Μελαγχολια η καταθλιψη?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    6

    Μελαγχολια η καταθλιψη?

    Γεια σας και παλι!
    Ειχα ξαναγραψει στο παρελθον για ενα θεμα με τις κρισεις πανικου που αντιμετωπιζα και ακομη προσπαθω να ξεπερασω..Εχω αρχισει να βλεπω μια ψυχολογο η οποια με βοηθαει πολυ, και εχουμε καταληξει στο οτι επειδη η μαμα μου επασχε απο καταθλιψη εγω προσπαθω να μη γινω σαν την μαμα μου και τοσα χρονια απλα κρατουσα μεσα μου την στεναχωρια και οτι αλλο ενιωθα.. Αυτο που ειπε ηταν οτι πρεπει να αφησω λιγο τον εαυτο μου ελευθερο και να μην υψωνω τοιχους οπως εκανα τοσο καιρο, να αρχισω να επικοινωνω λοιπον με εμενα. Πηγα και διακοπες ,περασα παρα πολυ ωραια δεν επαθα κανονικη κριση πανικου και οσες φορες πηγε να με πιασει καταφερα να το ελεγξω. Εχω αρχισει να μπαινω σε μετρο λεωφορεια και στο μεγαλυτερο μερος της διαδρομης δεν σκεφτομαι καν οτι φοβαμαι η οτι θα παθω κατι.Εχω αρχισει να νιωθω οτι ειμαι οντως υγιης και να υποτιμω τις κρισεις πανικου.Προχθες ομως γυρισα απο τις διακοπες. Ειχα παει στο χωριο μου , και δεν ειναι οτι περασα τοσο καλα απλα οταν εφευγα με επιασε μια απιστευτη στεναχωρια που συνεχιζεται μεχρι σημερα.Στο χωριο ηρθα κοντα με εναν παιδικο μου φιλο, ο οποιος δυστυχως μενει στο εξωτερικο και ισως γιαυτο να ειμαι στεναχωρημενη γιατι ξερω οτι θα κανω να τον δω πολυ καιρο να τον ξαναδω. Με το που μπηκα μεσα στο σπιτι μου και ειδα την μαμα μου με επιασαν τα κλαματα και γενικα νιωθω συνεχως οτι θελω να φυγω. Δεν αντεχω το σπιτι μου και θελω να ειμαι συνεχως εξω με φιλους να ασχολουμαι με κατι. Με εχει πιασει επισης μια εντονη επιθυμια να ζησω μονη μου, να μαθω να οδηγαω να πιασω δουλεια να εχω το δικο μου σπιτι και την ησυχια μου. Δεν θελω την ησυχια μου επειδη δεν θελω τους φιλους μου,θελω απλα να απομακρυνθω απο την μαμα μου γιατι νιωθω οτι θα γινω σαν αυτην καθε φορα που την βλεπω. Νιωθω μια αναγκη να αποδειξω στον εαυτο μου οτι διαφερω απο εκεινη και θελω να σταθω στα δικα μου ποδια.Κλαιω ολη την μερα οταν ειμαι στο σπιτι, και σχεδον καθε βραδυ παω να μεινω στην κολλητη μου οπου ειμαι εντελως χαρουμενη μεχρι την στιγμη που σκεφτομαι οτι θα γυρισω στο σπιτι μου. Σκεφτομαι επισης μηπως αυτο συμβαινει επειδη γυρισα στην Αθηνα και η αθηνα για μενα ισοδυναμει με μια σχολη την οποια απεχθανομαι και δεν εχω ορεξη να διαβασω κανενα μαθημα της (εχω φτασει σε σημειο να νοσταλγω τις πανελληνιες και τα αρχαια που λατρευα) , ισοδυναμει επισης με τις κρισεις πανικου, με μια οικογενεια που δεν θελω και επισης μιας και αυτη την περιοδο στον συναισθηματικο τομεα δεν πανε και τοσο καλα τα πραγματα η μαλλον δεν υπαρχουν καν πραγματα, νιωθω οτι δεν εχω να περιμενω κατι. Νιωθω οτι η ζωη μου ετσι οπως εχει γινει ειναι γεματη απο αδιαφορα πραγματα. Πριν τρεις βδομαδες επισης πεθανε ενας πολυ αγαπημενος μου ανθρωπος, πολυ προωρα και αδικα. Εκεινες τις μερες ενιωθα οτι δεν εχει καν νοημα να ζω αφου ουσιαστικα δεν ζω και καθε φορα που ζουσα η εβλεπα κατι ομορφο εβαζα τα κλαματα και προσπαθουσα να το εκτιμησω παραπανω γιατι η φιλη δεν θα ειχε καν την ευκαιρια να το δει.Δεν σκεφτηκα ποτε να πεθανω η κατι τετοιο απλα σε τελειως θεωρητικο επιπεδο σκεφτομουν οτι γεννιομαστε και πεθαινουμε και οτι αν δεν κανουμε κατι εμεις για να την αλλαξουμε η ζωη μας ειναι ασημαντη.Ματαιοτης ματαιοτητων δηλαδη και τα λοιπα. Αυτες λοιπον τις τρεις μερες που γυρισα απο το χωριο απλα κλαιω συνεχως, ξυπναω και περιμενω να ανοιξω τα ματια μου και να ειμαι στο χωριο και οταν βλεπω οτι ειμαι στην αθηνα νιωθω μια απογοητευση γιατι απλα εδω περα δεν εχω να περιμενω κατι..Την σχολη που μισω;; Την μαμα μου που ειναι τρελη;; Τον μπαμπα μου που αδιαφορει εντελως;; Η μονη μου χαρα ειναι να δω τους φιλους μου να βγω εξω και να ξεφυγω απο το σπιτι. Φοβαμαι παρα πολυ μηπως εχω κι εγω καταθλιωη σαν την μαμα μου, νιωθω οτι ειμαι αδυναμη και ανικανη να αντιμετωπισω τα προβληματα μου και ειλικρινα το να γινω σαν την μαμα με φοβιζει απιστευτα. Ειναι σαν η φοβια για τις σωματικες ασθενεις να εχει αλλαξει αντικειμενο και να φοβαται τις ψυχολογικες πλεον.Νιωθω πιεσμενη και οτι θελω να τα βροντηξω ολα και να φυγω. Ψαχνω ολη την μερα στο ιντερνετ τα συμπτωματα της καταθλιψης και κανω κατι γελοια τεστ που υπαρχουν. Η ψυχολογος μου ειχε πει οτι με βρισκει απολυτα υγιη και οτι δεδομενου του ποσα περναω ειναι φυσιολογικη αντιδραση του οργανισμου. Επειδη ομως στην οικογενεια μου η μαμα ηταν το μαυρο προβατο, η πηγη της ντροπης και ο μπαμπας μου την χωρισε γιαυτο φοβαμαι παρα πολυ σε απιστευτο σημειο,φερομαι ασχημα στην μαμα γιατι μου θυμιζει οσα δεν θελω να γινω. Διαβαζω οτι το να εχεις καταθλιψη ειναι να μη νιωθεις τιποτα ουτε στεναχωρια ουτε χαρα απλα αδεια, να μην εχεις ορεξη να κανεις τιποτα να μη βρισκεις τιποτα ενδιαφερον να μην θες να βγεις. Εγω νιωθω κενη αλλα μονο οταν σκεφτομαι τι με περιμενει στην αθηνα, οχι γενικα. Οταν βγαινω και ξεχνιεμαι ειμαι καλα. Ανυπομονω επισης να ξαναρχισω μουσικη, μαρεσει να διαβαζω τα βιβλια μου να βλεπω τις ταινιες μου, και περιμενω να βρω καποιον που να μου αρεσει πραγματικα και νιωθω οτι το εχω απιστευτα πολυ αναγκη να βρω εναν δικο μου ανθρωπο που να ξερω οτι μαγαπαει. Σκεφτομαι επισης την φιλολογια εκει δηλαδη οπου ηθελα να περασω και χαιρομαι αλλα δυστυχως δεν μπορω πλεον. Νιωθω καταπιεσμενη και νιωθω οτι εγω εμπλεξα τον εαυτο μου ετσι εγω φταιω που δεν εκανα αυτο που ηθελα και φοβηθηκα να υψωσω το αναστημα μου στον πατερα μου.
    Συγγνωμη που γραφω ολοκληρο κατεβατο, ευχαριστω οποιον κατσει να το διαβασει, πειτε μου οποια γνωμη σας, βοηθηστε με οπως μπορειτε το εχω αναγκη!!! Και παλι ευχαριστω!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΓΙΕΝΕΙΣ ΣΑΝ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΟΧΙ ΓΤ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΟΥ
    ΑΛΛΑ ΓΤ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΜΕΠΕΙΡΙΕΣ
    ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ Η ΘΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΕΝΑΣ ΝΤΡΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΙΣ
    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ Η ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΕΝΑ ΚΟΜΑΤΙ
    ΤΗΣ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθηνα
    Posts
    197
    Με απλά ελληνικά
    ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ

    Ξεκίνησε να κανείς όλα που ονειρεύεσαι να κανεις!!!!!
    Και να με συγχωρεσεις, αλλά ή μητέρα σου ,δεν είναι τρελη.
    Δεν ξέρεις πόση ανάγκη έχει από μια καλή σου κουβέντα,από κατανόηση!!!!!

    Καλημέρα σου

    Και ξεκίνησε!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθηνα
    Posts
    197
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΓΙΕΝΕΙΣ ΣΑΝ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΟΧΙ ΓΤ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΟΥ
    ΑΛΛΑ ΓΤ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΜΕΠΕΙΡΙΕΣ
    ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ Η ΘΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΕΝΑΣ ΝΤΡΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΙΣ
    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ Η ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΕΝΑ ΚΟΜΑΤΙ
    ΤΗΣ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ
    Καλημέρα elis

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθηνα
    Posts
    197
    Και καλό θα είναι ,όλοι σας που είστε νέοι,τώρα που μπορεί τα να ζητησεται μια βοήθεια από ψυχοθεραπευτή να το κάνετε!!!!!

    Θα μαθεται πολλά πραγματα.άλλους τρόπους σκέψης
    Μην αφήνεται να λιμνάσει μέσα σας αμφιβολίες ,σκέψεις ,αναβλητικοτητα.τα ΓΙΑΤΙ !!!!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    6
    Να γινω σαν την μαμα μου οσον αφορα τα θετικα βεβαιως και θελω. Θελω να ειμαι καλοκαρδη και γλυκια και ολα αυτα που ειναι. Αλλα δεν θελω με τιποτα να γινω ενα ερειπιο να μαγειρευει το παιδι μου στα 10 του επειδη εγω σερνομουν στα πατωματα και τελος παντων θελω να ζησω την ζωη μου, οχι να ειμαι αδυναμη και να με επηρεαζουν ολα. Μπορει να μη θελατε να γινετε κακια αλλα οταν προσπαθειτε να δωσετε μια γνωμη καλο θα ηταν να λαβετε υποψη σας σε τι κατασταση ειναι ο αλλος. Σαν να μου λετε εσεις ξερεις φοβαμαι το σκοταδι και εγω να σας κλεινω ολα τα φωτα ,τοσο πολυ με βοηθηση η απαντηση σας. Ευχαριστω παντως!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΟΠ ΕΞΙ ΧΡΟΝΩΝ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 8 ΧΡΟΝΩΝ ΤΙ ΜΟΥΣΑΜΑΔΕΣ ΕΒΓΑΛΑ ΜΕ ΤΗ ΣΠΑΤΟΥΛΑ ΤΙ ΤΟΥΒΛΑ ΚΟΥΒΑΛΟΥΣΑ ΤΙ ΤΣΙΜΕΝΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΗΤΑΝ Η ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΠΑΛΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΥΤΑ
    ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙ ΑΥΤΑ ΙΣΑ ΙΣΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΠΟΥ ΕΜΑΘΕΣ ΤΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΙΚΡΗ ΚΙ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΟΤΑΝ ΔΙΝΕΙΣ ΜΙΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ
    ΑΣΤΕΙΑΚΙ ΦΙΛΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Δεν θα γινεις γιατι δεν θες να γινεις.(σαν τη μητερα σου).γιαυτο κοιτα μπροστα και αστα τα αλλα.ο ψυχοθεραπευτης ξερει.σκαμπανεβασματα εχουμε ολοι μας.και σκληροι και τρυφεροί. ~

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΤ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΓΤ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΛΟΚΑΡΔΗ ΚΑΙ ΓΛΥΚΕΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ
    ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΛΑΤΑΡΕ
    ΓΤ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΗΣ ΑΥΤΟ ΓΤ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΚΑΡΔΟΥΣ
    ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΚΙ ΕΒΓΑΛΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΑ
    ΚΑΙ ΔΕ ΣΕΡΝΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΟΠΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΖΩ ΑΜΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΟΣ ΔΕ ΘΑ ΖΟΥΣΑ
    ΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΠΟΥ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΕΜΑΘΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΙΚΡΗ
    ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    καλησπέρα! εγω απο τη σειρά μου οντας και εγω μια κόρη που δεν θα ήθελα να μοιάσω στη μαμά μου θα σου πω οτι καταρχήν σε καταλαβαίνω.Δεύτερον, η μητέρα σου έχει απο οτι φαίνεται σοβαρό πρόβλημα κατάθλιψης. Αραγε, έχει πάει ποτέ σε ψυχολόγο, ψυχίατρο; Αν η μητέρα σου είχε πχ εγκεφαλικό και ήτανε παράλητη πάλι θα είχες αυτήν την εικόνα; Θελω να πω οτι η μητέρα σου είναι άρρωστη και θα ήταν καλό να της δίνεις κάποια ελαφρυντικά. Δεν ξερω την σχέση που έχετε και σίγουρα δεν την δικαιολογώ. Αλλά πίστεψε με ολοι μας ή οι περισσότεροι έχουμε παράπονα απο τους γονείς μας. Θα μπορούσες πχ να είχες γεννηθεί απο μια μητέρα που να το παίζει συνεχώς ωραία, να φέρνει γκόμενους μέσα στο σπίτι, να σε ανταγωνίζεται και άλλα τέτοια. Οσο αφορά εσένα τώρα, δεν μας λες ποσο χρονών είσαι απο οτι καταλαβαίνω γύρω στα 20. Κάνε λίγο υπομονή, να τελείωσεις τις σπουδές σου και θα βάλεις τη ζωή σου σε τάξη. Θεωρώ οτι εισαι σε σχετικά καλή κατασταση σε σχέση με άλλους που γράφουμε εδω μέσα. Οτι δηλαδή δεν έχεις "σοβαρό" πρόβλημα. Μου ακούγονται λογικά αυτά που λες και θα σου έλεγα να ξεκινάς να τα υλοποιείς σιγα σιγα. Επίσης συνέχισε τις συνεδρίες σου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΚΙ ΑΦΟΥ ΔΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΟΛΗ ΤΗ ΣΑΠΙΛΑ ΟΠΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΠΕΡΗΦΑΝΗ
    ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ ΚΑΛΟΚΑΡΔΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΑΟΠ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ;
    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΣΤΙΑΖΕΙΣ ΣΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΥΤΑ
    ΣΕ ΚΑΝΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΥΑΛΟ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΙ ΑΟΠ ΠΑΝΩ ΤΙ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΗ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΦΕΣ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΣΟΥ
    ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΕΤΣΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΡΔΗ ΚΙ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΟΤΙΜΟ
    ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΑΙΔΟΥΡΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΡΤΑ ΛΙΓΟ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    Στηριξε την Μητερα σου και μην την βλεπεις σαν καταδτροφη σου. Κρατα τα καλα στοιχεια... Βοηθα την να σηκωσει το βαρος της που κουβαλαει προσπαθησε να την νοιωσεις και τοτε η αγαπη σου προς αυτην θα προστατευει και εσενα... Δεν ειναι γαστρεντεριτιδα να κολλησεις και δεν ειναι 100% κληρονομικο... Συμπονια θελει
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

Similar Threads

  1. Στρατός =μελαγχολια-κατάθλιψη
    By xaralampos12 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 48
    Last Post: 06-03-2013, 04:37
  2. μελαγχολια
    By kerbousar in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 12-01-2013, 02:12
  3. Κατάθλιψη ή απλώς θλίψη και μελαγχολία;;;
    By Palabra in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 72
    Last Post: 03-01-2012, 23:59
  4. εχω καταθλιψη η μελαγχολια?
    By eirini panagiwtopoulou in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 15-03-2011, 14:13
  5. Γαμος και μελαγχολια
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 56
    Last Post: 13-05-2009, 23:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •