Κρίση άγχους ή κάτι άλλο..HELP! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ποσο καιρο σου συμβαινει αυτο?υπαρχει μηπως κατι που σε αγχωνει ιδιαιτερα?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    κλεισε ραντεβου για ψυχολογο αλλα ψαξε σωστο ψυχολογο και φθηνο.. εγω ειχα παθει badtrip Και καπακι κριση πανικου στη συνεχεια ειχα τρελες σκεψεις οτι θα πεθανω στον υπνο μου ενιωθα την καρδια μου να χτυπαει τρελα και ετρεμα λες και ειχα παρκισον..ευτιχως πηγα σε εναν σωστο τυπα ψυχολογο και με εσωσε μου εδωσε συμπληρωματα και οχι θεραπεια! οποτε οσο δυσκολο σου ειναι αν και σε νιωθω σε μικρο μερος το εξω θα σου κανει καλο και μην το εχεις στο νου σου! για να νιωσεις καλυτερα, δεν θα πας σε κανενα τρελαδικο!! εγω εχω? ειχα? αγχωδη διαταραχη με κριση πανικου και μειωθηκαν σε 2 εβδομαδες τωρα βεβαια περναω την αποπροσωποιηση που καποιες φορες χτυπαει για τα καλα αλλα δεν το δινω σημασια! δεν μπορω να σου πω το προγραμμα μου γιατι μπορει να εχουμε διαφορετικο προβλημα αλλα το παν για εμενα ειναι πανε σε ψυχολογο... και ελατωσε το search στο google κανει κακο. ημουν στην θεση σου εψαχνα πολυ αυτο που ενιωθα και τα παιδια απο εδω μου εδωσαν συμβουλη να χτυπησω ψυχολογο και το εκανα... οποτε Dont worry ! μη τραβας μαλακια οσο εισαι ετσι και μακρια απο τον υπολογιστη (η μαλακια ανεβαζει το αγχος και ο υπολογιστης το ιδιο μεσω ματιων

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Phatox View Post
    κλεισε ραντεβου για ψυχολογο αλλα ψαξε σωστο ψυχολογο και φθηνο.. εγω ειχα παθει badtrip Και καπακι κριση πανικου στη συνεχεια ειχα τρελες σκεψεις οτι θα πεθανω στον υπνο μου ενιωθα την καρδια μου να χτυπαει τρελα και ετρεμα λες και ειχα παρκισον..ευτιχως πηγα σε εναν σωστο τυπα ψυχολογο και με εσωσε μου εδωσε συμπληρωματα και οχι θεραπεια! οποτε οσο δυσκολο σου ειναι αν και σε νιωθω σε μικρο μερος το εξω θα σου κανει καλο και μην το εχεις στο νου σου! για να νιωσεις καλυτερα, δεν θα πας σε κανενα τρελαδικο!! εγω εχω? ειχα? αγχωδη διαταραχη με κριση πανικου και μειωθηκαν σε 2 εβδομαδες τωρα βεβαια περναω την αποπροσωποιηση που καποιες φορες χτυπαει για τα καλα αλλα δεν το δινω σημασια! δεν μπορω να σου πω το προγραμμα μου γιατι μπορει να εχουμε διαφορετικο προβλημα αλλα το παν για εμενα ειναι πανε σε ψυχολογο... και ελατωσε το search στο google κανει κακο. ημουν στην θεση σου εψαχνα πολυ αυτο που ενιωθα και τα παιδια απο εδω μου εδωσαν συμβουλη να χτυπησω ψυχολογο και το εκανα... οποτε Dont worry ! μη τραβας μαλακια οσο εισαι ετσι και μακρια απο τον υπολογιστη (η μαλακια ανεβαζει το αγχος και ο υπολογιστης το ιδιο μεσω ματιων
    Ευχαρίστώ πολύ απλά τώρα δεν έχω την ευκερία να δώ ψυχολόγου λόγο οικονομοικών..Με την πρώτη ευκερία αν δεν μπορέσω να το παλέψω μόνος θα πάω..



    Quote Originally Posted by boo View Post
    ποσο καιρο σου συμβαινει αυτο?υπαρχει μηπως κατι που σε αγχωνει ιδιαιτερα?
    1 χρόνο τώρα..Με αγχώνουν πολλά πράγματα..Γενικά είμαι αγχωτικός τύπος..Ιδιαίτερα η ιδέα ότι θα το ξαναπάθω ή θα πάθω/έχω κάτι πολύ σοβαρό θέμα υγείας και δεν το εχουν βρει..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    αδερφε σου δινω 4 συμβουλες αλλα σκεψου και συμβουλεψου τους ανθρωπους σου σε αυτα που θα σε πω
    1)κοψε το αλκοολ και το τσιγαρο, εγω το εκανα και βρηκα την υγεια μου
    2)χυμους και φρουτα
    3)φιστίκια Αιγίνης.. 1 χουφτα το απογευμα τα φιστικια αιγινης περιέχουν υψηλή ποσότητα καλίου, το οποίο βοηθάει τον οργανισμό ρίχνοντας τα επίπεδα της ορμόνης στρες κορτιζόλης, περισσότερο από κάθε άλλο ξηρό καρπό
    4)σεξ, δωσε πονο και ας ποναει μωρε

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by NikosTas View Post
    Έχω κάνει 2 φορές αιμοτολικές δεν βρήκαν κάτι.Και θυρεοειδή..Δεν με πειράζει κάτι δεν αθλούμε και πολύ μόνο περπάτημα..Απλά λιποθυμία λόγο ζέστης κ πολύ κακής διατροφής η οποία έχει διορθωθεί πλέον.
    αν γνωρίζεις ότι σε πειράζει η ζέστη, τότε φρόντιζε να την αποφεύγεις όσο γίνεται και να πίνεις πολύ νερο, να τρως φρούτα κλπ. . Κατα τα λοιπά δεν χρειάζεται να ανησυχείς , έτσι κι αλλιώς, από αυτόν τον πλανήτη δεν φεύγει κανείς ζωντανός .. :) γλέντα την ζωή , ( τα γράφω για να τα βλέπω κι εγώ οταν ξεφεύγει το μυαλό μου ... ;) )

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    20
    Επίσης,εκτός απο τα παραπάνω που έγραψα,πολλές φορές κατα την διάρκεια της ημέρας με διαπερνά ρίγος...Όλα αυτα απο το άγχος/φόβο μου;Είναι δυνατόν να τα δημιουργεί το μυαλό μου όλα αυτά;Τόσο πολύ;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    Quote Originally Posted by NikosTas View Post
    Επίσης,εκτός απο τα παραπάνω που έγραψα,πολλές φορές κατα την διάρκεια της ημέρας με διαπερνά ρίγος...Όλα αυτα απο το άγχος/φόβο μου;Είναι δυνατόν να τα δημιουργεί το μυαλό μου όλα αυτά;Τόσο πολύ;
    Αγχος, πανε σε ψυχολογο αν μπορεις στειλε μου ενα pm να μιλησουμε!

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Phatox View Post
    Αγχος, πανε σε ψυχολογο αν μπορεις στειλε μου ενα pm να μιλησουμε!
    Δεν ξέρω πως στέλνω pm..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    Quote Originally Posted by NikosTas View Post
    Δεν ξέρω πως στέλνω pm..
    κανε με add στο skype αν εχεις

    `Phatox`<3

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Phatox View Post
    κανε με add στο skype αν εχεις

    `Phatox`<3
    Νομίζω σε έκανα..

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    20
    Κάποια άλλη συμβουλή μήπως;...

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    ....................
    Last edited by Deleted240217a; 26-08-2015 at 08:02.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by pillow View Post
    Καλησπέρα, για διάβασε λίγο στην κατηγορία "Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή" και δες ένα ψυχίατρο καλύτερα, δεν είναι φυσιολογικά όλα αυτά που έχεις (ψυχιατρικά εννοώ, όχι σωματικά, σωματικά είσαι μια χαρά).....
    Με τρομαζεις..Δεν μπορω να παω σε ψυχιατρο..Μονος δεν γινεται να κανω κατι;Μπορει να παθω κατι πολυ σοβαρο;

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    ..........................
    Last edited by Deleted240217a; 26-08-2015 at 08:04.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    οπως μου ειχε πει και ο dcat
    "Μη βασανίζεσαι ρωτώντας και ξαναρωτώντας" χρειαζεσαι ψυχολογο, σημερα εμενα με χτυπησε 2 φορες αγρια η αποπροσωποιηση και ειπα, σκατα ειμαι χαλια μετα απο λιγο το ξεχασα..
    δε ξερω ποσο εισαι, ειμαι 17 και επαθα ψυχολογικα απο το χορτο και το βλεπω σαν εμπειρια γιατι με βοηθαει να'χω κινητρο στην γαμημενη ζωη μου
    δανεισου λεφτα και πανε σε ψυχολογο!!!!

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Κριση πανικου ή κατι αλλο;;;
    By novia35 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 32
    Last Post: 28-10-2014, 01:52
  2. Και εδώ αρχίζουν όλα, κρίση πάνικού, άγχους, σωματικά συμπτώματα
    By voman in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 38
    Last Post: 28-02-2012, 17:14
  3. κριση αγχους και μελαγχολίας...
    By lenora in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 05-07-2010, 01:22
  4. κριση αγχους επικειμενη..
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-05-2010, 12:34
  5. ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By anonimos1985 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 6
    Last Post: 25-06-2009, 23:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •