Φοβάμαι... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 84
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Ψυχραιμία ............
    Καλημέρα Ntoubroutza!

    Είναι δύσκολο να φανώ ψύχραιμη δυστυχώς, αυτός ο φόβος είναι πολύ δυνατός πιο δυνατός από μένα...και σήμερα το απόγευμα προς βράδυ πάλι θα μείνω μόνη γιατί οι γονείς μου έχουν να πάνε σ' ένα γάμο και μάλιστα εκτός Θεσσαλονίκης οπότε θ' αργήσουν...δεν ξέρω πως θα την παλέψω...και χθες το βράδυ φοβόμουν πολύ και γι' αυτό πήρα το αντιψυχωτικό νωρίτερα κι ευτυχώς κοιμήθηκα αλλά έβλεπα εφιάλτες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Μόλις έφυγαν και με ξύπνησε η μάνα μου για να με ρωτήσει που έχω μια σκιά ματιών που ήθελε να βάλει...τι δεν με άφησε να κοιμάμαι ώστε να μην νιώθω τίποτα; Τώρα να δω πως θ' αντέξω πάλι, δεν μπορώ κουράστηκα...δεν ξέρω τι θα κάνω...είναι κανένας εδώ;
    Και δεν θυμάται που έβαλε και τα aloperidin, να έπαιρνα ένα να ηρεμούσα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    γιατί δεν φωνάζεις ενα φίλο σου ή μια φίλη να κάνετε παρεούλα; βαλε λιγη μουσική δες μια ταινία!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Sofaki View Post
    γιατί δεν φωνάζεις ενα φίλο σου ή μια φίλη να κάνετε παρεούλα; βαλε λιγη μουσική δες μια ταινία!
    Κοίτα για να φωνάξω κάποιον δύσκολο καθώς δεν ξέρουν όλοι την κατάσταση, η μόνη που την ξέρει μένει σε νησί από εκεί που μέναμε σε διπλανά διαμερίσματα γιατί εκεί ζει ο άντρας της...τι σου κάνει ο έρωτας, αλλάζεις μέχρι και τόπο διαμονής (αν και κάνεις ακόμα περισσότερα, αυτό είναι μόνο ένα μικρό παράδειγμα)...
    Και δεν θέλω να με πιάσει καμιά κρίση πανικού μπροστά σε άτομο που δεν θέλω να μάθει τι έχω...γιατί π.χ. είναι στιγμές που ακούω θορύβους και τινάζομαι νομίζοντας πως κάποιος είναι εδώ...δεν απέχω πολύ από το να αρχίσω να φωνάζω από το φόβο μου αν είναι κι άλλο άτομο μαζί μου...βασικά τώρα θα ήθελα να ξανακοιμηθώ αλλά δεν μπορώ...
    Μουσική έχω βάλει, με βοηθάει να ξεχαστώ λίγο...κι αργότερα το βράδυ θα βάλω ταινία, αυτό έλεγε το πρόγραμμα έτσι κι αλλιώς άσχετα με το ότι λείπουν οι δικοί μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα Ntoubroutza!

    Είναι δύσκολο να φανώ ψύχραιμη δυστυχώς, αυτός ο φόβος είναι πολύ δυνατός πιο δυνατός από μένα...και σήμερα το απόγευμα προς βράδυ πάλι θα μείνω μόνη γιατί οι γονείς μου έχουν να πάνε σ' ένα γάμο και μάλιστα εκτός Θεσσαλονίκης οπότε θ' αργήσουν...δεν ξέρω πως θα την παλέψω...και χθες το βράδυ φοβόμουν πολύ και γι' αυτό πήρα το αντιψυχωτικό νωρίτερα κι ευτυχώς κοιμήθηκα αλλά έβλεπα εφιάλτες...
    Μη φοβάσαι....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Μη φοβάσαι....
    Λατρεύω να μου λένε αυτή τη φράση, με καθησυχάζει και με ηρεμεί σ' ευχαριστώ!

    Αλλά αν έχεις να μου προτείνεις και κάποιο τρόπο για να το πετύχω θα το εκτιμήσω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Πάλι φοβάμαι κι ας μην είμαι μόνη στο σπίτι αυτή τη φορά...θέλω να ξαπλώσω για να ξεκουραστώ λίγο αλλά φοβάμαι πως αν το κάνω κάτι κακό θα συμβεί...

    Είναι κανείς εδώ να μου κάνει παρέα μέχρι να με πιάσουν τα φάρμακα και να ηρεμήσω;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Πάλι φοβάμαι κι ας μην είμαι μόνη στο σπίτι αυτή τη φορά...θέλω να ξαπλώσω για να ξεκουραστώ λίγο αλλά φοβάμαι πως αν το κάνω κάτι κακό θα συμβεί...

    Είναι κανείς εδώ να μου κάνει παρέα μέχρι να με πιάσουν τα φάρμακα και να ηρεμήσω;
    Εισαι καλυτερα τωρα;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Christine View Post
    Εισαι καλυτερα τωρα;
    Τώρα ναι γιατί έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να κοιμηθώ μιας και σε μια ώρα πρέπει να φύγω για την ψυχολόγο μου αλλά χθες που δεν μου απαντούσε κανείς πέρασα αρκετά δύσκολα μέχρι να δράσουν τα χάπια μου...
    Αναφέρω τον ύπνο γιατί τα μεσημέρια μερικές φορές θέλω να κοιμηθώ αλλά δεν με αφήνει ο φόβος...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    23
    Συγγνώμη που επρόκειτο να γράψω εδώ την δικιά μου φοβία..απλά δεν ήθελα να ανοίξω καινούριο θέμα. Αυτές τις μέρες έχω μια σύγκρουση με την μητέρα μου για κάτι που αποφασίστηκε και έχω πάρα πολλά νεύρα μαζί της. Συνήθως μετά από λίγο μου περνούσε αλλά αυτή τη φορά έχει κρατήσει αρκετά. Της μιλάω μόνο όταν είναι απαραίτητο, αλλιώς κάνω σαν να μην υπάρχει και της φωνάζω. Από τότε είναι κάπως στεναχωρημένη και σκέφτομαι μην τυχόν πάθει κάτι και είμαι εγώ η αιτία. Δεν θα το συγχωρούσα ποτέ στον εαυτό μου. Είμαι αρκετά πεισματάρα για να παραδεχτώ πως φέρομαι παιδιάστικα αλλά δεν θέλω να ναι λυπημένη. Τι λύσεις υπάρχουν;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Μάρα. View Post
    Συγγνώμη που επρόκειτο να γράψω εδώ την δικιά μου φοβία..απλά δεν ήθελα να ανοίξω καινούριο θέμα. Αυτές τις μέρες έχω μια σύγκρουση με την μητέρα μου για κάτι που αποφασίστηκε και έχω πάρα πολλά νεύρα μαζί της. Συνήθως μετά από λίγο μου περνούσε αλλά αυτή τη φορά έχει κρατήσει αρκετά. Της μιλάω μόνο όταν είναι απαραίτητο, αλλιώς κάνω σαν να μην υπάρχει και της φωνάζω. Από τότε είναι κάπως στεναχωρημένη και σκέφτομαι μην τυχόν πάθει κάτι και είμαι εγώ η αιτία. Δεν θα το συγχωρούσα ποτέ στον εαυτό μου. Είμαι αρκετά πεισματάρα για να παραδεχτώ πως φέρομαι παιδιάστικα αλλά δεν θέλω να ναι λυπημένη. Τι λύσεις υπάρχουν;
    Μάρα, συγγνώμη κι από μένα που θα στο πω αλλά σε παρακαλώ άνοιξε ένα δικό σου θέμα να τα πεις γιατί θα μπερδευτούν τα μηνύματα και δεν θα μπορώ να βοηθηθώ εγώ κι έχω μεγάλο πρόβλημα όταν με πιάνει αυτός ο φόβος, τρομοκρατούμαι, πανικοβάλλομαι κι υποφέρω...δεν στο λέω με κακία, ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις και θυμώσεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Νιώθω τρομερά ανήσυχη και δεν ξέρω γιατί τέτοιος πανικός, πάντως σίγουρα δεν αισθάνομαι καθόλου καλά...θα ξαπλώσω αναγκαστικά γιατί νιώθω επίσης εξαντλημένη αλλά δεν νιώθω καθόλου ασφαλής ότι δεν θα μου συμβεί τίποτα κακό, φοβάμαι πολύ!!! Υποφέρω, ελπίζω να με βοηθήσουν τα φάρμακα και ν' αποκοιμηθώ γρήγορα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νιώθω τρομερά ανήσυχη και δεν ξέρω γιατί τέτοιος πανικός, πάντως σίγουρα δεν αισθάνομαι καθόλου καλά...θα ξαπλώσω αναγκαστικά γιατί νιώθω επίσης εξαντλημένη αλλά δεν νιώθω καθόλου ασφαλής ότι δεν θα μου συμβεί τίποτα κακό, φοβάμαι πολύ!!! Υποφέρω, ελπίζω να με βοηθήσουν τα φάρμακα και ν' αποκοιμηθώ γρήγορα...
    φφφφ ξεκουρασου κυκνακι μου...μαλλον το χει ημερα σημερα..και ολο και κατι-καποιος βρισκεται να μας κανει σκατα...
    ξεκουρασου...το συμπαν σημερα εχει προβλημα οχι εμεις!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by rea View Post
    φφφφ ξεκουρασου κυκνακι μου...μαλλον το χει ημερα σημερα..και ολο και κατι-καποιος βρισκεται να μας κανει σκατα...
    ξεκουρασου...το συμπαν σημερα εχει προβλημα οχι εμεις!!
    Κοιμήθηκα και μόλις ξύπνησα αλλά δεν νιώθω ιδιαίτερα ξεκούραστη, σαν ζαλισμένη κότα νιώθω...ουφ...
    Κι αυτή η ανησυχία ακόμα να φύγει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    ειχες κρισεις πανικου? μηπως εκανες κανα δυνατο (τσιγαρακι)? χωρισες? αγχωνεσαι πολυ αυτες τις μερες????

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. φοβαμαι...........
    By ερη in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 16-11-2014, 23:26
  2. φοβαμαι...
    By astrellita in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 22-09-2012, 21:07
  3. φοβάμαι......
    By mina@@ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-07-2012, 08:36
  4. Φοβάμαι...
    By Agnosth in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 30
    Last Post: 27-06-2012, 16:55
  5. φοβαμαι
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 4
    Last Post: 10-02-2010, 22:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •