Φοβάμαι... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 84
  1. #31
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Στο Βρόντο !!!
    Posts
    37
    εμενα παλι δεν προκειται ποτε να με παρει ο υπνος ...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    Quote Originally Posted by intro11 View Post
    εμενα παλι δεν προκειται ποτε να με παρει ο υπνος ...
    οσο βλακωδες ιδεα ειναι.. μετρα προβατακια... η 10 χαλαρωτικες αναπνοες η αλλιως βαλεριανα

  3. #33
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Στο Βρόντο !!!
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Phatox View Post
    οσο βλακωδες ιδεα ειναι.. μετρα προβατακια... η 10 χαλαρωτικες αναπνοες η αλλιως βαλεριανα
    Μακαρι να ηταν τοσο ευκολο ... Σκεψου οτι απο τν φοβο το στομαχι μου εχει γινει σμπαραλια..νιωθω ενα κομπο μεσα μου...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    ειναι στο μυαλο σου! το περασα και γω αυτο.. περιμενα να παει 6 το πρωι για να δω φως και να κοιμηθω

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by boo View Post
    κυκνε γιατι δεν αισθανεσαι καλα? φοβασαι ακομα?


    Καλα , με τετοιο νικνειμ λες να την καθησυχασεις ?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Phatox View Post
    ειχες κρισεις πανικου? μηπως εκανες κανα δυνατο (τσιγαρακι)? χωρισες? αγχωνεσαι πολυ αυτες τις μερες????
    Κρίσεις πανικού αλλά σχετικά ήπιες...ταχυκαρδία, μούδιασμα στα χέρια...αλλά κυρίως ένα συναίσθημα φόβου, μεγάλου φόβου ότι θα μου κάνουν πάλι κακό...
    Σήμερα όμως πήγα κι αγόρασα αλοπεριντίν, δεν θ' αφήσω να μου ξανασυμβεί αυτό όσο μπορώ να το εμποδίσω, ελπίζω να με πιάσει πιο γερά από το σεροκουέλ...
    Όχι, δεν καπνίζω ούτε χώρισα πρόσφατα τουλάχιστον...όσο για το άγχος είμαι γενικά αγχώδης άνθρωπος...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Phatox View Post
    ειναι στο μυαλο σου! το περασα και γω αυτο.. περιμενα να παει 6 το πρωι για να δω φως και να κοιμηθω
    Μια από τα ίδια παλιότερα...δεν θέλω καν να την θυμάμαι εκείνη την περίοδο, ήταν σκέτος εφιάλτης...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Μην φοβάσαι πίστεψε με για το επόμενο εξάμηνο θα είμαι ο άγρυπνος φρουρός τις νύχτες.... Πίστεψε με και όταν οποιαδήποτε στιγμή νιώσεις φοβία τσεκάρισε με για να δεις...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Depressed_soul View Post
    Μην φοβάσαι πίστεψε με για το επόμενο εξάμηνο θα είμαι ο άγρυπνος φρουρός τις νύχτες.... Πίστεψε με και όταν οποιαδήποτε στιγμή νιώσεις φοβία τσεκάρισε με για να δεις...
    Γιατί για το επόμενο εξάμηνο; Και πώς το ξέρεις;
    Οκ, αν ξυπνήσω από εφιάλτη και δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ θα έρθω εδώ...ίσως αν δεν είμαι ολομόναχη να μην φοβάμαι τόσο πολύ...θέλω κάποιον να μπορεί να διώξει αυτό το φάντασμα που δεν με αφήνει να ζήσω και καταστρέφει οτιδήποτε καλό...και οποιονδήποτε καλό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Γιατί για το επόμενο εξάμηνο; Και πώς το ξέρεις;
    Οκ, αν ξυπνήσω από εφιάλτη και δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ θα έρθω εδώ...ίσως αν δεν είμαι ολομόναχη να μην φοβάμαι τόσο πολύ...θέλω κάποιον να μπορεί να διώξει αυτό το φάντασμα που δεν με αφήνει να ζήσω και καταστρέφει οτιδήποτε καλό...και οποιονδήποτε καλό...
    Θα δυσκολευθώ πολύ να επανέλθω στους φυσιολογικούς μου ρυθμούς... Δεν με αφήνει ο εγκέφαλος μου και έχω την ιδέα γνωρίζοντας τον εαυτό μου πως τα αντικαταθλιπτικά που μου γράψανε δεν επαρκούν για να επανέλθει ο ύπνος μου σε νορμάλ φυσιολογικές ώρες...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Depressed_soul View Post
    Θα δυσκολευθώ πολύ να επανέλθω στους φυσιολογικούς μου ρυθμούς... Δεν με αφήνει ο εγκέφαλος μου και έχω την ιδέα γνωρίζοντας τον εαυτό μου πως τα αντικαταθλιπτικά που μου γράψανε δεν επαρκούν για να επανέλθει ο ύπνος μου σε νορμάλ φυσιολογικές ώρες...
    Καταλαβαίνω...κάνε κουράγιο...
    Εγώ πήρα ήδη το ένα χάπι, να δούμε αν θα χρειαστεί και δεύτερο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Δεν πειράζει το έχω αποδεχθεί. Αρκεί που θα ξέρω πως η αυπνία μου θα προσφέρει ηρεμία σε άλλους και θα έρθει η στιγμή που κάποτε κάποιος άλλος θα προσφέρει σε εμένα.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Depressed_soul View Post
    Δεν πειράζει το έχω αποδεχθεί. Αρκεί που θα ξέρω πως η αυπνία μου θα προσφέρει ηρεμία σε άλλους και θα έρθει η στιγμή που κάποτε κάποιος άλλος θα προσφέρει σε εμένα.
    Μακάρι να μπορέσω να σε βοηθήσω κάποια στιγμή...είναι σπουδαίο που σκέφτεσαι έτσι και σπάνιο...
    Όσο για μένα ζαλίζομαι τώρα και φοβάμαι ακόμα περισσότερο, δεν νυστάζω αρκετά για να κοιμηθώ αλλά όσο πιο αδύναμη νιώθω τόσο πιο εύκολη λεία είμαι για εκείνον...

    Άσχετο, τώρα ακούω το σκυλί ενός γείτονα που "κλαίει" πολύ, ελπίζω να μην αγανακτήσει κανείς και του κάνει κακό στα μουλωχτά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κρίσεις πανικού αλλά σχετικά ήπιες...ταχυκαρδία, μούδιασμα στα χέρια...αλλά κυρίως ένα συναίσθημα φόβου, μεγάλου φόβου ότι θα μου κάνουν πάλι κακό...
    Σήμερα όμως πήγα κι αγόρασα αλοπεριντίν, δεν θ' αφήσω να μου ξανασυμβεί αυτό όσο μπορώ να το εμποδίσω, ελπίζω να με πιάσει πιο γερά από το σεροκουέλ...
    Όχι, δεν καπνίζω ούτε χώρισα πρόσφατα τουλάχιστον...όσο για το άγχος είμαι γενικά αγχώδης άνθρωπος...
    συνιθως ατομα που ειναι αγχωδης πχ εγω, επαθα κριση πανικου απο παραισθησεις μετα απο 2 μερες το θεμα μου ηταν ο ΦΟΒΟΣ. φοβομουν να μεινω μονος, να κοιμηθω μονος ειχα χεστη απο τα παντα.. μεχρι που εγραψα εδω περα τι στην ευχη επαθα και τα παιδια μου ειπαν να παω σε ψυχολογο. το αποτελεσμα μου ηταν αγχωδης διαταραχη με στοιχεια κρισεις πανικου. Οταν το ατομο περναει μια κριση πανικου εκεινη τι στιγμη μεσα σε 1 ωρα το πολυ θα την ξεπερασει (ψυχολογικα.. 2 φορες επαθα ολο κιολο και οσο ειχα κριση πανικου παρατηρουσα πως με εκανε να νιωθω, μου πηρε 4 ωρες για να ξεχασω την κριση πανικου. προσωπικα). Την επομενη μερα συνηθως μενει σαν μια κακη σκεψη οτι μπορει να μας ξανα πιασει κριση πανικου επειδη το μυαλο μας κολλησε στον ΦΟΒΟ.

    Αν ο ψυχολογος σου ειναι τρομπας και δε σου δινει σωστες συμβουλες για να ξεχασεις τους φοβους σου τοτε αλλαξε τον η, μαλλον, μηπως σου αρεσει αυτη η κατασταση και δεν θες να αλλαξεις τα πραγματα?
    πιστευεις οτι με τα χαπια θα γινεις οντως καλα? βαλεριανες μου εδωσε και τις εκοψα επειδη ξερω οτι με τα χαπια δε θα γινω καλα ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ. μονο και μονο που διαβασα τους φοβους σου, γελαω πραγματικα επειδη το μυαλο μας μας κανει ετσι. τα περασα αυτα και κοιτα ειμαι 17 και περναω την αποπροσωποποιηση , αλλα προσπαθω να μη δινω ουσια στο προβλημα μου γιατι αυτο με κανει χαλια! Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ ΜΕΣΑ!!

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Για να ξέρεις πως είμαι ξύπνιος... Θα ξανα γράψω σε κανα δίωρο κ το πρωί που θα ξυπνήσεις και θα ξέρεις πως κάποιος είναι ξύπνιος θα νιώθεις σιγουριά...

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. φοβαμαι...........
    By ερη in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 16-11-2014, 23:26
  2. φοβαμαι...
    By astrellita in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 22-09-2012, 21:07
  3. φοβάμαι......
    By mina@@ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-07-2012, 08:36
  4. Φοβάμαι...
    By Agnosth in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 30
    Last Post: 27-06-2012, 16:55
  5. φοβαμαι
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 4
    Last Post: 10-02-2010, 22:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •