Σχετικα με το χορτο.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 79
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Μην δοκιμάσεις είσαι μικρός ακόμα και θα το μετανοιώσεις στο μέλλον. Μην επηρέαζεσαι από οτιδήποτε
    :-)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,672
    ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΛΑΘΟΣ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΥΤΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ
    Η ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ Η ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ
    ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΚΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΓΤ ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΩΜΑ
    ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΓΩ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ
    ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΣΙΜΕΣ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ
    ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΣ ΑΠΛΑ ΚΡΑΤΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΣΙΜΗ ΑΠΟΦΑΣΗ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Εγώ παντα το έλεγα, η σημερινη μουσική σου καίει τον εγκέφαλο...Κάποτε οι μουσικοι ήταν σπουδαία και σπάνια ταλεντα και συνθεταν εντελως μονοι την μουσικη τους όπως ο Μοτσαρτ και ο Μπετοβεν, τωρα εχουμε γεμισει του κοσμου τους αταλαντους ηλιθιους επιπεδου μπιμπερ που χρειαστηκε πρωτα να γινουν να γινουν πλουσιοι και μετα να φτιαχνουν μουσικη ενω θα επρεπε να ισχυει το αντιθετο...Ετσι φτασαμε σε κατι ηλιθιους δηθεν σατανιστες μεταλλαδες που αποκεφαλιζουν κοκορια στην σκηνη για να γουσταρει ο κοσμος, δεν τολμω να φανταστω τι παιρνουν ολοι σημερα και δεν μας δινουν...Μικρε κατσε καλα(σε λεω ετσι γιατι μιροτερος), ασε τα χορτα και τις μαλακιες, και βρες καμια γκομενα, το σεξ ειναι το καλυτερο "χορτο" στην ζωη μας...Τα αλλα ειναι μαλακιες...

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δεν εχει σχεση η ραπ με το χορτο.
    η ραπ μουσικη φτιαχτηκε για να εκφρασει πραγματα μεσα απο στιχους αν σε εκφραζουν οι στιχοι αυτοι που λεει μπορεις να βρεις σ αυτη μεγαλο νοημα.

    δε θα σου προτεινα να δοκιμασεις τιποτα γιατι δε θα κερδισεις τιποτα απ αυτο.
    Συμφωνώ και επαυξάνω. Ασχέτως αν κακοποιήθηκε από κάποιους "στιχουργούς" που γράφουν ό,τι να 'ναι, και την πλασάρουν ως μουσική στριπτιτζάδικου, πειραγμένων αυτοκινήτων, συμμοριών κλπ κλπ
    Σε κομμάτια ραπ, έχω βρει σπουδαία ποίηση, αλλά θέλει ψάξιμο, να ξέρεις τι ακούς!
    Χόρτο, καθώς και αλκοόλ, χαπάκια κλπ κάναν ορισμένοι μουσικοί και φαν τους από όλα τα είδη της μουσικής, θες ροκ? μέταλ? ρέγκε? ελεκτρόνικ? ρεμπέτικα? Δεν καταλαβαίνω τις ταμπέλες για ένα είδος μουσικής μόνο!!
    Το θέμα είναι ένα η καλή μουσική και στίχος (από όλα τα είδη) είναι ντόπα και μαστούρα από μόνη της δεν χρειάζεται περαιτέρω ενίσχυση!!

    Προς θεματοθέτη... απόφυγε να κάνεις χόρτο μπορεί να σου κάνει ζημιά. Δε χρειάζεται να μιμείσαι ό,τι κάνουν οι άλλοι, ούτε να αποδείξεις κάτι σε κανέναν.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Ακριβώς έτσι είναι απλώς να καθίσει να σκεφτεί τι όνειρα έχει για το μέλλον του. Αύριο θα θέλει να έχει σχέσεις. Προσωπικα δεν θα έκανα σχέση ούτε της μιας ώρας με κάποιον που παίρνει ουσίες. Άσε που δεν ξέρω αν αυτό σου προκαλεί ψυχώσεις και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Κοίτα αγόρι μου να διαβάσεις να έχεις ένα χαρτί στα χέρια και να έχεις αύριο μια δουλειά κι άκου όσο ραπ θες. Αν οι φίλοι σου είναι έτσι ώρα να βρεις άλλους
    Last edited by nikiii; 20-08-2015 at 11:10.
    :-)

  6. #21
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Ακριβώς έτσι είναι απλώς να καθίσει να σκεφτεί τι όνειρα έχει για το μέλλον του.
    Σας τα εχω ξαναπεί αυτα αλλα δεν με ακουει κανένας...Τα όνειρα που κανουμε μικροι ειναι 99,9% σιγουρο οτι δεν προκειται να πραγματοποιηθουν στην κωλοκοινωνια στην οποια ανηκουμε(δεν μιλαω μονο για το ελλαδισταν, γενικα αναφερομαι)...Ακομη και τα ονειρα περι σχεσεων θα μεινουν κατα πασα πιθανοτητα απραγματοποιητα αφου συνηθως αλλο ατομο γουσταρουμε τρελα και αλλο ατομο καταληγουμε να παντρευομαστε...Ετσι ειναι η ζωη...

    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Κοίτα αγόρι μου να διαβάσεις να έχεις ένα χαρτί στα χέρια και να έχεις αύριο μια δουλειά κι άκου όσο ραπ θες. Αν οι φίλοι σου είναι έτσι ώρα να βρεις άλλους
    Που θα την βρει την δουλεια, στα τυρογαριδάκια?? Εδω ο άλλος αστροφυσικος ή χημικος μηχανικος μπορει να γινει και στο τελος να αναγκαστει να ανοιξει σουβλατζιδικο, τα χαρτια που θα εχει τι να κανει, να τυλιγει με αυτα τις πιτες??

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,672
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΥΒΛΑΤΖΙΔΙΚΟ ΕΔΩ ΣΕ ΜΑΣ ΠΟΥ Ο ΑΛΛΟΣ ΤΥΠΩΣΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΣΤΗ ΛΑΔΟΚΟΛΛΑ ΚΑΙ ΤΥΛΙΓΕΙ ΤΑ ΣΝΑΤΟΥΙΤΣ
    ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,672
    ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΗΡΘΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ
    ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ
    ΕΓΩ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΔΕ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΡΙΣΙΜΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΘΟΡΙΣΕΙ
    ΤΗ ΖΩΗ ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΕΣΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΒΛΑΚΩΔΩΣ ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ
    ΟΥΤΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΟΥΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΓΙΝΕ ΔΕΚΑΟΧΤΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΤΙ ΘΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕ ΘΕΣ
    ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΤΙ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΤΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΜΕΤΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #24
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΥΒΛΑΤΖΙΔΙΚΟ ΕΔΩ ΣΕ ΜΑΣ ΠΟΥ Ο ΑΛΛΟΣ ΤΥΠΩΣΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΣΤΗ ΛΑΔΟΚΟΛΛΑ ΚΑΙ ΤΥΛΙΓΕΙ ΤΑ ΣΝΑΤΟΥΙΤΣ
    ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ

    χαχαχα αα ρε elis, πες το ψεματα:p

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    οι ραπερ παιζουνε μπασκετ του δρομου 3 on 3.βρες αλλους 5 και παιξτε στοιχημα οποιοι χασουνε να πληρωσουνε τις πιτσες η το σινεμα η οτι αλλο θελετε.και το μπασκετ του δρομου ειναι αλητικο οχι το μαυρο που το κανει και η κουτση μαρια.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,672
    ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΜΕΡΙΚΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣhttps://www.youtube.com/watch?v=8DnKOc6FISU
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Legalize το ραπ και το χιπ χοπ εχουν μια πολυ ασχημη νοοτροπια και σταση ζωης.Την θεωρω κατωτερου επιπεδου μουσικης οπως και την Παολα ,Παντελιδη κτλ τωρα οσο για τους γυφτους ειναι ανθρωποι που δεν ενσωματωνονται στην δικη μας κοινωνια.Ετσι ειναι η κουλτουρα τους.Εχω δει εντεκαχρονη γυφτοπουλα και ηταν εγκυος!!!!! δεν θελω να πω περισσοτερα για να μην θεωρηθω ρατσιστρια.
    Μουσικη για γυφτους??? ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ?? Κατωτερου επιπεδου και το συγκρινεις με αυτα τα σκουπιδια που η μουσικη τους μιλαει μονο για τον ερωτα ε? Σαφως και υπαρχουν ραπερς που το παιζουν αλητες στα κομματια τους επειδη ειναι ηλιθιοι αλλα ποιος σου ειπε εσενα οτι ειναι ετσι η ραπ? Υπαρχουν hip hop κομματια με στιχαρες, στο hip hop υπαρχει τεραστια θεματολογια και δεν θα επρεπε να τσουβαλιασεις.. Οσο για την σταση ζωης τους εκτος απο τα ναρκωτικα κλπ τουλαχιστον αυτοι ειναι εναντια στην κωλοκοινωνια που ζεις (οι σωστοι ραπερς γιατι μερικοι ειναι σκατα)

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Κι εσυ που ρωτας για το χορτο, θα σου ελεγα να μην το κανεις , δεν σε κανει πιο ραπα - αλανι η κατι τετοιο, ασε που πολλοι καιγονται και ασε που μπορει να κολησεις και να κανεις καθε μερα και να σε κανει τεμπελη.

  14. #29
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Titisee-Neustadt, Germany
    Posts
    68
    Αφού δεν έχετε ιδέα τι πάει να πει Rap και Hip-hop ιδεολογία μην μιλάτε για αυτά. Αν δεν τα γουστάρετε είναι άλλο θέμα. Το παιδί ήθελε μια γνώμη και εσείς το πήγατε αλλού. Τελοσπαντων, αν ήθελες να δοκιμάσεις δεν θα ρωτούσες. Επειδή ρωτάς μάλλον φοβάσαι τις "φρικες". Δεν ξέρω πως μπήκες εδώ αν είχες σκοπό να ρωτήσεις μόνο αυτό. Είσαι σε λάθος μέρος, δεν μπορώ να σου πω καθαρά την γνώμη μου γιατί θα μου κάνουν αναφορά. Μια συμβουλή όμως που σου δίνω είναι πως ενημερωσου, κάνε ότι θες να κάνεις με κριτήριο το τι θες εσύ πραγματικά και άμα δεν είσαι έτοιμος δεν θα υποκυψεις σε πιέσεις άλλων. Στον καθένα βγαίνει αλλιώς η μαστουρα που λέμε, κάποιοι στιγμή βιωνουμε όμως όλοι τα ίδια αισθήματα/τα κολλήματα και πάει λέγοντας. Κανένας δεν ξέρει πως θα αντιδράσει. Αλλά όλοι ξέρουμε καταβαθος τι μπορούμε να αντιμετωπίσουμε. Και από έρευνες με μια φορά δεν κολλάς, πίνεις δεν σαρεσει δεν ξαναπινεις τέλος! Αυτοί που ήπιαν και κατέληξαν σε παραμυθες ξέρουν! Να λέμε τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη. Και εσείς που παίρνετε χάπια από ψυχιατρους συνταγογραφημενα ναρκωτικά τα λένε!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Salonica
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by thegreekguy View Post
    Καλησπερα ονομαζομαι κωνσταντινος και ειμαι 16 χρονων.Απο μικρος ακουω ραπ και εχω επηρεαστει παρα πολυ στο θεμα "χορτο" συμφωνα με τους ραππερς ειναι κατι φυσιολογικο και δεν προκαλει επιπτωσεις.Εχω αρκετους φιλους που εχουν δοκιμασει εγω δν εχει τυχει ακομα αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα τυχει θελω πολυ να δοκιμασω ισως φταιει το ραπ δεν ξερω.. αν τυχαινε να ειμαι σε παρεα που κανει, σιγουρα θα δοκιμαζα ισως ειμαι τυχερος που δεν εχει τυχει ακομα δεν ξερω..Θα ηθελα να ακουσω εμπειριες σχετικα με το χορτο για να ειμαι προετοιμασμενος γτι ειμαι σιγουρος οτι καποια στιγμη θα δοκιμασω ειναι δυσκολο να μου αλλαξει καποιος αυτη την γνωμη.Περιμενω να ακουσω ιστοριες,ευχαρστω εκ των προτερων. :cool:
    Φίλε Κωνσταντίνε, το "χόρτο" σε νεαρή ηλικία όσο "πλάθεται" ο εγκέφαλος (για τους άνδρες πιστεύω μέχρι και τα 22 ) οι ναρκωτικές ουσίες μπορεί να έχουν πάρα πολύ αρνητικές αντιδράσεις στον εγκέφαλο και να προξενήσει μόνιμες βλάβλες.
    Ένας .. συγγενής.. μου τώρα είναι 55 ετών, καπνίζει "χορταράκι" όπως λέει από τα 16-17 του. Τώρα που είναι 55 έχει μνήμη χρυσόψαρου. Δεν συγκρατεί πληροφορίες, δεν είναι σε θέση καν να οδηγήσει. Δεν ξέρει τι λέει ,σε ποιον το λέει, λέει ψέματα και τα ξεχνάει μετά . Πετυχημένος στην ζωή, του έβγαζε πολλά λεφτά... Και τώρα... έχει 0 στην άκρη, δεν μπορεί να δουλέψει αρκετά, παρά μόνο να συνεχίσει το "χορταράκι". Αν φταίει το ραπ, να κόψεις το ραπ, αν φταίνε οι παρέες σου να κόψεις αυτές τις παρέες σου.
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ, ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ.
    Σταμάτα να ακούς ΖΝ, Μηδενιστή και λοιπά σκουπίδια.
    Καλή τύχη.

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χορτο και ψυχρολουσια
    By psicho in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 5
    Last Post: 18-02-2016, 23:31
  2. χορτο κ χρηση του σαν αγχολυτικο
    By Soulfly in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 02-06-2012, 05:54
  3. Σχετικά με το στρατό.
    By antwnis91 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 08-08-2010, 20:06
  4. Σχετικά με τα φάρμακα
    By αμαλια in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 28-01-2010, 03:44
  5. Σχετικά με το πένθος...
    By thinkpositive in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 2
    Last Post: 30-06-2005, 01:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •