πως αντιδρατε οταν φοβαστε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352

    πως αντιδρατε οταν φοβαστε?

    Τωραωτελευταια οταν φοβαμε εχω την ταση να μενω ακινητη εσεις πως αντιδρατε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ωραιο θεμα . Εξαρταται τον φοβο . Οποτε , τι μας προκαλει φοβο ? ζωα , πχ φιδια , εντομα δεν μου λενε τιποτα . Τους μπατσους φοβαμαι , εχω κατι μικρα προηγουμενακια . Τους αποφευγω . Τα φαντασματα , καθολου . Ουτε βρυκολακες . Το σκοταδι ουτε . Το να με απειλησουν ουτε . Με την μηχανη φοβαμαι τους αλλους . Γενικα για να με φοβισεις , ειναι δυσκολο , αλλα αμα φοβηθω , αισθανομαι οτι μου κοβονται τα γονατα , πχ σε παρολιγον συγκρουση .
    Την φτωχεια την φοβαμαι παντως , την μοναξια , οχι , περναω καλα και μονος .

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Εγω δεν φοβαμαι, τουλαχιστον ποτε με την εννοια του να μου κοπουν τα ποδια ή να αρχισω να τρεχω σαν τρελος προς τα πισω κλπ...
    Τα ζωα οπως τα φιδια που ειπε και ο μακ δεν τα φοβαμαι εκτος αν μιλαμε για κανα θηριο πχ λιονταρια...Ο θανατος δεν μου λεει τιποτα σαν εννοια, μου την σπανε αυτοι που λενε οτι φοβουνται τον θανατο, εγω τον κοιταζω καταματα και γελαω στα μουτρα του, ουτε που με νοιαζει...Αρρωστειες, εμετοι κλπ δεν με πειραζουν...Το σκοταδι το προτιμω απο το φως...Τους κλοουν τους βλεπω και γελαω...Πάντως οταν φοβαμαι εχω απλως την ταση να μενω εντελως ακινητος και να μην αντιδρω καθολου και να κανω καθολου θορυβο, ισως ειναι και το πιο σωστο γιατι αμα αρχισεις να κανεις σαν υστερικος, να τρεχεις, να ουρλιαζεις κλπ μπορει να σου συμβει τελικα καμια στραβη...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ε , καλα βρε περαστικε , τα λιονταρια και γενικως αυτα που δεν σε ' παιρνει ' να τα βαλεις μαζι τους , πρεπει ναμαι χαζος για να μην τα φοβαμαι . Εκει χρειαζεται ειδικη μεταχειριση , οντως οχι τρεξιμο . Και τους καρχαριες φοβαμαι , οταν ειμαι σε καταδυση , αλλα δεν εχω δει ποτε .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Εξαρτάται τον φόβο και τι μπορώ να κάνω γι' αυτό...αν με απειλεί κάποιος προσπαθώ να ξεφύγω...αλλά δεν μπορώ να ξεφύγω από τις αναμνήσεις μου δυστυχώς οπότε όταν με τρομάζουν αυτές αγκαλιάζω ένα λούτρινο σκυλάκι που έχω...και για το φόβο μου για το σκοτάδι αφήνω πάντα ανοιχτό το φως...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    το κλεινω μεσα μου

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εξαρτάται τον φόβο και τι μπορώ να κάνω γι' αυτό...αν με απειλεί κάποιος προσπαθώ να ξεφύγω...αλλά δεν μπορώ να ξεφύγω από τις αναμνήσεις μου δυστυχώς οπότε όταν με τρομάζουν αυτές αγκαλιάζω ένα λούτρινο σκυλάκι που έχω...και για το φόβο μου για το σκοτάδι αφήνω πάντα ανοιχτό το φως...

    Εσυ Κυκνακο χρειαζεσαι επειγοντως μια αντρικη αγκαλια , αλλα τι σου λεω , εξυπνουλα εισαι , και το ξερεις και μονη σου .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Ρεα τι ενοως το κλεινεις μεσα σου?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εσυ Κυκνακο χρειαζεσαι επειγοντως μια αντρικη αγκαλια , αλλα τι σου λεω , εξυπνουλα εισαι , και το ξερεις και μονη σου .
    Αρκεί να είναι πάντα ασφαλής αυτή η αντρική αγκαλιά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αρκεί να είναι πάντα ασφαλής αυτή η αντρική αγκαλιά...

    Γι αυτο χρησιμοποιησα την λεξη ' αντρικη ' , ενας πραματικος αντρας , παντα εμπνεει ασφαλεια .

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΣΙΓΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΑΚΡΥΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΣΙΓΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑΙΝΙΑ ΣΕ ΛΙΓΟ
    ΤΟ ΝΟΟΥΤΜΠΟΥΚ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΣΙΓΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΑΚΡΥΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΣΙΓΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑΙΝΙΑ ΣΕ ΛΙΓΟ
    ΤΟ ΝΟΟΥΤΜΠΟΥΚ
    Γιατι elis , δεν συμφωνεις ? ενας αντρας πρεπει να εχει λογο , να κραταει τις υποσχεσεις του , να ειναι προστατευτικος , να μην λεει πολλα λογια , να ειναι των πραξεων , να εμπνεει κυρος , να μην ειναι θρασυς , απλα θαρραλεος , να μην στηνεται στον καθρεφτη , να μην υψωνει τονο φωνης στην κοπελα του ,
    να μην ξενοκοιταει , τα αλλα συμπληρωσε τα εσυ !!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΑΥΤΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΟΠΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΕΓΩ ΤΟ ΠΟΛΥ ΓΤ ΜΕΤΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΑΠΟΜΥΘΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΛΟΥΒΑΧΑΤΟ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ
    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΟΠΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ
    ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΕΥΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΤΕΤΟΙΑ
    ΘΕΛΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΕΚΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΑΥΤΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΟΠΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΕΓΩ ΤΟ ΠΟΛΥ ΓΤ ΜΕΤΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΑΠΟΜΥΘΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΛΟΥΒΑΧΑΤΟ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ
    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΟΠΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ
    ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΕΥΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΤΕΤΟΙΑ
    ΘΕΛΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΕΚΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ
    Λες , ε ? .......

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΕΣΥ ΤΙ ΛΕΣ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 150
    Last Post: 03-07-2014, 15:17
  2. τι φοβαστε?
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 17-01-2014, 06:15
  3. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΑΝ ΕΧΕΤΕ ΕΜΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΑΓΚΑΣΜΟΥΣ?ΠΩΣ ΑΝΤΙΔΡΑΤΕ?
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 09-02-2010, 16:09
  4. όταν νευριάζετε, πώς αντιδράτε?
    By arktos in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 79
    Last Post: 19-07-2007, 01:50
  5. ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΑ ΠΛΟΙΑ
    By cyberian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 23-10-2006, 18:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •