τι σας κανει να γελατε
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    τι σας κανει να γελατε

    Ειναι γνωστη η ρηση ' μερα που περασε χωρις να γελασεις , ειναι μερα χαμενη ' .
    Λοιπον , τι σας κανει να γελατε ? εχω επιγνωση οτι αναρτω ενα ' αδοκιμο΄' θεμα , σενα φορουμ που βριθει απο ψυχολογικα προβληματα , ε , και ?
    Εμενα με κανουν να γελαω κωμωδιες , βλεπω συχνα , κατι Ροζ Πανθηρας , Χοντρος - Λιγνος ( δεν δειχνει συχνα πλεον ) , Γουντυ Αλλεν , αν και τα τελευταια 15 χρονια δεν βγαινουν καλες κωμικες ταινιες οπως παλια , παραξενο .
    Επισης κατεβαζω κωμικα βιντεο απο you tube .
    Sites με κωμικες ατακες . Βιβλια με εκθεσεις- μαργαριταρια μαθητων .
    Γενικα , αστειες ατακες , απο οποιονδηποτε με πολυ χιουμορ , με κανουν και γελαω .
    Τα καμωματα του γατου που φιλοξενω για οσο λειπει η αδελφη μου .
    Ο ιδιος μου ο εαυτος , οταν λεει/κανει σαχλες .
    Μαρεσει να ' πειραζω ' τους αλλους , τον κολλητο μου , φιλες , αμα ' τσιμπανε ' , διακριτικα ( οχι παντα )
    Βεβαια τα πρωτεια στην κωμωδια τα διεκδικει επαξιως η Ελληνικη Βουλη .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    τελευταια,
    εγω γελαω μονη μου οταν τρολαρω καποιον κ δε το κτλβαινει. εννοω μεσω νετ.
    απο κοντα ομως δν ειμαι παντα σιγουρη αν το κτλβαινουν κ απλα κανουν πως δε κτλβαινουν

    γενικα ειναι προβλημα αυτο με ελαχιστα ατομα γελαω

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Τι λες βρε μακ, αν μερα που περασε χωρις να γελασεις ειναι μερα χαμενη, τοτε εμενα τα 4/5 και βαλε της ζωης μου ειναι χαμενα, εγω εχω τετοια μιζερια που δεν γελαω με τιποτα, βαριεμαι τις κομωδιες, βαριεμαι τους ανθρωπους που λενε ανεκδοτα και χαχανητα, δεν μπορω ουτε καν να χαμογελασω, να κανω ενα ελαφρυ ριτιδιασμα γυρω απο το χειλος μου, ποσο μαλλον να γελασω, εχουν περασει παρα πολλα χρονια απο την τελευταια φορα που γελασα για λιγο, εμενα με διακατεχουν αλλα ειδους αισθηματα τα τελευταια 5 χρονια...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    τελευταια,
    εγω γελαω μονη μου οταν τρολαρω καποιον κ δε το κτλβαινει. εννοω μεσω νετ.
    απο κοντα ομως δν ειμαι παντα σιγουρη αν το κτλβαινουν κ απλα κανουν πως δε κτλβαινουν

    γενικα ειναι προβλημα αυτο με ελαχιστα ατομα γελαω
    Κι εγω , goth , γελαω τρολλαροντας ανθρωπους απο κοντα ομως , με πολυ σοβαρο υφος , και τους φερνω σε αμηχανια , μετα ομως σκαω στα γελια .
    Απο μικρος το εκανα , και παντα επιανε , διοτι εχω ενα πολυ σοβαρο υφος , οταν θελω . Εκανα το εξης δε , ( το κανω ακομα ) λεω ακαταλαβιστικες προτασεις , με ακαταλαβιστικες λεξεις , παρεμβαλλοντας ομως πραματικες λεξεις , οποτε ο αλλος-η , ελεγε , ' δεν καταλαβα ακριβως τι λες ' εγω τοτε δηθεν ψιλοτσαντιζομαι και γινομαι ψαρωτικος ' καιλεω ' τι δεν καταλαβες , πρεπει να στα λενε δυο φορες για να καταλαβεις ' , με βοηθαει οτι μπορω και παιρνω ενα πολυ σοβαρο υφος , και δεν του παει το μυαλοτου αλλου οτι αστειευομαι , βεβαια στο τελος δεν κρατιεμαι καισκαω στα γελια !
    Κι εγω γελαω με ελαχιστοτατα ατομα , ενα η δυο .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Τι λες βρε μακ, αν μερα που περασε χωρις να γελασεις ειναι μερα χαμενη, τοτε εμενα τα 4/5 και βαλε της ζωης μου ειναι χαμενα, εγω εχω τετοια μιζερια που δεν γελαω με τιποτα, βαριεμαι τις κομωδιες, βαριεμαι τους ανθρωπους που λενε ανεκδοτα και χαχανητα, δεν μπορω ουτε καν να χαμογελασω, να κανω ενα ελαφρυ ριτιδιασμα γυρω απο το χειλος μου, ποσο μαλλον να γελασω, εχουν περασει παρα πολλα χρονια απο την τελευταια φορα που γελασα για λιγο, εμενα με διακατεχουν αλλα ειδους αισθηματα τα τελευταια 5 χρονια...
    Δεν ξερω , φιλε Περαστικε , εχεις μια διαφορετικη ιδιοσυγκρασια , εξυπνος εισαι , αλλα εγω προτιμω να το διασκεδαζω το πραμα , ετσι ζεις και παραπανω , αλλα δεν νομιζω οτι αυτο σενδιαφερει , ε ?
    Μια ζωη την εχουμε , αμα την ζησουμε ευχαριστα , παρ ολες τις αντιξοοτητες , μια φτανει και περρισευει ......

  6. #6
    I Know Nothing! - Fawlty Towers - BBC - YouTube

    Αυτό Μαγκάιβερ το έβλεπες? Μια ξεκαρδιστική (τουλάχιστον για μενα) παλιά σειρά κομωδιών.
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Εγω γελαω στο ομιλο ιππασιας οπου δουλευω με τις τουμπες που τρωμε απο τα αλογα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    I Know Nothing! - Fawlty Towers - BBC - YouTube

    Αυτό Μαγκάιβερ το έβλεπες? Μια ξεκαρδιστική (τουλάχιστον για μενα) παλιά σειρά κομωδιών.

    Οχι , Γιαννη , αλλα τωρα που μου τοπες , θα το δω .

  9. #9
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Οχι , Γιαννη , αλλα τωρα που μου τοπες , θα το δω .
    Από τις λίγες σειρές κωμωδιών (+ ο Μίστερ Μπίν) όπου γέλασα με τη ψυχή μου. Να προσθέσω και τα πολύ παλιά επεισόδια των οι Μεν και οι Δεν (με τον Ρώμα). Αυτές είναι κωμωδίες.
    Τα υπόλοιπα είναι γι αυτούς που θελουν να βγαζουν ένα νευρικό γέλιο με την εντύπωση πως γελάνε.
    Γέλιο ειναι το πηγαίο αυθορμητο αίσθημα, το οποίο, τουλάχιστον σε μένα, ειχαν την ικανότητα να προκαλούν οι επιτυχημένες κωμωδίες που προανέφερα.
    γιάννης

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Το εβλεπα το fwalty Towers Γιαννη , καταπληκτικο ηταν , αλλα δεν ηξερα τον Αγγλικο τιτλο . Και το Mr. Bean , το 91-92 εσκιζε , αλλα τα εργα που γυρισε τα 2 ο Rowan Atkinson , δεν ελεγαν τιποτα , ηταν τοτε στις φορμες του . Οπως και τα πρωτα επεισοδια των Ραδιο Αρβυλα ηταν ξεκαρδιστικα , αλλα εδω και 3-4 χρονια , εχουν χασει το χιουμορ τους , κουραστηκαν η βαρεθηκαν .

  11. #11
    Το συμπέρασμα μου ειναι πως όσο παιρνάνε τα χρόνια η ξεκαριστική κωμωδία με τις αθώες γκάφες και τα πειράγματα χάνεται. Τη θέση της παίνει σταδιακά το "εδώ γελάμε".
    Ίσως δεν υπάρχουν πλέον τετοιοι καταπληκτικοί δημιουργοί κωμωδίας ή τους βάλαν στο περιθωριο άλλοι πιο εμπορικοί ή ο κόσμος αποχαυνώθηκε τόσο πολύ που η ξεκαρδιστική κωμωδία δεν τον συνεπαίρνει πια.
    γιάννης

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Σωστη η παρατηρηση σου , Γιαννη , το γραφω και στην προσφωνηση του θεματος μου . Δεν υπαρχουν κωμικοι ηθοποιοι της εμβελειας των παλιων , ουτε κωμωδιες παρομοιου βεληνεκους . Δεν ξερω το γιατι . Ευστοχο το ' εδω γελαμε ' !!!

Similar Threads

  1. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By Aloha in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 03-07-2012, 18:42
  2. ΤΙ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ?
    By Remedy in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22
    Last Post: 02-08-2011, 18:53
  3. τα εχω κανει ολα σ%$@@%$#τα
    By anaximandros in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 26-01-2010, 23:24
  4. ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ
    By LILA28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 02-04-2009, 11:52
  5. πως τα έχω κάνει έτσι..
    By marianna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-03-2008, 22:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •