Φοβάμαι...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 84
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263

    Φοβάμαι...

    Είχα ανοίξει και παλιά σχετικό θέμα αλλά δεν θυμάμαι ποιο ήταν και βαριέμαι να ψάχνω οπότε είπα ν' ανοίξω καινούριο...
    Όπως λέει κι ο τίτλος φοβάμαι...κι αυτό γιατί είμαι ολομόναχη στο σπίτι εδώ και ώρες και θα είμαι για πολλές ακόμα κι ίσως και τη νύχτα...φοβάμαι πως κάτι κακό θα μου συμβεί και δεν μπορώ να προστατέψω τον εαυτό μου και δεν είναι η πρώτη φορά που το νιώθω αυτό κι άλλες φορές όταν μένω μόνη μου τυχαίνει, κάποιες το αντέχω κάποιες όπως σήμερα όχι...προσπαθώ εδώ και ώρες να χαλαρώσω με μουσική αλλά δεν το κατάφερα...
    Αν μπορεί κάποιος να μου κάνει παρέα μέχρι να περάσει αυτός ο φόβος κι οι δύσκολες ώρες θα το εκτιμούσα...όσο δεν έχω κάποιον να μιλήσω φοβάμαι ακόμα περισσότερο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΕΣΥ ΕΓΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΟ ΦΟΒΟ
    ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΣΕΝΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΕΣΥ ΕΓΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΟ ΦΟΒΟ
    ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΣΕΝΑ
    Όχι, φοβάμαι συγκεκριμένα πράγματα...άσχημα πράγματα...ότι ή θα μου κάνουν κακό τώρα που είμαι μόνη κι εύκολη λεία ή ότι θα κάνω εγώ κακό στον εαυτό μου γιατί δεν αισθάνομαι καλά και δεν ξέρω γιατί ακριβώς...
    Όσο για το τι να πούμε οτιδήποτε αρκεί να μην νιώθω μόνη γιατί έτσι κοντεύω να σαλτάρω, μόνο μουσική δεν θέλω τώρα παρακαλώ και την δική μου την έκλεισα...δεν βρίσκω ηρεμία κι ανακούφιση πια ούτε εκεί...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΚΑΛΑ ΕΣΕΝΑ ΔΕ ΣΟΥ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΤΑ ΞΗΓΗΘΗΚΑΜΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΠΑΝΤΖΙΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    kykne ειμαι εδω και εγω μονη! στειλε αν θες πμ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    καλησπερα σας, για μερικες ακομα μερες και εγω θα ειμαι μονος, αλλα σε λιγο θα πεσω για υπνο.....να ειστε παντα καλα!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Sofaki View Post
    kykne ειμαι εδω και εγω μονη! στειλε αν θες πμ
    Καλησπέρα Σοφάκι!

    Χθες απογοητεύτηκα που αργούσε τόσο πολύ να απαντήσει ξανά κάποιος που τελικά ξάπλωσα κι ευτυχώς κατάφερα να κοιμηθώ, προφανώς είχα εξαντληθεί...αλλά παρόλο που κοιμήθηκα νωρίς, σήμερα στη δουλειά με χίλια ζόρια την έβγαλα τη μέρα...
    Τώρα δεν ξέρω τι θα κάνω, προς στιγμήν νιώθω τόσο κουρασμένη που δεν έχω νιώσει ακόμα έντονο φόβο δεν ξέρω τι θα γίνει μετά...
    Τα π.μ. μου δυστυχώς είναι γεμάτα, αν θέλεις απάντησε εδώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Eγώ κυκνε πιστευω οτι υπερβαλεις, μεγαλη εισαι πια, δεν εξαρτασαι απο τους γονεις σου για να σου κανουν ολη την ωρα παρεα, εγω αυτο εχω να πω, παντως απο οτι καταλαβα τωρα το προβλημα προς στιγμην θα εχει περασει οποτε δεν εχει και σημασια...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Eγώ κυκνε πιστευω οτι υπερβαλεις, μεγαλη εισαι πια, δεν εξαρτασαι απο τους γονεις σου για να σου κανουν ολη την ωρα παρεα, εγω αυτο εχω να πω, παντως απο οτι καταλαβα τωρα το προβλημα προς στιγμην θα εχει περασει οποτε δεν εχει και σημασια...
    η μοναξια δεν εχει ηλικια!
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Eγώ κυκνε πιστευω οτι υπερβαλεις, μεγαλη εισαι πια, δεν εξαρτασαι απο τους γονεις σου για να σου κανουν ολη την ωρα παρεα, εγω αυτο εχω να πω, παντως απο οτι καταλαβα τωρα το προβλημα προς στιγμην θα εχει περασει οποτε δεν εχει και σημασια...
    Οι γονείς μου πολλές φορές με εκνευρίζουν και κανονικά προτιμώ να μην είναι στο σπίτι αλλά αυτή τη φορά ίσως επειδή δεν ήταν ούτε ο αδελφός μου στο σπίτι φοβήθηκα πολύ κι αυτό με επηρέασε πολύ...επίσης ακόμα και τώρα που έχουν γυρίσει φοβάμαι κι αυτό για μένα είναι αβάσταχτο συναίσθημα, με βασανίζει τρομερά...πήρα το φάρμακο μου αλλά θέλει κάποια ώρα για να δράσει οπότε αν αυτή τη φορά είναι κάποιος εδώ ας μου κρατήσει παρέα για λίγο...έχω αρχίσει ήδη να ζαλίζομαι οπότε αν γραφτεί μήνυμα αργότερα και δεν απαντήσω θα σημαίνει ότι θα έχω καταφέρει να κοιμηθώ αλλά θα απαντήσω μετά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Πάω να ξαπλώσω για λίγο, δεν αισθάνομαι καλά...όμως σας παρακαλώ όποιος θέλει ας αφήσει μήνυμα για να το δω μετά άλλωστε μπορεί και να μην καταφέρω να μείνω και για πολύ ξαπλωμένη, δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κοιμηθώ...σε κάθε περίπτωση καλό θα μου κάνει έστω κι αν το δω εκ των υστέρων...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    κυκνε γιατι δεν αισθανεσαι καλα? φοβασαι ακομα?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by boo View Post
    κυκνε γιατι δεν αισθανεσαι καλα? φοβασαι ακομα?
    Ναι... Ευτυχώς τώρα το χάπι με βοήθησε να κοιμηθώ αλλά και πάλι στιγμές φόβου τις πέρασα όπως είδες...και προχθές από την εξάντληση επειδή δεν μπόρεσα να κοιμηθώ ζαλιζόμουν τόσο πολύ που αναγκάστηκα να φύγω μια ώρα νωρίτερα από τη δουλειά...γι' αυτό και πιέζω τον εαυτό μου να ξαπλώνει όσο τρομαχτικό κι αν είναι αυτό...αλλά κουράστηκα να μου στοιχειώνει ακόμα τη ζωή αυτή η κακιά ανάμνηση...κουράστηκα πολύ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    η μοναξια δεν εχει ηλικια!


    Σωστηηηηηηηηηηηηηηη !!!!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Ψυχραιμία ............

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. φοβαμαι...........
    By ερη in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 17-11-2014, 00:26
  2. φοβαμαι...
    By astrellita in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 22-09-2012, 22:07
  3. φοβάμαι......
    By mina@@ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-07-2012, 09:36
  4. Φοβάμαι...
    By Agnosth in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 30
    Last Post: 27-06-2012, 17:55
  5. φοβαμαι
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 4
    Last Post: 10-02-2010, 23:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •