει τίποτα από όλα αυτά που λένε...


    Οτι ειναι να γινει , θα γινει , η ανθρωποτητα δεν θα παψει να υπαρχει . Ειθε να ζεις σε ενδιαφεροντες καιρους , που λενε οι αρχαιοι Κινεζοι , και τους μελετω με πιο ενδιαφερον απο τους αρχαιους Ελληνες . Παντως δεν ανησυχω .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    133
    Χαχαχα με ξες ανησυχώ για τα πάντα και ναι ότι είναι ας γίνει...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Quote Originally Posted by legalize View Post
    προφητειες και ιστοριες.η γνωμη μου ειναι ας κανουν οτι θελουν,ας κοψουν τον κωλο τους με τις εκλογες,πολεμους,χριστους και παναγιες εγω εχω τα πλανα μου
    ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΣΩΣΤΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΠΕΤΥΧΥΜΕΝΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by sevaki119 View Post
    Χαχαχα με ξες ανησυχώ για τα πάντα και ναι ότι είναι ας γίνει...
    Εμ, αμα δεν μπορεις να κανεις κατι , απλως παραμενεις θεατης .

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    ΑΥΤΟ ΛΕΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΘΕΑΤΕΣ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ
    ΚΙ ΑΣ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΛΑΝΑ ΤΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •