ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΧΑΝΩ ΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    175

    ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΧΑΝΩ ΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ

    Γεια σας γραφω ξανα δεν βρησκω αλλο τροπο ανακουφισης η νυχτα με τρελαινει ειμαι ακομα κατω απο σοκ το μυαλο εχει κολησει δεν εχω βρει κατι που θα μαλακωσει την ψυχη μου και θα την ηρεμησει οι μερες παιρνουν εφιαλτικα κανω διαφορες σκεψεις ολες αρνητικες σαν να βρεθηκα ξαφνικα σε αλλο συμπαν εχασα το στηρηγμα μου τον αντρα που αγαπουσα πιο πολυ απο τη ζωη μου απ τη μια το πενθος απ την αλλη ολες οι υποχρεωσεις που ξαφνικα επεσαν πανω μου εχω μπλοκαρει αισθανομαι τοσο αδυναμη δε μπορω να δω αισιοδοξα τιποτα φιλοι και γνωστοι με παρηγορουν και συναμα με κουραζουν δεν τα πιστευω αυτα που μου λενε σημερα μαλωσα με την αδερφη μου που δεν ειχαμε αλλαξει ποτε ουτε κουβεντα οτι και να γινοταν η μια αγαπα την αλλη ανιδιοτελως και τιποτα δε μας χωρισε ποτε σημερα ομως μαλλον την εφερα στα ορια ειναι μικροτερη μου και φυση αισιοδοξο ατομο εγω το αντιθετο παντα εβλεπα μισοαδειο το ποτηρι θελει να πω οτι ειμαι λιγο καλυτερα και οτι ολα θα παρουν το δρομο τους κατι που εγω δεν μπορω να πω με τιποτα αυτη τη στιγμη εχουν σταματησει ολες οι λειτουργιες και σωματος και μυαλου πως να το χειριστω ?απεκτησα πολλα οικονομικα προβληματα ξαφνικα και αναπαντεχα θα παρουν πολυ χρονο να τακτοποιηθουν μεσα σ αυτη τη κριση που ολοι βιωνουμε .Το μεγαλο γιατι με στοιχειωνει πως ειναι δυνατον να στρωνεις το μεσημεριανο τραπεζι να βαζεις το πιατο μπροστα στον ανθρωπο σου και αυτος με ενα δεν αισθανομαι καλα να φυγει ετσι σε δευτερολεπτα αυτο δε θα το ξεπερασω ποτε απο που λοιπον θα βρω τη δυναμη ας μου πει καποιος γιατι εγω δεν το βλεπω.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    συνεχισε λιγο ακομα.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καπιοι ξερεις οταν εισαι παρα πολυ καλος δε μπορουν να το αντεξουν

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    175
    τι αλλο πια να πω τα ειπα ολα νοιωθω εξαντληση

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω συνηθως συνηθιζω να πινω πορτοκαλι με μπανανα στο μιξερ βασικα μ αρεσει πολυ. μπορει να τν επιασε κανενας πανικος γι αυτο να στο πε ετσι πολοι δεν εχουν συνηθισει να ειναι πολυ καντα με καπιον κ τους φαινετε καπως συζητισε το αυτο οπως κανω κ γω με σενα πες πχ μηπως σε κανει να νιωθεις καπως περιεργα επειδη ειμαστε πολυ κοντα δεν ειναι τιποτα θα το συνηθισεις πες ετσι σε πιανει κ μετα περναει κανε μια τετια κουβεντα οταν ενωνεις τα ελλατωματα σου με τον αλλο ετσι εχει διαρκεια η συνομιλια.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Όσο κλισέ κι' αν ακούγεται, την δύναμη δεν θα στην δώσει κανείς, μέσα σου θα την βρεις. Κανονικά θα σου έλεγα κι' εγώ το κλασικό "σκέψου τα παιδιά σου", να πάρεις δύναμη και κουράγιο από αυτά, να είσαι δυνατή γι' αυτά, να μην σε βλέπουν λυπημένη, για να αντέξουν κι' αυτά, να πάρεις δύναμη απ' τις υποχρεώσεις σου, ότι έχεις δηλαδή πολλά να κάνεις για να ξεχνιέσαι αλλά... βλακείες. Δεν μπορώ καν να φανταστώ τον πονό, είσαι κι' εσύ άνθρωπος και έχεις το δικαίωμα να πενθήσεις τον άνθρωπό σου με όποιο τρόπο θες και σου βγαίνει. Αν θες κλάψε να ξεσπάσεις χωρίς να σκέφτεσαι και πολύ όλα τα υπόλοιπα γιατί μάλλον θα γίνεσαι χειρότερα... Δεν υπάρχει μαγική συνταγή για να νιώσεις καλύτερα. Ο καθένας μας είναι ξεχωριστός, είναι και θέμα χαρακτήρα. Πάρε τον χρόνο σου και κάποια στιγμή θα νιώσεις καλύτερα, ΜΗΝ παραιτηθείς όμως και μην πιστεύεις ότι αυτή η στιγμή θα αργήσει πολύ. Παλιά πίστευα πως όσοι λένε πως ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός λένε βλακείες. Οι πληγές πάντα μένουν, εννοείται πως πάντα θα πονάς και θα θυμάσαι τον άνθρωπό σου, αλλά με τον καιρό ο πόνος δεν θα είναι τόσο έντονος, θα μάθεις να ζεις μ' αυτόν... Χρειάζεται και η θέληση :/ Τώρα μην σκέφτεσαι και πολύ. Νωρίς είναι ακόμη, ξέσπασε όσο θες για να ηρεμήσεις, και αν σε ηρεμεί το γράψιμο, το φόρουμ είναι και γι' αυτό τον σκοπό...

    Καλό κουράγιο!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Όσο κλισέ κι' αν ακούγεται, την δύναμη δεν θα στην δώσει κανείς,
    O ισχυρος εχει σκλαβους
    ο πλουσιος κολακες
    και ο σοφος φιλους.
    Σοκρατης.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    O ισχυρος εχει σκλαβους
    ο πλουσιος κολακες
    και ο σοφος φιλους.
    Σοκρατης.
    Ok. Μάλλον δεν ήταν τόσο "κλισέ", γι' αυτό ανέφερα το "αν", αν και αναφερόμουν στο ότι την δύναμη ο καθένας την βρίσκει μέσα του, όσους φίλους κι' αν έχεις κοντά σου, ό,τι κι' αν σου πουν, όση αγάπη κι' αν σου δώσουν, αν δεν έχεις την θέληση να ξεπεράσεις κάτι και να σηκωθείς δεν πρόκειται να βοηθηθείς και πολύ απ' τους γύρω σου. Δεν διαφωνώ όμως πως κάποιος μπορεί να γίνει χειρότερα αν απομονωθεί και δεν έχει κανέναν δίπλα του (κάποιες φορές όμως ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ, το χρειάζεσαι).

    Η κοπέλα που έκανε το θέμα λέει πως κόντεψε να τσακωθεί ακόμη και με την αδερφή της. Τα λόγια πολλές φορές σε τέτοιες καταστάσεις περισσεύουν, αν και σίγουρα είναι δίπλα της και την στηρίζουν επειδή νοιάζονται πραγματικά... Η ίδια λέει πως είναι απαισιόδοξη, γι' αυτό είπα πως είναι και θέμα χαρακτήρα, ίσως της πάρει περισσότερο χρόνο. Ας ξεσπάσει/πενθήσει με τον δικό της τρόπο. Γι' αυτό δεν έχω να προτείνω κάτι πέρα από ό,τι είπα.. Ίσως να μιλήσει με ψυχολόγο, εδώ στο φόρουμ, στους γύρω της; Αυτή ξέρει τι χρειάζεται και τι θα την βοηθήσει όντως, τώρα είναι αναμενόμενο να είναι απελπισμένη και να πονάει τόσο.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by ασπασια View Post
    τι αλλο πια να πω τα ειπα ολα νοιωθω εξαντληση
    οτι γραφεις καλο ειναι εγω δε βαριεμαι να διαβαζω ετσι κ αλλιως αφου μιλας καλο ειναι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    O ισχυρος εχει σκλαβους
    ο πλουσιος κολακες
    και ο σοφος φιλους.
    Σοκρατης.
    Αλλες εποχες , Αλεξ . Τωρα δεν υπαρχουν σκλαβοι . Ο ισχυρος και πλουσιος , αν το προβαλλει , εχει αυλικους , αν δεν το προβαλλει , εχει φιλους και αυτος .


    Χθες εγραφες οτι φιλοσοφουσες γιατι ο ηλιος ειναι στρογυλος , και το φεγγαρι οχι .
    Να σου δωσω τροφη για φιλοσοφια , γιατι στο συμπαν δεν υπαρχουν γωνιες , μονο καμπυλες/σφαιρες ? εδω σε θελω !!!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μπορει κ να ναι κ ετσι

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αλλες εποχες , Αλεξ . Τωρα δεν υπαρχουν σκλαβοι . Ο ισχυρος και πλουσιος , αν το προβαλλει , εχει αυλικους , αν δεν το προβαλλει , εχει φιλους και αυτος .


    Χθες εγραφες οτι φιλοσοφουσες γιατι ο ηλιος ειναι στρογυλος , και το φεγγαρι οχι .
    Να σου δωσω τροφη για φιλοσοφια , γιατι στο συμπαν δεν υπαρχουν γωνιες , μονο καμπυλες/σφαιρες ? εδω σε θελω !!!
    χμμ..εχει να κανει με τις δυναμεις ελξης οπως η βαρυτητα..σωστα ως εδω?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by ασπασια View Post
    Γεια σας γραφω ξανα δεν βρησκω αλλο τροπο ανακουφισης η νυχτα με τρελαινει ειμαι ακομα κατω απο σοκ το μυαλο εχει κολησει δεν εχω βρει κατι που θα μαλακωσει την ψυχη μου και θα την ηρεμησει οι μερες παιρνουν εφιαλτικα κανω διαφορες σκεψεις ολες αρνητικες σαν να βρεθηκα ξαφνικα σε αλλο συμπαν εχασα το στηρηγμα μου τον αντρα που αγαπουσα πιο πολυ απο τη ζωη μου απ τη μια το πενθος απ την αλλη ολες οι υποχρεωσεις που ξαφνικα επεσαν πανω μου εχω μπλοκαρει αισθανομαι τοσο αδυναμη δε μπορω να δω αισιοδοξα τιποτα φιλοι και γνωστοι με παρηγορουν και συναμα με κουραζουν δεν τα πιστευω αυτα που μου λενε σημερα μαλωσα με την αδερφη μου που δεν ειχαμε αλλαξει ποτε ουτε κουβεντα οτι και να γινοταν η μια αγαπα την αλλη ανιδιοτελως και τιποτα δε μας χωρισε ποτε σημερα ομως μαλλον την εφερα στα ορια ειναι μικροτερη μου και φυση αισιοδοξο ατομο εγω το αντιθετο παντα εβλεπα μισοαδειο το ποτηρι θελει να πω οτι ειμαι λιγο καλυτερα και οτι ολα θα παρουν το δρομο τους κατι που εγω δεν μπορω να πω με τιποτα αυτη τη στιγμη εχουν σταματησει ολες οι λειτουργιες και σωματος και μυαλου πως να το χειριστω ?απεκτησα πολλα οικονομικα προβληματα ξαφνικα και αναπαντεχα θα παρουν πολυ χρονο να τακτοποιηθουν μεσα σ αυτη τη κριση που ολοι βιωνουμε .Το μεγαλο γιατι με στοιχειωνει πως ειναι δυνατον να στρωνεις το μεσημεριανο τραπεζι να βαζεις το πιατο μπροστα στον ανθρωπο σου και αυτος με ενα δεν αισθανομαι καλα να φυγει ετσι σε δευτερολεπτα αυτο δε θα το ξεπερασω ποτε απο που λοιπον θα βρω τη δυναμη ας μου πει καποιος γιατι εγω δεν το βλεπω.
    κανεις μας δεν ξερει να σου πει... το μονο σιγουρο είναι οτι συμβαινει κοριτσι μου... μακαρι να μπορουσα να σου πω κατι για να απαλυνω εστω και λιγο ολον αυτον τον πόνο!..πάντα σε εχω εννοια και πάντα σε διαβαζω

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ολο κ καπιος θα ξερει που ειναι πιο κοντα στο θεμα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ΡΕ ΣΥ ΑΣΠΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ ΤΕΛΟΣ
    ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ
    ΘΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΠΡΕΠΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΟΡΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ
    ΓΤ ΠΡΕΠΕΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αγχωνεστε το καλοκαιρι πως φαινεται το σωμα σας?
    By Lacrymosa in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 32
    Last Post: 01-06-2013, 05:12
  2. μια γνωριμία που δε φαινεται να εχει συνεχεια......
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 31-05-2013, 19:19
  3. Μου φαινεται οτι το τελος πλησιαζει
    By Nocash in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 06-03-2013, 07:20
  4. έχω χάσει τα λογικά μου
    By ανέμελη in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 273
    Last Post: 19-01-2012, 18:17
  5. Θα μας τρελλάνουνε μου φαίνεται...
    By Smoky in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 40
    Last Post: 09-06-2007, 11:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •