Σχετικα με το χορτο..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 79
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    5

    Exclamation Σχετικα με το χορτο..

    Καλησπερα ονομαζομαι κωνσταντινος και ειμαι 16 χρονων.Απο μικρος ακουω ραπ και εχω επηρεαστει παρα πολυ στο θεμα "χορτο" συμφωνα με τους ραππερς ειναι κατι φυσιολογικο και δεν προκαλει επιπτωσεις.Εχω αρκετους φιλους που εχουν δοκιμασει εγω δν εχει τυχει ακομα αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα τυχει θελω πολυ να δοκιμασω ισως φταιει το ραπ δεν ξερω.. αν τυχαινε να ειμαι σε παρεα που κανει, σιγουρα θα δοκιμαζα ισως ειμαι τυχερος που δεν εχει τυχει ακομα δεν ξερω..Θα ηθελα να ακουσω εμπειριες σχετικα με το χορτο για να ειμαι προετοιμασμενος γτι ειμαι σιγουρος οτι καποια στιγμη θα δοκιμασω ειναι δυσκολο να μου αλλαξει καποιος αυτη την γνωμη.Περιμενω να ακουσω ιστοριες,ευχαρστω εκ των προτερων. :cool:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΤΕ ΔΕ ΒΓΗΚΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΩ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ
    ΑΝ ΠΑΙΡΝΩ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟΝ ΚΑΠΝΟ ΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ
    ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΠΝΙΖΕΤΑΙ ΚΙ ΑΦΟΥ ΚΑΠΝΙΖΕΤΑΙ ΧΕΣΤΗΚΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    ασε το χορτο και μην επηρεαζεσε τοσο απο την μουσικη
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  4. #4
    Ραπ και χιπ χοπ = μουσικη για γυφτους

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Ραπ και χιπ χοπ = μουσικη για γυφτους
    το εννοεις??(και μια χαρα ειναι οι τσιγγανοι.)
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  6. #6
    Legalize το ραπ και το χιπ χοπ εχουν μια πολυ ασχημη νοοτροπια και σταση ζωης.Την θεωρω κατωτερου επιπεδου μουσικης οπως και την Παολα ,Παντελιδη κτλ τωρα οσο για τους γυφτους ειναι ανθρωποι που δεν ενσωματωνονται στην δικη μας κοινωνια.Ετσι ειναι η κουλτουρα τους.Εχω δει εντεκαχρονη γυφτοπουλα και ηταν εγκυος!!!!! δεν θελω να πω περισσοτερα για να μην θεωρηθω ρατσιστρια.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν εχει σχεση η ραπ με το χορτο.
    η ραπ μουσικη φτιαχτηκε για να εκφρασει πραγματα μεσα απο στιχους αν σε εκφραζουν οι στιχοι αυτοι που λεει μπορεις να βρεις σ αυτη μεγαλο νοημα.

    δε θα σου προτεινα να δοκιμασεις τιποτα γιατι δε θα κερδισεις τιποτα απ αυτο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΝ ΕΥΗΠΟΛΗΠΤΗ ΣΙΓΑ ΟΛΟΙ ΣΚΑΡΤΟΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΑΦΟΡΜΗ
    ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΕ ΛΟΓΟ ΚΙ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΕΞΑΙΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΤΕ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    .......................................

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Legalize το ραπ και το χιπ χοπ εχουν μια πολυ ασχημη νοοτροπια και σταση ζωης.Την θεωρω κατωτερου επιπεδου μουσικης οπως και την Παολα ,Παντελιδη κτλ τωρα οσο για τους γυφτους ειναι ανθρωποι που δεν ενσωματωνονται στην δικη μας κοινωνια.Ετσι ειναι η κουλτουρα τους.Εχω δει εντεκαχρονη γυφτοπουλα και ηταν εγκυος!!!!! δεν θελω να πω περισσοτερα για να μην θεωρηθω ρατσιστρια.
    Θες να μου πεις λιγο τι νοοτροπια και σταση ζωης νομιζεις οτι εχει?ξερω ατομα μεσα απο τα γυφτικα που ειναι ηταν ιατρικη,ξερω οικογενειες που εχω φαει απο το φαι τους,και ξερω και γυφτισες που στα 20 τους δεν εχουν παντρευτει και σε πουλανε και σε αγοραζουν σε 1 λεπτο.ειναι περιεργη φυλη και υπαρχουν και αυτα που λες σε μεγαλυτερο βαθμο.ειναι με τις οικογενειες με τις ριζες και τις περιοχες,αλλα αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι θα σου φερθουν οπως τους φερθεις.
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Αλεξανδρε παντως με την ραπ που μεγαλωσα εγω και γενιες του 90 δεν παιζει να βρεις ουτε εναν που να μην πινει η να επινε,ειναι αμεσα συνδεμενο(και ακομα και καποιος να μην επινε,δεν διαφονουσε οτι δεν εχουν σχεση μεταξυ τους).τωρα ειναι αλλες εποχες.
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειναι πολυ κακος συσχετισμος αυτος ειναι προκαταλιψη
    τωρα αν ηταν σε δυσκολη ψυχολογικη κατασταση ηταν αλλο θεμα αυτο εγω ειχα ενα γνωστο πχ που καπιες φορες επινε μπυρες οταν δεν ηταν καλα κ ακουγε ραπ αν κ δε συμφωνουσα με αυτο το οτι επινε μπυρες τοσο πολυ εγω εχω μαθει να μην μπερδευω τις ενιες μεταξυ τους οσοι τον ηξεραν αυτον ολοι του ελεγαν οτι ηταν καλο παιδι ολοι τον συμπαθουσαν απιστευτα παρα του οτι καπιες φορες γινοταν φεσι απ τις μπυρες.
    αν καπιος πχ πινει πολυ μπορει να ναι κακομαθημενος αλλα αυτο δεν αποκλιει το να ειναι κ καλος. μη μπερδευετε τις ενιες μεταξυ τους.μη κολατε ταμπελες κ μη ξεχνατε οτι κανεις δεν ειναι τελειος.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Οπα οπα αμα εννοειτε αυτο ακουω ραπ ναι κομπλε ειναι λαθος συσχετισμος.εγω οταν λεω καποιος ακουει ραπ εννοω οτι ακουει σε φαση οπως εγω,που το πιστευω οτι αμα δεν ειχα αυτη την μουσικι τωρα θα ειμουν ενα τιποτα.εγω οταν ξεκινησα μεχρι και σημερα δεν υπαρχεικατασταση η μερα η οτι καινα κανω και να μην ακουσω στο δρομο στην δουλεια οταν θα κατσω με φιλους,στο αμαξι,στο μαγαζι μεχρι και οταννπαω για υπνο βαζω μια πλαιλιστ.λεγαμε καποτε "ειμαστε ραπμπετες" οπως τοτε τους κραζαν τους κινιγουσαν τους βαζαν φυλακη και μετα απο τοσα χρονια τους φτιαξαν μουσεια.ετσι ειμασταν καποτε εμεις και τωρα μας παρακαλανε απο τις δισκογρφικες για μπιτ και συμετοχη.
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  14. #14
    Δεν ξερω ρε παιδια,τι να σας πω...εχω ακουσει τραγουδια απο ΖΝ και εχω φριξει.Εγω παντα ακουγα ροκ και καποια ειδη του μεταλ αλλα και κλασικη μουσικη.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΟΡΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χορτο και ψυχρολουσια
    By psicho in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 5
    Last Post: 18-02-2016, 23:31
  2. χορτο κ χρηση του σαν αγχολυτικο
    By Soulfly in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 02-06-2012, 05:54
  3. Σχετικά με το στρατό.
    By antwnis91 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 08-08-2010, 20:06
  4. Σχετικά με τα φάρμακα
    By αμαλια in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 28-01-2010, 03:44
  5. Σχετικά με το πένθος...
    By thinkpositive in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 2
    Last Post: 30-06-2005, 01:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •