Υποτροπη-Αυξηση δοσης κ συμπτωματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136

    Υποτροπη-Αυξηση δοσης κ συμπτωματα

    Παιδια καλησπερα.Υποφερω εδω κ δυο μηνες απο συσπασεις στους μυες.Ρυθμικες επαναλαμβανομενες σαν τικ αλλα κ σαν χτυπος της καρδιας κυριως στα ποδια αλλα κ σε ολο το σωμα.Ειχα επισης πολυ πονο στα ποδια ο οποιος σιγα σιγα δειχνει να υποχωρει.Πριν απο ολο αυτο ημουν σε αγωγη την οποια σταματησα σταδιακα τελος μαιου.τα συμπτωματα αυτα ξεκινησαν περιπου 20 μερες με ενα μηνα μετα το τελος της πρωτης αγωγης κ κρατανε οπως ανεφερα δυο μηνες..Μπηκα πριν απο 24 μερες σε νεα αγωγη με cymbalta των 30 κ πριν 4 μερες το αυξησαμε στα 60 γιατι δεν ειχα δει καποια σημαντικη διαφορα.Να αναφερω οτι εχω κανει ολες τις εξετασεις για τυχον παθολογικα αιτια.Εχω δυο ερωτησεις.Πρωτον μετα απο υποτροπη αργει να πιασει η νεα αγωγη κ δευτερον ενω ειδα κανα δυο μερες καλυτερευση γιατι εγινα παλι χειροτερα?υπαρχει περιπτωση να φταιει η αυξηση της δοσης?εκει που ειχαν αρχισει να υποχωρουν οι συσπασεις μετα την αυξηση της αγωγης τις νιωθω παλι πολυ εντονα...μονο το βραδυ ησυχαζω που κοιμαμαι...μια γνωμη?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΓΝΩΜΗ ΣΟΒΑΡΗ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΗ ΚΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΦΑΡΜΑΚΑ
    ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕ ΣΟΥ ΛΕΩ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Γιατι το λες αυτο elis?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Παιδια κανεις αναλογη εμπειρια?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Quote Originally Posted by tzina2012 View Post
    Γιατι το λες αυτο elis?
    ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΕΣΜΙΔΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΙΝΔΥΝΟ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΙ ΕΙΔΙΚΟ
    ΦΑΡΜΑΚΟ ΓΙ ΑΥΤΑ ΕΣΥ ΑΝΤΙΔΡΑΣ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ ΚΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙΣ
    ΡΥΘΜΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΣΟΥ ΔΛΔ ΣΕ ΚΡΑΤΟΥΝ ΗΡΕΜΗ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ
    ΑΝ ΕΛΕΓΕΣ ΔΕ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΣΥ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙΣ
    ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΧΕΙΣ ΛΥΣΕΙ ΤΕΣΠΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ
    ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΘΑ ΛΕΓΑΜΕ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ
    ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΖΗΣΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΚΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΦΟΥ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΙΚΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ
    ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Ρε συ elis δεν σε θεωρω παραλογο αλλα ολο αυτο συνοδευεται με πονο στα ποδια.ειναι τοσο ανατριχιαστικο..ουτε σταυροποδι δεν μπορω να κατσω..δεν ειναι απλα τικ αυτα που νιωθω..ειναι λες κ ερπει κατι κατω απο το δερμα.τα ποδια ειναι βαρια.χτυπανε ρυθμικα κ δυνατα κ γενικα δεν παλευεται..εχω ξανανιωσει στο παρελθον τις δεσμιδωσεις αλλα καμμια σχεση με αυτο..

Similar Threads

  1. μειωση δοσης και ευφορια!
    By kostas1983 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 54
    Last Post: 27-03-2015, 18:27
  2. ΑΥΞΗΣΗ ΔΟΣΗΣ EFEXOR ΚΑΙ ΤΑΣΕΙΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ
    By LILA28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 07-07-2012, 01:53
  3. Αυξηση οριου u2u.
    By keep_walking in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 44
    Last Post: 03-10-2009, 12:41
  4. Αύξηση δόσης
    By Sam in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 30-07-2007, 01:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •