Σχεση και επικοινωνια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Εσεις οι γυναικες ειστε πολυ μεγαλος πονοκεφαλος:p

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    25
    σ ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις συμβουλες...μολις επιστρεψει θα δειξει...

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Το οτι μπορει ο τυπος να μην γουσταρει να ξοδεψει ολην την ωρα λεφτα σε μηνυματα και sms δεν το σκεφτηκατε πια?? Κατευθειαν ανασφαλεια?? Δεν ειναι καποιος αποκαταστημενος παντρεμενος με βερα με λεφτα να ξεχοιλιζουν απο τα πατζακια του, ενας απλος νεος ειναι με οικονομικες δυσκολιες οπως ολοι σχεδον, βλεπεις ρεα ποσο σημαντικο πραγμα ειναι το χρημα σε μια σχεση του σημερα??

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    25
    εχεις δικιο για το οικονομικο...ουτε εγω ειμαι καμια πλουσια οποτε μιλαμε μεσω ιντερνετ οπου εχουμε και οι 2 παντα ειτε ασυρματο ειτε οχι..οποτε δεν τιθεται τετοιο θεμα..την ιδια συμπεριφορα εχει και οταν ειναι σπιτι συνδεδεμενοσ απο σταθερο υπολογιστη...εαν ηταν το οικονομικο φυσικα και θα εδειχνα κατανοηση...

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ελα ρε περαστικε... μας δουλευεις ή απλα θες να τα χωσεις πάλι επειδη ειμαστε γυναικες? διαβασε καλα τι γραφει το κοριτσι και πες με το χερι στην καρδια αν παιζει αυτο που λες τωρα σοβαρα... ασε που αν κοιταξεις ειναι το πρωτο πραγμα που ρωτησα.... φφφφφ τι σου κανε πια καταραμενη και την πληρωνω εγω ? πες μου να πάω να την βρω να την τσακισω την ατιμη!!!:p

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Rea εχεις το κλασικο σκεπτικο γυναικας σε αυτη την περιπτωση και ο τυπος παιζει να ειναι ετσι επειδι ετσι ειναι και να μην το κανει επιτιδες.θα σου πω ενα πραγμα!!!σε τετοιες περιπτωσεις εχετε δικιο πανω απο 90% και απλα σας ακουμε να μας κραζετε προσπαθοντας να αποφυγουμε κατηγοριες αλλα,ΑΛΛΑ λεω οταν ειμαστε μεσα σε αυτο το 10% (για το οποιο ζουμε) θα ακουσεις μια λεξη αυτη η λεξη θα ειναι,"ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ?" ενω θα εχετε αρχισει να παραλιριτε και να λετε οτι να ναι.αμα ακουσετε αυτη την λεξη καλυτερα να σταματησετε επιτοπου.
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by legalize View Post
    Rea εχεις το κλασικο σκεπτικο γυναικας σε αυτη την περιπτωση και ο τυπος παιζει να ειναι ετσι επειδι ετσι ειναι και να μην το κανει επιτιδες.θα σου πω ενα πραγμα!!!σε τετοιες περιπτωσεις εχετε δικιο πανω απο 90% και απλα σας ακουμε να μας κραζετε προσπαθοντας να αποφυγουμε κατηγοριες αλλα,ΑΛΛΑ λεω οταν ειμαστε μεσα σε αυτο το 10% (για το οποιο ζουμε) θα ακουσεις μια λεξη αυτη η λεξη θα ειναι,"ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ?" ενω θα εχετε αρχισει να παραλιριτε και να λετε οτι να ναι.αμα ακουσετε αυτη την λεξη καλυτερα να σταματησετε επιτοπου.
    κοιταξε προσπαθω να μην εχω απεναντι στον αλλον υφος σε κραζω η με εκνευριζεις κλπ κλπ...τα λεω οσο πιο ομορφα μπορω του εξηγω πως απλα δεν νιωθω ομορφα ετσι..κ μ λεει πως θελει ν νιωθω καλα μαζι του..και να μην σκεφτομαι τετοια κλπ...ομως δεν καταλαβαινει οτι δεν ενοοω να ειναι πανω απο ενα τηλεφωνο προς θεου!!!! οταν εχεις ενα θεμα με την κοπελα σου υποθετω καθεσαι εστω και μεσω βαιμπερ και συζητας 5 λεπτακια να λυθει...δεν κλεινεις το ιντερνετ..γιατι εμενα αυτο μου δειχνει αδιαφορια ...δεν ξερω εμαι παραλογη ??

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by legalize View Post
    Rea εχεις το κλασικο σκεπτικο γυναικας σε αυτη την περιπτωση και ο τυπος παιζει να ειναι ετσι επειδι ετσι ειναι και να μην το κανει επιτιδες.θα σου πω ενα πραγμα!!!σε τετοιες περιπτωσεις εχετε δικιο πανω απο 90% και απλα σας ακουμε να μας κραζετε προσπαθοντας να αποφυγουμε κατηγοριες αλλα,ΑΛΛΑ λεω οταν ειμαστε μεσα σε αυτο το 10% (για το οποιο ζουμε) θα ακουσεις μια λεξη αυτη η λεξη θα ειναι,"ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ?" ενω θα εχετε αρχισει να παραλιριτε και να λετε οτι να ναι.αμα ακουσετε αυτη την λεξη καλυτερα να σταματησετε επιτοπου.
    μα δεν ειπα να χωρησει η κοπελα ρε παιδια...ειπα μεχρι να καταλαβει τι γινεται να μην ξαναπάει σπιτι του, και να του εκφρασει την πολυ λογικη ανησυχια της...δηλαδη αν εσενα στο εκανε αυτο η κοπέλα που γουσταρεις .. τι θα κανες? δεν το βλέπω οτι ειναι θεμα φυλλου γυναικα ή αντρας. βλέπω εναν ερωτευμενο ανθρωπο με μια πολυ λογικη ανυσηχια... το ιδιο ακριβως θα λεγα και σε εσενα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Βρε παιδια δεν ειπα να χωρισουν ουτε ειπα καμια κακια.ειπα μια αστεια πραγματικοτητα.ισα ισα ειπα οτι ολα ειναι κομπλε.κοριτσι μου ακουσεμε παντα να κανεις αυτο που θες,πιαστον οταν γυρισει και πεστου απλα και ωραια τις αισθανεσε μην του πεις τι πιστευεις και μην κρινεις την σταση του(για τα πρακτικα αμα ειμουν με καποια 4 μηνες σημαινει οτι θα ειχαμε το τελειο δεσιμο και τιποτα απο ολα αυτα δεν θα γινοταν :ρ)
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Χαχαχαχα και ρεα τι ερωτησεις ειναι αυτες που ειπες πριν στην αλλη να κανει,αμα κανεις στον δικο σου τετοιες ερωτησεις καιειναι ενοχος εστω κια για κατι ελαχιστο τον στιμωχνεις τοσο στην γωνια που το 80% των ενοχων θα τους εβλεπς να στεκονται με ελαφρος ανοιχτα ποδια ορθιοι και θα ξιναν τα μουσια τους η θα τριβαν το κεφαλι τους(χαχαχα κλασικες αντιδρασεις ενοχων αντρων :ρ).μπραβο θα το επαιζες πολυ καλα αλλα εγω θα απαντουσα με ερωτησεις,"δηλαδη με αυτες τις ερωτησεις που μου κανεις με κατηγορεις για κατι που ειμαι και οχι για κατι που κανω εσκεμενα,και αμα δεν σου αρεσει αυτο που ειμαι αντιθετως με εμενα που διχνω αγαπη με τον τροπο μου,δεν καταλαβαινω τι κανουμε εδω περα τοσο καιρο.αμα ειναναι να αλλαξω την συμπαιριφορα θα το κ;νω επιδι σε νοιαζομαι και δεν θελω να σκεφτεσε τετοια πραγματα και να στεναχοριεσε,ενω οταν μου τα επιδικνυεις ειναι σαν να προσπαθεις να με αλλαξεις για να μην ανχονεσε εσυ και οχι επιδι νοιαζεσε για μενα).και με ενα τετοιο υφος θα πεταγα το μπαλακι στην δικια μου.
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Pro skills...well played και φευγεις με το ηλιθιο χαμογελο οταν δεν σε βλεπει χαχαχαχαχαχα
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  12. #27
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Eγω παντως καταλαβα κατι, οτι οι σχεσεις με αηδιαζουν...Σιγα μην κατσω κιολας να δινω λογαριασμο για καθε τι που κανω και να παω κιολας(ακουσον ακουσον)να αλλαξω την προσωπικοτητα μου για να απειλουμαι αλλο με την ιδεα του χωρισμου...:p

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    25
    ρε παιδια εγω δεν ειπα πως θελω ν αλλαξω τον αλλον..ηθελα απλα μια γνωμη εαν ολο αυτο θεωρειται νορμαλ ας πουμε..το να πω στον αλλον κανε αυτο κ εκεινο και αν το κανει δεν εχει νοημα..η δικη μου απορια απλα ηταν εαν ειναι λογικο καποιος που παντα ειναι καλος και εκδηλωτικος και σωστος και ολα τα καλα, οταν ειναι μακρια να μην εχει την αναγκη να επικοινωνει μες στη μερα..μηπως δηλαδη ειμαι εγω υπερβολικη και δν χρειαζεται να το παιρνω στα σοβαρα αυτο..γιατι εγω πχ θα βγω εξω κ θα θελησω να στειλω ενα μου λειπεις η κατι τετοιο...στο δικο μου μυαλο το να μην στελνει καποιος δειχνει οτι δεν με σκεφτεται..ισως ομως για καποιυς αλλους πχ να μην ειναι ετσι..δεν ξερω...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Νατασα οτι γραφουμε δεν ειναι μονο για σενα γενικα κουβεντα κανουμε
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    25
    ναι ναι γενικη ηταν η απαντηση μου... :)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Επικοινωνία
    By Συνήθεια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 05-05-2013, 01:20
  2. Άμεση Επικοινωνία
    By In_Quest in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 02-04-2011, 17:53
  3. Επικοινωνία με πρώην
    By antonis70 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-09-2010, 23:42
  4. Επικοινωνια
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 24-05-2009, 18:07
  5. επικοινωνια
    By evak in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 05-07-2006, 06:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •