ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    175

    ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ

    Κυριολεκτικα και μεταφορικα με πιανει πανικος δεν αναπνεω χτυπαει η καρδια μου εχω ριγη δεν μπορω να διωξω τις σκεψεις απ το μυαλο μου ουτε ενα λεπτο τι θα κανω δε θα παει πολυ ετσι στο τελος θα παθω κακο .Δεν κοντραλαρεται το μυαλο δε μπορει να βρει λεπτο γαληνης δεν τρωω δεν κοιμαμαι ολα ειναι στο κοκκινο σκεφτομαι τα παιδια μου πρεπει να αντεξω αλλα δε τα καταφερνω τουτη την ωρα πρεπει να σηκωσω το βαρυ σταυρο της μοιρας μου αλλα νοιωθω εντελως αδυναμη οτι κι αν κανω ας μου πει κατι καποιος μια συμβουλη μια παραινεση κατι να κανω για να το παρω αλλιως τα λογια φιλων μου γεμισαν το κεφαλι αλλα ουσιστικα λυση δεν υπαρχει.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθηνα
    Posts
    197
    Quote Originally Posted by ασπασια View Post
    Κυριολεκτικα και μεταφορικα με πιανει πανικος δεν αναπνεω χτυπαει η καρδια μου εχω ριγη δεν μπορω να διωξω τις σκεψεις απ το μυαλο μου ουτε ενα λεπτο τι θα κανω δε θα παει πολυ ετσι στο τελος θα παθω κακο .Δεν κοντραλαρεται το μυαλο δε μπορει να βρει λεπτο γαληνης δεν τρωω δεν κοιμαμαι ολα ειναι στο κοκκινο σκεφτομαι τα παιδια μου πρεπει να αντεξω αλλα δε τα καταφερνω τουτη την ωρα πρεπει να σηκωσω το βαρυ σταυρο της μοιρας μου αλλα νοιωθω εντελως αδυναμη οτι κι αν κανω ας μου πει κατι καποιος μια συμβουλη μια παραινεση κατι να κανω για να το παρω αλλιως τα λογια φιλων μου γεμισαν το κεφαλι αλλα ουσιστικα λυση δεν υπαρχει.
    Σε γιατρό πηγές????

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    kaτι μου θυμιζει αυτο που γραφεις μηπως καθονται ολοι απο πανω σου κ σου λενε πραγματα που δεν εχουν σχεση με το θεμα οπως ειναι η ιδεα σου η ειναι της φαντασιας σου κλπ.. λυση μπορει να μην υπαρχει σχετικα με τη προδιαθεση που εχεις αλλα μπορεις να το ανακοψεις ολο αυτο μιλοντας συνεχεια εγω ετσι ακριβως εκανα κ σταματησε σου ειχα γραψει καπια στιγμη για πιο λογο με επιασε αυτο οτι θα παθω κακο κλπ τωρα αν στο μυαλο σου βρισκονται χιλιαδες σκεψεις που σκεφτοσουν για χρονια ειναι επομενο να χρειαστει πολυ μπλαμπλα για ολα αυτα μαζι ακομα κ σημερα με κυνηγαει αυτη η σκεψη αλλα τουλαχιστον δε με βγαζει εκτιος ελεγχου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Καλή μου, μάζεψε τις δυνάμεις σου και επισκέψου έναν γιατρό. Άσε την κοινωνία που θέλει τους πάντες να βιώνουν τον πόνο μόνοι και δείξε σεβασμό στο σώμα και την ψυχή σου. Στο λέω με πολύ αγάπη, είναι κρίμα να υποφέρεις.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    175
    Ειναι προβληματα οικονομικης φυσεως που εμφανιστηκαν τωρα που πεθανε ο αντρας μου πως θα τα παλεψω αυτα χωρις εισοδημα χωρις τιποτα με 3 παιδια αυτα σκεφτομαι συνεχεια και θα τρελαθω μια συνταξη που δικαιουμαι τρεχα γυρευε ποτε θα βγει για μενα και το κοριτσι που ειναι φοιτητρια ολα εχουν κολησει

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    γενικα θυμαμαι οτι αυτο που με ενοχλουσε περισσοτερο ειναι οτι ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΑ μου εκαναν παρατηρισεις του στιλ πηγενε να κανεις αυτο κλπκλπ σα να μου το ελεγαν για να με ξεφορτωθουν κ να με πασαρουν σε καπιο αλλο ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ κ αυτα που ελεγαν επηχαν χιλιομετρα μακρυα απο τις σκεψεις μου αφου εγω γενικοτερα ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ αλλα να συζητησω με καπιον κ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ αφου οι υποδειξεις με εκνευριζαν περισσοτερο απο πριν κ τελικα δε βρισκοταν κανενας να συζητισω μαζι του κ γινομουν χειροτερα απο πριν.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Αγαπητη Ασπασια,
    παρατα τους ολους και ολα ,παρε μαζι σου το πιο ψυχραιμο κοντινο προσωπο που εχεις ,και απευθυνσου σε ενα κρατικο νοσοκομειο ΤΩΡΑ! !!

    Χανεται πολυτιμος χρονος και ο οργανισμος δεν θα αντεξει για πολυ ακομη.
    νομιζω οτι με οποιονδηποτε τροπο, χρειαζεται να επανελθεις σε μια ηρεμια που να διαρκεσει για καποιο διαστημα ,εστω και εικονικη, με φαρμακευτικη αγωγη και ιατρικη παρακολυθηση.

    Μετα βλεπεις πως θα εξελιχθουν τα πραγματα, στο κατω κατω οτι θελει ας γινει, τιποτα περισσοτερο δεν μπορεις να κανεις.
    Δεν ειμαστε ολοι υπερανθρωποι!

    Ζητησε ιατρικη βοηθεια Τωρα πριν να ειναι αργα!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το χαβα σας παλι με τη φαρμακευτικη αγωγη ετσι? σας υπενθυμιζω οτι σε προηγουμενο θρεντ εγραφε οτι δε τη παιρνει να παρει αυτη τη στιγμη κ αλλα ηρεμιστικα γιατι εχει τρεχαματα εφοριες ικα κλπκλπ ΕΙΣΤΕ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ Βλεπετε καπιον που ειναι σε αυτη τη κατασταση κ λετε οτι να ναι ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ διαβαστε τι γραφει κ μετα απαντηστε του

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    175
    ολο και πιο βαθια στο πανικο δεν ειμαι καλα δε μπορω να σηκωσω τετοιο βαρος οχι μονο συναισθηματικα αλλα ακι οικονομικα καθε μερα και κατι καινουριο η γραφειοκρατεια ατελειωτη το σωμα μου δεν αντεχει εχωχασει 8 κιλα σε 20 μερες θα πεθανω το νοιωθω

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΑΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα λεγα μια μερα να κανουμε μια συζητιση γυρω απο το φαι ειναι κριμα να ξερω τι φταιει κ να ταλαιπωρισαι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΚΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΛΥΝΟΝΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΙ
    ΦΑΙ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝΕ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ
    ΘΑ ΣΤΑ ΧΟΥΝΕ ΠΕΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΙ ΟΙΚΕΙΟΙ ΣΟΥ ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΑΚΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
    ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΕΙ ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΥΝΕΠΗΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙΣ ΑΥΤΟ ΚΑΠΩΣ ΜΕ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑΡΑΖΕΣΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αλλου γι αλλου για τη κριση πανικου μιλαει στα οικονομικα αναφερεσαι
    ρευμα νερο φως τηλεφωνο οτι να ναι εντελως..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΩ ΡΕ ΣΥ ΑΥΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΩ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝΕ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το χαβα σας παλι με τη φαρμακευτικη αγωγη ετσι? σας υπενθυμιζω οτι σε προηγουμενο θρεντ εγραφε οτι δε τη παιρνει να παρει αυτη τη στιγμη κ αλλα ηρεμιστικα γιατι εχει τρεχαματα εφοριες ικα κλπκλπ ΕΙΣΤΕ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ Βλεπετε καπιον που ειναι σε αυτη τη κατασταση κ λετε οτι να ναι ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ διαβαστε τι γραφει κ μετα απαντηστε του
    Ούτε εσύ την βοηθάς μ' αυτό τον τρόπο όμως... Ο καθένας προσπαθεί και θέλει να την βοηθήσει! Εδώ μιλάμε για την ΥΓΕΙΑ της και μετά μιλάς για τα οικονομικά. Ναι σαφώς και είναι πρόβλημα, αλλά απ' την στιγμή που μπαίνουν στην μέση θέματα ΥΓΕΙΑΣ, ναι εννοείται πως προηγείται και κάποιος πρέπει να την "σπρώξει" για να πάει σε γιατρό (κι' ας λέει πάνω στον πανικό και την απελπισία της ότι δεν μπορεί, λογικό να έχουν μαζευτεί όλα μαζί και να τα σκέφτεται, άρα να χαλιέται ΑΚΟΟΜΑ περισσότερο), ας είναι και σε νοσοκομείο που είναι δωρεάν, ας μαζευτούν τα χρέη για μετά και τα πληρώνει όταν είναι ΚΑΛΑ και σωματικά/ψυχολογικά, τα παιδιά της χρειάζονται την μητέρα τους ΥΓΙΗ... Και πρέπει να φροντίσει και η ίδια τον εαυτό της πριν καταρρεύσει.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. κρίση πανικού?
    By Sofaki in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 11
    Last Post: 27-01-2015, 22:54
  2. Κρίση πανικού
    By mairh07 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 9
    Last Post: 20-11-2012, 10:12
  3. κριση πανικου
    By Ακροβατης in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-2010, 10:32
  4. Κριση Πανικού
    By Kido in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 13-05-2009, 23:38
  5. κριση πανικου
    By stamos14 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 14-03-2008, 23:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •