δε μπορω να την ξεχασω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    41

    δε μπορω να την ξεχασω

    Καλημερα.Με λε Νικο και ειμαι 34 ετων.Πριν 2 χρονια γνωρισα μια κοπελα(24 ετων) μεσω κοινης παρεας.Ωραια κοπελα αλλα ποτε δεν την ειδα ερωτικα(τον πρωτο χρονο ειχε σχεση).Απο τα Χριστουγεννα και μετα αρχισα να νιωθω μια ελξη ωσπου αυτο το καλοκαιρι αυτη η ελξη εγινε ερωτας.Δε μπορουσα να τη βαγαλω απο το μυαλο μου.Ετσι αποφασισα να της εκφρασω τα συναισθηματα μου.Το αποτελεσμα?Απογοητευτικο.Α ρχικα μου ειπε οτι ξαφνιαστηκε απο την κινηση μου.Με συμπαθει παρα πολυ αλλα δε νιωθει οπως εγω.Ζητησε συγγνωμη αν φανηκε κατι αλλο απο την πλευρα της κι ελπιζει να μην αλλαξει κατι στη μεχρι τωρα σχεση μας.Με λιγα λογια να την ξεχασω(δυσκολο).Εδω και 3 μερες εφυγε(σπουδαζει Αθηνα).

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    21
    οκ μια χαρα αξιοπρεπης μου φαινεται η απαντηση της.πρεπει να μαθουμε να χανουμε κ καποτε σ αυτη τη ζωη.αυτο ισχυει για ολους μας εννοειται απλα μια συμβουλη μην ψαξεις για rebound σχεση πριν ξεκολλησεις . αρκετος κοσμος εχει καει ετσι κριμα ειναι

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by μπερδεμενη76 View Post
    οκ μια χαρα αξιοπρεπης μου φαινεται η απαντηση της.πρεπει να μαθουμε να χανουμε κ καποτε σ αυτη τη ζωη.αυτο ισχυει για ολους μας εννοειται απλα μια συμβουλη μην ψαξεις για rebound σχεση πριν ξεκολλησεις . αρκετος κοσμος εχει καει ετσι κριμα ειναι
    Δεν ειπα οτι δεν ειναι αξιοπρεπης η απαντηση της.Απογοητευτικη ηταν για εμενα.Συμφωνω οτι πρεπει να χανουμε αλλα ειμαι της αποψης οτι ενας ερωτας ξεπερνιεται μ'έναν αλλο.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Pablo4 τα έχω πει και σε άλλους, τα ξαναλέω, κοίταξε να κόψεις επαφές για να την ξεχάσεις, και όταν νιώσεις έτοιμος βρίσκεις κάτι άλλο. Το θέμα είναι να κόψεις επαφές.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    41
    pillow ειναι δυσκολο να κοψω επαφες γιατι ειμαστε κοινη παρεα.Ισως εκανα λαθος που κολλησα με ατομο μεσα απο την παρεα.Κι αυτο που φοβαμαι ειναι οτι μολις την ξαναδω θα ξαναεπιχειρησω να κανω κατι.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    απο την στιγμη που εφυγε και ειναι σε αλλη πόλη, θα την ξεπερασεις πολυ πιο ευκολα αποσο νομιζεις. η απορριψη ειναι πάντα το καλυτερο αντιδοτο ...μεεεχρι να την ξαναδεις καταπάσα πιθανοτητα θα εισαι με μια αλλη πολυ πιο ερωτευμενος αποτι με εκεινη ;)

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    41
    rea Πιθανον να ειναι ετσι οπως τα λες.Αν και μου φαινεται λιγο δυσκολο να την ξεπερασω.Καθε μερα θα μου τη θυμιζει η παρεα.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by pablo4 View Post
    rea Πιθανον να ειναι ετσι οπως τα λες.Αν και μου φαινεται λιγο δυσκολο να την ξεπερασω.Καθε μερα θα μου τη θυμιζει η παρεα.
    καταλαβαινω οτι δεν θα ειναι ευκολο για σενα αυτο, αλλα δεν εισαι μικρο παιδι πια, ξερεις οτι οσο πιο νωρις το πάρεις αποφαση οτι ποτε ΔΕΝ,τοσο πιο γρηγορα θα ηρεμισει η ψυχουλα σου

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Pablo4 με αυτό το σκεπτικό δεν πρόκειται να την ξεπεράσεις ποτέ. Απομακρύνσου από αυτήν και απ' την παρέα και λέγε μέσα σου "Θα την ξεχάσω"........

  10. #10
    Δε νομίζω πως είναι τόσο εύκολο.Παλιά αναρωτιόμουν "πως γίνεται κάποιος/α να είναι κολλημένος με κάποιον/α ακόμη και αν έχει φάει απόρριψη και η λογική του ξέρει ότι δε πρόκειται να συμβεί ποτέ τίποτε;" έπρεπε να το πάθω για να καταλάβω ότι γίνεται... και το έπαθα φέτος...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Μερικές φορές πιάνει, δεν είπα ότι πιάνει πάντα.......κι εγώ έχω ερωτευτεί άπειρες φορές όπως έχω πει αλλά σε κάποιες ήταν πιο εύκολο να ξεπεράσω κάποιον...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    SIGA RE CHLE MPHKES STO FRENT ZOOYN TO LEGOMENO ΣΙΓΑ ΤΑ ΛΑΧΑΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
    ΑΝΑ ΤΗ ΓΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΦΗΜΟ ΦΡΕΝΤ ΖΟΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΚΟΣΜΟΣ
    ΑΝΑ ΤΗ ΓΗ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΟΙΚΟΣ ΠΛΕΟΝ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΤΟΥ ΦΡΕΝΤ ΖΟΟΥΝ ΓΚΕΤ ΓΙΟΥΖ ΤΟΥ ΙΤ ΠΟΥ ΛΕΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Εγώ πάλι γιατί διαφωνώ με όλους?Γιατί φίλε έκανε λάθος που κόλησες?Ρωτάει κανέναν το μυαλό και η καρδιά για το πως θα συμπεριφερθούν?Νομίζω πολλοί έρωτες ξεκίνησαν στραβά και κατέληξαν σε κάτι πολύ όμορφο.
    Όπως θα είδες έγραψα για μυαλό και καρδιά.Όχι για ....τσουτσού!!!ΑΝ θεωρείς ότι θέλεις για τα 2 πρώτα,τότε μπορείς να την διεκδικήσεις όμορφα,αντρίκια και με υπομονή.Θα το εκτιμήσει....

  14. #14
    Από τη στιγμή που δεν έγινε κάτι μεταξύ σας θα την ξεπεράσεις ακόμα πιο εύκολα.
    Το συναισθημα σου μάλλον παροδικό μου φαινεται, απλα ιδιαίτερα εντονο αυτες τις μέρες ως το έναυσμα για ν' ανοιξεις θεμα εδω.
    Κράτησε το θετικό κομμάτι, ότι αυτο που ένιωθες της το εξέφρασες.
    Κι όσο πιο πολύ κυκλοφορείς έξω τόσο πιο πολλές ευκαιρίες για νέους έρωτες θα σου προκύπτουν.
    γιάννης

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Να την ξεχάσεις, μια γυναικα ηταν, εδω εσεις δεν θυμαστε τι φαγατε εχθες για πρωινο, δεν θα ξεχασεις τωρα μια γυναικα?? Υπαρχουν απειρες εκει εξω, αντε πια μην ακουω τρελα

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Απλά δνε μπορώ να ξεχάσω...
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 11-12-2013, 04:02
  2. δυσκολεύομαι να ξεχάσω
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 299
    Last Post: 11-03-2012, 03:49
  3. αν ξεχασω οτι υπαρχω?
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 18-06-2011, 14:03
  4. Δεν μπορω να ξεχασω ..
    By lanna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 27-11-2010, 12:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •