Είμαι Gay και ο σύντροφος μου ανακάλυψε ότι είναι Straight
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    5

    Είμαι Gay και ο σύντροφος μου ανακάλυψε ότι είναι Straight

    Καλησπέρα λέγομαι Κώστας και έχω 9 μήνες σχέση με αγόρι ήμασταν πολύ καλά στην αρχή αλλά τους τελευταίους μήνες έχουν ξεκινήσει κάποια προβλήματα και τσακωμοί..Πριν 2 εβδομάδες μου αποκάλυψε ότι νομίζει ότι είναι straight και εγώ πάγωσα και έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου..Ένιωθα να διαλύομαι και να χάνω τα πάντα...Εκείνος μου είπε ότι με αγαπάει αλλά του αρέσουν οι γυναίκες και μου είπε ότι είμαι ο μόνος άνδρας που του αρέσει(ήταν γκέι και πριν τα φτιάξουμε και έκανε κάτι και με γυναίκες)Όσο είμαστε σε σχέση δεν έχει κάνει τίποτα με κανέναν-καμία ούτε και εγώ..και τώρα δε ξέρω τι να κάνω..Του είπα να χωρίσουμε αλλά δε θέλει γιατί δεν είναι έτοιμος να το διαχειριστεί..ούτε εγώ είμαι έτοιμος αλλά δε ξέρω τι με πληγώνει περισσότερο..Να μείνω μαζί του ενώ σε λίγες εβδομάδες μπορεί να χωρίσουμε ή να χωρίσουμε τώρα ? Επίσης έχει μια φίλη την οποία έχω υποψίες ότι τη βλέπει περισσότερο από φίλη και έχουν αρχίσει να κάνουν περισσότερη παρέα και εκείνη τον καλεί να κάνουν πράγματα μαζί χωρίς να μου λένε να έρθω και εγώ..και έχω αρχίσει να ζηλεύω από εκεί που δε ζήλευα...Εμπιστεύομαι εκείνον αλλά όχι εκείνη..Τι να κάνω?Νιώθω απαίσια..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Είμαι gay αγαπητέ Κώστα. Είναι σύνηθες στον χώρο μας αυτό, λυπάμαι πολύ που σου τυχαίνει. Αν σε επηρεάζει άσχημα για εμένα καλό θα ήταν να χωρίσεις. Αν το έβλεπες σαν "ζω τη στιγμή και δεν με νοιάζει το αύριο", τότε θα σου έλεγα να το ζήσεις. Εγώ θα τον είχα χωρίσει ήδη, όμως, εγώ είμαι πολύ αυστηρός. Αν το δεις από άλλη οπτική, θα δεις πως δεν ξέρει τι λέει, διότι αν του αρέσεις είναι bi όχι str8. :) Αν λέει πως είναι str8 αλλά του αρέσεις επίσης εσύ, γιατί να χωρίσετε; Οκ me aythn τη λογική κι εσύ είσαι η Καίτη Ντιριντάουα. Τι θέλω να πω, ο καθένας λέει ό,τι θέλει, ειδικά όταν πανικοβάλλεται. Μην μπεις στη διαδικασία να του λύσεις το ψυχολογικό, απλά σκέφτομαι μήπως να μην έπαιρνες τοις μετρητοίς τα όσα λέει, αν μπορείς πάντα. Λέω αν μπορείς, διότι δεν συμβουλεύω κάτι που θα μπορούσα να κάνω ο ίδιος.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    5
    Μόλις χωρίσαμε τον πήρα τηλέφωνο και του είπα ότι χρειαζόμαστε χρόνο και οι δύο..Αύριο θα έρθει από εδώ να μιλήσουμε..Την απόφαση την έχω πάρει όσο και αν με πονάει θέλω να είμαι καλά και βλέποντας ότι είμαστε μαζί και εκείνος δεν είναι ευτυχισμένος τον αφήνω ελεύθερο να πετάξει και να βρει το δρόμο του..Εύχομαι να είμαστε και οι δύο ευτυχισμένοι..Και είμαι της άποψης ότι όλα γίνονται για κάποιο λόγο..Αν είναι γραφτό να είμαστε μαζί θα είμαστε αν δεν είναι υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι γύρω μου..(τα λέω να τα ακούω εγώ πιο πολύ)

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω δε τον πιστευω δε πιστευω οτι ειναι στρειτ κ το ανακαλυψε τωρα απλα ειναι μπαισεξουαλ κ μαλον δε θελει να εχει σχεση μαζι σου κ στο πε αυτο ως δικαιολογια

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    ΚΑΙ ΔΕ ΧΑΙΡΕΣΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕΣ ΑΝΤΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΥΤΟ ΚΑΘΟΛΟΥ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τραβας καπιο ζορι με τους γκει γενικοτερα εγω αυτο εχω καταλαβει.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σα να του λες δε λυπασαι που δεν ηταν αντρας τοσο καιρο? γιατι κομπλεξικος πρεπει να ειναι? αμα δε σ αρεσει μην ασχολησαι μαζι του δε σ εβαλε κανενας κριτη για να αποφασιζεις για το τι κανουν οι αλλοι.κ στο προηγουμενο επεισοδιο κατι τετιο συνεβει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Αν οντως εγινε srtr8 αστον ησυχο, θα τον κανεις να αισθανεται ασχημα οσο του μιλας, πολυ καλο που καποιος απο gay εγινε str8, αν εγινε.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    ΝΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΜΠΟΡΩ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ
    ΑΛΛΑ ΝΑ ΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΓΩ Ο ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε πειραζει αν δε τους μπορεις εσυ θα υπαρξουν αλλοι που θα τους μπορεσουν κ θα τους δεχτουν για αυτο που ειναι κ οχι για αυτο που θελεις να παραστησουν οτι ειναι για να τους αποδεχτεις οταν ενωσεις τα ελλατωματα σου με ενα αλλο εκει η επικοινωνια που δημιουργεις με αυτο το τροπο με τον αλλο ειναι ατρωτη.. οσο κρυβεις πραγματα δε προκειται ποτε να κρατησεις ανθρωπους διπλα σου κ αν δε κρατησεις ανθρωπους διπλα σου τελικα θα σου στριψει απο τη πολυ μοναξια αρα καλυτερα να μιλουν ασχημα για σενα παρα να τρελαθεις για να σε αποδεχτουν.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Anakin View Post
    Αν οντως εγινε srtr8 αστον ησυχο, θα τον κανεις να αισθανεται ασχημα οσο του μιλας, πολυ καλο που καποιος απο gay εγινε str8, αν εγινε.
    εγω θα πιστευα οτι χρησιμοποιει τον ιδιο ακριβως τροπο για να αποφυγει γυναικες οταν δε τις θελει θα τους λεει οτι ειναι γκει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΚΕΥ ΕΤΣΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΤΡΑΒΟΥ ΤΟ ΔΙΚΙΟ
    ΜΟΠΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΝΟΚΟΚΥΡΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΤΣΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΤΑ
    ΓΤ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΠΙΑΣΑΤΕ ΣΟΒΑΡΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    5
    Ανακάλυψε ότι του αρέσουν οι γυναίκες μέσω από μια φίλη του που κάνει ψυχανάλυση 5 χρόνια και πιστεύω πως έχουν κάνει συζητήσεις περί σεξουαλικότητας και το λέω επειδή και εγώ με τη φίλη του μιλούσαμε περί ψυχανάλυσης...και θα ξεκινήσω σε λίγες μέρες όπως και εκείνος ψυχανάλυση..Το θέμα είναι πως για μένα θεωρώ είναι πιο δύσκολος ο χωρισμός επειδή εκείνος γνωρίζει τι του γίνεται ενώ εγώ όχι και κάθε φορά που πηγαίνω μέσα στο σπίτι θυμάμαι πράγματα..βρίσκω παντού ρούχα του και δε ξέρω τι να κάνω για να τον ξεχάσω..προσπαθώ να μένω ήρεμος και να είμαι καλά με τον εαυτό μου αλλά δεν πετυχαίνει πάντα με καταβάλει το συναίσθημα..

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σε δουλευει εκτος αν αποφασισε να πραμινει γκει χωρις να το δεχεται δε πιστευω οτι αλαζει ποτε αυτος ο προσανατολισμος ακομα κ αν προστεθουν γυναικες εγω ειμαι σιγουρος οτι η γυναικα που θα τα φτιαξει θα ειναι κ αυτη το ιδιο μ αυτον κ αυτη η γυναικα το θεωρω πολυ πιθανο να αρεσει κ σε σενα μη χανεις την ευκαιρια να πλησιασεις κ γυναικες δε δαγκωνουν θα σου αρεσει αν βρεις τη καταληλη.
    αν δε μιαζανε δε θα συμπεθεριαζανε

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο με το θέμα της ομοφυλοφιλίας εδώ μέσα. Ο ένας ο άντρας πρέπει να είναι άντρας, ο άλλος μακάρι να έγινε στρέιτ. Αφήστε τον καθένα να είναι ό,τι θέλει. Αν δεν το επιβάλει σε εσάς και έχει βρει έναν άνθρωπο που θέλει τα ίδια τι ζόρι τραβάτε;

    Στο θέμα μας, δεν ξέρω τι ηλικίες έχετε αλλά ο φίλος σου είναι σε μια φάση που δεν ξέρει τι θέλει. Πες του ότι καλό είναι να το ανακαλύψει μόνος του και να μην σε παιδεύει. Και όχι δεν θα μείνεις για να είσαι η καβάτζα του. Έλεος. Άστον να το βρει και μην κάνεις υποθέσεις γιατί θα τρελαθείς, μπορεί όντως να του αρέσουν οι γυναίκες, μπορεί να έχει βαρεθεί μαζί σου, ό,τι κι αν είναι όμως μάλλον χρειάζεστε ένα διάλλειμα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 16
    Last Post: 03-03-2015, 00:51
  2. Ο σύντροφός μου είναι αντικοινωνικός
    By astimatnam in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 27-08-2014, 17:04
  3. ο συντροφος μου υποτροπιασε και εγω ειμαι εγκυος!!!
    By mata86 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 82
    Last Post: 15-07-2014, 14:09
  4. Replies: 58
    Last Post: 24-12-2011, 10:24
  5. "Ο συντροφος μου ειναι βλάκας?"....Ευχαριστώ, δεν θα πάρω....
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 23-08-2011, 13:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •