Τοξικη κοινωνια.. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 195
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Στην χωρα μας η αληθεια ειναι οτι εχει ξεφτυλιστει για τα καλα το θεμα της σεξουαλικης διαπαιδαγωγησης σε σημειο να υπαρχουν παιδια δημοτικου και τολμω να υποθεσω και μεγαλυτερων ταξεων που πιστευουν ακομη στον πελαργο ή που πιστεύουν ότι αν απλως ξαπλωσουν μαζι με ενα κοριτσι αυτο θα μεινει εγκυος ή δεν ξερω και εγω τι αλλη αηδια θα τους εχουν πει οι ηλιθιοι γονεις τους...Και στις αλλες χωρες ομως της ευρωπης δεν βλεπω και μεγαλες διαφορες, και εκει το πηδημα και κατοπιν οι εκτρωσεις στους ανηλικους ειναι τσιχλοφουσκα...Θεωρω απαραδεκτο να θεωρουμε δεδομενο το sex πχ στα 13χρονα ετσι επειδη εχουν ορμες....Αν εχουν ορμες τα 13χρονα να δουν την Ντορα την μικρη εξερευνητρια, θελουν και sex, καλα καλα οι ορμονες τους δεν εχουν αρχισει να παραγονται και τα χαρακτηριστικα του φυλλου τους δεν εχουν βγαλει(βαρια φωνη και τριχοφυια και μυες στους αντρες, οι γνωστες καμπυλες στις γυναικες)...Δηλαδη η επομενη ή η μεθεπομενη, απο εμας, γενια ποτε θα ξεκιναει το sex τους, απο τα 5 τους?? Εγω θυμαμαι παντως μια διαφημηση της UNICEF με ενα κοριτσακι 12 χρονων απο την Αφρικη που κρατουσε ενα μωρο στην αγκαλια της και ελεγε στην καμερα <<ονειρευομαι ενα καλυτερο μελλον για τα παιδια, καλύτερα σχολεια, τροφη, στεγη για αυτα...οχι για εμενα...Εγω ειμαι μεγαλη πια>>...Και εμεις αφρικανοχωρα ειμαστε, μην ανυσηχεις, απλα δεν φαινεται πολυ επειδη υπαρχουν οι εκτρωσεις και τα χαπια της επομενης ημερας, ας ειχαμε ομως 200.000 εγκυες 15χρονες τον χρονο και θα εβλεπες ποσο γελοιο ειναι το ολο θεμα με το σεξ στα 15χρονα...Φυσικα και θα μαθαινει το παιδι απο το δημοτικο ακομα το τι εστι σεξ, δεν θα του λεμε μαλακιες για πελαργους κλπ, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα τα κανει και πραξη κιολας οποτε του καπνισει....Υπαρχει και το ψυχολογικο κομματι απο εκει και περα...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    ''σαπια λογια και ιδεες και η πουτανια σαν αρετη
    και μερα τα 15 η παρθενια ειναι ντροπη''
    που λεγαν και οι ffc ειρωνικα σε ενα στιχο τους, για τον πουτσο γεννια αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι αντι να πηγαινει το ανθρωπινο ειδος μπροστα πηγαινει πισω επειδη ακολουθει τα ''ενστικτα'' του αποκλειστικα, η πολλη ελευθερια κανει κακο τελικα, οι ανθρωποι εχουν ξεχασει τι θα πει ηθικη και κανουν οτι τους ερθει σαν γαμημενα πιθηκια, ακους εκει επειδη ειναι ''ερωτευμενη'' μαζι του και τα χουνε δυο μηνες του κανε δωρο ενα τσιμπουκι αν ειναι δυνατον, στο τελος τα 15χρονα θα γαμιουνται σαν τα σκυλια στον δρομο μπροστα σε κοσμο κιολας ετσι για την ''σεξουαλικη απελευθερωση'' και τα ''ανθρωπινα δικαιωματα'' και μην ακουσω καμια μαλακια για χασμα γεννεων, ειμαι 20 χρονων δεν ειμαι μεγαλος, πριν 5 χρονια ημουν κι εγω 15χρονο αλλα δεν ειδα και τοση πουτανια οσο τωρα, νταξει και τοτε υπηρχαν καριολες αλλα τις σχολιαζανε οι περισσοτεροι αρνητικα.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    46
    ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις ολων..

    Anakin,δυστυχως αν τις γραψω πολυ πιθανον να αρχισουν να λενε βρωμες για εμενα και μετα τι θα κανω;θα ρεζιλευτω σε ολο το σχολειο και δεν υπαρχει και αλλο λυκειο στην περιοχη μου επειδη ειμαστε επαρχια.Και δυστυχως ολα τα παιδια του χωριου μου εχουν κανει ηδη την πρωτη τους σχεση και θα αρχισουν να με κοροιδευουν.

    περαστικός πραγματι οι φιλες μου δεν εχουν καμια ιδεα για ολα αυτα.Σημερα ρωτησα τη φιλη μου αν ξερει για τις αρρωστιες που μπορεις να κολλησεις και μου λεει που να ξερω;δεν με νοιαζουν εμενα αυτα,εγω θελω να περναω καλα με το αγορι μου.

    rea μακαρι να υπηρχε ενα τετοιο μαθημα στο σχολειο,ειδικα για την επαρχια ειναι πιο χρησιμο πιστευω γιατι εδω γινονται χειροτερα εκτροπα απο την αθηνα,πιστεψτε με

  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Λένε ο καρκινος σταματαει το καπνισμα...Εδω απο οτι φαινεται το AIDS ειναι το μονο πραγμα που μπορει να τις λογικεψει, θα ειναι μη αναστρεψιμο βεβαια, αλλα θα την κανει την δουλεια του...Αλλα και παλι η ιδεα που εχω για το πς να λυθει το προβλημα αυτο ειναι χιλιες φορες καλυτερη...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Quote Originally Posted by Lia27 View Post
    ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις ολων..

    Anakin,δυστυχως αν τις γραψω πολυ πιθανον να αρχισουν να λενε βρωμες για εμενα και μετα τι θα κανω;θα ρεζιλευτω σε ολο το σχολειο και δεν υπαρχει και αλλο λυκειο στην περιοχη μου επειδη ειμαστε επαρχια.Και δυστυχως ολα τα παιδια του χωριου μου εχουν κανει ηδη την πρωτη τους σχεση και θα αρχισουν να με κοροιδευουν.

    περαστικός πραγματι οι φιλες μου δεν εχουν καμια ιδεα για ολα αυτα.Σημερα ρωτησα τη φιλη μου αν ξερει για τις αρρωστιες που μπορεις να κολλησεις και μου λεει που να ξερω;δεν με νοιαζουν εμενα αυτα,εγω θελω να περναω καλα με το αγορι μου.

    rea μακαρι να υπηρχε ενα τετοιο μαθημα στο σχολειο,ειδικα για την επαρχια ειναι πιο χρησιμο πιστευω γιατι εδω γινονται χειροτερα εκτροπα απο την αθηνα,πιστεψτε με
    Τωρα πιστευεις δεν θα λενε? Να σε κοροιδευουν για το θεμα των σχεσεων η γενικα? Δεν την νοιαζουν μωρε αυτα χεστηκε η βλαμενη αμοιβαδα, την νοιαζει μονο να τον τρωει και να περναει ωραια, ακου απαντηση που εδωσε το καθυστερημενο, απλα μην δινεις βαση σε οτι σου λενε απο δω και περα, καντες παρεα αφου πιστευεις οτι δεν μπορεις να κανεις αλλιως και μην ανοιγεσαι σε αυτες και οτι και αν σου πουν μην επηρεαστεις εσυ σκεψου οτι τα λενε γιατι δεν μπορουν να σκεφτεις οπως εσυ
    Last edited by Anakin; 25-08-2015 at 16:19.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Περαστικε πες την ιδεα σου, σε τρωει να την πεις, για λεγε

  7. #37
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by Anakin View Post
    Περαστικε πες την ιδεα σου, σε τρωει να την πεις, για λεγε
    Δεν μπορω, θα φαω ισοβιο ban ετσι και την πω και μπορει και να εχω νομικα θεματακια, αμα θες πριβε:p

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Δεν μπορω, θα φαω ισοβιο ban ετσι και την πω και μπορει και να εχω νομικα θεματακια, αμα θες πριβε:p
    Χαχαχα τοσο ακραια ιδεα?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    καλα λια ενταξει δε υπαρχει αυτό που λες...δεν την νοιαζουν τα νοσηματα που μπορει να κολλησει?ελεος ρε παιδια,παμε κατά διαολου..αλλα βεβαια ετσι λενε τωρα,αν κολλησουν όμως κατι θα κλαιγονται στα φορουμ και στους γονεις τους και θα λενε "αχχ θεε μου,τι θα κανω τωρα,κολλησα aids,θα πεθανω κτλ"
    επισης rea,θυμαμαι μια χρονια που βαλανε ένα πρόγραμμα στο σχολειο σχετικα με την σεξουαλικη διαπαιδαγωγιση και μαντεψτε την αντιδραση των γονεων... "καλα δεν ντρεπεστε από το γυμνασιο να τους μαθαίνεται για το σεξ?απανθρωπα πραγματα..πονηρευετε τα παιδια μας από μικρα..ντροπη σας" και αναγκαστικα το εκοψαν το πρόγραμμα..

  10. #40
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Κλασσικοι ελληναραδες του καναπε φενια μου:p:p

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    46
    Anakin δεν ξερω αν λενε παντως αν ξεκοψω θα σκαρφιστουν ενα εκατομμυριο ψεματα και θα τα πουνε παντου.Θελω απλα να τελειωνω με την ολη κατασταση,ανυπομωνω να παω τριτη λυκειο και να τελειωσω,νοιωθω οτι με σκοτωνουν τα παντα εδω στη περιοχη μου.
    fenia99 ναι δεν την νοιαζουν,δυστυχως και αυτη ακριβως ηταν η απαντηση της.Εμας εδω περα η διευθυντρια μια μερα μας επιασε και μας μιλησε για αυτο το θεμα και ηρθαν την επομενη μερα γονεις και της ειπαν να μην το ξανακανει γιατι ετσι τα παιδια τους θα ξεκινησουν πιο νωρις το σεξ

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    περαστικός ελληναρες μεχρι αηδιας όμως...και μετα όταν μενουν εγκυες οι κορες τους κάθονται και λενε "μα καλα πως εμεινε εγκυος,εμενα η κορη μου είναι παρθενα κτλ"

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    λια απλα σου ειπα τι θα κανεις..να μιλας μαζι τους αλλα σιγα σιγα να μιλας και λιγοτερο ετσι ώστε στο τελος να μην μιλατε σχεδόν καθολου :) επισης ετσι ειμαστε εμεις οι ελληνες λια,κανουμε πραγματα χωρις να ενημερωνόμαστε και μετα όταν γινεται το λαθος καθόμαστε και κλαιμε και προσευχομαστε σαν καλοι "χριστιανοι" που ειμαστε για αυτό που παθαμε..ντροπη μας

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Quote Originally Posted by Lia27 View Post
    Anakin δεν ξερω αν λενε παντως αν ξεκοψω θα σκαρφιστουν ενα εκατομμυριο ψεματα και θα τα πουνε παντου.Θελω απλα να τελειωνω με την ολη κατασταση,ανυπομωνω να παω τριτη λυκειο και να τελειωσω,νοιωθω οτι με σκοτωνουν τα παντα εδω στη περιοχη μου.
    fenia99 ναι δεν την νοιαζουν,δυστυχως και αυτη ακριβως ηταν η απαντηση της.Εμας εδω περα η διευθυντρια μια μερα μας επιασε και μας μιλησε για αυτο το θεμα και ηρθαν την επομενη μερα γονεις και της ειπαν να μην το ξανακανει γιατι ετσι τα παιδια τους θα ξεκινησουν πιο νωρις το σεξ
    Εγω παλι ειμαι κατα σε αυτο το μαθημα γιατι πρωτον, θα γελανε σαν ζωα και δευτερον δεν πρεπει ρε παιδι μου απο το γυμνασιο, καποια πραματακια στα λενε στην βιολογια στην πρωτη γυμνασιου μεχρι εκει, τωρα για την χρηση προφυλακτικου ας δουνε μερικες εικονες με συφιλη και βλενορια και θα σου πω εγω αν θα ξαναπηδηχτουν χωρις προφυλαξεις, εκτος αν ειναι αμοιβαδες...

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    46
    Θα ηταν αποτελεσματικο πιστευω.Μακαρι να το εκαναν..Ετσι θα σταματουσαν και οι φιλες μου τις βλακειες

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. κατάθλιψη απο τοξική σχέση
    By nikitin in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 55
    Last Post: 29-11-2013, 15:16
  2. συναισθηματικη τοξικη εξαρτηση
    By starfish in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 04-07-2013, 16:53
  3. Η αντροκρατούμενη παγκόσμια κοινωνία μας
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 01-08-2011, 01:06
  4. Σχιζοφρένεια και κοινωνία
    By oXe in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 17-01-2010, 18:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •