xanax δοσολογια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    xanax δοσολογια

    Καλησπερα..την τεταρτη ειναι να βρεθω με καποιο ατομο μετα απο καιρο και ξερω οτι θα αγχωθω λιγακι..νταξει δε λεω να παθω κριση αλλα σιγουρα θα μαι αρκετα αβολα..αν παρω μισο ζαναξ του 0.25 θα καλμαρει αυτο το μικρουλι αγχος η ειναι πολυ λιγονκ δε θα κανει τπτ;μ εχει γραψει η γιατρος μ ζαναξ για εκτακτη αναγκη αλλα ποτε δεν πηρα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    προσωπικα με καλμαρουν τα 0.5 αλλα πχ τη μανα μου την πιανει και ο 0.25mg. ποσο σου ειχε πει να παιρνεις ο γιατρος σου σε περιπτωση αναγκης?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Γιαυτό δοκιμάζεις ΠΡΙΝ τα χρειαστείς για να δεις πως σε πιάνουν.
    Εγώ την πρώτη φορά που τα πήρα δεν με έπιασε το 0,5μγ και πήρα και ακόμα μισό δλδ 0,75 για να με πιάσει ίσα ίσα...

    Άλλον το πρώτο 0,5 τον έριξε ξερό...

  4. #4
    Η γιατρος μ ειχε πει μισο...μετα μ ειχε πει ολοκληρο..πως μπορω να δοκιμασω ομως;ειμαι συνεχεια χαλαρη...οποτε αν ειμαι ηδη χαλαρη πως θα καταλαβω;
    Last edited by Μερμηγκας; 23-08-2015 at 07:52.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Σε μια μέτρια αγχωτική κατάσταση αλλά αν είσαι πάντα χαλαρή τι τα θες τα ξαναξ καλύτερα λίγη ψυχοθεραπεία...
    Πάρε 0,25μγ κανα 2 ώρες πριν και αν δεις πως εκεί τραβας φρίκη πήγαινε τουαλέτα και πάρε άλλο 0,25μγ...

    Έτσι έκανα εγώ με τα λεξοτανίλ. Με έλεγε ολόκληρο μια αγχωτική περίοδο που πέρναγα τότε αλλά εγώ έπαιρνα μισό και είχα το μισό στην τσέπη του παντελονιού και αν τραβάγα φρίκη μόνο τότε έπαιρνα και το άλλο μισό...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Μερμηγκας View Post
    Καλησπερα..την τεταρτη ειναι να βρεθω με καποιο ατομο μετα απο καιρο και ξερω οτι θα αγχωθω λιγακι..νταξει δε λεω να παθω κριση αλλα σιγουρα θα μαι αρκετα αβολα..αν παρω μισο ζαναξ του 0.25 θα καλμαρει αυτο το μικρουλι αγχος η ειναι πολυ λιγονκ δε θα κανει τπτ;μ εχει γραψει η γιατρος μ ζαναξ για εκτακτη αναγκη αλλα ποτε δεν πηρα...
    γιατι σε στρεσσαρει τοσο πολυ το ατομο αυτο? αν θες μπορεις να προφυλάξεις τον εαυτο σου και να ακυρωσεις την συναντηση αυτη...ολο το κακο μας ξεκιναει απο την στιγμη που σταματαμε να βαζουμε ορια στους αλλους. μπορει να μην κανουν τιποτα κακο επιφανειακα, αλλα το σωμα σου σε προειδοποιει για κατι ...αρα κατι υπάρχει, ας ειναι παραλογο για όλους τους αλλους... αμα η ψυχουλα σου δεν το θελει, το σωμα θα κλωτσησει...και το σωμα ΠΑΝΤΑ μας μιλα και λέει ΜΟΝΟ αλήθειες...ακομα και αν δεν εχεις εντοπήσει τον λόγο...αν εχεις επιλογη να σεβαστεις το σωμα σου καντο και μην το βαζεις ακομα σε αυτην την δοκιμασια...να εισαι σιγουρη οτι θα σου ερθουν οι απαντησεις αμεσως !.. ο καλυτερος τροπος να αντιμετωπίσουμε το αγχος μας ειναι να το αναγνωρισουμε πρωτα και να το σεβαστουμε.

  7. #7
    Με στρεσαρει τοσο πολυ γιατινειναι το αγορι μου..οπουνειμασταν ετοιμοι να χωρισουμε κ με τονπου τα βρηκαμε μου ανακοινωσε τις διακοπες του οπου αντι για μια βδομαδα κρατησε 20 μερες..τις μερες αυτες ηταν σαν αλλος ανθρωπος..δεν ξερω τι θα αντιμετωπίσω..επισης ενω τον θελω παρα πολυ ξ ανυπομονω να ερθει μολις σκεφτομαι οτι στη χειροτερη στιγμη μ μ αφησε για διακοπες κ η βδομαδα εγινε 10ημερο το 10ημερο 15νθημερο κ κατελειξε σε 20ημερο..νιωθω σαν να τον σιχαινομαι μετα απ αυτο.ειμαστε 8 χρονια μαζι απο πλ μικρη ηλικια κ αυτα π δεν καναμε τοσα χρονια μαζι τα εκανε σ ενα μηνα...νιωθω αποξενωμενη κ αυτο μ προκαλει αγχος

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μερηγκουλα , καντου κι εσυ κατι παρομοιο . Καμμια φορα το ενδιαφερον , θεωρειται δεδομενο απο την αλλη πλευρα ( απο το αγορι σου ) και με ενα ταρακουνημα τον επαναφερεις . Κλονισε του το οτι εισαι δεδομενη . Ακου που σου λεω , ετσι την πατησα κι εγω παλια , θεωρουσα δεδομενη τηκν κοπελα μου , και αδιαφορουσα ( στα 4-5 χρονια 'νομιζα ' οτι την ειχα βαρεθει ) . Μολις αρχισε να κανει τα δικα της , ξυπνησε ολο το ενδιαφερον μου γιαυτην, αλλα......................ηταν αργα . Ειχε πλεον φυγει , και πολυ υπομομονη εκανε .

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    για λιγο αγχος το 0,25 ειναι μια χαρα! το 0.5 αστο καλυτερα. αν προκειται για ελαχιστα στρεσογονο κατασταση μπορει να σε νυσταξει κιολας αφου εχεις κ παρθενο οργανισμο ;-)
    μερμυγκα εγω θα προτινα παρολα αυτα να μην παρεις τιποτα! εισαι ικανη να αγχωθεις χειροτερα!
    παντως γερα γερα με τσαμπουκα!! ;-) αντιλαμβανομαι εξελιξεις και χαιρομαιιι;-)
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  10. #10
    Οοοοοοοχι psy...θα στα πω.....

Similar Threads

  1. xanax δοσολογία
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 18-08-2013, 12:36
  2. δοσολογία βαλσαμόχορτου-υπέρικου σε κάψουλες
    By katerina-zaf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 47
    Last Post: 21-04-2013, 06:48
  3. xanax
    By Maraki007 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 13-09-2012, 13:24
  4. ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
    By cec2086 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-2012, 15:57
  5. 16 xanax per day!!!
    By pythagoras23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 01-09-2011, 15:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •