μεγάλες προσδοκίες;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    4

    μεγάλες προσδοκίες;;

    Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.
    Last edited by moon_spelled; 19-02-2014 at 01:51. Reason: Θα ήθελα να διαγραφεί το post μου...

  2. #2
    favvel
    Guest
    γεια σου..
    εγώ σκέφτομαι ότι.. αφού κανείς απ'τους δυο σας στις προηγούμενες σχέσεις σας δεν είχε πρόβλημα σε αυτό το κομμάτι,αυτό που συμβαίνει είναι ότι μάλλον αισθάνεται αυτό που είπες,ότι δλδ έχεις μεγάλες προσδοκίες από αυτόν κι έτσι του δημιουργείται άγχος και δεν μπορεί μετά να λειτουργήσει..
    Είπες ότι τον γνώρισες πρόσφατα άρα δεν νομίζω ότι τον ξέρεις καλά όπως λες..
    και μπορεί να έχει και δίκιο,δλδ να χρειάζεται λίγο χρόνο μέχρι να σε συνηθίσει ώστε μετά να αισθάνεται πιο οικεία μαζί σου και να μη φοβάται μήπως σε απογοητεύσει..
    Επίσης συζήτησε μαζί του αν αυτουνού του αρέσουν τα άγρια πράγματα γιατί μπορεί να λειτουργεί διαφορετικά σε αυτό το κομμάτι,πιο ήπια δλδ,κι έτσι να μην ταιριάζετε πάνω σ'αυτό..
    Ίσως είναι και κάτι άλλο σχετικό με το από πάνω..μπορεί επειδή ακριβώς σας δένουν κάποια συναισθήματα κι εσύ μπορείς και τα απομονώνεις όπως λες από την πράξη αυτή,αυτός να μην μπορεί να τα απομονώσει..κι άμα αισθάνεται πράγματα για σένα μπορεί να του βγαίνει να σου φερθεί τρυφερά και και όχι άγρια όπως απαιτεί αυτή πράξη..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Εγώ σκέφτομαι ότι,απλά δεν τα λες αυτά σε κάποιον που δεν γνωρίζεις κατά ποσο cool είναι με των εαυτό του...
    Δηλαδή κατά ποσο είναι η δεν είναι ανασφαλής...
    Ναι μεν καλο το όλο παραμυθάκι ειλικρίνειας κλπ,αλλα πως να το κάνουμε,οι περισσότεροι τρώνε φρίκες αν δεν έχουν την ίδια εμπειρία πάνω στο θέμα...
    "γιαυτο" λένε ότι πει η γυναικα x 3 ,ότι λέει ο αντρέας / 3...
    Απλά των "κομπλαρες",δεν έχει να κάνει με συναισθήματα κλπ...Μαλακίες,δεν έχει στύση λόγο συναισθημάτων...
    Απλά του το πέταξες,και μάσησε...
    Δεν είναι περίπλοκο το θέμα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by moon_spelled View Post
    Καλησπέρα σε όλους. Δεν θα σας καθυστερήσω με μεγάλους προλόγους, το πρόβλημά μου είναι το εξής.
    Είμαι στη δεύτερη δεκαετία της ζωής μου

    Εννοεις τη δεκαετια 10-19? Γιατι αυτη ειναι η δευτερη!


    και ποτέ ως τώρα δεν κατάφερα να κάνω μια καλή σχέση με το άλλο φύλο. Έχω πάρα πολλές σεξουαλικές εμπειρίες αλλά ποτέ δεν ένιωσα δεμένη με κανέναν.

    Αν εχεις παρα πολλες σεξουαλικες εμπειριες μεχρι τα 19 τι να πω, ουαου.


    Πάντα υπήρχε πολύ πάθος και έλξη με όσους ολοκλήρωνα όμως όχι δέσιμο γιατί συνήθως κανένας από τους δυο μας δεν ήταν ανοιχτός σε αυτό. Πρόσφατα λοιπόν, γνώρισα κάποιον ο οποίος νομίζω ότι μου ταιριάζει πολύ, υπάρχει πολύ καλή επικοινωνία μεταξύ μας και δεν μπορώ να τον δω ως μια "ξεπέτα" με τίποτα. Πριν λίγες μέρες αποφασίσαμε να ολοκληρώσουμε και ήρθε η απόλυτη "χλαπάτσα".
    Εκείνος είχε φοβερό άγχος γιατί ξέρει για το ερωτικό παρελθόν μου

    Γιατι κοπελια ξερει το ερωτικο παρελθον σου????? Αν του τα ειπες εσυ, λαθος πρωτο, αν ηταν γνωστος και σε ξερει χρονια πως ζεις και τι κανεις, οκκκ, αλλα και παλι γιατι να εχει τοσες πολλες πληροφοριες??

    και πίστευε ότι θα έχω τρελές απαιτήσεις, παρόλο που το είχαμε συζητήσει πολλές φορές και τον είχα διαβεβαιώσει πως δεν θέλω τίποτα τρομερό.

    Αυτες οι συζητησεις περισσοτερο θα τον αγχωσαν τον κακομοιρη παρα θα τον ξεαγχωσαν, πραγμα που αποδεικνυεται και παρακατω. Λαθος δευτερο!

    Τελικά, παρόλο που περάσαμε 4 μέρες σχεδόν μαζί, δεν έγινε σχεδόν τίποτα γιατί είχε πρόβλημα στύσης. Όταν το συζητήσαμε ένιωσα απαίσια, ρίχναμε ο ένας την ευθύνη στον άλλο και φυσικά όλη η μαγεία ήταν πια παρελθόν.

    Καλα, παει στα κομματια να σου ριχνει αυτος την ευθυνη γιατι μια τετοια φαση ειναι ευαισθητη για εναν αντρα, αλλα ακριβως για αυτο, σε εναν αντρα με προβλημα στυσης που δεν ειστε και καιρο μαζι να του ριχνεις εσυ την ευθυνη παει ρε κοπελια, θα το καταρρακωσεις! Λαθος τριτο! ΕΙναι θεμα ανδρισμου και εγωισμου, δεν του ριχνουν την ευθυνη, εφοσον κιολας οπως λες ενδιαφεροσουν για αυτον!


    Εκείνος μου έλεγε πως ήμουν πολύ αποστασιοποιημένη, απότομη και σε κάποιες φάσεις είχε την εντύπωση πως ήμουν θλιμμένη. Απ' την άλλη, όταν μου εξήγησε τι ακριβώς ήθελε προσπάθησα να πάω με τα νερά του αλλά πάλι δεν έγινε τίποτα

    Με τοση συζητηση, αγχος και επιρριψη ευθυνων και απο τις δυο πλευρες, εντυπωση θα μου εκανε αν γινοταν κατι.


    Έχω αρχίσει να νιώθω απαίσια. Μία φορά μου έτυχε κάτι καλό και στον σεξουαλικό τομέα αποδείχτηκε σκέτο φιάσκο. Έχω γεμίσει αμφιβολίες και η αυτοεκτίμησή μου έχει πέσει. Με έκανε να πιστεύω πως εγώ έχω το πρόβλημα.

    Λαθος τεταρτο, μπορει να μη χειριστηκες καλα μια κατασταση, που δεν εχεις ξαναζησει, αλλα δε φταις εσυ αποκλειστικα για αυτο. Ειναι και τεχνικη των αντρων οταν εχουν καποιο σεξουαλικο προβλημα να τα ριχνουν στην γυναικα, αλλα μην νομιζεις τι δεν ξερουν κατα βαθος τι ακριβως φταιει, ειπαμε ο εγωισμος τους! Για αυτο θελουν αλλη αντιμετωπιση. Να φανταστεις καποτε μια φιλη μου εβγαινε με ενα παιδι που ειχε μεγαααααααλό προβλημα προωρης εκσπερματισης, κραταγε μοναχα μερικα δευτερολεπτα, ω ναι ουτε λεπτο, και της λεγε οτι φταιει αυτη γιατι... τον αναβει πολυ! :P Το τι μαλακια μπορεις να ακουσεις απο αντρα σε τετοια φαση ΑΣΤΟ! ΓΙα αυτο μην παιρνεις ολη την ευθυνη πανω σου! ΕΙπαμε ηθελε αλλο χειρισμο απο την αρχη!


    Πραγματικά, δεν ήμουν ποτέ το στυλ της γυναίκας που νιώθει απευθείας άνετα να χτίσει σωματική επαφή, πχ να φλερτάρω με τον άλλο αγγίζοντάς τον πάνω στην κουβέντα κλπ, παρόλο που οι περισσότεροι μου αναγνωρίζουν πως νιώθουν οικεία μαζί μου σε φιλικό επίπεδο και πως δεν είμαι κανένας 'παγωμένος' άνθρωπος. Έχω μάθει να απομονώνω το σεξ από τα περισσότερα συναισθήματά μου. Όταν ξεκινάει, από τεχνικής πλευράς δίνω τον καλύτερο εαυτό μου και πάντα προσπαθώ να ικανοποιήσω τον άλλο. Επιπλέον, βαριέμαι τις πολύωρες "ζουζουνιές" και την γλυκύτητα, μ' αρέσει η ένταση και η "βρωμιά". Κατά κάποιο τρόπο μου είναι πολύ ευκολότερο να είμαι έτσι με ανθρώπους που ξέρω ελάχιστα και να αφήνω ελεύθερα τα ένστικτά μου, παρά να διοχετεύω τα συναισθήματα και τις σκέψεις μου σε αυτό που κάνω, ίσως γιατί περιμένω και πως μια τέτοια συμπεριφορά θα είναι κατάλληλη γι' αυτούς.

    για τους αλλους το εκανες δλδ αυτο ή για σενα?


    Είμαι όμως έτσι και με ανθρώπους που ξέρω τελικά, όπως αυτός που σας ανέφερα παραπάνω. Δεν ξέρω γιατί, απλά δεν μου βγήκε κάτι άλλο κι εκείνος μου είπε πως δεν μπορεί έτσι, στην αρχή τουλάχιστον γιατί με βλέπει σοβαρά, αλλά πως με τον καιρό θα αρχίσουμε να προσαρμοζόμαστε ο ένας στον άλλον και ούτε αυτός θα χρειάζεται το κλίμα "φροντίδας".

    Αυτο μπορει να ισχυει, μιας κι εσυ οπως λες δεν εχεις μαθει να εισαι μεσα σε σχεση. Μεσα σε μια σχεση θελει χρονο να δεθουν δυο ανθρωποι και να γνωριστουν δυο σωματα, δεν ειναι αυτο το εντελως σαρκικο της ξεπετας.


    Δεν ξέρω τι να πιστέψω. Ό,τι κι αν σκέφτομαι με κάνει να νιώθω απελπισία. Αν είναι θέμα γούστων και χημείας τότε προφανώς δεν ταιριάζω και δεν θα ταιριάξω ποτέ στο σεξουαλικό κομμάτι με έναν άνθρωπο τον οποίο θέλω τόσο πολύ. Θέμα δικό του δεν είναι σίγουρα (δηλαδή υγείας) γιατί έχει κάνει αρκετές πολύχρονες σχέσεις και σε καμία δεν είχε αυτό το πρόβλημα. Αν πάλι είναι δικό μου το θέμα, αυτό πραγματικά θα με "ρίξει" πολύ. Είναι δυνατόν τόσο καιρό να έκανα φάσεις και να μην καταλάβαινα πως δεν ήμουν τόσο καλή στο σεξ όσο νόμιζα; Δηλαδή πόσο άχρηστη πια; Εσείς τι σκέφτεστε για όλα αυτά;
    εσυ ειπες οτι ησουν μια χαρα στο σεξ, δεν εχουμε λογο να μη σε πιστεψουμε, επισης ειπες οτι δεν εχεις κανει σχεση, και αυτο σε δυσκολευει. Μονη σου τα εχεις απαντησει ολα. Τωρα αν ειναι καλο να μπλεχτεις σε μια σχεση με καποιον που δεν τα βρηκατε απο τηνα ρχη στο σεξ εσυ θα το κρινεις. Μπορει να θελει υπομονη, καποιοι αλλοι θα σου πουνε οτι ειναι θεμα χημειας και αφου δεν την εχετε τωρα δε θα την αποκτησετε ποτε, εγω θα σου ελεγα να προσπαθησεις, μονο και μονο γιατι με προβληματιζει η μεχρι τωρα σταση σου απεναντι στο σεξ, αρκετα αρσενικη θα ελεγα, και η δυσκολια σου να εμπλακεις συνασιθηματικα...
    Last edited by λιλιουμ; 18-02-2014 at 11:14.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Βρε κοριτσι μου,δεν λεμε την αληθεια σε εναν αντρα για το ποσους ειχαμε πριν απο αυτο.Περαν οτι δεν τον αφορα η πληρη αληθεια, ο αλλος και πολλες εμπειριες να ειχε θα ξενερωνε κ δεν θα του βγει σε τιποτα παραπανω.Ας εισαι ειλικρινης με ολα τα υπολοιπα κ αυτο αστο.Καποτε που ειχε πει μια σπουδαια γυναικα της ζωης μου οτι ο αντρας να σε ξερει απο την μεση κ κατω...Τα συμπερασματα λοιπον δικα σου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Ο γαμωνόμος του Μέρφυ έτσι? Το άγχος της απόδοσης σε όλη του την ισχύ. Το ζήτημα δεν είναι για ποιον λόγο που κατέβασε η γκλάβα του δε του σηκώνεται.
    (και αυτό με το παρελθόν σου πχ, σε άλλον άνδρα μπορεί να επιδρούσε διεγερτικά και όχι με τον ίδιο τρόπο του πουτσοκίλλερ). Το ζήτημα λοιπόν είναι γιατί αρχίζεις
    εσύ να συνδέεις την αυτοεκτίμησή σου με το αν του σηκώνεται του αλλουνού. Πάντε αλλού κι οι δύο και μην μπλέκετε σε ψυχοφθόρες καταστάσεις, θα ψάχνετε και δε θα την βρίσκετε
    την επιθυμία, με το κυάλι! Ας το λύσει και μετά βλέπεις, θες να το παίξεις ο πουλοσωτήρας της ανθρωπότητας?
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    4
    Σας παρακαλώ διαγράψτε το ποστ μου.

Similar Threads

  1. Μεγάλες αλλαγές στη ζωή μου οι οποίες με αγχώνουν!! HELP!!!!!!!!!
    By annoulini in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 13-07-2012, 13:45
  2. μεγαλες κρισεις πανικου
    By katastrofi in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 2
    Last Post: 09-08-2011, 23:51
  3. Μεγαλες αποριες !!!!!
    By Molostroi in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 12
    Last Post: 14-03-2011, 15:02
  4. ποιες ειναι οι μεγαλες σου συμπαθειες στο φορουμ?
    By ferro in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 07-09-2009, 14:49
  5. Κάποιες προσδοκίες αργούν να πεθάνουν...
    By Sofia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 08-09-2008, 13:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •