Παιδι που μεγαλώνει σε μονογονεϊκή οικογένεια με απουσία του πατέρα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    4

    Παιδι που μεγαλώνει σε μονογονεϊκή οικογένεια με απουσία του πατέρα

    Καλησπερα,

    Εχω μια κορη 5 χρονων, με τον πατερα της χωρισα οταν ηταν 1 ετους. Αναγκαστηκα να χωρισω για πολλους κ διαφορους λογους που θα αναφαιρω εν συντομια πιο κατω. Απο οταν εγκατελειψα τον πρωην συζυγο μου, μετα απο περιπου 1 χρονο εφυγα στο εξωτερικο, συγκεκριμενα στην χωρα που σπουδασα πριν γυρισω ελλαδα οπου κ γνωρισα τον πρωην αντρα μου. Καταφερα με πολλες δυσκολιες να εχω μια παρα πολυ καλη δουλεια και να μπορω αυτη την στιγμη να παρεχω τα παντα στο παιδι μου. Οτι ζηταει το εχει, δεν στερηται ουτε θα στερηθει ποτε τιποτα, απο υλικα αγαθα κ χρηματα θαχει τα παντα. Εχω φυσικα τους γονεις μου να με υποστηριζουν και στην ουσια να μεγαλωνουν το παιδι μαζι με εμενα. Εχω και τους 2 γονεις μου, το λεω αυτο γιατι δεν ξερω κατα ποσο ειναι σημαντικο οτι εχει τον παπου (πατερα μου) οποτε και εχει ενα αντρικο προτυπο. Με τον πρωην αντρα μου ειμαστε ακομα στα δικαστηρια, δεν δινει διατροφη ενο εχει αρκετα χρηματα κ καλη δουλεια (ελευθερος επαγγελματιας) προτιμα να πληρωνει τους δικηγορους και τα δικαστικα εξοδα παρα να ειναι ενταξει στις υποχρεωσεις του. Ολα αυτα τα χρονια δεν εχει παρει ποτε τηλεφωνο να δει τι κανει το παιδι του ή να ζητησει να του μιλησει ή να ζητησει να το δει. Τον εγκατελειψα γιατι μερικους μηνες μετα την γεννηση του παιδιου αρχισε να πινει κ να παιρνει ουσιες (ζαναξ, λεξοτανιλ, στεντον). Θα μου πειτε αυτα δεν τα εβλεπες πριν παντρευτειτε?? Και ομως δεν ειχα καταλαβει απολυτος τιποτα και ουτε περιμενα απο εναν ανθρωπο με τοσα πτυχια και σπουδες να ειναι αλκοολικο πρεζονι, κρυβοταν για μεγαλο χρονικο διαστημα. Αρχικα ειδα τα κουτια με τα χαπια στο αμαξι κρυμμενα και μετα σιγα σιγα τα επαιρνε την νυχτα μαζι με ενα μπουκαλι βοτκα για να κοιμηθει λεει. Εκανα μια προσπαθεια μερικων μηνων να τον βοηθησω, πηγαμε σε ψυχιατρο αλλα δεν ηταν συνεργασιμος και μετα αρχισε να γινεται επιθετικος σε σημειο να παιζουμε ξυλο, οποτε και τον εγκατελειψα. Εχει πολλα ακομα η ιστορια μεταξυ μας, αλλα ειναι τοσα πολλα που πραγματικα βαριεμαι να τα γραψω, στην παρουσα φαση με ενδιαφερει μονο το παιδι μου. Εγω ειμαι καλα ψυχολογικα, γενικα ειμαι καλα κ συνεχιζω την ζωη μου χωρις προβληματα. Αυτο που με απασχολει ομως και πολλες φορες με στεναχωρει ειναι το παιδι. Τωρα τελευταια εχει πιασει κ ρωταει ποιος ειναι ο πατερας της, που ειναι, πως τον λενε. Της εχω δειξει φωτογραφιες, δεν της εχω πει τιποτα ακομα ουτε εχει ρωτησει γιατι δεν ειναι μαζι μας. Δεν δειχνει να την απασχολει το θεμα, απλα αραια και που κανει ερωτησεις. Πριν μερικες μερες επαιζε με ενα παιδακι στο παρκο και το ρωτησε αν εχει μπαμπα. Καποιες φορες εχει πει οτι μπαμπας της ειναι ο παπους. Νιωθω παρα πολυ ασχημα και δεν ξερω τι να κανω. Φοβαμαι μην εχει το παιδι ψυχολογικα μεγαλωνοντας. Πηγα σε μια παιδοψυχολογο μου ειπε οτι στο παιδι δεν πρεπει να πω ποτε ψεμματα αλλα την αληθεια αναλογα με το ποσο μπορει να καταλαβει με την ηλικια του και να μην ανησυχω. Μου ειπε οτι οσο εγω ειμαι καλα ψυχολογικα και το παιδι βλεπει μια μανα δυναμικη, δυνατη και ανεξαρτητη δεν θα νιωθει ανασφαλειες. Αυτο που μου τονισε η ψυχολογος ειναι πως αν εγω ειμαι καλα θαναι κ το παιδι καλα. Εγω ειμαι καλα, αλλα το προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω τι να απανταω στις ερωτησεις, να της πως τι?? οτι ο πατερας της ειναι ενα αλκολικο πρεζονι? Σκεφτομαι να ξαναπαω στην ψυχολογο. Γενικα δεν με απασχολει το θεμα και το θεωρουσα αστειο μεχρι που επιασε να πεταει ερωτησεις, εκει αγχωνομαι φοβαμαι μην πω κατι που δεν πρεπει να πω και δημιουργησω προβλημα στο παιδι. Γενικα η κορη μου ειναι ενα γελαστο παιδακι, υπερβολκα κοινωνικο, κανει ευκολα παρεα με τα αλλα παιδακια, εχει πολλες φιλες στο σχολειο, οι δασκαλες εδω ειναι ενημερες της καταστασης και μου εχουν πει οτι το η κορη μου τα παει μια χαρα στο σχολειο δεν εχουμε δειγματα δηλαδη περιεργης συμπεριφορας ή ψυχολογικων κτλ. Εδω ειναι υποχρεωμενοι στο τελος καθε μηνα να μου δινουν μια περιληψη για το τι κανουν στο σχολειο ποσο συμετεχει το παιδι στις δραστηριοτητες και πως τα παει γενικως. Στο σπιτι βεβαια ειναι πεισματαρα και υπερβολικα αναποδη. Αν καποιος μπορει να με συμβουλεψει πως να χειριστω την κατασταση?? Ευχαριστω!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,820
    ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΛΚΟΟΛΙΚΟ ΠΡΕΖΟΝΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ
    ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΦΑΙΝΕΣΑΙ
    ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ
    ΤΙ ΤΟΥ ΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΕΤΣΙ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Μεχρι εδω καλα τα πηγες
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,820
    ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ
    ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ ΔΕ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΡΕΖΟΝΙ
    ΟΤΙ ΠΙΝΕΙΣ ΑΛΚΟΟΛ ΔΕ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΑΛΚΟΟΛΙΚΟ ΔΛΔ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΙ
    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΕΖΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΕΖΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΑΘΟΝΤΑΙ
    ΓΕΝΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΚΑΤΑΧΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΝΤΑΙ
    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΧΡΗΣΕΙΣ ΞΕΦΕΥΓΟΥΝΕ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ
    ΑΥΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,820
    Quote Originally Posted by legalize View Post
    Μεχρι εδω καλα τα πηγες
    ΒΑΛΕ ΚΙ ΕΣΥ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΓΤ ΕΓΩ ΤΑ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΠΕΣ ΤΗΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,820
    ΟΠΩΣ ΟΤΙ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟ
    ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΜΑΣ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    4
    Αν εσεις θεωρειτε λογικο να παιρνει καποιος χαπια, να μπεκρουλιαζει και να γινεται επιθετικος στην γυναικα του κ το παιδι του μπραβο σας. Ο συγκεκριμενος το κανει χρονια αυτο απλα κρυβοταν οσο ηταν μαζι μου μεχρι που εσπασε, εκανε κ αλλες καταχρησεις με ουσιες στο παρελθον δεν ηταν μονο αυτα, οπως εγραψα δεν θα μπω σε λεπτομεριες γιατι βαριεμαι. Το δικαστηριο του εχει απαγορευσει να βλεπει το παιδι, νομιζω αυτο ειναι αρκετο?? Το εχει αφησει στην δικη μου κριση κ παντα με την παρουσια τριτου ατομου αν κ εφοσον θελω εγω. Οποτε το να σχολιαζετε ποιος φταιει κ αν τον εκανα εγω ετσι ειναι εντελως γελοιο και δεν σας ζητησα την αποψη σας. Οπως ειπα δεν θα κατσω να αναλυσω τι εγινε και χωρισα. Οτι εχω καλη δουλεια το ειπα με την εννοια οτι το παιδι μεγαλωνει χωρις στερησεις, εχει τα υλικα αγαθα και αγαπη απο 3 ατομα. Απο εκει κ περα θελω συμβουλη απο καποιον που εχει περασει παρομοια κατασταση ή ζει παρομοια κατασταση ή ειναι ψυχολογος. Οσοι απλα μπαινετε εδω για να πουλησετε εξυπνα μπορειτε να πατε σε αλλο ποστ να γραψετε βλακειες
    Last edited by Αμαζόνα; 25-07-2015 at 19:28.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Οχι εγω πιστευω οτι καλα εκανε απλος δεν μπορεις να πεις στο παιδι σου την αληθεια.κανονισε δες σε τι κατασταση βρισκετε ο πατερας του παιδιου σου τωρα και δες τι θα κανεις πολλες φορες το να κανουν και οι δυο μεριες ενα βημα πισω και να μιλησουν εχει καλητερο αποτελεσμα απο τα δικαστηρια.(δεν εχω παιδια δεν ξερω.ενα σπορο μεγαλωσα και τον εκανα σωστο ανθρωπο οσο ειμουν ακομα και εγω παιδι,αν ηξερα οτι πατερας του ηταν ετσι θα του ειχα κοψει τα ποδια και θα τον κρατουσα σε αποσταση)(ελις εχεις καποιο δικιο αλλα δεν εχει σηαμσια ουτε αυτος ουτε αυτη ουτε πως εγιναν ολα,υπαρχει ενα παιδι στη μεση)
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Οταν εγραψα μεχρι εδω καλα τα πηγες την αμαζονα εννουσα
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,820
    ΕΓΩ ΘΑ ΣΤΑ ΠΩ ΚΑΙ ΧΕΣΤΗΚΑ ΠΟΙΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΧΕΣΤΗΚΑ ΠΟΙΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ
    Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΥΡΙΛΕ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΤΟΝ ΕΒΓΑΖΕ ΜΙΑ ΔΙΑΓΝΩΣΗ
    ΘΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΕ ΤΑ ΧΑΠΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΣ ΑΝΑΠΗΡΟΣ ΑΝΙΚΑΝΟΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΥΡΙΛΕ
    Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕ ΝΑ ΣΤΡΑΦΕΙ ΣΕ ΑΛΚΟΟΛ ΚΑΙ ΟΥΣΙΕΣ
    ΠΑΡΕΠΙΠΤΩΝΤΟΣ ΑΥΤΟ ΙΑΤΡΙΚΑ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ
    ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΣΑΝ ΑΣΘΕΝΗΣ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΓΤ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΑΠΗΡΟ ΚΙ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ
    ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΛΚΟΟΛ ΕΜΠΕΙΡΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΜΕ ΤΑ ΚΩΛΟΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ
    ΑΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΧΩΡΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΞΕΠΕΡΝΑΣ ΕΝ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ
    ΠΟΥ ΡΥΘΜΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
    ΤΟ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΣΑΝ ΨΥΧΙΚΑ ΑΣΘΕΝΗ
    ΚΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΑΛΚΟΟΛΙΚΟ ΠΡΕΖΟΝΙ
    ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΛΥΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ
    ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΑΛΙΑ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ ΚΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ
    ΠΟΛΛΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΒΓΑΛΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΡΙΞΑΝ ΣΤΟ ΠΟΤΟ
    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΒΓΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ
    ΑΝ ΤΟΝ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΟ ΑΝΑΠΗΡΟ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΜΕ ΩΡΑΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ
    ΑΛΛΑ ΑΝΗΜΠΟΡΟ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,820
    ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
    ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΑΘΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΣ ΚΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ ΓΤ ΕΣΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΠΡΩΤΗ ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,820
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,820
    ΕΜΕΝΑ Ο ΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΣ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ
    ΚΙ ΕΧΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΤΑ ΛΕΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    4
    Ελις κανει καταχρησεις κ σε αλλες ουσιες. Κοντεψα να τρελαθω οσο καιρο ημουν εκει. Εχει περασει ασχημη παιδικη ζωη και μεγαλωσε με εναν πατερα τι να σου πω... μεγαλη ιστορια. γιαυτο εκανα κ υπομονη αλλα να τρελαθω εγω και στο τελος να τον αφησω να τρελανει κ το παιδι μου?? γιαυτο εφυγα. Προσπαθησα να τον παω σε γιατρο δεν συνεργαζοταν μου ειπε ο ψυχιατρος οτι εχει προβλημα μεν, αλλα δεν ειναι συνεργασιμος και παει μονο κ μονο γιατι θελει να του γραψει τα χαπια. Παιρνει και αλλα, αν θες στειλε μου εισερχομενο να στα πω δεν θελω να τα γραψω εδω. Οταν τον αφησα μου ειπε πως λογο κρισης δεν θα βρισκω δουλεια, δεν θα δωσει διατροφη και θα αναγκαστω να γυρισω σε αυτον. Μεχρι και που παντρευτηκαμε κρυβοταν μετα εδειξε τι ειναι. Το θεμα μου ομως τωρα ειναι το παιδι κ οχι αυτος. Θα ηθελα να εχουν καποια σχεση να ξερει το παιδι οτι εχει πατερα. Απο την στιγμη που δεν θελει ομως αυτος δεν προκειται να το προσπαθησω εγω. Το θεμα ειναι τι να κανω τωρα για το παιδι

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,820
    ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΛΕΣ ΟΜΟΡΦΑ ΝΑ ΣΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ
    ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΝ ΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΛΑ Η ΟΧΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΕΙΣ ΚΛΠ
    ΑΝ ΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
    Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΟΠΟΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
    ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΑΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΟΜΑΝΤΟ
    ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΥΖΗΤΟΥΣΕ ΔΕΝ ΕΔΙΝΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΟΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΣΑΜΕ
    ΕΠΙΝΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΙΝΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΩΡΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΣ ΔΙΝΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ
    ΚΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΔΕ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΑΠΟΥΣΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ
    By Leonard Cohen in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 26
    Last Post: 12-07-2020, 21:38
  2. Singleparent.gr: Το 1ο site για τη μονογονεϊκή και τη διαφορετική οικογένεια!
    By single7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 26-09-2013, 15:47
  3. Σχέση : καβγάδες-απουσία σεξ
    By Μοναξιά in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 03-06-2013, 17:14
  4. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 00:39
  5. Απουσία δραστηριότητας
    By papas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 20-01-2007, 13:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •