Τοξικη κοινωνια..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 195
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    46

    Unhappy Τοξικη κοινωνια..

    Γεια σας..λοιπον δεν θελω να πολυλογω οποτε θα ξεκινησω αμεσως..ειμαι 15...και νοιωθω οτι αυτη η κοινωνια με σκοτωνει αργα και βασανιστηκα..θα προτιμουσα να ζω μια αλλη εποχη και οχι τωρα...εχω κουραστειι..κουραστηκα να ακουω τα σχολια των αλλων..βαρεθηκα..βαρεθηκα να βλεπω ενα προτυπο το οποιο πρεπει να το ακολουθουν ΟΛΟΙ..εχω ειλικρινα αγανακτησει..καθε φορα που παω εξω με "φιλες" παντα θα ακουσω το "αχχχ δεν θα βρεις ποτε σου αγορι με αυτα που κανεις...συμπεριφερεσαι σαν παιδι..επρεπε ηδη να κανεις σχεση και τουλαχιστον να εχεις προχωρησει στα προκαταρτικα κτλ" ή το "πρεπει να κανεις σεξ για να ωριμασεις" και το "πρεπει να ερωτευομαστε απο μικρη ηλικια και να μην ασχολουμαστε με κατι αλλο... και το καλυτερο απο ολα το ειπαν μια μερα οταν πηγαμε για καφε σε μια πλατεια..παρακαλω ακουστε "καλα ρε συ λια,ακομα να κανεις σεξ και να φιληθεις με αγορι?θα εχεις προβλημα οταν μεγαλωσεις κι ετσι δεν θα βρεις ποτε γκομενο..πηγαινε αγορασε κανα ψηλοτακουνο,πετα κανα βυζο εξω κανε και κανα τατουαζ να σε προσεξει κανεις γιατι θα μεινεις στο ραφι στο λεω"..ειλικρινα αυτη ηταν η σταγονα που ξεχειλησε το ποτηρι...σηκωθηκα και εφυγαμε τρομερα νευρα και αυτες απο τοτε λενε στους αλλους "χαχαχα η λια δεν εχει κανει ποτε σχεση χαχα και αλλες αηδιες¨"και το χειροτερο ειναι οτι δεν τρολλαρουν ή κατι τετοιο..αυτες δυστυχως εχουν κανει σεξ οχι επειδη ηθελαν αλλα λογο φιγουρας και θελουν να παρακινησουν και εμενα..δεν αντεχω αλλο..γιατι να πρεπει να κανω κι εγω σχεση απο τα 15?γιατι να κανω σεξ απο τωρα?ΓΙΑΤΙ?πολλα αναπαντητα ερωτηματα χωρις απαντηση..γιατι τοση πιεση στις μερες μας?ΓΙΑΤΙΙ..:confused::confused::confused :

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Την εχω σιχαθει και εγω αυτην την κωλοκοινωνια και ειμαι λιγο μεγαλυτερος, θεωρω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των ανθρωπων ειναι αχρηστοι και ηλιθιοι, μαλλον όσο περισσότερα υλικα αγαθα αποχταμε σαν ανθρωποι τόσο λιγότεροι ξυπνιοι γινομαστε, εχει νομιζω υπαρξει και επιστημονας που το ισχυρστηκε, οτι καθως περνανε τα χρόνια και η τεχνολογια ακμαζει ο εγκεφαλος του ανθρωπου αρχιζει να παρακμαζει γιατι μενει ως επι των πλειστον αχρησμοποιητος...Βλέπεις πχ τι εκαναν τα κομπιουτερακια, ολοκληρη γκαμα, κομπιουτερακια με μπαταριες, κομπιουτερακια ηλιακα, κομπιουτερακια που λυνουν ακομη και εξισωσεις και υπολογιζουν τριγωνομετρικους αριθμους, μπορει ναι μεν να τα υπολογιζουν ολα αυτα ταχυτατα σε κλασματα δευτερολεπτου και να μας βοηθανε αλλα ετσι και ζητησεις απο καποιον τυχαιο να υπολογισει το ταδε γινομενο με χαρτι και μολυβι ή ακομη χειροτερα με το μυαλο του θα του παρει καναν αιωνα προσπαθοντας να σκεφτει πως γινονται οι αριθμητικες πραξεις, για αυτο λεμε όσο αυξανεται η τεχνολογια τόσο μειωνεται η ευφυια και το μεσο iQ του ανθρωπου, αυξανεται μονο η γνωση και για αυτο μονο προχωραμε, η κριτικη σκεψη ομως κοντευει να εξαφανιστει ή ίσως και να έχει ήδη εξαφανιστει σαν τους δεινοαυρους αδοξα....Γιατι στην οργη τα λεω ολα αυτα, εγω καταλαβα οτι αυτες σου οι φιλες εκτος απο κατανωλατικα ανεγκεφαλα ψωνια της σημερινης εποχης που νομιζουν οτι μολις αποφοιτησουν απο το λυκειο θα βρουν μια δουλεια και παιρνουν μισθο κανα εκατομμυριο τον μηνα ή θα τις συντηρουν εφ ορου ζωης οι γονεις τους ειναι και ολιγον τι πουτανες, οποτε τι να σου πω κοπελια, ομοιος στον ομοιο και κοπρια στα λαχανα που λεει η σοφη ελληνικη παροιμια, αν εσυ αρεσκεσαι να τις κανεις παρεα γινε και εσυ ιδια με αυτες, αλλα αν δεν τις θες στειλτες απο εκει που ηρθαν...Παντως οι φιλες σου εκτος απο ξετσιπωτες ειναι και λιγο μαλακισμενες γιατι κανενας σοβαρος αντρα δεν γουσταρει η κοπελα του να εχει πηδηχτει με το μισο κολωνακι που λεει ο λογος, χιλιες φορες πιο αφροδιακη ειναι η κοπελα που δεν ειχε ποτε της καποια επαφη με αλλον γιατι ο αντρας νιωθει υποσυνειδητα να περνει καπως τον ρολο του "δασκαλου" της, οτι εκεινος θα ξαπλωσει μαζι της για πρωτη φορα, δεν μιλαω για γαμους και κουραφεξαλα και ματωμενες σεντονες προς αποφυγη παρεξηγησεων, μιλαω για μια νορμαλ σχεση, αλλου ειδους τυποι(τους οποιους εγω θεωρω αλητες και παρταλια) τα φτιαχνουν με γκομενες που βγαζουν τον μπουστο οξω σαν τις αμαζονες και εχουν και μετρητη διπλα στο κρεβατι τους που να καταμετρει το ποσες φορες και με ποιους πηδηχτηκαν, θα τους χρειαζεται ο μετρητης γιατι δύσκολα θυμαται καποιος τριψηφια νουμερα, και αλλου ειδους αντρες πιο προσγειωμενοι και λογικοι και σοβαροι τα φτιαχνουν με κοπελες δεν εχουν τετοιου ειδους εμπειριες ή τελοςπαντων δεν φορανε λαμπιονια γυρω τους σαν την φωταγωγηση του παρθενωνα που να βροντοφωναζουν <<ΕΧΩ ΠΗΔΗΧΤΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΡΕΕ>>, δηλαδη ντρεπομαι και μονο που τα σκεφτομαι και ειμαι αγορι, ααα ρεεε οσο σκεφτομαι μια εδω μεσα που μου ειχε πει οτι περναμε την πιο ηθικη εποχη στα χρονικα της ανθρωποτητας, να σου η ηθικη, σε λιγο αυτες θα βγουν γυμνες στον δρομο σαν τις ορνιθες του αριστοφανη για να κερδισου τις εμπειριες που θελουν...Μου ειπε μια φορα και ενας καμενος οτι λεει μας ψεκαζουν, τι τους θελουν ρε τους ψεκασμους, αρκει η τηλεοραση και τα μιντια, απλα πραγματα...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    btw πολυ επιτυχημενος τιτλος

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καταρχην μαθε οτι συμφωνα με τους στοιχιωδης νομους της μηχανικης το αεροπλανο για να πεταξει πρεπει να καψει καυσιμα οπως ολα τα μεταφορικα μεσα εκτος αν ειναι αεροστατο αρα αυτο σε χαλασε? ενω οι εξατμησεις απο τα χιλιαδες αμαξια δε σε ψεκαζουν? κ φουγαρα απο τα εργοστασια? σοβαρεψου κ λιγο. κ αμα περασει κ κανενα αμαξι σαραβαλο θα τα ντουμανιασει ολα κανοντας κ χρου χρου χρου κ ολας σαν ατομομηχανη.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Βρε αλεξ, ψεκασμενος εισαι ή εχεις καμια τυφλοποντικιαση και δεν καταλαβαινεις τα οσα γραφω γαμω την τυχη μου, μαθε πρωτα απο κατανοηση κειμενου και μετα σχολιαζε, εκθεση λεγεται στα σχολεια, αμαν πια που θα ελεγαν και τα καθαρματα, τι ειναι πια αυτο με εσενα??? Ξερω τι συμβαινει με τις ουρες των αεροπλανων και την συμπηκνωση των υδρατμων μεσιε φωστηρα και προφανως και τα αεροπλανα πετανε στα 10.000 ποδια οποτε και να ψεκαζαν εχοντας περασει απο ελεγχο σε αεροδρομια δεν θα γινονταν και τιποτα λογω των ανεμων και λογω του τρομαχτικου ψυχους που επικρατει σε αυτα τα υψη και ξερω επισης οτι τα διχρονα μηχανακια βγαζουν αρωματικους υδρογονανθρακες που προκαλουν καρκινο, ασε μας και εσυ βρε φωστηρα, απο ολα οσα εγραψα εσυ αυτο βρηκες να σχολιασεις και το σχολιασε και λαθος

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Είπα οτι ενας φιλος μου καμενος πιστευει οτι μας ψεκαζουν και εγω λεω τι σκατα να τους χρειαζονται τους ψεκασμους και να ξοδευουν τα φραγκα τους οταν υπαρχει η tv και τα μιντια που σας εχουν καψει ολους σχεδον τον εγκεφαλο(εγω δεν βλεπω tv), απλα πραγματα, ενα και ενα που λεμε, τοσο απλα

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Το πιστευω δηλαδη οτι υπαρχει "ψεκασμος" για να εχουμε γεμισει ολου του κοσμου τα ζομπι που κυκλοφορουν ελευθερα στους δρομους και εχουν και ψηφο αλλα σιγουρα οχι απο τα αεροπλανα...αλλου ειναι η πηγη φιλε αλεξ...στο κονσερβοκουτι...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Βρε αλεξ, ψεκασμενος εισαι ή εχεις καμια τυφλοποντικιαση και δεν καταλαβαινεις τα οσα γραφω γαμω την τυχη μου, μαθε πρωτα απο κατανοηση κειμενου και μετα σχολιαζε, εκθεση λεγεται στα σχολεια, αμαν πια που θα ελεγαν και τα καθαρματα, τι ειναι πια αυτο με εσενα??? Ξερω τι συμβαινει με τις ουρες των αεροπλανων και την συμπηκνωση των υδρατμων μεσιε φωστηρα και προφανως και τα αεροπλανα πετανε στα 10.000 ποδια οποτε και να ψεκαζαν εχοντας περασει απο ελεγχο σε αεροδρομια δεν θα γινονταν και τιποτα λογω των ανεμων και λογω του τρομαχτικου ψυχους που επικρατει σε αυτα τα υψη και ξερω επισης οτι τα διχρονα μηχανακια βγαζουν αρωματικους υδρογονανθρακες που προκαλουν καρκινο, ασε μας και εσυ βρε φωστηρα, απο ολα οσα εγραψα εσυ αυτο βρηκες να σχολιασεις και το σχολιασε και λαθος
    https://www.youtube.com/watch?v=02NyBh9kBBM

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Να σου ρε οι μεγαλοι επιστημονες, τι τους θελουμε τους χημικους μηχανικους, τους ελεκτες των αεροδρομιων, τους φυσικους, τους γεωλογους, τους μετεωρολογους, τους πιλοτους κλπ, η χρυση αυγη μετα τις επιστημονικες μελετες της επανω στην χημικη συσταση της βιοσφαιρας αποκαλυπτει ολα τα ψεματα της σημερινης κοινωνιας...αποκαλυψεις που θα εκαναν και τον λιακο να παθει συνδρομο κατωτεροτητας

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Και ξεφυγαμε και τελειως απο το θεμα μας, η θεματοθετρια μας βοηθεια θελει και βοηθεια δεν εχει παρει ακομα εξαιτας σου αλεξ, εγω μικρη μου ειμαι μαζι σου και καλα κανεις που δεν μιμεισαι τις φιλες σου, ετσι να συνεχισεις

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    46
    περαστικός σας ευχαριστω πολυ...εχω αρχισει και σκεφτομαι στα σοβαρα να σταματησω την παρεα μαζι τους για νοιωθω οτι με σκοτωνει...νοιωθω οτι ειναι τοξικη και με καιει μεσα μου

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    λια γεια σου :) κατα την δικη μου γνωμη οι "φιλες" σου ειναι φιδια ή καποιο αλλο ερπετοειδες :) σε καμια περιπτωση μην τις ακους γιατι πολυ απλα θα φας τα μουτρα σου που λεμε...Αν ημουν στη θεση σου θα εψαχνα να βρω καινουριες φιλες...Ουτως η αλλως απο την ηλικια καταλαβαινω οτι θα πας λυκειο..οποτε βρες καμια καινουρια φιλη γιατι αυτες δεν σου κανουν..Επισης να σου πω κι εγω οτι ειμαι 15 και ουτε σεξ εχω κανει ουτε καν σχεση εχω κανει ποτε...μη νομιζεις οτι εισαι η μοναδικη... λοιπον γραψτες στα φρυδια σου και ηρεμισε

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Κοιτα να δεις που υπαρχουν και τετοια 15χρονα στη σημερινη εποχη, ομολογω οτι είχα χάσει καθε ελπιδα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Κοιτα να δεις που υπαρχουν και τετοια 15χρονα στη σημερινη εποχη, ομολογω οτι είχα χάσει καθε ελπιδα
    κι ομως υπαρχουν διασπαρτα απο εδω κι απο εκει...λιγο σπανιο αλλα υπαρχουν..αμα εχεις υπομονη βρισκεις καμια φορα :)

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. κατάθλιψη απο τοξική σχέση
    By nikitin in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 55
    Last Post: 29-11-2013, 15:16
  2. συναισθηματικη τοξικη εξαρτηση
    By starfish in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 04-07-2013, 16:53
  3. Η αντροκρατούμενη παγκόσμια κοινωνία μας
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 01-08-2011, 01:06
  4. Σχιζοφρένεια και κοινωνία
    By oXe in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 17-01-2010, 18:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •